Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόσφατα άλλαξα πάροχο από Vodafone σε Cosmote, και το GPS της συσκευής δεν τρέχει (μου ανοίγει τον χάρτη αλλά δεν μου εντοπίζει την θέση), ενώ μέχρι πρότεινος έτρεχε κανονικά. Μήπως ξέρετε τί μπορεί να φταίει?

Στα positioning methods τα έχω τικάρει όλα εκτός από το Bluetooth GPS. Στο positioning server είναι το μπέρδεμα: Στο access point έχει τις εξής επιλογές: Cosmote GPRS, Cosmote internet, Cosmote MMS-GPRS, και δεν ξέρω τί να επιλέξω. (Αν και τα δοκίμασα όλα και πάλι δεν μου εντοπίζει την θέση). Στο server address είναι περασμένο το: supl.nokia.com.

 

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς?

Ευχαριστώ!

 

Πρέπει να επιλέξεις το Cosmote internet, αλλά πρέπει να έχεις και σύνδεση δεδομένων, ακόμη και τα 200 ΜΒ είναι αρκετά. Χωρίς σύνδεση δεδομένων λειτουργεί αλλά αργεί να εντοπίσει δορυφόρους και χάνει πολύ εύκολα το σήμα.

Mobiles: Motorola Startac 85, Ericsson T18S, Nokia 7110, Nokia 6210, Siemens SL42, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, Motorola SLVR L7, Nokia 6300, Nokia E71, Nokia 5230, Motorola Fire XT311, Alcatel 997D, Sony Xperia Z Ultra, Motorola E4 plus
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να ήταν το *#92702689# αυτό που θυμόμουν, αλλά όταν το πατάω μου βγάζει μόνο το συνολικό χρόνο κλίσεων. Πως μπορώ να δω πόσους μήνες το έχω το κινητό? (φυσικά ξέρω πόσους μήνες το έχω, απλά είναι χρήσιμο να γνωρίζεις πως μπορείς να το δεις όταν αγοράζεις κάποιο μεταχειρισμένο).

τι ακριβως πρεπει να βγαζει;εμενα βγαζει ενα 38.19 και δν μπορω να καταλαβω τ ειναι αυτο..οι ωρες π μιλησα παντως δν ειναι..τ κινητο το εχω απο το φεβρουαριο περιπου.τ μπορει να ειναι;:blink:

ενα αλλο που πληκτρολογεις κατι τετοια με * και# και υποτιθεται φορτιζει η μπαταρια σε ωρα αναγκης ξερετε αν ισχυει στο τηλεφωνο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορει ακομη σε ασπρο χρωμα?

ναι εννοειται

 

τι ακριβως πρεπει να βγαζει;εμενα βγαζει ενα 38.19 και δν μπορω να καταλαβω τ ειναι αυτο..οι ωρες π μιλησα παντως δν ειναι..τ κινητο το εχω απο το φεβρουαριο περιπου.τ μπορει να ειναι;:blink:

ενα αλλο που πληκτρολογεις κατι τετοια με * και# και υποτιθεται φορτιζει η μπαταρια σε ωρα αναγκης ξερετε αν ισχυει στο τηλεφωνο αυτο;

νομιζω ειναι εισερχομενες κ εξερχομενες μαζι

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να ήταν το *#92702689# αυτό που θυμόμουν, αλλά όταν το πατάω μου βγάζει μόνο το συνολικό χρόνο κλίσεων. Πως μπορώ να δω πόσους μήνες το έχω το κινητό? (φυσικά ξέρω πόσους μήνες το έχω, απλά είναι χρήσιμο να γνωρίζεις πως μπορείς να το δεις όταν αγοράζεις κάποιο μεταχειρισμένο).

 

Άσχετο. Η μπαταρία μου κρατάει μετά βίας 1,5 μέρα... Οι κλήσεις που κάνω δεν είναι πολλές (15 λεπτά/ημέρα) και 10ώρες/ημέρα τρέχει το nokia email messenger που ελέγχει για καινούργια μηνύματα κάθε 30 λεπτά. sms δε στέλνω καθόλου. Το κινητό το έχω 15 μήνες περίπου.

 

Και που θέλεις να ξέρει το κινητό πόσους μήνες το έχεις?:blink:

Για αυτό υπάρχουν οι αποδείξεις αγοράς. Άλλωστε, το κινητό δεν είναι στην αγορά παραπάνω από 20 μήνες, αν δεν κάνω λάθος.

 

Τώρα, για την μπαταρία, δεν σου κρατάει καλά. Φαντάζομαι το έχεις σε 3g αλλά και πάλι θα έπρεπε να είχες μια μέρα παραπάνω τουλάχιστον.

 

Ψάξε όλες τις ρυθμίσεις που μπορεί να παίζουν κάποιο ρόλο (φωτισμός, screen saver κλπ). Εγώ το έχω 10 μήνες και μου κρατάει πολύ καλά.

