Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα , μιας και έχουν λήξει τα συμβόλαια μου από τις 15 του μήνα, είμαι σε αναζήτηση εταιρίας και συμβολαίων, χρειάζομαι 2 αριθμούς ο ένας για το προσωπικό μου τηλέφωνο που η χρήση που κάνω στο συγκεκριμένο, οριακά με καλύπτει 600 λεπτά ομιλίας οπότε θέλω κάτι που να μπορώ να μιλάω απεριόριστα με όλους άλλα συγκεκριμένα με cosmote μιας και μιλάω με κάποιο συνεργάτη που ο αριθμός του είναι στην cosmote και μιλάμε περισσότερο από μια ώρα την μέρα κάποιες φορές , επίσης χρειάζομαι αρκετά δεδομένα γιατί θέλω να κανω streaming radio και spotify στο αυτοκίνητο μου περίπου 40 με 1 ώρα την μέρα , sms δεν με ενδιαφέρουν , πολύ βασικό είναι επίσης να μπορώ να χρησιμοποιώ τον χρόνο ομιλίας μου και τα δεδομένα μου στο εξωτερικό (Ε.Ε) .

Επίσης χρειάζομαι και έναν ακόμη αριθμό για τον συναγερμό κάτι σαν συμβόλαιο που εχω τώρα ώστε να ανανεώνεται αυτόματα και γενικά να μην εχει αρκετό χρόνο ομιλίας και να έχει λίγα δεδομένα , εδώ θα ήταν χρήσιμο να μπορώ να μεταφέρω τα δεδομένα απο την κάρτα του συναγερμού στο προσωπικό μου τηλεφωνο αν χρειαστεί και αν μπορεί να γίνεται αυτόματα με κάποιο τρόπο , αυτή την στιγμή ειμαι σε cosmote και θα ήθελα την γνώμη σας αν αξίζει να αλλάξω εταιρία και πακέτα γιατί εχω χάσει λίγο επαφή .

Ευχαριστώ.

 

υ.π γλυκοκοιτάζω σε wind unlimited στα 48 με απεριόριστα gb 3000 χρόνο ομιλίας προς όλους στα 44,90 , το αντίστοιχο unlimited της cosmote

με 1000 λεπτά προς διεθνή σταθερά και κινητά και Απεριόριστες κλήσειςπρος ενδοεταιρικάΑπεριόριστα λεπτάπρος όλα τα Εθνικά δίκτυα η cosmote ζηταει 189 ευρώ!

Edited by puntix
Link to comment
Share on other sites

λαθος αναρτηση

Εμεις βαλαμε καπακι αφρομπετο με ραβινεχ...ελαφρυ και αθανατο. Δωσε κλιση να φευγουν τα νερα να μη λιμναζουν με ελευθερη απορροη

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν συγνώμμη εάν το μήνυμά μου μπαίνει λανθασμένα εδώ.

Απλά δεν "το έχω" με τις αναρτήσεις στα Forums...

Περισσότερο ενημερώνομαι διαβάζοντας παρά αναρτώντας τα μηνύματα..

Ρωτώ και ζητώ βοήθεια για το πρόβλημα μου παρακάτω:

ΔΕΔΟΜΕΝΑ:

Διαμέρισμα στον 5ο όροφο. Σύνδεση internet VDSL

Αποθήκη στο Υπόγειο.

Κοινή φάση ρεύματος.

Εγκατάσταση επιπλέον καλωδιακής σύνδεσης μεταξύ τους, αδύνατη.

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Με Powerlines έχω ήδη ίντερνετ στο Υπόγειο.

Μπορώ να έχω με κάποιο τρόπο, μέσω του υπάρχοντος internet

ή αλλιώς και τηλεφωνική γραμμή στο Υπόγειο;

 

Ευχαριστώ όποιον έχει τη καλοσύνη να απαντήσει.

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε γινεται, θες καλωδιωση ειτε απλη ειναι η γραμμη σου ειτε voip.

