Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.. θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.. τι χαρτια χρειαζονται για να γινει αλλαγη επωνυμου? Θελω να παρω το επωνυμο της μητερας μου.. τι διαδικασιες θελει? Ευχαριστω πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

Η ανάληψη υποθέσεως με ποσοστό αμοιβής επί του αποτελέσματος, συναρτάται συνήθως με το οικονομικό ύψος της απαίτησης, το εάν ο αντίδικος διαθέτει ικανή περιουσία ώστε να εισπραχθεί η οφειλή με αναγκαστική εκτέλεση κ.λ.π..

 

Αναδρομικά δεν έχει δικαίωμα να ζητήσει έξοδα διατροφής...συνήθως οι αγωγές γίνονται με αίτημα την καταβολή διατροφής σε κάποιο βάθος χρόνου ( 2 ή περισσότερα χρόνια από την κοινοποίηση της αγωγής προς τον αντίδικο)...

Link to comment
Share on other sites

 

Αναδρομικά δεν έχει δικαίωμα να ζητήσει έξοδα διατροφής...συνήθως οι αγωγές γίνονται με αίτημα την καταβολή διατροφής σε κάποιο βάθος χρόνου ( 2 ή περισσότερα χρόνια από την κοινοποίηση της αγωγής προς τον αντίδικο)...

 

Αν καταλαβα καλα μπορει να ζητησει εξοδα διατροφης για 2 χρονια απο την καταθεση της αγωγης ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για κοιτα και αυτο http://www.glass-light.gr

 

Ειναι βιοτεχνης με πολυ μερακι και σου φτιαχνει ο,τι θες σε ο,τι διασταση θες.

Απο εκει πηρα τον γυαλινο νιπτηρα για το σπιτι μου και τον ασορτι καθρεφτη.

Ηταν λιγο τσιμπημενος αλλα επειδη ειχε καποια εξτρα πραγματα.

Εσυ που θελεις κατι πιο απλο, θα ειναι πιο φτηνο....λογικα! :O

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα το κοιτάξω! Ακόμα είναι σε αναμονή το όλο θέμα, γι'αυτό δεν έχω ποστάρει κάτι νεότερο.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Θελω να εξοπλισω το σπιτι μου (σαλονι και κουζινα συγκεκριμενα) με καινουρια επιπλα λογω παντρειας! :rolleyes:

Σκεφτομασταν λοιπον με τον αρραβωνιαστικο μου να επισκεφτουμε την Νεοσετ για να τα φτιαξουμε στις διαστασεις που θελουμε..

Εχετε υπ'όψην τι παιζει απο ποιοτητα, τιμες και εξυπηρετηση?

Καθε πληροφορια θα ειναι πολυτιμη!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...

ρώτάς κάτι, που πραγματικά η μόνη σωστή απάντηση που μπορείς να πάρεις, είναι αν επισκεφτείς κατάστημα της συγκεκριμένης μάρκας...επί τόπου θα δεις την εξυπηρέτηση, την ποικιλία, την ποιότητα και τις τιμές...

από εδώ τι ακριβώς περιμένεις να ακούσεις..??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Νικο!

Το ερωτημα το εθεσα για να μαθω αν εχουν μεινει ευχαριστημενοι οσοι εχουν παρει πραγματα απο τη ΝΕΟΣΕΤ!

Και γι'αυτο εκανα συγκεκριμενη την ερωτηση μου (ποιοτητα,τιμες κλπ)

Ξερω οτι οταν παω εκει ολα ωραια θα μου τα παρουσιασουν! Το θεμα ειναι το μετα!

Ο,τι μαθαινει κανεις, καλο ειναι!

Link to comment
Share on other sites

για κουζινα επειδη τα ειδα δεν μου αρεσαν και κατεληξα στη venetta.

