Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια και απο μενα? μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω μονο το πληκτρολογιο με τους ελληνικους χαρακτηρες για το ε71? επισης εχω παραγγειλει το ε71 απο ebay και ηθελα να ξερω αν εχει ελληνικη γλωσσα μεσα η πρεπει να κανω κατι εγω για να την βαλω. ειμαι πολυ περιεργος να δω αν εχω κανει καμμια βλακεια γιατι παρολο που ηταν sim lock: unlocked δεν ειμαι σιγουρος αν μπορω να το χρησιμοποιησω με την cosmote...

thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

- Σε Nokia Care θα βρεις.

 

- Κατά 99% δεν θα έχει ελληνικά. Οδηγίες για να περάσεις την ελληνική γλώσσα θα βρεις εδώ.

 

- Αν είναι unlocked δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με οποιαδήποτε sim.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Χτες έπεσε στα χέρια μου ένα ελάχιστα χρησιμοποιημένο E71 (μόνο συσκευή και φορτιστής) με έκδοση λογισμικού 200.21.118 και QWERTZ keyboard layout (παραεισαγωγή από TIM με περασμένη ελληνική γλώσσα). Η συσκευή είναι πολύ καλή και σκέφτομαι να την κρατήσω και να μην προβώ σε αγορά του C6-00 όπως υπολόγιζα μιας και το τηλέφωνο είναι πρακτικά καινούριο. Αυτά που θα ήθελα να ρωτήσω είναι τα εξής:

- Αξίζει η αναβάθμιση στο πιο πρόσφατο fw, με δεδομένο ότι η συσκευή λειτουργεί απροβλημάτιστα όπως είναι τώρα; Προσφέρει κάποιες παραπάνω λειτουργίες που είναι καλό να υπάρχουν ή τελικά μπορώ να μείνω με το υπάρχον fw;

- Ποιες δωρεάν εφαρμογές, κατά τη γνώμη σας, δε θα πρέπει να λείπουν από τη συσκευή; Ήδη έχω εγκαταστήσει το Nimbuzz, σε αντικατάσταση του MSN (ο οποίος ούτως ή άλλως δε δούλευε).

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

- Σε Nokia Care θα βρεις.

 

- Κατά 99% δεν θα έχει ελληνικά. Οδηγίες για να περάσεις την ελληνική γλώσσα θα βρεις εδώ.

 

- Αν είναι unlocked δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με οποιαδήποτε sim.

 

πηγα στο νοκια κλαμπ και μου ειπαν (παρολο που η καρτα της cosmote λειτουργει κανονικα) οτι το κινητο ειναι κλειδωμενο σε αγγλικο δικτυο (παρολο που ο αγγλος πωλητης επιμενει πως δεν ειναι, γιατι οπως μου λεει το χρησιμοποιούσε καιρο στην πολωνια χωρις κανενα πρόβλημα) και οτι αν πανε να βαλουν ελληνικα μεσα το πιο πιθανο ειναι το κινητο να σβήσει και να μην ξανανοιξει. Αν θελω να προχωρησουν να το κανω με δικη μου ευθυνη. τι λετε να κανω? εχω κατεβασει τα προγραμματα από τον Τρόπο 1 (προτεινόμενος) και λεω να τα δοκιμασω. Λετε να παθει τιποτα? εντωμεταξυ το product code που γραφει πανω στο κουτι της συσκευής ειναι αλλαν νταλον : 10578 πραγμα που μου βγαζει invalid στο site της nokia. Εγω θα βαλω αυτον που λέει Nokia E71-1 (RM-346): 0558795 (Grey steel) ετσι?

ευχαριστω εκ των προτερων

γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προχτές αγόρασα ένα E71 μτχ σε αρκετά καλή κατάσταση.

Αν κι έχω διαβάσει αρκετά (βέβαια έχω χαθεί λίγο μιας και είναι πολλές οι σελίδες) θα ήθελα αρχικά να κάνω μία ερώτηση.

Τελικά το GPS είναι αυτόνομο ή υποβοηθούμενο?

