Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηνωμένες Πολιτείες όπως και πέρυσι:) Οι καλύτερες διακοπές ever! Ευτυχώς, εχω γνωστούς εκεί και γλιτώνω κάποια χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να πας να πας αξιζει:cool:...
εχω εξοχικο εκει.. ξερω!!!:):)

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

λεω να παω αρχες Αυγουστου Σλοβενια. βεβαια δεν ξερω τι και πως ειναι τα πραματα εκει! εχει τιποτα ιδιαιτερο?

 

Είχα πάει τον Απρίλιο του 2007.

Μικρή χώρα,οπότε έιχα την ευκαιρία να δω και βουνό και θάλασσα.

Απο παραλίες δε λέει και πολλά αλλά έχει κόσμο απο Αυστρία Ιταλία και Γερμανία κατα κύριο λόγο.

Αξίζει να πας στο Πιράν,Πορτορόζ και Κόπερ (ή αλλιως Capodistria :) ) για θάλασσα

και Bohinj και Bled (στο οποίο θα δοκιμάσεις το τοπικό μιλφέιγ) για βουνό και μια γεύση απο Γιουγκοσλάβικες Άλπεις!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα έλεγα ότι έχει κάτι το ιδιαίτερο.Αν μπορείς πάνε και στην Λιουμπλιάνα.Σαν μια μικρή Πράγα είναι :)

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Eγω παιδια θελω να παω και θα παω μαλλον του χρονου εκδρομη για mοto gp μαλλον στο Brno στην Τσεχια και λεμε με το φιλαρακι μου να το οργανωσουμε απο φετος.

Εχεις παει κανεις απο δω να σε οποιονδηποτε αγωνα να μου πει??

Αξιζει να πας μονος η πρακτορειο?

Αν ξερει κανεις ας δωσει πληροφοριες..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό φέτος θα ξαναπάω οικογενιακές διακοπές με τους δικούς μου. :p

Έχετε καμιά πρόταση για κάποιο σχετικά ήσυχο μέρος, όχι όμως εντελώς μουντό και ερημια? Γενικά ψάχνω κάτι που να έχει ήρεμο οικογενιακό κλίμα, χωρίς βαβούρα ιδιαίτερη, αλλά να έχει την θάλασσα του, κανα μπαράκι/καφετέρια/μαγαζί εκεί κοντά (αμάξι θα υπάρχει) γιατί θα έχω τον αδερφό μου για παρέα, για να μην βαρεθούμε εμείς τα νιάτα. :lol:

 

Α μην ξεχάσω, θα προτιμούσα κάτι σε μέση απόσταση από Αθήνα (mailand, όχι νησί). :)

Link to comment
Share on other sites

Για Σαντορινη ξερει κανεις κανενα δωματιο (οχι σταβλο) μεχρι 60 + -5 € την βραδια για αρχες Αυγουστου και σε σχετικα καλο μερος ( βασικα δεν ξερω προτεινεται και μερη)!
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκευτομαι με την κοπελια να παμε στην ιο....θελω πληροφοριες απο οσους εχουν παει....δεν εχω ιδεα απο το συγκεκριμενο νησι...αξιζει?εχει νυχτερινη ζωη?οι παραλιες καλες?διαμονη?οι τιμες που κυμαίνονται?

 

 

Το νησί κατ εμέ δεν πολυαξίζει.Ειδικά για ζευγάρι.

 

Μικρό και <άσχημο> νησί με υπερβολικά πολύ μεθυσμένο ξένο κόσμο (για ζευγάρι δλδ ψιλοφρίκη).

 

Το Μαγγανάρι στην Ίο αξίζει από παραλία.Το κακό είναι ότι θέλει 30-40 λεπτά με το Κτελ για να πας.Η θάλασσα είναι κρύα αλλά απίστευτη.

 

Η νυχτερινή ζωή συγκεντρώνεται σε σοκακια με μαγαζιά - τρύπες-.

 

Μόνο το Scorpion άξιζε.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν τοσες παραλιες στην Δυτικη Πελοποννησο και χωρις να κοστιζει ακριβα, μπορεις να περασεις θαυμασια οσο και να κατσεις...
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκευτομαι με την κοπελια να παμε στην ιο....θελω πληροφοριες απο οσους εχουν παει....δεν εχω ιδεα απο το συγκεκριμενο νησι...αξιζει?εχει νυχτερινη ζωη?οι παραλιες καλες?διαμονη?οι τιμες που κυμαίνονται?

 

"Ιος και ζευγαρι" ειναι σαν το "Μηλος και μπακουρι"....μεγιστο failure :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκευτομαι με την κοπελια να παμε στην ιο....θελω πληροφοριες απο οσους εχουν παει....δεν εχω ιδεα απο το συγκεκριμενο νησι...αξιζει?εχει νυχτερινη ζωη?οι παραλιες καλες?διαμονη?οι τιμες που κυμαίνονται?

