Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναρωτιέμαι αν θα μου λήψει το Sirf star του ΕΤΕΝ.....

 

Θα πεις sirfstar... sirfstaraki mou!!! :lol::lol::lol: ETEN... ETENAKI MOU για οτι αφορα το gps. Eκανα δοκιμη σύγκρισης, το pro με το ETEN x500+ και το pro ειχε το μισο σημα και ηταν αισθητα πιο αργο και με λιγοτερη ακριβεια σημειου.

 

Pε παιδια κατι αλλο που θελω να ρωτησω... Eχει παρατηρησει κανεις, οταν μιλαει, καποια παράσιτα στον ηχο, σαν αυτα που ακουγονται οταν πλησιάσουμε μια συσκευη κινητου κοντα σε ραδιόφωνο ή τηλεόραση? Σε πολυ μικρη ενταση βεβαια.

Στο δικο μου εχει χαλασει και ο φορτιστης, δεν δινει το σωστό ρεύμα και δεν ολοκληρώνεται ποτε η φορτιση. Eχω και το καμενο pixel και γενικα ειμαι πολυ τυχερος!!!:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Στο δικο μου εχει χαλασει και ο φορτιστης, δεν δινει το σωστό ρεύμα και δεν ολοκληρώνεται ποτε η φορτιση.

 

Pws exeis eksakribwsei oti prokeitai gia xalasmeno fortisti?

 

Eχω και το καμενο pixel και γενικα ειμαι πολυ τυχερος!!!:(

 

Giati den to pas gia allagi othonis?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...

Στο δικο μου εχει χαλασει και ο φορτιστης, δεν δινει το σωστό ρεύμα και δεν ολοκληρώνεται ποτε η φορτιση. Eχω και το καμενο pixel και γενικα ειμαι πολυ τυχερος!!!:(

 

Για κάνε ένα reset και θα δεις ότι πάει στο 100%. Κολάει (πχ στο 69%) και δεν ανεβαίνει. Είναι κάποιο bug που εμφανίστηκε και στο δικό μου κάποια στιγμή ξαφνικά. Υποψιάζομαι το S2U.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Pws exeis eksakribwsei oti prokeitai gia xalasmeno fortisti?

 

Giati den to pas gia allagi othonis?

 

Γιατι με usb στον υπολογιστη φαινεται να φορτιζει κανονικα. Kαποια δε στιγμη ο οταν συνδεσα τον φορτιστή δεν άναβε καν το στρογγυλό λαμπάκι της φορτισης. Kαποια αλλη ομως αναβει αλλα δεν το φορτιζει. Mου ειχες πει και για hard reset το εκανα και δεν αλλαξε κατι.

Δεν θελω μονο για το καμενο pixel να το στελνω Aθηνα. Ξερω αλλωστε οτι και κατι ακομα θα βγαλει (οπως και εβγαλε) και ετσι θα παει για ολα μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Για κάνε ένα reset και θα δεις ότι πάει στο 100%. Κολάει (πχ στο 69%) και δεν ανεβαίνει. Είναι κάποιο bug που εμφανίστηκε και στο δικό μου κάποια στιγμή ξαφνικά. Υποψιάζομαι το S2U.

 

Tο s2u τι προγραμμα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

S2U2 είναι κανονικά. Είναι ένα προγραμματάκι που ξεκλειδώνει το τηλέφωνο όπως το iphone. Δηλαδή το Slide to Unlock
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόγραμμα που σου καταναλώνει πολύ ενέργεια και κάνει το κλειδωμα του τηλεφώνου σαν του Iphone.
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Tο s2u τι προγραμμα ειναι?

 

Ενα καλο προγραμμα που δημιουργει συνηθως προβληματα και καταπινει την μπαταρια. Οπως ολα τα προγραμματα που εχουν γινει copy απο το iphone.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
S2U2 είναι κανονικά.

 

Υπάρχει και S2U, πρόκειται για προγενέστερη έκδοση του S2U2.

 

Εντούτοις... για τους λόγους που αναφέρθηκαν παραπάνω δεν συνιστώ κανένα από τα δύο φυσικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν με την ROMeos δεν κλειδώνει καθόλου το pda. το gps test τι ακριβώς κάνει και πως λειτουργεί?
Link to comment
Share on other sites

Έχει μπλέξει με οικογένεια και δουλειές.

 

η οικογενεια ειναι μονιμη ενασχοληση.

εχω πηξει το τελευταιο 2μηνο και κατι,αλλα απο βδομαδα επιστρεφω..

