Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω κάποιο ebook ή κάποιον οδηγό περί εκμάθησης του Facebook (εταιρική σελίδα, οργάνωση ομάδων friends etc.)

 

Φιλικά

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω κάποιο ebook ή κάποιον οδηγό περί εκμάθησης του Facebook (εταιρική σελίδα, οργάνωση ομάδων friends etc.)

 

Φιλικά

Δημήτρης

 

Επειδή το φ/β αλλάζει συχνά δύσκολα θα βρεις κάτι τέτοιο ενημερωμένο. Με Γκουγκλαρισμα των αποριών σου θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα.

Είναι πολύ πιο απλά τα πράγματα από όσο φαίνονται. Αν έχεις εμπειρία σε υπολογιστή, σε 1μηνα θα τα ξέρεις όλα. Πρώτα απ όλα όμως πρέπει να οργανώσεις το τι ακριβώς στόχους έχεις, για να δεις αν σε εξυπηρετεί πραγματικά.

Στείλε πμ για καλύτερη επικοινωνία.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το φ/β αλλάζει συχνά δύσκολα θα βρεις κάτι τέτοιο ενημερωμένο. Με Γκουγκλαρισμα των αποριών σου θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα.

Είναι πολύ πιο απλά τα πράγματα από όσο φαίνονται. Αν έχεις εμπειρία σε υπολογιστή, σε 1μηνα θα τα ξέρεις όλα. Πρώτα απ όλα όμως πρέπει να οργανώσεις το τι ακριβώς στόχους έχεις, για να δεις αν σε εξυπηρετεί πραγματικά.

Στείλε πμ για καλύτερη επικοινωνία.

 

Γνωρίζω ότι οι αλλαγές είναι συνεχόμενες, και σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Τα Social media είναι η δουλειά σου?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι οι αλλαγές είναι συνεχόμενες, και σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Τα Social media είναι η δουλειά σου?

Όχι ακριβώς αλλά ένα κομμάτι της δουλειάς. Εδώ όμως δεν μιλάω λόγω δουλειάς. Απλώς πολλοί κάνουν λάθος υπερεκτιμώντας το φ/β. Πρώτα κάνε ένα πλάνο του τι θέλεις να κάνεις για την δουλειά και να το εντάξεις σωστά. Δεν θέλεις να παίξεις, για να περνάει η ώρα. Γι αυτό σου απάντησα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι φίλη μου είναι.Έχω σβήσει το tag ρωτάω αν θα έχει πάει η ειδοποίηση ότι κάποιος την έχει προσθέσει στην φωτογραφία...

 

Αν έχει ενεργοποιημενη την αποστολή μνμ, θα έχει λάβει μειλ επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω μια ερώτηση και ελπίζω να με βοηθήσει κάποιος από εσάς. Έχει χαθεί μια δημοσίευσή μου από το facebook. Πιο συγκεκριμένα, έφτιαξα ένα άλμπουμ με 10 φωτογραφίες. Είχα σχόλια και πολλά likes από τους φίλους μου. Μετά από 2 ημέρες πρόσθεσα στο ίδιο άλμπουμ άλλες 5 φωτογραφίες. Χάθηκαν όμως όλα τα σχόλια και τα likes. Οι φωτογραφίες μου είναι όλες εντάξει αλλά εμφανίζονται τα σχόλια των φίλων μου μόνο στις 5 πρόσφατες φωτογραφίες. Τι μπορεί να έγινε ? Δεν έχω διαγράψει τίποτα αλλά ακόμα κι έτσι μπορώ να επαναφέρω την αρχική μου δημοσίευση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πατησα ελαχιστοποιηση στη στηλη ενημερωσης κ εξαφανηστηκε.δεν βγαζει καν κουμπακι να την επαναφερω.πως μπορω να το φτιαξω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πατησα ελαχιστοποιηση στη στηλη ενημερωσης κ εξαφανηστηκε.δεν βγαζει καν κουμπακι να την επαναφερω.πως μπορω να το φτιαξω?

 

Πάτα πάνω στο Συνομιλία που σου βγάζει κάτω δεξιά. Έτσι εμφανίζεται αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.

Υπάρχει τρόπος όταν κάποιος κάνει κάπου check in κάπου και με βάζει μέσα να μη φαίνομαι καθόλου μέχρι να το εγκρίνω εγώ ο ίδιος από το Activity. Είδα υπάρχει μια ρύθμιση "When you're tagged in a post, who do you want to add to the audience if they aren't already in it?". Αν βάλω Only Me δε θα φαίνομαι στο check in?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στο ποστ θα φαίνεσαι κανονικά αλλά δεν θα εμφανίζεται στο προφίλ σου μέχρι να το εγκρίνεις. Στα προφίλ των άλλων ταγκαρισμένων θα φαίνεται και το δικό σου όνομα. Δεν είμαι 100% σίγουρος όμως.