Αν είναι αυτόνομο πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι δεν ''παιρνει'' δεδομένα από το δίκτυο και στηρίζεται στην δική του κεραία? Υπάρχει κάποια σχετική ρύθμιση?

Σε ένα 5800 που είχα, είχα εγκαταστήσει το SygicMobile. Μπορώ να βάλω το ίδιο και σε αυτό το τηλ?

Ευχαριστώ.

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ:

GPS, A-GPS, Nokia Maps/OVI Maps και η πρώτη χρήση

 

Ναι, υπάρχει το Sygic και για το E71.

Δες το αντίστοιχο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μπορει να με βοηθησει παιδια καποιος με το ποιο πανω ερωτημα? οτι αν παω να βαλω ελληνικα σε αγγλικο κινητο (Ε71) ειναι πολυ πιθανο το κινητο να σβήσει και να μην ξανανοιξει. τι λετε να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον λες ότι λειτουργεί κανονικά με κάρτα sim Ελληνικού δικτύου τότε δεν είναι κλειδωμένο.Στο κατάστημα που απευθύνθηκες πως το έβγαλαν αυτό το συμπέρασμα;

Για να δεις το product code της συσκευής σου,αφαίρεσε την μπαταρία και δες από κάτω τι γράφει.

Φυσιολογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αν ακολουθήσεις τις οδηγίες που υπάρχουν στο FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον λες ότι λειτουργεί κανονικά με κάρτα sim Ελληνικού δικτύου τότε δεν είναι κλειδωμένο.Στο κατάστημα που απευθύνθηκες πως το έβγαλαν αυτό το συμπέρασμα;

Για να δεις το product code της συσκευής σου,αφαίρεσε την μπαταρία και δες από κάτω τι γράφει.

Φυσιολογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αν ακολουθήσεις τις οδηγίες που υπάρχουν στο FAQ.

 

πηραν το ΙΜΕΙ της συσκευης πληκτρολογησαν και ειδαν οτι ανηκει σε αγγλικο δικτυο. Π@π@ριες...και τα ιδια λογια μου ειπαν και απο νοκια κλαμπ της αθηνας και απο εδω που μενω, τι να πω. οσο για το prod.code το βρηκα. thanks

απο εκει και περα τα προβληματα δεν σταματανε.δεν εχω καλο σημα (ενω με το 6131 δεν ειχα ουτε μια φορα προβλημα) και πολλεσ φορες πεφτει η γραμμη απο χαμηλο σημα. λετε να φταιει που δεν υπαρχουν οι ρυθμισεις τησ κοσμοτε μεσα αλλα αυτες της αγγλιας? λετε να φταει η κεραια και να θελει αλλαγη? και αν ναι ποσο να στοιχιζει?στο νοκια μου ειπαν φερτο απο εδω να το δουμε (οσο αφορα την κεραια, αλλα αν ειναι να δινω 20 απο εδω 20 απο εκει δεν νομιζω οτι αξιζει τον κοπο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω πάρει από Αγγλία κλειδωμένη στην Orange, τη συσκευή. Είδα κάποιο thread για unlock αλλά χωρίς κάτι ουσιαστικό. Κωδικοί ξεκλειδώματος, 9βολτο, εδώ αναφέρετε ότι αν μπουν ελληνικά, μπορεί να κλείσει, έχω χαθεί... και έχω διαβάσει 100+ σελίδες χωρίς συμπέρασμα. Όποιος μπορεί να προτείνει κάτι θα το εκτιμήσω πολύ, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η συσκευή είναι "κλειδωμένη" σε κάποιο δίκτυο τότε ή θα πρέπει να απευθυνθείς σε αυτό για να την "ξεκλειδώσουν" ή να καταφύγεις στην λύση κάποιου καταστήματος που έχει τον ανάλογο εξοπλισμό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η συσκευή είναι "κλειδωμένη" σε κάποιο δίκτυο τότε ή θα πρέπει να απευθυνθείς σε αυτό για να την "ξεκλειδώσουν" ή να καταφύγεις στην λύση κάποιου καταστήματος που έχει τον ανάλογο εξοπλισμό.

