Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δώσε το εμαιλ να σου το στείλω ειναι 6,50 mb

 

Oriste gia olous:

 

http://www.filefactory.com/file/132ea7/n/Touch%20Diamond%20Greek%20Manual_zip

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχουμε βρει τελικά λύση στο πρόβλημα με την μη θεμιτή απάντηση των κλήσεων λόγω touch screen;

το κλείδωμα και το σβήσιμο της οθόνης δεν κάνει τίποτα όπως έχουμε δει.

Link to comment
Share on other sites

έχουμε βρει τελικά λύση στο πρόβλημα με την μη θεμιτή απάντηση των κλήσεων λόγω touch screen;

το κλείδωμα και το σβήσιμο της οθόνης δεν κάνει τίποτα όπως έχουμε δει.

εγω εχω βρει 2 μπακαλιστικους τροπους για να διορθωθει το προβλημα... 1ον απενεργοποιησε το skin για video κλησεις του keypad με το advanced config και 2ον με το Diamond TF3D config βγαλε τα contacts απο το μενου του TF3D. Για καποιο κλειδωμα τωρα δεν εχω να πω κατι γιατι απ αυτα που εχω δοκιμασει εγω δεν υπαρχει καποιο αξιολογο...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για την βοήθεια , και τον καθένα ξεχωριστά ..:)

Σε λίγο θα το βγάλω ΑΠΟ την φόρτιση και αν και πέρασαν απο τα χέρια μου και τα δυο προηγούμενα μοντέλα της htc με πληκτρολόγιο , με αυτό εδώ νοιώθω το άγχος του νέου. Κατά βάθος αυτό μόνο του είναι η μαγεία του να ανακαλύπτεις :) Ελπίζω και στην παραπέρα βοήθεια σας στις μελλοντικές μου απορίες :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1ον απενεργοποιησε το skin για video κλησεις του keypad με το advanced config και 2ον με το Diamond TF3D config βγαλε τα contacts απο το μενου του TF3D.

 

Νομίζω ότι τέτοιου είδους κινήσεις είναι μεγάλος συμβιβασμός που δεν θέλω να υποκύψω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχουμε βρει τελικά λύση στο πρόβλημα με την μη θεμιτή απάντηση των κλήσεων λόγω touch screen;

το κλείδωμα και το σβήσιμο της οθόνης δεν κάνει τίποτα όπως έχουμε δει.

 

Με το Answer Keys Disabler δεν έλυσες το πρόβλημά σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πέρασαν απο τα χέρια μου και τα δυο προηγούμενα μοντέλα της htc με πληκτρολόγιο

 

Τότε δε θα έχεις κανένα πρόβλημα! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τέτοιου είδους κινήσεις είναι μεγάλος συμβιβασμός που δεν θέλω να υποκύψω.

 

Εσυ φιλε μου εισαι μετρ και παντα ξερεις κατι παραπανω...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα σας μιας και έχω αρκετό καιρό να γράψω αν και σας παρακολουθώ συχνά.

2 ερωτησούλες θα ήθελα να κάνω :

1. Οι ελληνικές συσκευές (της ACE-Hellas και συγκεκριμένα το PRO) έχουν ελληνικό T9? (το qtek μου έχει btw αν και δεν είναι και ότι καλύτερο..)

 

2. Στις ξένες (μη-ACE-Hellas πχ. αγορά από expansys) υπάρχει τρόπος να βάλουμε ελληνικό Τ9?

 

Όπως βλέπετε είμαι λίγο αρχαίος και ψάχνομαι να αλλάξω συσκευή :p

To ride abroad redressing human wrongs, To speak no slander, no, nor listen to it,

To honor his own word as if his god's, To lead sweet lives in purest chastity,

To love one maiden only, And worship her by years of noble deeds...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα σας μιας και έχω αρκετό καιρό να γράψω αν και σας παρακολουθώ συχνά.