 

 

 

EDIT: Mόλις το τσέκαρα και όντως έτσι έιναι.

Edited by toumpanovlaxos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

γινεται καπως, οτι ανεβαζω σε μια ομαδα που εχω φτιαξει (ειμαι ο πρωτος διαχειριστης κ εχω κανει και μερικους ακομα) να μην το βλεπουν ολοι οι φιλοι μου παρα μονο τα μελη της ομαδας αυτης ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.

Υπάρχει τρόπος όταν κάποιος κάνει κάπου check in κάπου και με βάζει μέσα να μη φαίνομαι καθόλου μέχρι να το εγκρίνω εγώ ο ίδιος από το Activity. Είδα υπάρχει μια ρύθμιση "When you're tagged in a post, who do you want to add to the audience if they aren't already in it?". Αν βάλω Only Me δε θα φαίνομαι στο check in?

 

Εγώ έχω ενεργοποιήσει την επιλογή της αναθεώρησης χρονολογίου, δηλαδή όταν με κάνουν tag σε κάποιο check in, δεν εμφανίζεται στο προφίλ μου μέχρι να το αποδεχτώ εγώ. Αν θες αυτό, πήγαινε ρυθμίσεις - ρυθμίσεις Χρονολογίου και ετικετών - και πάτα ναι σε αυτή την ρύθμιση: ''Θέλετε να αναθεωρείτε τις δημοσιεύσεις στις οποίες σας προσθέτουν με ετικέτα οι φίλοι σας, πριν εμφανιστούν στο Χρονολόγιό σας;''

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο look του facebook... πώς είναι έτσι?? μοιάζει πολύ με mobile έκδοση του ενσωματωμένη στον browser. :mad:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο look του facebook... πώς είναι έτσι?? μοιάζει πολύ με mobile έκδοση του ενσωματωμένη στον browser. :mad:

 

Γιατί ρε Νίκο;; Καλή είναι. Εμένα μ αρέσει!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε Νίκο;; Καλή είναι. Εμένα μ αρέσει!

 

Τότε εγώ είμαι ο κακομούτσουνος ε ;; :lol: Επίσης σε εμένα τώρα με αυτό το look παρατηρώ αυξημένη κατανάλωση της CPU. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αυτό.

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Τότε εγώ είμαι ο κακομούτσουνος ε ;; :lol: Επίσης σε εμένα τώρα με αυτό το look παρατηρώ αυξημένη κατανάλωση της CPU. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αυτό.

 

Τώρα που το λες αυτό κι εμένα μου φαίνεται κάπως πιο βαριά η σελίδα. Δε ξέρω αν είναι ιδέα μου, αλλά έτσι φαίνεται στο λάπτοπ μου..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρατηρώ αυτή την αυξηνένη κατανάλωση του επεξεργαστή και κολλάει εκνευριστηκά το λάπτοπ :mad:

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ωραία η αναβάθμιση που βγαλανε για το κινητό, αλλά ρε παιδιά..πως μπορώ να βλέπω τις ενημερωσεις με βάση τη χρονική σειρά και όχι τις σημαντικότερες...??
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ωραία η αναβάθμιση που βγαλανε για το κινητό, αλλά ρε παιδιά..πως μπορώ να βλέπω τις ενημερωσεις με βάση τη χρονική σειρά και όχι τις σημαντικότερες...??

 

Την ίδια ερώτηση έχω και εγώ, χάνω τις μισές ενημερώσεις έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει το κουμπί "ταξινόμηση" πάνω δεξιά? Όπως στην mobile έκδοση?

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Στο mobile application για android δεν υπάρχει (ή δεν έχω βρει εγώ) τέτοια επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε πως μπορώ να επιλέξω μια φωτογραφία προφίλ ως εξώφυλλο χωρίς να δημιουργηθεί ως νέα και να χάσω σχόλια/likes?
Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε πως μπορώ να επιλέξω μια φωτογραφία προφίλ ως εξώφυλλο χωρίς να δημιουργηθεί ως νέα και να χάσω σχόλια/likes?

 

Δε νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο. Θα στη περάσει σαν καινούρια από προφίλ σε εξώφυλλο ή αντίστροφα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...