Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο. Θα στη περάσει σαν καινούρια από προφίλ σε εξώφυλλο ή αντίστροφα..

 

Κι εγώ αυτό νόμιζα αλλά βλέπω καθημερίνα φίλους μου που βάζουν φωτογραφία εξωφύλλου μία που είχαν σαν προφίλ κι ενώ γράφει από πάνω ότι την άλλαξαν πριν 3 λεπτά έχει 160+ like και ένα σωρό σχόλια. Τι να πω, ευχαριστώ!

 

edit: για όσους θέλουν να δουν τι εννοώ, δείτε εδώ: http://postimg.org/image/y9n2hc829/ Η συγκεκριμένη φωτογραφία ήταν προφίλ εδώ και πολλούς μήνες και όπως βλέπετε κατά τη μετατροπή της σε εξώφυλλο διατηρήθηκαν τα πάντα.

Edited by Johnboy
Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό νόμιζα αλλά βλέπω καθημερίνα φίλους μου που βάζουν φωτογραφία εξωφύλλου μία που είχαν σαν προφίλ κι ενώ γράφει από πάνω ότι την άλλαξαν πριν 3 λεπτά έχει 160+ like και ένα σωρό σχόλια. Τι να πω, ευχαριστώ!

 

Μπορεί να λέει στη κεντρική σου ότι την έβαλε πριν 3 λεπτά αλλά αν πατήσεις και ανοίξεις τη φώτο θα δεις πότε μπήκε 1η φορά. Αυτό το 3 λεπτά είναι ο χρόνος που πέρασε απ τη στιγμή που την άλλαξε. Αυτό έχω καταλάβει εγώ τουλάχιστον :ρ

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία άλλη απορία: μέσα στη βδομάδα θέλω να ανεβάσω κάτι στον τοίχο μου κι αν δεν κάνω λάθος μπορώ να κρύβω τα μηνύματά μου για κάποιους συγκεκριμένους φίλους. Αν όμως γίνει αυτό και κάποιοι κοινοί φίλοι μας (με αυτόν που θα κρύψω τη δημοσίευση) κάνουν like ή σχολιάσουν, δεν θα φανεί στην αρχική οθόνη ή στο πλαϊνό με τις ειδοποιήσεις ??
Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μην μου στελνει κανεις αιτήματα για παιχνίδια εφαρμογες κλπ παιδια ?

 

Είναι πολύ εκνευριστικο

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μην μου στελνει κανεις αιτήματα για παιχνίδια εφαρμογες κλπ παιδια ?

 

Είναι πολύ εκνευριστικο

 

Ευχαριστω.

 

Δοκίμασε να πάς στο μπλοκάρισμα από τις ρυθμίσεις κι εκεί θα δεις το: "Μπλοκάρισμα προσκλήσεων για εφαρμογές". Βάλε τα παιχνίδια που θες και μάλλον θα σταματήσουν να σου έρχονται. Έχω βάλει αρκετά παιχνίδια αλλά δεν είδα κάποια ουσιαστική διαφορά (εκτός κι αν υπάρχουν εκατομμύρια). :p

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.... ειναι ορισμενα στανταρ ατομα που δεν θελω να βλεπουν τι ανεβαζω! τους μπλοκαρω να μην βλεπουν τις δημοσιευσεις μου (παταω προσαρμογη + Να μην κοινοποιηθεί στους εξής) αλλα βλεπω οτι μετα απο καμποση ωρα τους ξε-μπλοκαρει αυτοματα! τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά έχω την συγκεκριμένη απορία: Όταν κάποιος ανεβάζει μία φωτογραφία και αντί για "tag" στα πρόσωπα απλώς κάνει "check in" με τα ονόματα των ατόμων και η φωτογραφία εμφανίζεται στον τοίχο μου, μπορεί κάποιος να την βρει και στις φωτογραφίες μου; Σε όποιο προφιλ μπαίνω βλέπω πως έχει στα "άλμπουμ" και την επιλογή "φωτογραφίες χρονολογίου" (ή κάπως έτσι) και τις εμφανίζει εκεί. Σε εμένα όμως δεν υπάρχει...!?

 

Ευχαριστώ

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Εκανα update το facebook στο iPhone και τωρα δεν μπορω να δω τις πιο προσφατες αναρτησεις..... δεν εχει επιλογη...

