Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκλεισα κ εγώ φέτος για Μήλο, 70 euro το φθηνότερο δωμάτιο που βρήκα κ υπήρχε διαθεσιμότητα.Το βρήκα απ'αυτό το site http://www.milos-island.gr/milos-hotels.gr.html

Εισητήρια πήγαινε-έλα μαζί με αυτοκίνητο, κάπου στα 300 euro.

Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά κλείσε όσο πιο γρηγορα μπορείς! Εγώ έχω κλείσει από τις αρχές του Ιουνίου για τις 25/7-3/8 κ με το ζόρι βρήκα!

Καλές διακοπές σε όλους! (άντε να περνούν κ οι μέρες να φύγουμε! http://digitalperversion.net/gardenofshadows/Smileys/Set1/cheesy.gif)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εχω αυτοκινητο φιλε μου. Για Μηλο το σκεφτομασταν. Εχεις να προτεινεις τιποτα καλο απο διαμονη? (Αν δε γινεται να μου πεις εδω με pm). Σκεφτομαι και την ενοικιαση αυτοκινητου.... Θα δουμε...

Εγώ είχα ψάξει πολύ τη διαμονή στη Μήλο. Πέρα απο ορισμένες εξαιρέσεις που ήταν πολύ ακριβές και είχε πραγματικά ιδιαίτερα δωμάτια, αλλά και ποτέ διαθεσιμότητα, όλα τα υπόλοιπα ήταν δωμάτια με τηλεόραση air condition και ψυγείο. Προς θεού, δεν εννοώ ότι αυτά δεν είναι αρκετά, αντιθέτως, αλλά επειδή όλα πάνω κάτω αυτά προσφέρανε εγώ, επέλεξα ένα που δεν ήταν κοντά στην πόλη ή σε συγκεκριμένη τοποθεσία γιατί έβγαινε φθηνότερο, αν δεν κάνω λάθος 70 ευρώ. Έτσι και αλλιώς το νησί θέλει γύρισμα και αυτοκίνητο ή μηχανάκι.

Προσοχή όμως: Σε μια προσπάθεια μου να νικιάσω 4χ4 είδα ότι οι τιμές ήταν πολύ ακριβές και έτσι φαντάζομαι ότι θα είναι ακριβή και η ενοίκιαση μικρού Ι.Χ.

 

Αν σε ενδιαφέρουν τα δωμάτια που έμενα, στείλε μου ΡΜ να σου απαντήσω όταν βρω την κάρτα το απόγευμα στο σπίτι.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ και η Νάξος ... δεν ένιωσα το κοσμοπολίτικο της Πάρου, Μυκόνου .. ήταν πιο χαλαρό νησί .. με "ήρεμο" κόσμο (τουλάχιστον εγώ αυτό ένιωσα).. και πήγα με τη σχέση μου ακριβώς για να χαλαρώσω και να ηρεμήσω.. είχα νοικιάσει αμάξι από το internet (έχω κάποια site να σου προτείνω που δίνουν πολύ καλές τιμές κ είναι για όλο τον κόσμο) αλλά έκανα camping για 1 βδομάδα.. οπότε δεν ξέρω να σου πω για τιμές ξενοδοχείων και καταλυμάτων..

Μάλιστα αν πάρεις το Traveler's Icons αυτού του μήνα έχει αφιέρωμα στη Νάξο(και στην Πάρο) ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Κ η Σύρος είναι ωραία, βέβαια είναι πιο πολύ οικογενειακό νησί, αλλά εγώ είχα πάει με την παρέα μου κ πέρασα φοβερά!

Είχαμε κλείσει καταπληκτικά δωμάτια με θέα κ βουνό κ λιμάνι, με μόνο 45 euro.

