Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς νότια πελοπόννησο έχει έρθει κανει σας;; έχει φοβερές παραλίες...

 

 

επίσης θα ήθελα να ακούσω κάποιος που έχει έρθει εδώ αλλά έχει πάει και χαλκιδική να μας πει τη γνώμη του

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προς νότια πελοπόννησο έχει έρθει κανει σας;; έχει φοβερές παραλίες...

 

 

επίσης θα ήθελα να ακούσω κάποιος που έχει έρθει εδώ αλλά έχει πάει και χαλκιδική να μας πει τη γνώμη του

 

Eixa paei ton Ioulio pros Manh... Se mia paralia nmz kalogria legontan ... stoupa ekei.... kala htan alla apo nyxterini zwh oxi kai toso kala...

Link to comment
Share on other sites

Eixa paei ton Ioulio pros Manh... Se mia paralia nmz kalogria legontan ... stoupa ekei.... kala htan alla apo nyxterini zwh oxi kai toso kala...

 

Ναι αυτό ειναι αλήθεια,προς τα εκεί δεν έχει νυχτερινή ζωή, γενικά μέχρι αρχοντικό αβίασ-σαντοβα έχει νυχτερινή ζωή..αλλά από παραλίες έχει εξαιρετικές..ενδεικτικά τελείες παραλίες ειναι της ελαφονησου και γιάλοβας

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

THEO Οι παραλίες της νότιας πελοποννήσου είναι μια χαρά κ έχει πολλές απάτητες και σα νερά ίσως πιο καθαρά της χαλκιδικής

Αλλά εγώ θα επέλεγα χαλκιδική για 2 βασικούς λόγους.

1. Λατρεύω το πράσινο

2. Δεν μ αρέσει η εξυπηρέτηση των πελοποννήσιων. Για φαγητό κάθεσε κ σου πεταν μια χωριάτικη στη μάπα κ σε στραβωκοιτάνε κιόλας (τώρα προσβάλω το μισό μου σοι, αλλα τους τα χω πει κ απο κοντά). Κρίμα κ επειση ειναι ευλογημένος τόπος η πελοπόννησος τον τουρισμό δεν τον έχουν πάρει σοβαρά (πλην ορεινης αρκαδίας)

 

Μολις γυρισα απο 15 μερες σκιαθο και μοθ κακοφαινεται στο γραφειοοοοοοο.θελω να φυγω παλι

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο,το έχουν αναφέρει και πολλοί τουρίστες που εχω γνωρίσει,ενώ έχει υπέροχες παραλίες και τοπία ειναι ανεκμετάλευτα από πολλές μεριές,όπως και για τις ταβέρνες που αναφέρεις.

 

Τυχαία τώρα τελευταία γνώρισα έναν πλούσιο τουρίστα που ζει Αμερική και έχτισε και εδώ βίλλα , μου είπε ότι τυχαίνει να πηγαίνει σε ένα γνωστό κόλπο στην κεντρική αμερική(δεν θυμάμαι πως μου τον είπε) όπου μαζεύετε κόσμος για τις παραλίες, μποστα σε αυτα που έχουμε εδώ δεν ειναι τίποτα είπε.

Ενημερωτικα προς μεριά πύλου έχουν μαζευτεί πάρα πολλοί αγγλοι, ενώ από μεριά κίτριες έχει γερμανούς και γάλλους,σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχει ούτε Ελληνας σε αυτές τις περιοχές

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις να προτεινει κατι για καστορια?

 

Eίχα πάει παλιότερα...Ωραία η λίμνη και φαντάζομαι τέτοια εποχή είναι τέλεια..Έχει και ένα μουσείο γούνας..Τώρα για δωμάτια μόλις θυμηθώ το όνομα ενος ξενοδοχείου κοντά στην λίμνη θα στο στείλω με pm..Αν και θα σου έλεγα να προτιμήσεις τα Ιωάννινα...Έχει περισσότερα να κάνεις

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

οχι,δεν ρωταω για ξενοδοχειο..

απο αυτης της αποψης ειμαστε καλυμενοι.

για εστιατορια,καλα μαγαζια,αξιοθεατα κτλ ρωταω.

εχω χρονια να παω

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι υπάρχει ένα βυζαντινο μουσείο, ένα μουσείο με φορεσιές και διάφορα άλλα τέτοια και ένα αρχοντικό που το κάνανε λαογραφικό μουσείο..Δεν ξέρω οδούς και τέτοια γιατί πολύ απλά με πήγαν και στα 3...Τώρα για νυχτερινή ζωή δεν ξέρω ή καλύτερα δεν θυμάμαι καν ονόματα...Ελπίζω να βοήθησα..