2 ερωτησούλες θα ήθελα να κάνω :

1. Οι ελληνικές συσκευές (της ACE-Hellas και συγκεκριμένα το PRO) έχουν ελληνικό T9? (το qtek μου έχει btw αν και δεν είναι και ότι καλύτερο..)

 

2. Στις ξένες (μη-ACE-Hellas πχ. αγορά από expansys) υπάρχει τρόπος να βάλουμε ελληνικό Τ9?

 

Όπως βλέπετε είμαι λίγο αρχαίος και ψάχνομαι να αλλάξω συσκευή :p

 

Υπαρχει Ελληνικο T9 στις συσκευες της Ace και να στελνεις μηνυμα με 160 χαρακτηρες, μπορεις να βαλεις και σε αγγλικες συσκευες (η οποιας αλλης χωρας) αλλα θα στελνεις νομιζω 60 η κατι τετοιο δε θυμαμαι αριθμο.

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι ένας κάτοχος του Touch Pro.

Δεδομένου ότι το manual (και σε μένα μόνο το αγγλικό υπήρχε μέσα στο κουτί) δεν είναι αρκετά αναλυτικό, έχω κολλήσει σε δύο σημεία.

 

α. το GPS δεν έχω καταφέρει να το κάνει να λειτουργήσει με το Google Maps. Μάλλον εκεί με τα COM τα έχω μπερδέψει. Πώς μπορώ να βρω σε ποια COM είναι το GPS; Διάβασα κάτι για CΟΜ4 με 4800bps, αλλά δεν στάθηκε τυχερός. Έβαλα και το TGPS 2.00 beta 8, αλλά δεν μπορώ να κλειδώσω. Επίσης έχω κάνει update με το QuickGPS.

 

β. να θεωρήσω δεδομένο ότι δεν μπορώ να βάλω διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε Ομάδα Επαφών που έχω δημιουργήσει;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά....

ΥΓ. Πηγαίνω να ψάξω στις 190+ σελίδες του συγκεκριμένου θέματος :)

Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι ένας κάτοχος του Touch Pro.

Δεδομένου ότι το manual (και σε μένα μόνο το αγγλικό υπήρχε μέσα στο κουτί) δεν είναι αρκετά αναλυτικό, έχω κολλήσει σε δύο σημεία.

 

α. το GPS δεν έχω καταφέρει να το κάνει να λειτουργήσει με το Google Maps. Μάλλον εκεί με τα COM τα έχω μπερδέψει. Πώς μπορώ να βρω σε ποια COM είναι το GPS; Διάβασα κάτι για CΟΜ4 με 4800bps, αλλά δεν στάθηκε τυχερός. Έβαλα και το TGPS 2.00 beta 8, αλλά δεν μπορώ να κλειδώσω. Επίσης έχω κάνει update με το QuickGPS.

 

β. να θεωρήσω δεδομένο ότι δεν μπορώ να βάλω διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε Ομάδα Επαφών που έχω δημιουργήσει;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά....

ΥΓ. Πηγαίνω να ψάξω στις 190+ σελίδες του συγκεκριμένου θέματος :)

 

Αν δεν εχεις πειραξει κατι εσυ απο τις ρυθμισεις της συσκευης τοτε θα επρεπε να δουλεψει με αυτα που εβαλες. Με αλλα προγραμματα λειτουργει?

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει κάποια άλλη, εκτός και αν το TGPS 2.00 μετράει σαν μία.

Υπάρχει κάποια -όχι σε επίπεδο εφαρμογής GPS/Χαρτών; Απλώς μία στην οποία να σιγουρεύσω ότι λειτουργεί το GPS.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει κάποια άλλη, εκτός και αν το TGPS 2.00 μετράει σαν μία.

Υπάρχει κάποια -όχι σε επίπεδο εφαρμογής GPS/Χαρτών; Απλώς μία στην οποία να σιγουρεύσω ότι λειτουργεί το GPS.

 

Δεν μου ερχεται κατι στο μυαλο. Δεν εχεις σκοπο να περασεις καποιο προγραμμα με χαρτες ουτως η αλλως?