 

Η Ίος για μένα είναι καταπληκτικό νησί να πας με την παρέα σου και να διασκεδάσετε όσο δεν έχετε διασκεδάσει ποτέ στη ζωή σας. Έχει ίσως και την καλύτερη νυχτερινή ζωή το καλοκαίρι από όλα τα μέρη της Ελλάδας, με πολλά κλαμπάκια και μπαρς, τα στενά του νησιού γεμάτα κόσμο και κυρίως ξένους τουρίστες -φουλ Ιταλία-. Γενικά είναι ένα νησί να πας να ξεσαλώσεις!!!

 

Με την κοπέλα σου θα σου πρότινα Μήλο που έχει και καλύτερες παραλίες από Ίο και είναι και γεμάτο ζευγαράκια -είναι το κλασικό ζευγαρονήσι!!! Μήλο για παράδειγμα δε πας με φίλους. Άλλη επιλογή θα ήταν κι η Σαντορίνη...

Link to comment
Share on other sites

Για ζευγάρια προτείνω Σαντορίνη εγώ...

 

Το όλο νησί ταιριάζει :)

Ειχε παει το προηγουμενο καλοκαιρι εκει ο αδερφος μου με την κοπελα του και μου ελεγε ακριβως οτι ολο ζευγαρακια ηταν παντου...του αρεσε αρκετα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας....

κολησα στην ιο γιατι ακουσα πολυ καλα λογια απο φιλους μου....

ισως τελικα να μοιρασω τις διακοπες στα δυο...7 μερες στο ενα κ 7 στο αλλο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ΔΕΝ αξίζει η Ελλάδα για διακοπές..

 

τα εκατομμυρια των τουριστων που μας επισκεπτονται καθε χρονο με πακετα all-in-one σε χλιδατα ξενοδοχεια(και ειδικα φετος με τις μειωμενες τιμες) μαλλον δεν σε πειθουν για το οτι η ελλαδα(και δη τα ελληνικα νησια) ειναι μεσα στο top20 της παγκοσμιας τουριστικης βιομηχανιας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τους ξενους ειναι σουπερ, για τους Ελληνες που πληρωνουν τουλαχιστον τα 3πλα μαλλον υπαρχουν καλυτερα μερη.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ΔΕΝ αξίζει η Ελλάδα για διακοπές..και δυστυχώς τα πράγματα αντί να καλυτερεύουν χειροτερεύουν.Πέρα από τις τιμές μας λείπουν ακόμα βασικά πράγματα που σε άλλες χώρες θεωρούνται αυτονόητα,πχ καθαριότητα,συγκοινωνίες,οργάνωση τα πάντα είναι κάτω από την βάση και μεις τα πληρώνουμε στο τριπλάσιο χωρίς να μπορούμε να τα προσφέρουμε.

Αυτοί που έρχονται στην Ελλάδα πλέον δεν έχουν καμία σχέση με αυτούς που έρχονταν πριν μερικά χρόνια,το επίπεδο έχει πέσει κατά πολύ.

 

Θα διαφωνήσω μαζί σου. Η Ελλάδα αξίζει ΜΟΝΟ για διακοπές. Για τίποτα άλλο! Πάει να το χάσει κι αυτό όμως, εαν δεν το'χει χάσει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Για τους ξενους ειναι σουπερ, για τους Ελληνες που πληρωνουν τουλαχιστον τα 3πλα μαλλον υπαρχουν καλυτερα μερη.

 

Σωστος! Δυστυχως η εκμεταλευση των Ελληνων στα τουριστικα μερη της χωρας μας ειναι απαραδεκτη!!

Link to comment
Share on other sites

παρο η σκιαθο παιδια? :p

 

Για παρέα η Πάρος λέει πολύ.

Τουριστικό νησί, όμορφο, με ωραία μαγαζιά, και φυσική την Punda.

 

Το 2007 που πήγα, ήταν υπέροχα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και γω οτι σαν κρατος στον τουρισμο θα μπορουσαμε να προσφερουμε χιλιες φορες καλυτερες υπηρεσιες και να βρησκομαστε στο τοπ 5 γιατι ο τοπος μας ειναι υπεροχος αλλα ο χαρακτηρας μας ειναι αστα...

Παιδια ομως ηρεμια σιγα τωρα συζητηση κανουμε δεν μαλωνουμε...;)

Link to comment
Share on other sites

abcdefg αν θες ξαναγράψε μας την γνώμη σου χωρίς ειρωνίες και προσωπικά σχόλια...!
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος καμια προταση για δωματιο (στουντιο; ) στους Παξους, με τιμη γυρω στα 70-80€ (High season, τελος Ιουλιου) ; Γιατι τα πιο πολλα που βρισκω ειναι βιλλιτσες με τιμη πανω απο 100€.

 

Υ.Γ: Για 4 βραδια το νησι δεν ειναι υπερβολικα μικρο ετσι;

 

Ευχαριστω!

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...