 

Ευχαριστώ φίλε μου, να'σαι καλά!! Λίγο πολύ αυτό κατάλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες αλλαξα την προσοψη στο τερατακι μας,, το οποιο εξακολουθω ακομη να χρησιμοποιω ως κυρια συσκευη.

 

Αυτο που παρατηρησα με τη νεα προσοψη ειναι οτι το τζαμακι της οθονης ειναι ελαφρως ανασηκωμενο, σε σχεση με την προηγουμενη προσοψη που φορουσε το κινητο απο το εργοστασιο. Επισης, πλεον το πληκτρολογιο δεν κουνιεται πανω κατω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες αλλαξα την προσοψη στο τερατακι μας,, το οποιο εξακολουθω ακομη να χρησιμοποιω ως κυρια συσκευη.

 

Αυτο που παρατηρησα με τη νεα προσοψη ειναι οτι το τζαμακι της οθονης ειναι ελαφρως ανασηκωμενο, σε σχεση με την προηγουμενη προσοψη που φορουσε το κινητο απο το εργοστασιο. Επισης, πλεον το πληκτρολογιο δεν κουνιεται πανω κατω.

 

ποσο κοστισε αυτη η αλλαγη;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nokia E71 firmware updated to v501.21.001

http://dailymobile.se/2010/12/12/nokia-e71-firmware-updated-to-v501-21-001-changelog-inside/

 

Changelog

 

  • Ovi Maps 3.03 Lite with free navigation
  • New version of Music player
  • New version of Ovi Store
  • Office 2007 support
  • Usability and performance improvements

 

 

Απ' όσο είδα στην σελίδα του Device software update δεν βγάζει ακόμα την v501.21.001 διαθέσιμη για τα Ελληνικά product codes.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ποσο κοστισε αυτη η αλλαγη;

 

24 ευρω φιλε μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Nokia E71 firmware updated to v501.21.001

http://dailymobile.se/2010/12/12/nokia-e71-firmware-updated-to-v501-21-001-changelog-inside/

 

Changelog

 

  • Ovi Maps 3.03 Lite with free navigation
  • New version of Music player
  • New version of Ovi Store
  • Office 2007 support
  • Usability and performance improvements

 

 

Απ' όσο είδα στην σελίδα του Device software update δεν βγάζει ακόμα την v501.21.001 διαθέσιμη για τα Ελληνικά product cides.

 

φίλε μου η συγκεκριμένη αναβάθμιση είναι μόνο για branded κινητά. Επομένως όταν βγει για Ελλάδα θα αφορά τέτοια κινητά.

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την 500.21.009 αλλα τώρα δεν μπορώ να εγκαταστήσω το νοκια ιντερνετ ραδιο. Τί να κάνω;

 

 

Μα τί λέω... αφού είναι εγκατεστημένο

Edited by manoskliv

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eννοειται πως αξιζει!

Ποσο να το εβρισκες πια...50 ευρω?!

 

Ειναι κινητο κορυφαιας ποιοτητας. Ανωτερης ακομα και του αντικαταστατη του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όχι το Ε71 δεν έχει την δυνατότητα να κάνει αναβάθμιση over the air, μόνο μέσω υπολογιστή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όχι το Ε71 δεν έχει την δυνατότητα να κάνει αναβάθμιση over the air, μόνο μέσω υπολογιστή.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την γρήγορη απάντηση, στην ευρωπαϊκή ιστοσελίδα της Nokia έγραφε OTA downloads, εξού και η απορία μου...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την γρήγορη απάντηση, στην ευρωπαϊκή ιστοσελίδα της Nokia έγραφε OTA downloads, εξού και η απορία μου...

Αυτό που λες αναφέρεται στις ενότητα για τις εφαρμογές

Applications

Adding more applications:

- Use the Download! client

- Over-the-air (OTA) downloads

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες αναφέρεται στις ενότητα για τις εφαρμογές

Applications

Adding more applications:

- Use the Download! client

- Over-the-air (OTA) downloads

 

Ακριβώς, απλά έλεγα μήπως εννοεί το update και όχι απλά το Ovi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...