 

Κατά κύριο λόγο δουλειές θα'λεγα Τρέχει σαν τον...... Βέγγο

 

Όπου να'ναι όμως θα επανέλθει δριμύτερος

 

ετσι.μονο που ειναι πολυ αργος ο τρομερος και μοναδικος Θανασης μπροστα μου

 

Είμαι σίγουρος!

 

Παρακολουθώ, συνήθως σιωπηρά, την κουβεντούλα από την πρώτη μέρα , και όντας κάτοχος πλέον, λυπάμαι που δεν μπορώ να συμβάλλω στην επίλυση προβλημάτων , αλλά προσθέτω +εναν που ζαλίζει τον κόσμο με ερωτήσεις , απορίες, help κλπ.

Ειναι προθανός αποτέλεσμα του ότι το kaizer που είχα για ενα χρόνο ηταν αψογα στημένο απο αυτόν τον άγιο άνθρωπο τον Ζαχαράκη φυσικά με το μεγάλο μειονέκτημα του οτι αν βρίσκεις κατι έτοιμο και δεν εχεις και αρκετό πρωσοπικό χρόνο να κάνεις το κέφι σου ΄σκαλίζοντας΄ και ερευνώντας , τότε δεν έχεις και τις γνώσεις για το κάτι παραπάνω..

Λοιπόν , το πρώτο που παρατήρησα και είναι σοβαρο, είναι πως το πλήκτρο για να καλέσεις τηλ αριθμό (το κατω δεξια δηλ) τις περισσότερες φορες παίρνει μπροστά με την τρίτη -τέταρτη φορά που το πατάω. Ειδικα αν δεν είναι το touch flo ο στην home οθόνη άλλα σε κάποια άλλη , το πιθανότερο ειναι πατώντας το συγκεκριμένο πλήκτρο να με βγάλει στην home οθόνη του flo και αντε μετα απο 2-3 πατήματα ακόμη ισως με βγάλει και στο τηλέφωνο .

Δεν ξέρω αν έχω κακή προδιάθεση λόγω των πολλών και καλών εξ πλήκτρων του kaizer αλλα δεν νομίζω οτι οφείλετε σε κακό χειρισμό απο μένα. Πείτε μου , οφείλετε ίσως σε κατι που εγω δεν κάνω καλα ή μηπως πρέπει να το πάω στην ace na to δούνε?

Επίσης η ευαισθησία οθόνης που δεν είναι καλή , διορθώνεται ,( αν θυμάμαι καλά , αρκετές σελίδες πριν έχει λεχθεί ) με καποιο tweak προγραμμα. Μπορεί να μου δοθεί το συγκεκριμένο προγραμματικά σε email απο κάποιον ?

και επειδή σίγουρα θα εξακολουθήσω να ζαλίζω κόσμο, μπορεί να ανεβάσει καποιος μια λιστα must have προγράμματα που να παίζουν στο εργαλείο μας? Μετά όλο και καποιος καλός άνθρωπος θα με βοηθήσει να τα εγκαταστήσω

Ευχαριστώ για την υπομονή σας

Μιχάλης

 

Μιχαλη γιατι αγορι μου παρατησες το καιζερ??

 

και εγώ επίσης αλλά σκέφτηκα και τα λεφτά που έδωσα μετά οπότε το μετάνιωσα.

έβαλα προχθές την DCS 1.5 και την δούλεψα σήμερα. δεν μ'αρέσει κάτι είναι περίεργο σε αυτή τη ρομ και καταναλώνει μπαταρία επίσης. θα δοκιμάσω και του RomEos και θα σας πω. θα βάλω και τα fixes (και καλά) του gps και θα δείξει. πάντως στο επίπεδο του Kaiser δεν έχω φτάσει ακόμα. είχα σταματήσει να ασχολούμαι μαζί του γιατί απλά ΔΟΥΛΕΥΕ όταν το χρειαζόμουν.

 

με το Touch Pro, όταν θα το χρειάζομαι ή η μπαταρία θα πεθαίνει ή το gps πέρα βρέχει.

 

όλα είναι θέμα update software αλλά ΠΟΤΕ? θα μπουκάρω στην HTC και θα αρχίσω να σκοτώνω κόσμο.

 

έχει δει κανείς τον Ζαχαράκη ρε παιδιά? τον έχω χάσει αυτόν.