πιο ποιοτικα και πιο καλες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

ποιότητα ΑΑΑΑΑΑ!!!! έπιπλα 10+ ετών (σε "παιδικό" δωμάτιο τότε) είναι σα καινούργια! και μιλάμε για μεταχείριση, όχι αστεία! κάθε 3 μηνο αλλάγη θέσεων στα έπιπλα, βάρος επάνω,τρυπημα για λάμπες, κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Θελω να εξοπλισω το σπιτι μου (σαλονι και κουζινα συγκεκριμενα) με καινουρια επιπλα λογω παντρειας! :rolleyes:

Σκεφτομασταν λοιπον με τον αρραβωνιαστικο μου να επισκεφτουμε την Νεοσετ για να τα φτιαξουμε στις διαστασεις που θελουμε..

Εχετε υπ'όψην τι παιζει απο ποιοτητα, τιμες και εξυπηρετηση?

Καθε πληροφορια θα ειναι πολυτιμη!

 

ποιοτητα πολυ δευτερη,υπερτιμημενη.Ειναι βλακεια να πληρωνεις τοσα για πριονιδια και οχι μασιφ.Και προς θεου οχι κουζινα απο εκει.Αντε κανα παιδικο δωματιο.Επισης δεν μπορεις να φτιαξεις τπτ στις διαστασεις που θες.Ειναι φιξ τα κομματια που εχουν :(

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει 2 καναπέδες από neoset, το 2007 ο ένας και το 2009 ο δεύτερος και ένα τραπεζάκι σαλονιού. Προς το παρόν δεν μου έχουν παρουσιάσει κανένα πρόβλημα, το χρώμα τους παραμένει αναλλοίωτο και η χρήση τους είναι μια μέση χρήση (ούτε πολύ ούτε ελάχιστη). Στον τριθέσιο καναπέ μάλιστα έχω κοιμηθεί πολλές φορές μεσημέρια και βράδια.

 

Όσον αφορά εξυπηρέτηση, στο κατάστημα ήταν άψογη και στην παράδοση επίσης. Αν θες μπορώ να σου πω και τι μοντέλα πήρα.

 

(offtopic προς Nikos_s3: πολύ αυστηροί έχετε γίνει οι moderators, προτείνω να χαλαρώσετε λίγο)

Edited by Lurker

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι οι οικοι αξιολογησης που ακουμε καθημερινα στις ειδησεις? Γιατι τις λαμβανουν σοβάρα οι κυβερνήσεις χωρων?

Ειναι κατι σαν την εητζιμπι για την τηλεόραση?

Α κ μια που το θυμηθηκα!..ξερετε κανεναν που να εχει εητζιμπι μαραφετι στο σπιτι του? Γιατι εμενα παρα το τεραστιο σοι και απ τους δυο γονεις,κανεις δεν εχει..

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικα έχω καλή εμπειρία από τη νεοσετ. έφτιαξ αεκεί την κουζίνα του σπιτιού μου και σκέφτομαι 2 καναπέδες πρόσθετους που θέλω να πάρω να τους πάρω από κει.

Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη και οι άνθρωποι όντως πολύ συνεργάσιμοι και μμε διάθεση να σου βρουν αυτό που θα σ εεξυπηρετήσει καλύτερα.

Από κει και πάρα για μένα είναι και θέμα μπάτζε πάντα, πόσα χρήματα μπορείς και θες να διαθέσεις. Αν και προσωπικά -αν θες να κάνεις παιδάκια μια ςκαι θα παντρευτείς θα σου έλεγα να μην επενδύσεις σε καναπέδες!! η ποιότητα της Νεοσέτ είναι μια χαρά για ένα καινούργιο, σύγχρονο, λειτουργικό σπίτι.. άσε τα βαριά έπιπλα καμιά 10ετία μετά...

 

Το μεινοέκτημα σε αυτά τα μαγαζιά είναι αυτό που ειπώθηκε και παραπάνω - οι διαστάσεις είναι φιξ, ειδικά για τις κουζίνες, μπορείς να κινήθει ςμόνο σε αυτά που δίνουν. Από πλευράς ποιότητας και τιμής πάντως εγώ σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ευχαριστημένη. και έχουν πράγματα για όλα τα βαλάντια. Καναπέδες πάντως θα σου έλεγα να δεις και στους Χρυσοβιτσιώτη. Αγέραστα έπιπλα, τσιμπημένα βέβαια αλλά πραγματικα΄δεν παθαίνουν τίποτε... διαπιστωμένο!!