Επίσης, παίζει ρόλο και η έκδοση λογισμικού που έχεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να επιλέξεις το Cosmote internet, αλλά πρέπει να έχεις και σύνδεση δεδομένων, ακόμη και τα 200 ΜΒ είναι αρκετά. Χωρίς σύνδεση δεδομένων λειτουργεί αλλά αργεί να εντοπίσει δορυφόρους και χάνει πολύ εύκολα το σήμα.

 

Συμβόλαιο έχω (Cosmote 60). Άρα μπορώ να μπαίνω και στο ιντερνετ, έτσι δεν είναι? Ή πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες μια βοηθεια ..εχω σεταρει 3 account voip με default το ενα..

 

πως θα γινει..καθε φορα που συνδεομαι με καποιο wifi hotspot να κανουν αυτοματα register (το εχω βαλει στο always) αλλα ΧΩΡΙΣ να πηγαινω καθε φορα να τους αλλαζω το default access point σε αυτο που εχω συνδεθει? (γιατι αλλιως μενει το περασμενο που ειχα συνδεθει και δεν κανουν register )

 

καμια ιδεα?

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Εχω το εξης προβλημα που δεν εχω λυση ακομη, χανονται τα εικονιδια απο τα προγραμματα που ειναι εγκατεστημενα ,ενω το προγραμμα ειναι κανονικα εγκατεστημενο δεν εχει εικονιδιο , πχ ειναι κανονικα εγκατεστημενη η τελευταια εκδοση του youtube (το τσεκαρο απο το φακελο Διαχ.Εφαρμ.)για e71 αλλα δεν φενεται στον φακελο Εγκατασ. του κινητου..... anyone???

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές αυτές που είναι εγκατεστημένες;

Αν είναι στη κάρτα μνήμης πολύ πιθανό να ευθύνεται η κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παντως με το νεο firmware 400 εχει γινει αρκετα βαρυ το κινητο καμια σχεση με το παλιο (300). Δεν ξερω τι εντυπωσεις εχετε οι υπολοιποι , αλλα πραγματικα μετανοιωσα για υτη την αναβαθμιση (χωρις δυνατοτητα επιστροφης πισω)!

 

το κινητο εχει ελαχιστες εφαρμογες πανω (τα..απολυτος απαραιτητα).

κ μπορω να πω οτι τρωει και αρκετα κολληματα ειδικα αν το ζορισεις λιγο...εφυγε!

Link to comment
Share on other sites

Παντως με το νεο firmware 400 εχει γινει αρκετα βαρυ το κινητο καμια σχεση με το παλιο (300). Δεν ξερω τι εντυπωσεις εχετε οι υπολοιποι , αλλα πραγματικα μετανοιωσα για υτη την αναβαθμιση (χωρις δυνατοτητα επιστροφης πισω)!

 

το κινητο εχει ελαχιστες εφαρμογες πανω (τα..απολυτος απαραιτητα).

κ μπορω να πω οτι τρωει και αρκετα κολληματα ειδικα αν το ζορισεις λιγο...εφυγε!

 

Εγώ δεν έχω προβλήματα. Ούτε βαρύ το βλέπω. όπως ήταν, έτσι είναι.

Γενικά το λες γρήγορο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

όντως είναι λίγο πιο βαρύ, φαίνεται και από τη Ram που χρησιμοποιεί, λόγω της εφαρμογής ovi contacts που προστέθηκε στις επαφές. Υπάρχει λύση αν δεν θέλεις τη συγκεκριμένη εφαρμογή. Κάνεις φορμάτ το κινητό και η εφαρμογή αυτή δεν επανέρχεται (δοκιμασμένο), το κινητό πλέον είναι το ίδιο γρήγορο και "ελαφρύ" όπως την έκδοση 300. Για να επανέλθει η εφαρμογή ovi contacts θα πρέπει να ξαναπεράσεις την αναβάθμιση 400.

 

Ελπίζω να βοήθησα!!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν μπορείς να την κάνεις remove.Η εφαρμογή δεν φαίνεται στην εγκατάσταση, αυτή που φαίνεται είναι το ovi store που είναι άλλη εφαρμογή.

----------------------------------------------------

 

 

 

παίδες για να βλέπω το e-mail της otenet που έχω στο pc τί πρέπει να κάνω; (πρόγραμμα, ρυθμίσεις κτλ).

 

ευχαριστώ

Edited by Itchrist86
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν μπορείς να την κάνεις remove.Η εφαρμογή δεν φαίνεται στην εγκατάσταση, αυτή που φαίνεται είναι το ovi store που είναι άλλη εφαρμογή.

----------------------------------------------------

 

 

 

παίδες για να βλέπω το e-mail της otenet που έχω στο pc τί πρέπει να κάνω; (πρόγραμμα, ρυθμίσεις κτλ).

 

ευχαριστώ

 

Κανείς δεν ξέρει;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σ'ένα φίλο με E71 συμβαίνει το εξής:

 

Ενώ όντως διαγράφει μια εισερχόμενη αναπάντητη, άλλος που έχει πρόσβαση στη συσκευή μπορεί πάραυτα να τη δει (και να την ταυτοποιήσει... "έγινε τότε από το τάδε νούμερο").

