Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας φίλος βιάστηκε να κάνει αγορά κινητού από εξωτερικό (Κίνα), κάτι που μετάνιωσε μετά από συζήτηση που είχαμε.

Η αγορά έγινε σήμερα τα ξημερώματα, υπάρχει τρόπος να ανακληθεί η αγορά; (η αγορά έγινε νομίζω από Aliexpress)

Τι άλλο μπορεί να κάνει για να ΜΗΝ παραλάβει το κινητό και να επιστραφούν τα χρήματα;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ενας γνωστός που κοίταζε για δικό του χώρο,ρώτησε στην περιοχή του κατάστημα που είδε και έχουν βάλει κάμερες,και του σύστησαν .Επίσης ρώτα και όπου πουλάνε ηλεκτρονικά εξαρτήματα ,γιατί γνωρίζουν τεχνικούς, να ρωτήσεις και άλλη γνώμη.Κάθε εταιρία πουλάει τα δικά της συστήματα για καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Αν προλαβαίνει να πάει στις πληροφορίες παραγγελίας, συνήθως έχει επιλογή για ακύρωση για κάποιο χρονικό διάστημα. Ειδάλλως μιλάει με τον πωλητή ή με aliexpress να ζητήσει ακύρωση παραγγελίας. Το να μην παραλάβει είναι ρίσκο γιατί μπορεί να ταλαιπωρηθεί για να πάρει πίσω τα χρήματα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ενας γνωστός που κοίταζε για δικό του χώρο,ρώτησε στην περιοχή του κατάστημα που είδε και έχουν βάλει κάμερες,και του σύστησαν .Επίσης ρώτα και όπου πουλάνε ηλεκτρονικά εξαρτήματα ,γιατί γνωρίζουν τεχνικούς, να ρωτήσεις και άλλη γνώμη.Κάθε εταιρία πουλάει τα δικά της συστήματα για καλύτερα.

 

Ευχαριστώ φίλε, αυτό έκανα και εγώ, ρώτησα ένα κατάστημα στην γειτονιά και μου σύστησαν μία εταιρεία που ασχολείται με κάμερες συναγερμούς και τέτοια.

Για όσους ψάχνονται πάντως Θεσσαλονίκη να ξέρετε ότι η somon είναι αξιόπιστη εταιρεία για εγκατάσταση συστημάτων ασφαλείας, το τηλέφωνο τους είναι 2310 252525.

Link to comment
Share on other sites

Στο φορουμ λεει οτι συνολικα υπαρχουν 238.645 εγγεγραμενα μελη, αλλα οταν παω στη λιστα μελων μου βγαζει μονο 19764. Γιατι;
Link to comment
Share on other sites

Τι τα κανει ολα αυτα τα χιλιαδες αντικειμενα ο τυπος που τα φερνει απο Κινα; Αποκλειεται να τα κραταει για την παρτη του. Τον εχω ρωτησει, και απαντηση δεν ελαβα!

 

Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να κατεβάσω free προγράμματα;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να κατεβάσω free προγράμματα;
Εδώ έχει συγκεντρωμένα αρκετά freeware προγράμματα αλλά και μερικά με trial.

https://filehippo.com

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι τα κανει ολα αυτα τα χιλιαδες αντικειμενα ο τυπος που τα φερνει απο Κινα; Αποκλειεται να τα κραταει για την παρτη του. Τον εχω ρωτησει, και απαντηση δεν ελαβα!

 

 

Πολλά τα κάνει giveaway,ίσως κάποια να τα πουλάει ποιος ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει συγκεντρωμένα αρκετά freeware προγράμματα αλλά και μερικά με trial.

https://filehippo.com

σε ευχαριστω.

ψαχνω να βρω καποια προγραμματα free χωρις ιους και ισως και με ελληνικη επεξηγηση

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Giveaway κανει ελαχιστα. Μιλαμε οτι λαμβανει εκατονταδες αντικειμενα καθε μηνα. Αμα τα πουλαει γιατι δε το λεει; Σε ποιους τα πουλαει;
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει πει αρκετές φορές ότι φέρνει πράγματα για φίλους, γνωστούς, συγγενείς, για την κοπέλα του, για τον κουμπάρο του, για την γειτόνισσα κλπ.