 

εκτος της δουλειας,απλα ειχα σταματησει να παρακολουθω το thread σας (σορρυ :p) μιας και δεν μπορω να ακουω τοσα προβληματα ....:rolleyes:

 

¨Εχωντας το Kaiser δεν βρίσκει λόγο να ασχολείται άλλο ... είναι ικανοποιημένος

 

πες τα Θαναση γιατι δεν ακουει κανεις :!:

 

ΥΓ

κουραγιο παιδια ευτυχως που ακομα υπαρχει το καιζερ και μπορειτε να το ξαναπαρετε καποια στιγμη για να ηρεμησετε απο τα προβληματα του touch pro :X:worry::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα

 

Μερικές ερωτήσεις αν ξέρει κάποιος

 

1) Στο headset profile του Bluetooth, υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί μόνο ένα function, το redial? Γιατί έχω πολλές φορές το BT ακουστικό στην τσέπη και πατιέται μόνο του το κουμπί, και όταν πατηθεί δυο φορές, κάνει επανάκληση.

 

2) Όταν χάνω κάποια εισερχόμενη κλήση, πέρα από την ένδειξη της αναπάντητης, εμφανίζεται και ένα sms που με ειδοποιεί. Πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω αυτό? Γίνεται από τη συσκευή ή είναι θέμα του παρόχου?

Θέλω να το λαμβάνω μόνο αν κάποιος με καλέσει και είμαι εκτός δικτύου, και όχι όταν έχω λάβει την κλήση στη συσκευή (οπότε υπάρχει ήδη ένδειξη)

 

3) Τα στοιχεία των συζεύξεων με συσκευές bluetooth, είναι αποθηκευμένα σε κάποιο αρχείο? Γίνεται να σωθεί αυτό το αρχείο ώστε να μην χρειάζεται το σετάρισμα από την αρχή όταν βάζουμε νέα rom?

 

4) Γίνεται να απενεργοποιηθεί το STK Service? Με το που ξεκινάει η συσκευή, εκτός από ένα μήνυμα "how are you", μου βγάζει και ένα μενού επιλογών της vodafone. Γίνεται να απενεργοποιηθεί αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα

 

Μερικές ερωτήσεις αν ξέρει κάποιος

 

1) Στο headset profile του Bluetooth, υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί μόνο ένα function, το redial? Γιατί έχω πολλές φορές το BT ακουστικό στην τσέπη και πατιέται μόνο του το κουμπί, και όταν πατηθεί δυο φορές, κάνει επανάκληση.

 

2) Όταν χάνω κάποια εισερχόμενη κλήση, πέρα από την ένδειξη της αναπάντητης, εμφανίζεται και ένα sms που με ειδοποιεί. Πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω αυτό? Γίνεται από τη συσκευή ή είναι θέμα του παρόχου?

Θέλω να το λαμβάνω μόνο αν κάποιος με καλέσει και είμαι εκτός δικτύου, και όχι όταν έχω λάβει την κλήση στη συσκευή (οπότε υπάρχει ήδη ένδειξη)

 

3) Τα στοιχεία των συζεύξεων με συσκευές bluetooth, είναι αποθηκευμένα σε κάποιο αρχείο? Γίνεται να σωθεί αυτό το αρχείο ώστε να μην χρειάζεται το σετάρισμα από την αρχή όταν βάζουμε νέα rom?

 

4) Γίνεται να απενεργοποιηθεί το STK Service? Με το που ξεκινάει η συσκευή, εκτός από ένα μήνυμα "how are you", μου βγάζει και ένα μενού επιλογών της vodafone. Γίνεται να απενεργοποιηθεί αυτό?

 

1 πρεπει να απενεργοποιησεις την προσβαση στις λειτουργιες της sim.

2 ρυθμισεις ηχου απενεργοποιησε την ειδοποιηση στις χαμενες κλησεις

3 δεν νομιζω να ειναι και μεγαλη καθυστερηση αυτο...παντως δεν το εχω ψαξει προσωπικα ποτε αυτο...καπου θα υπαρχει registry add σε αυτο :confused:

4 δυστυχως με την vodafone ,δεν θα μπορεσεις να γλυτωσεις απο αυτο....δεν το εμφανιζει μονο οταν εισαι σε flight mode....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λοιπόν με την ROMeos δεν κλειδώνει καθόλου το pda.

 

Δεν μπορώ να πω το ίδιο από τις δικές μου δοκιμές! Γενικώς δεν έχω παρατηρήσει κάποια στάνταρ κατάσταση προβλήματος για να μπορέσω να βγάλω άκρη. Εκεί που έχει ο ένας πρόβλημα, ο άλλος καθόλου και το αντίστροφο. :wacko:

 

το gps test τι ακριβώς κάνει και πως λειτουργεί?