 

Έχουμε καμιά ιδέα για το πώς γίνεται αυτό; Υπάρχει κάποιο έξτρα log με αυτές τις κλήσεις κάπου στη συσκευή; Υπάρχει κάποιο εφαρμογή για τον υπολογιστή ίσως που δίνει αυτή τη δυνατότητα;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθειά σας στο να λυθεί το μυστήριο :p

Link to comment
Share on other sites

Εχουν το ΜΗΤΡΩΟ κλησεων ειναι στο μενου του τηλεφωνου.

Αν τυχον μπεις και σε βγαλει στις αναπαντητες-εισερχομενες- εξερχομενες κανε ΠΙΣΩ 2 φορες και μετα μια δεξια για να μπεις στο αναλυτικο μητρωο.

Edited by Itchrist86
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα την βοήθειά σας... Ψάχνω για νέο κινητό το οποίο θα ήθελα να έχει qwerty keyboard και λόγω του οικονομικού μπορώ να φτάσω μέχρι το Ε71 !

Αξίζει ή είναι πλέον παλιό (μετά και την κυκλοφορία του E72) ;

 

Τι λέτε να το πάρω;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα την βοήθειά σας... Ψάχνω για νέο κινητό το οποίο θα ήθελα να έχει qwerty keyboard και λόγω του οικονομικού μπορώ να φτάσω μέχρι το Ε71 !

Αξίζει ή είναι πλέον παλιό (μετά και την κυκλοφορία του E72) ;

 

Τι λέτε να το πάρω;

 

Ευχαριστώ

Εχω το Ε71 από τον Ιουνιο του 2008. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και το δουλεύω πολύ σκληρά λογω της δουλειάς μου. Πρόσφατα αγόρασα το Ε72 και να πώ την αλήθεια δεν έχω εντυπωσιαστεί τόσο πολύ σε σχέση με το Ε71. Παραμένω με κύριο τηλέφωνο το Ε71 γιατί ίσως με έχει βολέψει αφάνταστα το μέγεθος και η μεταλική του κατασκευή.

 

Το επιπλέον του Ε72 είναι ο ταχύτερος επεξεργαστής του καθώς και η αξιόλογη και καλύτερη κάμερα.

 

Πάντως το Ε71 είναι η πιό αξιόλογη αγορά αυτή την στιγμή λόγω της χαμηλής τιμής του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σε ολους.

Μολις αγορασα ενα ΝΟΚΙΑ Ε71 απο το εξωτερικο.

Αυτο που με αποσχολει ειναι αν μπορω να παω σε ενα καταστημα νοκια για να κανω μια αναβαθμιση στη συσκευη ωστε να σβηστουν οποιες ρυθμισεις ειχε κανει ο προκατοχος και να εγκαταστησω την Ελληνικη γλωσσα.

Ειναι αυτο δυνατο ;

Συμφερει οικονομικα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Μολις αγορασα ενα ΝΟΚΙΑ Ε71 απο το εξωτερικο.

Αυτο που με αποσχολει ειναι αν μπορω να παω σε ενα καταστημα νοκια για να κανω μια αναβαθμιση στη συσκευη ωστε να σβηστουν οποιες ρυθμισεις ειχε κανει ο προκατοχος και να εγκαταστησω την Ελληνικη γλωσσα.

Ειναι αυτο δυνατο ;

Συμφερει οικονομικα;

15 ευρω περιπου ρωτα πρωτα ομως καλυτερα να πας παλαιου φαληρου η κατεχακη η καλλιθεας γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Μολις αγορασα ενα ΝΟΚΙΑ Ε71 απο το εξωτερικο.

Αυτο που με αποσχολει ειναι αν μπορω να παω σε ενα καταστημα νοκια για να κανω μια αναβαθμιση στη συσκευη ωστε να σβηστουν οποιες ρυθμισεις ειχε κανει ο προκατοχος και να εγκαταστησω την Ελληνικη γλωσσα.

Ειναι αυτο δυνατο ;

Συμφερει οικονομικα;

Αυτές τις διαδικασίες μπορείς να τις κάνεις και μόνος σου, δεν χρειάζεται να πας σε κάποιο nokia store.

 

Για να "καθαρίσει" η συσκευή από δεδομένα του προκάτοχου του μπορείς απλά να κάνεις hard format σε συσκευή και κάρτα μνήμης (εάν έχει), για το πως γίνεται διάβασε εδώ.

 

Για το πως μπορείς να κάνεις αναβάθμιση διάβασε εδώ και για το πως θα περάσεις τα Ελληνικά διάβασε εδώ.

 

Αν πάλι θεωρείς ότι θες να πας σε κάποιο nokia store τότε ακολούθησε το ποστ του gvg. Για πέρασμα Ελληνικών και συνεπώς αναβάθμιση είναι 15€. Οι επόμενες φορές είναι δωρεάν.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς τρόπο να σβήνουν τα headers των emails από το κινητό; (έχει 2 επιλογές, είτε να σβήστουν από το κινητό αλλά τα headers μένουν είτε να σβήσουν από το server + το κινητό).
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...