Τώρα ΟΚ, μπορεί και κάποια να τα πουλάει. Μη περιμένεις να σου απαντήσει πάντως σε τέτοια ερώτηση.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Θελω να ρωτήσω όποιον γνωρίζει,έχω πάρει Lower edexcel στα Αγγλικά πριν μια 10ετια περίπου και πρόσφατα μου κάνανε μια προσφορά από το ιεκ για δωρεάν μαθήματα (50 με 60 ώρες περίπου) και εξετάσεις τέλη Μαΐου με μόνο κόστος τα εξέταστρα.Το δέχτηκα αμέσως η αλήθεια είναι χωρίς να το σκεφτώ και κάνοντας κάποια τεστακια στο ίντερνετ μου έβγαλε ότι είμαι σε επίπεδο Β1 (λογικο μιας και σταμάτησα όταν πηρα το Lower).Θελω να ρωτήσω και εσάς λοιπόν αν είναι εφικτό να πιάσω σε 50-60 ώρες ένα επίπεδο τουλάχιστον advanced και που πρέπει να ρίξω το βάρος για διάβασμα..τα περισσότερα τα θυμάμαι αν και έχω καποια κενά στο λεξιλόγιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Θελω να ρωτήσω όποιον γνωρίζει,έχω πάρει Lower edexcel στα Αγγλικά πριν μια 10ετια περίπου και πρόσφατα μου κάνανε μια προσφορά από το ιεκ για δωρεάν μαθήματα (50 με 60 ώρες περίπου) και εξετάσεις τέλη Μαΐου με μόνο κόστος τα εξέταστρα.Το δέχτηκα αμέσως η αλήθεια είναι χωρίς να το σκεφτώ και κάνοντας κάποια τεστακια στο ίντερνετ μου έβγαλε ότι είμαι σε επίπεδο Β1 (λογικο μιας και σταμάτησα όταν πηρα το Lower).Θελω να ρωτήσω και εσάς λοιπόν αν είναι εφικτό να πιάσω σε 50-60 ώρες ένα επίπεδο τουλάχιστον advanced και που πρέπει να ρίξω το βάρος για διάβασμα..τα περισσότερα τα θυμάμαι αν και έχω καποια κενά στο λεξιλόγιο.

 

Γραμματική και λεξιλόγιο, λεξιλόγιο, λεξιλόγιο.

Με αυτή την αναλογία. Τώρα αν είναι αρκετές οι ώρες εξαρτάται από εσένα.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει πει αρκετές φορές ότι φέρνει πράγματα για φίλους, γνωστούς, συγγενείς, για την κοπέλα του, για τον κουμπάρο του, για την γειτόνισσα κλπ.

Τώρα ΟΚ, μπορεί και κάποια να τα πουλάει. Μη περιμένεις να σου απαντήσει πάντως σε τέτοια ερώτηση.

Το μονο λογικο να τα πουλαει σε κινεζους/μαυρους και αυτοι με την σειρα τους να τα πουλανε σε εμας.. Βγαζει τρελα φραγκα ο τυπος.
Link to comment
Share on other sites

Γραμματική και λεξιλόγιο, λεξιλόγιο, λεξιλόγιο.

Με αυτή την αναλογία. Τώρα αν είναι αρκετές οι ώρες εξαρτάται από εσένα.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ ευχαριστώ..Αυτο που είπες εξαρτάται από μένα σημαίνει ότι είναι εφικτό δεν είναι απίθανο.Αυτο ήθελα να δω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στο κινητο του φίλου μου ήρθε ένα email που πρόλαβα να δω μόνο τον τίτλο και έλεγε "Μένη" . Ήταν Σάββατο μετά τις 12 το βράδυ . Έπειτα δεν το άνοιξε εκείνη την ώρα και όταν τον ρώτησα τι ήταν την επόμενη μέρα μου είπε ότι έσβησε ήδη τα email που του ήρθαν τα διαφημιστικά και δεν το άνοιξε. Κι αναρωτιέμαι ποια εταιρεία βάζει στο τίτλο όνομα γυναίκας και στέλνει email τα βράδια και ειδικά Σ/Κ; σας έχει τύχει κάτι ανάλογο; να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στο κινητο του φίλου μου ήρθε ένα email που πρόλαβα να δω μόνο τον τίτλο και έλεγε "Μένη" . Ήταν Σάββατο μετά τις 12 το βράδυ . Έπειτα δεν το άνοιξε εκείνη την ώρα και όταν τον ρώτησα τι ήταν την επόμενη μέρα μου είπε ότι έσβησε ήδη τα email που του ήρθαν τα διαφημιστικά και δεν το άνοιξε. Κι αναρωτιέμαι ποια εταιρεία βάζει στο τίτλο όνομα γυναίκας και στέλνει email τα βράδια και ειδικά Σ/Κ; σας έχει τύχει κάτι ανάλογο; να ανησυχώ;

 

Μπορεί να ειναι από κάποιον γνωστό του Κλεομενη μην πάει αμέσως ο νους σου στο κακό...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στο κινητο του φίλου μου ήρθε ένα email που πρόλαβα να δω μόνο τον τίτλο και έλεγε "Μένη" . Ήταν Σάββατο μετά τις 12 το βράδυ . Έπειτα δεν το άνοιξε εκείνη την ώρα και όταν τον ρώτησα τι ήταν την επόμενη μέρα μου είπε ότι έσβησε ήδη τα email που του ήρθαν τα διαφημιστικά και δεν το άνοιξε. Κι αναρωτιέμαι ποια εταιρεία βάζει στο τίτλο όνομα γυναίκας και στέλνει email τα βράδια και ειδικά Σ/Κ; σας έχει τύχει κάτι ανάλογο; να ανησυχώ;

 

Ναι ,σε κερατώνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έκανα μια αγορά από το aliexpress ένα κινητό.. Όταν ήρθε διαπίστωσα ότι ήταν χαλασμένο στα κουμπιά και μάλλον ανακατασκευή.. Έστειλα μήνυμα παραπάνων σε αυτούς, δεν απάντησαν παρά μόνο μου έβαλαν τα χρήματα πίσω. Δεν μου έχουν στείλει ούτε καν ένα μήνυμα για το πως να τους στειλω το κινητό πίσω. Τι να κάνω; Ή να κρατήσω το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...