Μπορείς να βρείς κ πιο λογικές τιμές στην ενοικίαση I.X απ'οτι στη Μήλο, που όσο να΄ναι το 4x4 το θέλει.Οι περιοχές είναι σχετικά κοντά η μια με την άλλη, αν το ψάξεις θα βρείς ορμίσκους για μπάνιο που θα είσαι μόνος σου, έχει παραλία κ για γυμνιστές, μπορείς να πας βόλτα στην καταπληκτική Άνω Σύρο, στο μουσείο του Βαμβακάρη, να φας πεντανόστιμους ντοματοκεφτέδες, τις απίστευτες χαλβαδόπιτες, να πας στο καζίνο κ να κάνεις την βόλτα σου στις καφετέριες κ στα μπαράκια (αυτά θέλουν λίγο ψάξιμο για να τα ξετρυπώσεις :p) κ γενικά αν έχεις καλή διάθεση κ παρέα, θα περάσεις super! :D

Link to comment
Share on other sites

και η ναξος ειναι πολυ καλο νησι. δεν εχει τις παραλιες της μηλου αλλα ειναι και αυτο ομορφο. και με καλο φαι.
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να δωσει πληροφοριες για καμπινγκ στη Χαλκιδικη?

 

Για τον "αρμενιστη" ξερει καποιος τιποτε?

 

ευχαριστω..

 

πολυ καλο και οργανωμενο καμπινγκ αρκει να βρεις καλη θεση να στεισεις την σκηνη. υπαρχουν μερη που κανουν την διαμονη σου πολυ δυσαρεστη λογω ασχημης μυρωδιας.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παω Συβοτα το μεσημερι και ξεκιναω απο Αθηνα, ξερει κανεις ποσες ωρες ειναι?
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Παω Συβοτα το μεσημερι και ξεκιναω απο Αθηνα, ξερει κανεις ποσες ωρες ειναι?

 

αμα δεν ξερεις τον δρομο&παραλληλα πηγαινεις&χαλαρα γυρω στις 6...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Παω Συβοτα το μεσημερι και ξεκιναω απο Αθηνα, ξερει κανεις ποσες ωρες ειναι?

Aπο τιμές σε ξενοδοχεία τι παίζει; Γιατί κι εγώ ενδιαφέρομαι για σύβοτα...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στην Πάρο που αξίζει να μείνω; Νάουσα ή Παροικιά; Πείτε τα συν και τα πλην, γιατί καιγόμαστε! :P

 

Εγω πηγα προπερσυ. Εμεινα Ναουσα. Λιγο πριν φτασεις στην Ναουσα (πριν το κεντρο αλλα και τις "πυλες" της πολης), εχει πολλα ενοικιαζωμενα δωματια και ακριβως απο κατω εχει ενα κολπακι, για μπανιο. Ολα αυτα εκει εχουν φοβερη θεα. Απο το κεντρο εισαι 10 λεπτα με τα ποδια. Παροικια δε θα το συνιστουσα δεν εχει τη νυχτερινη ζωη της Ναουσας. Σε ολο το νησι μπορεις να κινηθεις με τα τοπικα λεωφορεια πολυ καλα. Εχουν πολυ συχνα δρομολογια για παντου απο τη Ναουσα. Απο φαγητο μην περιμενεις και πολλα στη Ναουσα.

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Νάουσα! Παροικιά είναι μόνο για πρωί να κάτσεις λίγο, οπότε μπορείται να πάτε με το λεωφορείο. Στην Νάουσα είναι όλη η ζωή, αλλά και τα καραβάκια που σε πάνε στις παραλίες! Όσο για το φαγητό αν θες να δώσεις λεφτά έχει πολυ καλό φαί αλλα τα πιο πολλά είναι full για full τουριστικά, οπότε καταλαβαίνεις!
Link to comment
Share on other sites

στον αρμενιστη στη χαλκιδικη εχει παει κανεις?

 

ειναι καλα?

 

εμένα μου άρεσε αρκετά... Αν και η Χαλκιδική δεν μου πολυαρέσει στον Αρμενιστή καλά είχα περάσει!:)

Link to comment
Share on other sites

Αμοργό, Κουφονήσια, Σχοινούσα και Δονούσα :up::up::up::up:

Άντε να περάσουν οι μέρες να πάρουμε αδειούλα!!!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι από το ν. Λέσβου .. δεν έχει τύχει να επισκεφτώ την γειτονική Λήμνο .. λέω να το κάνω φέτος το καλοκαίρι .. να μην φύγω μακριά .. έχετε να προτείνετε κάτι; από παραλίες μέχρι μαγαζιά, κτλ;;

Κάθε βοήθεια, ευπρόσδεκτη, guys!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Λήμνος, απίστευτο κ παρεξηγημένο νησί (φανταρονήσι :p)!