 

Αν ειναι voip παρολο που δεν το γνωριζω -αλλα θα το εκανα σαν δοκιμη- θα εφτιαχνα δυο καλωδια, στη μια ακρη θα εβαζα rj11 jack και στην αλλη θα εβαζα rj45 και θα εκανα την εξης συνδεσμολογια. Απο το router στο σπιτι (rj11) στο powerline (rj45) και απο το poweline (rj45) στην τηλεφωνικη συσκευη (rj11).

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι voip η γραμμη σου τελικα;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι.. Αλλά θα το παλέψω μια έτσι μήπως...

 

Δεν θα παιξει μη το παλεψεις :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Στις πολυκατοικίες οι συνδέσεις ξεκινάνε από τα υπόγεια.

Βρες την σύνδεση σου και με ένα σπλιτ τράβηξε το τηλέφωνο αφού είσαι σίγουρος ότι δεν είναι νοιρ.

Θεωρητικά πρέπει να υπάρχει και εσωτερική γραμμή αν είναι κατοικησιμο το υπόγειο.

Αν όχι μπορείς να βάλεις ένα ασύρματο στο κουτί του υπόγειου ή στο μπαλκόνι του 5ου ορόφου προς την μεριά που βλέπει το υπόγειο.

Αν είναι τυφλό δοκίμασε το ασύρματο στο κλιμακοστάσιο. Δουλεύει συχνά λόγω αντανάκλασης του ραδιοκυματος.

 

Γουϊντ έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Για σας θέλω να γίνω ασφαλίστρια. Ξέρεις κανείς τι είναι το mdrt; Ποια είναι τα κριτήρια για να μπει κάποιος σε αυτό; Το μόνο που βρήκα είναι αυτό (για να γίνει κανείς μέλος του MDRT θα πρέπει να "πιάνει" τα 120.000 ευρώ ετήσια παραγωγή.) Τι ακριβώς εννοεί γιατί έχω μπερδεύει. Αν υπάρχει κάνει ασφαλιστής/ασφαλιστρια να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, είμαι φοιτητής και παράλληλα θέλω να ξεκινήσω κάποια ιδιαίτερα. Μιλάνε για συμπληρωματικό εισόδημα περίπου 80-100€ το μήνα. Απλά επειδή δεν θέλω να μπλέξω, προτιμώ να γίνεται νόμιμα. Ξέρει κανείς από που πρέπει να ξεκινήσω, τύπου εφορία δηλαδή? Και τι χρειάζεται να κάνω? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχεις το δικαίωμα να διδάξεις. Πρέπει να είσαι πτυχιούχος και να έχεις ακολουθήσει όλες τις νόμιμες διαδικασίες για να αποκτήσεις δικαίωμα διδασκαλίας.

Οπότε καλύτερα στη ζούλα, και μαύρα.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

αν βρεις διαλεξε να εχει μεταλλικα κουμπια μπροστα και οχι πλαστικα. τα πλαστικα φθειρεται το εσωτερικο λογω θερμοκρασιων πολυ γρηγορα και μετα δεν πιανουν και θα πρεπει να τα γυριζεις με πενσα η μαχαιρι.

 

https://www.you.gr/kipos-ergaleia-diy/psistaries-bbq/psistaries-ygraeriou-(1)/psistaria-ygraeriou-unimac-me-3-kafstires-(661312)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Εχω μια πυλωτη 85τμ. Τα 65τμ ειναι ταβανι και τα 20τμ ειναι κολωνες στο ταβανι.*

Μου ειπαν για υλικα και δουλεια ολα μαζι 2600€. Υλικα μονωσης durostick ή bauer 5cm. Επειδη δεν ξερω απο τιμες, πως σας φαινεται; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλη ειναι .ειχα ρωτησει και εγω και τοσο μου ειπαν για αρχικη τιμη.αναλογα τωρα τι παχος βαζεις ,τι υλικο και τι μαρκα ανεβαινει το τιμολογιο.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξαναβγούν ποτέ δεν νομιζω.για να καθυστερήσεις την ανάπτυξη τους ίσως λειζερ νομίζω.ισως να υπάρχουν και άλλοι τρόποι.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...