 

Πάντως για φαγητό θυμάμαι ότι υπάρχουν εστιατόρια πάνω στην λίμνη (δλδ γύρω γύρω από αυτή) και είναι αρκετα καλά..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

θα μιλησω με φιλο κ θα σου πω αυριο τι παιζει απο φαγητο, βολτες κ διασκέδαση, ναι?

Μολις γυρισα που λετε απο ασκιαθο, δεν ειχα ξαναπαει, καταπληκτικες παραλιες κ θα ποσταρω κ απο μια παραλία που ήμασταν ΜΟΝΟΙ μασ με κανεναν αλλον

φαγητο αξιοπρεπεστατο αν κ λιγο τσιμπημενο, οσοι θελετε πληροφοριες σας λεω...παντως δεν ένιωσα πουθενα αυτό το να θέλουν να σε πιάσουν κώτσο, όπως νιώθω στα κυκλαδονησια

 

Παραλίες: Μανδράκι, Ελιας, Κάστρο, Μικρό λιμενάρι, αγκίστρο, κεχριας, μικρη μπανάνα, πολύ πολυ ομορφες, νομιζες ορισμενες φορες συνειρμικά ότι ήσουν σε τροπικο νησί (συνειρμικά γιατι οι δικιές μας θάλασσες είναι καλύτερες πιστέψτε με)

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Εχει εν καλο ξενοδοχειο προς τα πανω(Καστορια) που ομως δεν θυμαμαι πως το λενε(δεν ειναι ακριβο)!!

Εκει εμεινα και εγω!καλο ηταν και λενε πως σε αυτο εμεινε και ο Ρουβας..:lol:

 

Μαγαζια για φαγητο εχει παρα πολυ καλα και τιμουν παρα πολυ τα φαγητα με σος γιαουρτιου!!!

Φαε οτιδηποτε σου προτεινουν με γιαουρτι freak και θα με θυμηθεις!!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα μιλησω με φιλο κ θα σου πω αυριο τι παιζει απο φαγητο, βολτες κ διασκέδαση, ναι?

θα περιμενωωωωω

Θυμάμαι ότι υπάρχει ένα βυζαντινο μουσείο, ένα μουσείο με φορεσιές και διάφορα άλλα τέτοια και ένα αρχοντικό που το κάνανε λαογραφικό μουσείο..Δεν ξέρω οδούς και τέτοια γιατί πολύ απλά με πήγαν και στα 3...Τώρα για νυχτερινή ζωή δεν ξέρω ή καλύτερα δεν θυμάμαι καν ονόματα...Ελπίζω να βοήθησα..

η παρεα μου δεν τα εκτιμα ιδιαιτερα αυτα

Εχει εν καλο ξενοδοχειο προς τα πανω(Καστορια) που ομως δεν θυμαμαι πως το λενε(δεν ειναι ακριβο)!!

Εκει εμεινα και εγω!καλο ηταν και λενε πως σε αυτο εμεινε και ο Ρουβας..:lol:

 

Μαγαζια για φαγητο εχει παρα πολυ καλα και τιμουν παρα πολυ τα φαγητα με σος γιαουρτιου!!!

Φαε οτιδηποτε σου προτεινουν με γιαουρτι freak και θα με θυμηθεις!!;)

καλε δεν ψαχνω ξενοδοχειο...οσο για τον ρουβα,εχω φαει στο εστιατοριο-μαγειριο του πατερα του.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Διακοπές τέλος για φέτος! Πήγα Ζάκυνθο (τέλεια! :) ) και Νάξο (τελείως διαφορετική αλλά κι εκεί ήταν ωραία). Τώρα τα κεφάλια μέσα γιατί έχουμε κι εξεταστική :p
Link to comment
Share on other sites

 

η παρεα μου δεν τα εκτιμα ιδιαιτερα αυτα

 

Τσ τσ τσ...Να αλλάξεις παρέα...Άκου να μην εκτιμά τα μουσεία...:):lol:

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

θα μιλησω με φιλο κ θα σου πω αυριο τι παιζει απο φαγητο, βολτες κ διασκέδαση, ναι?