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει Ελληνικο T9 στις συσκευες της Ace και να στελνεις μηνυμα με 160 χαρακτηρες, μπορεις να βαλεις και σε αγγλικες συσκευες (η οποιας αλλης χωρας) αλλα θα στελνεις νομιζω 60 η κατι τετοιο δε θυμαμαι αριθμο.

 

Οχι στις αγγλικες στελνεις κανονικα 160 χαρακτηρες με AEKmap...

Γιατι να θελει καποιος τ9 σε ενα qwerty πληκτρολογιο;

Link to comment
Share on other sites

Οχι στις αγγλικες στελνεις κανονικα 160 χαρακτηρες με AEKmap...

Γιατι να θελει καποιος τ9 σε ενα qwerty πληκτρολογιο;

 

μπορει να μη θελει να χρησιμοποιει το qwerty ολη την ωρα. :p

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μη θελει να χρησιμοποιει το qwerty ολη την ωρα. :p

 

Ακριβώς :p

Σήμερα πήγα στο Πλαίσιο και το είδα από κοντά αλλά αυτό που με παραξένεψε είναι ότι ενώ το κουτί είχε αυτοκόλλητο της ACE δεν είχε ελληνικό manual και η συσκευή δεν είχε ελληνικά. Το παιδί εκεί μου είπε ότι από βδομάδα θα περάσουν κάποιο patchaki σε όλες τις συσκευές.. Τώρα κατά πόσο είναι official patch της ACE δεν ξέρω..

To ride abroad redressing human wrongs, To speak no slander, no, nor listen to it,

To honor his own word as if his god's, To lead sweet lives in purest chastity,

To love one maiden only, And worship her by years of noble deeds...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας..

Θέλω να πάρω screen protector και από ότι είδα τα καλύτερα είναι τα :

 

writeSHIELD http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=1626

και http://www.martinfields.co.uk/

ενα της brando που έχω στο kaizer δεν με άφησε ευχαριστημένο.

Θα προτιμούσα να αγοράσω το writeshield μια και υπάρχει Ελλάδα απο play247 μα στο site τους που αναζήτησα το part number για το touch pro , δεν το αναφέρει...., μήπως είναι το ίδιο με του diamond ? και αν δεν έιναι κάποια άλλη πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Έγώ πάντως έχω ακούσει τα καλύτερα σχόλια για brando.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν το αναφέρει...., μήπως είναι το ίδιο με του diamond ?

 

Δεν το αναφέρει... γιατί δεν είναι ίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακριβώς :p

Σήμερα πήγα στο Πλαίσιο και το είδα από κοντά αλλά αυτό που με παραξένεψε είναι ότι ενώ το κουτί είχε αυτοκόλλητο της ACE δεν είχε ελληνικό manual και η συσκευή δεν είχε ελληνικά. Το παιδί εκεί μου είπε ότι από βδομάδα θα περάσουν κάποιο patchaki σε όλες τις συσκευές.. Τώρα κατά πόσο είναι official patch της ACE δεν ξέρω..

 

Καλύτερα να επιβεβαιώσεις μέσω ΙΜΕΙ επικοινωνώντας με την ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν το αναφέρει... γιατί δεν είναι ίδια.

 

Εννοείς οτι δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη ; Μήπως έχεις να μου προτείνεις κάτι ανάλογα καλό ,κατά προτίμηση απο την Ελληνική αγορά; Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοείς οτι δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη ; Μήπως έχεις να μου προτείνεις κάτι ανάλογα καλό ,κατά προτίμηση απο την Ελληνική αγορά; Σε ευχαριστώ

 

Κοίτα... και εγώ προτείνω τα Brando και με παραξενεύει που δεν έμεινες ικανοποιημένος. (Γιατί άραγε;) Έχεις πάρει την Ultra Clear;

 

(Ελληνική αγορά δύσκολα. Στο ebay θα βρεις τα πάντα και σε πολύ καλύτερες τιμές)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...