 

και καλά στέφανα!!

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ REDHOTSTEF, τι άκυρη μετάβαση από το ένα θέμα στο άλλο είναι αυτή;;; : :blink::lost:

 

Oι Οίκοι Αξιολόγησης που ακούς στην τηλεόραση (συνήθως αναφέρονται οι Standard & Poor's και Moody's) αξιολογούν την πιστοληπτική ικανότητα κρατών (όπως η Ελλάδα), εταιρειών αλλά και όσων άλλων εκδίδουν χρεόγραφα. Ουσιαστικά δηλαδή, κρίνουν το κατα πόσο μια χώρα, ή μια εταιρεία ή οποιοσδήποτε άλλος φορέας που ζητάει ένα δάνειο, έχει την ικανότητα να ξεπληρώσει αυτό το δάνειο και αναλόγως την ικανότητα αυτή της χώρας/εταιρείας/φορέα ορίζεται και το επιτόκιο, ή με άλλα λόγια το πόσα λεφτά παραπάνω θα πάρουν οι δανειοδότες, το οποίο όπως είναι φυσικό κρίνεται από το αν υπάρχει μεγάλο ή μικρό ρίσκο να μην μπορέσει να αποπληρωθεί το δάνειο.

 

ΥΓ: Να χαρείς μόνο... μην λες "κάτι σαν την AGB για την τηλεόραση". Θα το ακούσει και κανένας οικομολόγος που τρώει τα χρόνια του να μάθει τα οικονομικά και θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες! :p

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λ@μόγι@ που τα πληρώνουμε κι όλας για να μας αξιολογούν.

Και εξηγούμε γιατί λεω λ@μόγι@. Γιατί τα τελευταία χρόνια μας έχουν κάνει τη ζωή δύσκολη. Αυτοί αξιολόγησαν πχ με πολύ καλό βαθμό τη περιβόητη λίμαν μπράδερς μέχρι που κατέρρευσε. Γιατί τα τελευταία χρόνια φαίνεται να παίζουν παιχνίδια με διαφορά κράτη ή ενώσεις προκειμένου κάποιοι άλλοι να κερδίσουν.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας!

Λισα δεν τον ξερω τον Χρυσοβιτσιωτη, αλλα θα το ψαξω γιατι με ενδιαφερει!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λ@μόγι@ που τα πληρώνουμε κι όλας για να μας αξιολογούν.

Και εξηγούμε γιατί λεω λ@μόγι@. Γιατί τα τελευταία χρόνια μας έχουν κάνει τη ζωή δύσκολη. Αυτοί αξιολόγησαν πχ με πολύ καλό βαθμό τη περιβόητη λίμαν μπράδερς μέχρι που κατέρρευσε. Γιατί τα τελευταία χρόνια φαίνεται να παίζουν παιχνίδια με διαφορά κράτη ή ενώσεις προκειμένου κάποιοι άλλοι να κερδίσουν.

 

Μέχρι πριν καταρρεύσουν οι εταιρίες έδιναν αξιολόγηση ΑΑΑ...Την ανώτατη...Το θέμα είναι ότι αυτοί ξεκίνησαν τα cds...Η ταινία είναι άκρως διαφωτιστική για το τι έγινε τότε στην Αμερική και τι παθαίνεις εσύ...

 

Απλώς δεν ελέγχονται από κανέναν...

Link to comment
Share on other sites

Αν σου αρέσουν αισθητικά, η ποιότητά τους είναι καταπληκτική. Ββλιοθήκη / γραφείο που αγόρασα το 1998 με τέσσερις μετακομίσεις (συναρμολογήσεις / αποσυναρμολογήσεις) όλα άψογα.
Link to comment
Share on other sites

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...