 

Βρίσκει τη θύρα του GPS και (συνήθως) επιταχύνει το lockάρισμα των δορυφόρων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω το ίδιο από τις δικές μου δοκιμές! Γενικώς δεν έχω παρατηρήσει κάποια στάνταρ κατάσταση προβλήματος για να μπορέσω να βγάλω άκρη. Εκεί που έχει ο ένας πρόβλημα, ο άλλος καθόλου και το αντίστροφο. :wacko:

 

 

 

Βρίσκει τη θύρα του GPS και (συνήθως) επιταχύνει το lockάρισμα των δορυφόρων.

 

Γιαννη εχετε δοκιμασει καθολου το gps gate?

 

μηπως και βοηθησει καθολου?:confused:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Mipws ennoeis to katw aristera? :confused:

 

 

 

Kanonika den yparxei problima. Ta pliktra antapokrinontai me to prwto patima. Mallon exei problima i syskevi sou kai prepei na tin dei to service. Kane ena hard reset prwta na deis ean to kanei akoma kai meta pigaine ti.

 

χμ , ναι το αριστερό εννοούσα :lol: άλλα δυστυχώς υπάρχει πρόβλημα , εκανα hard reset και τα ίδια. Αύριο το πάω αντιπροσωπεία στο servise . Σε ευχαριστώ πολύ.

ΥΓ. αλλη φάση το thread οταν βλέπεις τον Ζαχαράκη επι των επάλξεων :):)

Οχι δεν παράτησα το kaizer άρχοντα μα είχα επιδότηση σχεδόν 600 ευρώ. Γιατι να πήγαιναν χαμένα; :)

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη παλιά είχα το gps gate και έπαιζε μια χαρά. το gps test είναι μούφα.

το pda όμως παίζει και χωρίς το gps gate και εγώ δεν θέλω να ανοίγω 2 προγράμματα, για να πάω κάπου.

 

επίσης κάτι που παρατήρησα είναι ότι άλλα λέει η μπαταρία και άλλα είναι. το πρωί έλεγε ότι είχα 25%, κάνω ένα restart και ξαφνικά είχα 38%. ότι να ναι λέμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννη εχετε δοκιμασει καθολου το gps gate?

 

μηπως και βοηθησει καθολου?:confused:

 

Ναι... δεν έχω δει διαφορά. Γενικότερα το GPS Gate που έδωσε την εντύπωση ότι δεν κάθεται καλά σε αυτές τις συσκευές.

 

Το θέμα είναι ότι δεν έχουμε συγκεκριμένο πρόβλημα. Στον καθένα εμφανίζεται εκεί που δεν εμφανίζεται στους άλλους! Τι troubleshooting να κάνεις έτσι; :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επίσης κάτι που παρατήρησα είναι ότι άλλα λέει η μπαταρία και άλλα είναι. το πρωί έλεγε ότι είχα 25%, κάνω ένα restart και ξαφνικά είχα 38%. ότι να ναι λέμε.

 

Ούτε αυτό έχω δει ποτέ, με και χωρίς την ROMeOS, και τις έχω "γονατίσει" όλες τις ROMs. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οχι δεν παράτησα το kaizer άρχοντα μα είχα επιδότηση σχεδόν 600 ευρώ. Γιατι να πήγαιναν χαμένα; :)

 

Γιατί... το μετάνιωσες που το πήρες; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί... το μετάνιωσες που το πήρες; :rolleyes:

 

Την απάντηση θα σου την δώσω οταν το πάρω απο το service. Οχι μόνο λόγο του προβλήματος που ανέκυψε με την δύετερη μόλις μέρα απο την αγορά. Περιισότερο επειδή δεν πρόλαβα να το "δω" τόσο όσο να σχηματίσω γνώμη.

Η αλήθεια πάντως είναι οτι η οθόνη δεν παίζεται οπως και το touch flo, όμως το πραγματικά κουμπια του kaizer σίγουρα θα μου λείψουν , όπως και η "σπαστή" οθόνη είδικά με την συχνότητα που τρέχω excel .

Ελπίζω σε μια μελλοντική συσκευή ..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την απάντηση θα σου την δώσω οταν το πάρω απο το service. Οχι μόνο λόγο του προβλήματος που ανέκυψε με την δύετερη μόλις μέρα απο την αγορά. Περιισότερο επειδή δεν πρόλαβα να το "δω" τόσο όσο να σχηματίσω γνώμη.

 

Η αλήθεια είναι ότι ήσουν και άτυχος... ατυχής και η δική μου ερώτηση. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω μαζί με το HD να σκάσει μύτη και καμία νέα ρομ γιατί δεν παλεύεται.

 

επίσης έχω μια απορία. γιατί ΜΟΝΟ 2-3 ρομ (σοβαρές αναφέρω) υπάρχουν στους xda?

έχουν κάτσει όλοι στο Diamond και με το Touch Pro απόλυτη ησυχία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...