 

καμια ιδεα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πατάς πάνω αριστερά (στις 3 γραμμές) , μετά στο news feed, και διαλέγεις τα πρόσφατα. (σε android έτσι είναι)

 

ναι αλλα μιλαω για iOS. Το βρηκα τελικα και το εκαναν σαν την χαζομαρα του Ανδροιδ.... :wacko:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μιλαω για iOS. Το βρηκα τελικα και το εκαναν σαν την χαζομαρα του Ανδροιδ.... :wacko:

 

την χάλασαν τελείως την εφαρμογή μετά το τελευταίο update :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω επιλέξει σε 6 σελίδες να λαμβάνω ειδοποιήσεις όποτε δημοσιεύουν κάτι άλλα μου έρχονται ειδοποιήσεις μόνο για τις δημοσιεύσεις των 3 εκ των 6. Στην αρχή μου έρχονταν και για τις άλλες αλλά τώρα ύστερα από καμιά βδομάδα τίποτα. Πρέπει να μπαίνω εγώ να τα βλέπω. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις απενεργοποίηση και πάλι ενεργοποίηση των ειδοποιήσεων στις 3 που δεν δέχεσαι; Τα παθαίνει αυτά το FB σχεδόν πάντα ;)

Love Crete? Prove it.

https://www.facebook.com/lovecrete

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα, έχω ένα προβλήματα το facebook από το κινητό. Με το που συνδεθεί με WiFi ή με mobile internet κατευθείαν με δείχνει online στο facebook. Ακόμα και κλειστή να την έχω την εφαρμογή εξακολουθεί να με δείχνει online και να μου έρχονται μηνύματα από φίλους στις 4 και 5 το πρωί με την γνωστή τους απορία "αϋπνίες??".. Γνωρίζει μήπως κάποιος τι μπορεί να φταίει? Ευχαριστω εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Εάν κλείσεις το chat σε βλέπουν;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Οχι ετσι δεν μ βλέπουν.. Πιστεύω οτι είναι κάποιο θέμα του κινητού και οχι της εφαρμογής
Τότε απλά κλείσε το chat και αν δεν γίνεται δουλειά και το wifi που δέν υπάρχει λόγος να είσαι online πουθενά όταν κοιμάσαι.:)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν μπλοκαρω ενα χρηστη και μετα απο μιση ωρα τον ξεμπλοκαρω κανονικα και μου λεει οτι τον ξεμπλοκαρα δεν μπορω να τον δω λες και συνεχιζει να ειναι μπλοκαρισμενος ?
Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν μπλοκαρω ενα χρηστη και μετα απο μιση ωρα τον ξεμπλοκαρω κανονικα και μου λεει οτι τον ξεμπλοκαρα δεν μπορω να τον δω λες και συνεχιζει να ειναι μπλοκαρισμενος ?

 

Για κανε μια αποσυνδεση, ξαναμπες και δοκιμασε παλι.

Link to comment
Share on other sites

Για κανε μια αποσυνδεση, ξαναμπες και δοκιμασε παλι.
εχω κανει δεκα φορες αλλα δε βλεπω προκοπη
Link to comment
Share on other sites

περιμενε 2-3 μερες...

 

Εδω και καιρο οταν κανεις καποιον μπλοκ δεν μπορεις να τον ξεμπλοκαρεις αμεσως και να στον εμφανιζει. Πρεπει να περασει ενα χρονικο διαστημα. Για αυτο οταν μπλοκαρεις καποιον πρεπει να το σκεφτεσαι 2-3 φορες ...:p

 

Αλλωστε οταν πας να τον μπλοκαρεις αυτο το πραγμα δεν στο λεει; Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι τον ξεμπλοκαρα μου λεει οτι οκ τον ξεμπλοκαρα,δε τον δειχνει στους μπλοκαρισμενους χρηστες,οταν κανω search τον βρισκω κανονικα αλλα οταν παταω να μου ανοιξει το προφιλ του λεει οτι δεν υπαρχει
Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα. Μπορεί να έχει διαγράψει τον λογαριασμό του.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

δε με εχει κανει block γιατι την ειχα κανει εγω οποτε ακυρο αυτο

ουτε εχει διαγραψει το λογαριασμο γιατι απο αλλον τη βλεπω

μου το κανει τελευταια συνεχεια και σε αλλους

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...