Μολις γυρισα που λετε απο ασκιαθο, δεν ειχα ξαναπαει, καταπληκτικες παραλιες κ θα ποσταρω κ απο μια παραλία που ήμασταν ΜΟΝΟΙ μασ με κανεναν αλλον

φαγητο αξιοπρεπεστατο αν κ λιγο τσιμπημενο, οσοι θελετε πληροφοριες σας λεω...παντως δεν ένιωσα πουθενα αυτό το να θέλουν να σε πιάσουν κώτσο, όπως νιώθω στα κυκλαδονησια

 

Παραλίες: Μανδράκι, Ελιας, Κάστρο, Μικρό λιμενάρι, αγκίστρο, κεχριας, μικρη μπανάνα, πολύ πολυ ομορφες, νομιζες ορισμενες φορες συνειρμικά ότι ήσουν σε τροπικο νησί (συνειρμικά γιατι οι δικιές μας θάλασσες είναι καλύτερες πιστέψτε με)

 

 

Μαγαζια για φαγητο εχει παρα πολυ καλα και τιμουν παρα πολυ τα φαγητα με σος γιαουρτιου!!!

Φαε οτιδηποτε σου προτεινουν με γιαουρτι freak και θα με θυμηθεις!!;)

 

ο ενας μεν δεν μου απαντησε ο αλλος

παραλιγο να με εκαιγε!

 

εφαγα ενα πιατο με κοτοπουλο,αρνακι και χοιρινο που υποτιθεται πως επρεπε να ειχε και μανιταρια.

δοκιμασα λιγο απο το πιατο του αντρα μου(μπιφτεκι με σως γιαουρτιου) αλλα δεν με ενθουσιασε καθολου.

απο αξιοθεατα ειδα την σπηλια του δρακου(η οποια τωρα αξιοποιειται),μια εκκλησια του 1504,μια βυζαντινη εκκλησια και καναμε και τον κυκλο της λιμνης.

για σ/κ καλα ειναι.:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ο ενας μεν δεν μου απαντησε ο αλλος

παραλιγο να με εκαιγε!

 

εφαγα ενα πιατο με κοτοπουλο,αρνακι και χοιρινο που υποτιθεται πως επρεπε να ειχε και μανιταρια.

δοκιμασα λιγο απο το πιατο του αντρα μου(μπιφτεκι με σως γιαουρτιου) αλλα δεν με ενθουσιασε καθολου.

απο αξιοθεατα ειδα την σπιλια του δρακου(η οποια τωρα αξιοποιειται),μια εκκλησια του 1504,μια βυζαντινη εκκλησια και καναμε και τον κυκλο της λιμνης.

για σ/κ καλα ειναι.:)

 

τςτςτςτς μαλλον δεν εισαι του ανατολιτικου φαγητου φαινεται....:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ειμαι...απλα το συγκεκριμενο δεν με ενθουσιασε και τοσο.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα λευκαδα 5 μερες μετα τουζλα 3 μερες και θα παω και σκ στον μαρμαρα αυτα......... και τελος για φετος
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

η παρος ηδη δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβη..και στην ναουσα μπορεις να βρεις δωματια-στουντιο σε παρα πολυ καλη τιμη..αναλογα και ποσα κρεβατια θες !
Link to comment
Share on other sites

Μερικοί άρχισαν ξανά δουλεία μετά απο ένα ωραίο,καυτό (απο θερμοκρασία εννοώ) καλοκαιρί.Τώρα τα κεφάλια μέσα:lol:.Ξανά τώρα διακοπές...τα Χριστούγεννα (πρώτα ο Θεός να'μαστε καλά).:)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θα πάω τρεις μερούλες Βρυξέλλες, θα μας πάνε για το Ευρωκοινοβούλιο κ.λ.π. Ξέρει κανείς αν κάνει κρύο, δλδ να πάρω κανένα μπουφάν και μακρυμάνικα? Plz απαντήστε γιατί αύριο φεύγω!:)
House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θα πάω τρεις μερούλες Βρυξέλλες, θα μας πάνε για το Ευρωκοινοβούλιο κ.λ.π. Ξέρει κανείς αν κάνει κρύο, δλδ να πάρω κανένα μπουφάν και μακρυμάνικα? Plz απαντήστε γιατί αύριο φεύγω!:)

 

Καλά να περάσεις και http://www.weather.com (Brussels) και θα πάρεις τις απαντήσεις σου..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

thanks! Από ότι είδα, βροχιές και συννεφιά!:up::p:lol:
House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Ρώμη αρχές Οκτώβρη για 4 μέρες..Έχει κανείς να προτείνει κάτι από ξενοδοχείο, εστιατόρια, μουσεία?

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...