Έχει άγρια ομορφιά, απάτητες (στην κυριολεξία) παραλίες κ ζωάκια κ πουλάκια να κυκλοφορούν ελεύθερα παντού!

Έχει αρκετά μαγαζιά κ για φαγητό κ για να βγείς το βράδυ!Μην παραλείψεις να πας βράδυ στην καφετέρια/bar "Νεφέλη", στο πάνω μέρος της Μύρινας-προς κάστρο μεριά! Έχει την πιο ωραία θέα που έχω δεί σε νησί.Μην παραλείψεις να ανεβείς κ στο κάστρο κ να βρεθείς σε απόσταση αναπνοής με τα ελάφια.

Στον Τούρκικο Γυαλό θα φας ψαράκι κ γενικά οι περισσότερες ταβέρνες κ καφετέριες βρίσκονται εκεί. Θα περιδιαβείς στα σοκάκια κ το μεσημεράκι να φας στον "Πλάτανο" όπου σερβίρει μαγειρευτά φαγητά.

Από παραλίες, στον Αυλώνα, στο Ρωμαιικο Γυαλό κ στα Ρηχά Νερά είναι οργανωμένες κ μπορείς να κάνεις κ θαλάσσια σπορ. Μετά μπορείς να πας στο Φαναράκι κ στο Θάνο για κραιπάλες (ναι, έχουν beach bar) κ στη βόρεια πλευρά του νησιού να πας στο Γομάτι.Αν διαθέτεις 4x4 ψάξε για την Παρθενομύτη,είναι η μοναδική παραλία του νησιού που έχει λευκή άμμο κ είναι στην κυριολεξία απάτητη, αλλά θέλει αρκετό ψάξιμο για να τη βρείς κ δεν βοηθούν κ οι χάρτες!

Τώρα, για περιήγηση θα πας βεβαίως στα Καβείρια- να δείς κ την σπηλιά του Φιλοκτήτη κ αν δεν έχει κύμα μπορείς να μπείς κιόλας μέσα-στις αμμοθίνες, στον Κατάλλακο, στις Αλυκές- στο καταφύγιο των φλαμίνγκος, στην Ηφαιστεία- έχει λίγο περπάτημα εκεί, στην Νέα Κούταλη- απ'οπου καταγόταν ο Κουταλιανός, υπάρχει μουσείο για την τέχνη των σφουγγαράδων,στον νεολιθικό οικισμό στην Πολιόχνη κ στο απίστευτο χωριό με τα πέτρινα σπίτια, στον Κοντιά για καφέ ή ούζα!

Κλείνοντας, μην παραλείψεις να επισκεφθείς στις Σάρδες, τον Μαντέλλα ο οποίος φτιάχνει πεντανόστιμα, χειροποίητα ζυμαρικά,- τα αυτούδια- τα οποία τα σερβίρει με πετιμέζι!

Τα s.o.s τώρα: νερό μόνο εμφιαλωμένο, οι τιμές στο φαγητό είναι λίγο τσιμπημένες, τσίπουρο, αν δεν σ'αρέσει ο γλυκάνισος μην πιείς!

Κατα τ'άλλα, να το γυρίσεις όλο το νησί, αξίζει! Προσωπικά είναι το αγαπημένο μου! Καλά να περάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Λήμνος, απίστευτο κ παρεξηγημένο νησί (φανταρονήσι :p)!

Έχει άγρια ομορφιά, απάτητες (στην κυριολεξία) παραλίες κ ζωάκια κ πουλάκια να κυκλοφορούν ελεύθερα παντού!

Έχει αρκετά μαγαζιά κ για φαγητό κ για να βγείς το βράδυ!Μην παραλείψεις να πας βράδυ στην καφετέρια/bar "Νεφέλη", στο πάνω μέρος της Μύρινας-προς κάστρο μεριά! Έχει την πιο ωραία θέα που έχω δεί σε νησί.Μην παραλείψεις να ανεβείς κ στο κάστρο κ να βρεθείς σε απόσταση αναπνοής με τα ελάφια.

Στον Τούρκικο Γυαλό θα φας ψαράκι κ γενικά οι περισσότερες ταβέρνες κ καφετέριες βρίσκονται εκεί. Θα περιδιαβείς στα σοκάκια κ το μεσημεράκι να φας στον "Πλάτανο" όπου σερβίρει μαγειρευτά φαγητά.

Από παραλίες, στον Αυλώνα, στο Ρωμαιικο Γυαλό κ στα Ρηχά Νερά είναι οργανωμένες κ μπορείς να κάνεις κ θαλάσσια σπορ. Μετά μπορείς να πας στο Φαναράκι κ στο Θάνο για κραιπάλες (ναι, έχουν beach bar) κ στη βόρεια πλευρά του νησιού να πας στο Γομάτι.Αν διαθέτεις 4x4 ψάξε για την Παρθενομύτη,είναι η μοναδική παραλία του νησιού που έχει λευκή άμμο κ είναι στην κυριολεξία απάτητη, αλλά θέλει αρκετό ψάξιμο για να τη βρείς κ δεν βοηθούν κ οι χάρτες!

Τώρα, για περιήγηση θα πας βεβαίως στα Καβείρια- να δείς κ την σπηλιά του Φιλοκτήτη κ αν δεν έχει κύμα μπορείς να μπείς κιόλας μέσα-στις αμμοθίνες, στον Κατάλλακο, στις Αλυκές- στο καταφύγιο των φλαμίνγκος, στην Ηφαιστεία- έχει λίγο περπάτημα εκεί, στην Νέα Κούταλη- απ'οπου καταγόταν ο Κουταλιανός, υπάρχει μουσείο για την τέχνη των σφουγγαράδων,στον νεολιθικό οικισμό στην Πολιόχνη κ στο απίστευτο χωριό με τα πέτρινα σπίτια, στον Κοντιά για καφέ ή ούζα!

Κλείνοντας, μην παραλείψεις να επισκεφθείς στις Σάρδες, τον Μαντέλλα ο οποίος φτιάχνει πεντανόστιμα, χειροποίητα ζυμαρικά,- τα αυτούδια- τα οποία τα σερβίρει με πετιμέζι!

Τα s.o.s τώρα: νερό μόνο εμφιαλωμένο, οι τιμές στο φαγητό είναι λίγο τσιμπημένες, τσίπουρο, αν δεν σ'αρέσει ο γλυκάνισος μην πιείς!

Κατα τ'άλλα, να το γυρίσεις όλο το νησί, αξίζει! Προσωπικά είναι το αγαπημένο μου! Καλά να περάσεις!

 

Ευχαριστώ πολύ .. θα ακολουθήσω τις οδηγίες .. ! xx

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Συνυπογράφω για τη Λήμνο και συγχαίρω το loukoumaki για τις οδηγίες. Ήμουν στρατιώτης εκεί και είχα τη τύχη να έχω αυτοκίνητο και να είναι καλοκαίρι. Το νησί αδικείται από τη σύνδεση του με την Αθήνα και έτσι δεν έχει τουρισμό. Αυτό σημαίνει ότι οι παραλίες του είναι πολύ καθαρές. Ειδικά οι βόριες που βαριόνται να πάνε και οι ντόπιοι είναι ακόμα καλύτερες. Στη Νεφέλη να πας και να φας σουφλέ σοκολάτας με παγωτό.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Το Πόρτο Κατσίκι στην Λευκάδα είναι .... πανεμορφη παραλία με καταγάλανα νερά σε ενα επιβλητικό μέρος!Απλα υπέροχο

 

Μόνο που είναι γεμάτο μπαμπάδες, μαμάδες, παιδιά, θείους...

 

Για Λευκάδα, προτείνω παραλία Εγκρημνοί που λόγω 300 σκαλοπατιών που θα πρέπει να κατέβεις, βρίσκεις γαλαζοπράσινη παραλία και μόνο...νέους και ωραίες και ωραίους!! :D

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!Αποφασισαμε φετος με την παρεα μου (6 ατομα) να παμε Ικαρια για διακοπες περιπου 4-10 Αυγουστου.Μας συμβουλεψαν να μεινουμε στον Αρμενιστη,αλλα δυστυχως οσο εψαξα απο το internet βρηκα τηλ. απο 3-4 ενοικιαζομενα μονο.Ξερει κανεις τηλ απο ενοικιαζομενα δωματια (κ αυτοκινητα γιατι θα χρειαστει)?Γενικα οποιδηποτε πληροφορια για το νησι : παραλιες,ταβερνες,νυχτερινη ζωη,whatever....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...