Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι. Αν έχεις ψευδώνυμο, σου κάνουν αναφορές και κλείσει το προφίλ σου, όντως σου ζητάν φωτογραφία ταυτότητας και στο αλλάζουν την επόμενη μέρα και βάζουν το όνομα που αναγράφεται στην ταυτότητα είτε με ελληνικούς είτε με λατινικούς χαρακτήρες. Οπότε καλό θα ήταν να έλεγε αν το ήθελε με ελληνικά ή όχι.

 

Και πώς είσαι σίγουρος οτι το facebook ζητάει ταυτότητα και δεν είναι phising ?? το αναφέρει πουθενά στους όρους ??

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι υποχρεωμένος καποιος να έχει facebook οποιος θελει εχει οποίος θελει δεν εχει....
ok, αυτο πραγματικά είναι επιχείρημα;

Πες πως σε ενα φορουμ που σε ενδιαφέρει να είσαι μέλος για να κοιτάς κάτι, αρχίζουν να σε βρίζουν να σε προσβάλλουν κτλ.Αν μετά σου πούνε" ετσι είμαστε εδώ, αμα δε σου αρέσει στρίβε" είναι λογικο; :p

 

Και πώς είσαι σίγουρος οτι το facebook ζητάει ταυτότητα και δεν είναι phising ?? το αναφέρει πουθενά στους όρους ??
στους όρους οχι, αλλά οτιδήποτε έχει να κάνει σχέση με επισημότητα, θέλουν λογαριασμό δεκο.

Ακομα και για να καταχωρήσεις κάποια σελίδα με χάρτη, σου ζητούν να σκανάρεις ενα χαρτί και το κάνουν μετά 1-2 μέρες αποδοχή.Εν προκειμένω αν είναι να στείλεις, στείλε κάτι χωρίς να φαίνεται το αφμ σου.Εγώ είχα στείλει λογαριασμό cyta που ειχα αφαιρέσει στο paint το αφμ και τα στοιχεία που δεν ήθελα να φαίνονται.

 

Όχι. Αν έχεις ψευδώνυμο, σου κάνουν αναφορές και κλείσει το προφίλ σου, όντως σου ζητάν φωτογραφία ταυτότητας και στο αλλάζουν την επόμενη μέρα και βάζουν το όνομα που αναγράφεται στην ταυτότητα είτε με ελληνικούς είτε με λατινικούς χαρακτήρες. Οπότε καλό θα ήταν να έλεγε αν το ήθελε με ελληνικά ή όχι.
+1
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ok, αυτο πραγματικά είναι επιχείρημα;

Πες πως σε ενα φορουμ που σε ενδιαφέρει να είσαι μέλος για να κοιτάς κάτι, αρχίζουν να σε βρίζουν να σε προσβάλλουν κτλ.Αν μετά σου πούνε" ετσι είμαστε εδώ, αμα δε σου αρέσει στρίβε" είναι λογικο; :p

 

στους όρους οχι, αλλά οτιδήποτε έχει να κάνει σχέση με επισημότητα, θέλουν λογαριασμό δεκο.

Ακομα και για να καταχωρήσεις κάποια σελίδα με χάρτη, σου ζητούν να σκανάρεις ενα χαρτί και το κάνουν μετά 1-2 μέρες αποδοχή.Εν προκειμένω αν είναι να στείλεις, στείλε κάτι χωρίς να φαίνεται το αφμ σου.Εγώ είχα στείλει λογαριασμό cyta που ειχα αφαιρέσει στο paint το αφμ και τα στοιχεία που δεν ήθελα να φαίνονται.

 

+1

 

ΓΙΑΤΙ? Σοβαρά μιλάς;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...

Πριν 6 μερες απενεργοποιηθηκε ο λογαριασμος μου γιατι δεν ειχα το πραγματικο μου επιθετο.

Εγινε απο μονο του ή με αναφορα;

Δεν ειχα κατι προσβλητικο ή "μη αποδεκτο", ενα ψευδωνυμο μονο ηταν.

 

Μου ζητησαν να βαλω αλλο. Εβαλα,παλι με ψευδωνυμο και ζητησαν να στειλω αποδεικτικο εγγραφο. Εστειλα ενα μερος της αδειας οδηγησης.

Θα μου περασουν αραγε το νεο ονομα που εβαλα;

Μου ειπαν οτι θα ενημερωσουν με mail αλλα περασαν 6 μερες και τιποτα.

 

 

περασαν 8 μερες και όταν παω να μπω μου λέει ότι θα μου στείλουν μήνυμα σύντομα. καθυστερούν τόσο πολύ;

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΙ? Σοβαρά μιλάς;
oταν ήθελα να κανω μια σελίδα -μη προσωπική- μου ζήτησε λογαριασμό που να φαινεται η διευθυνση της επιχειρησης και η επωνυμια.

Φυσικά όπως στου είπα, στο paint εγινε αποκοπή σχεδόν όλων των στοιχείων , πλην της διευθυνσης.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος από τους φίλους έχει όνομα 'Χρήστης του Facebook" (στα μηνύματα) τι σημαίνει?Έχει διαγράψει το προφιλ εντελώς?Έχει απενεργοποιήσει τον λογαριασμό?Με έχει κάνει μπλοκ?? Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος από τους φίλους έχει όνομα 'Χρήστης του Facebook" (στα μηνύματα) τι σημαίνει?Έχει διαγράψει το προφιλ εντελώς?Έχει απενεργοποιήσει τον λογαριασμό?Με έχει κάνει μπλοκ??

 

και στις 3 περιπτωσεις ''Χρήστης του Facebook'' λεει!! το κακο ομως ειναι οτι δεν μπορεις να ξερεις τι απο ολα εχει συμβει.... σε εχει μπλοκαρει? εχει διαγράψει το προφιλ? το εχει απενεργοποιήσει προσωρινα? ιδου η απορια....

εκτως κ αν ψαξεις με το ονομα του προφιλ του πανω στην μπαρα αναζητησης για να δεις αν σε μπλοκαρε.

Link to comment
Share on other sites

Με αναζητηση σμε το ονομα του αν τον βρεις σημαινει ότι εχει απενεργοποηησει τον λογαριασμο του προσωρινα και σου λεει ότι η σελιδα δεν είναι διεθεσιμη

 

Αν δεν τον βρίσκεις σε εχει μπλοκαρει ή εχει επιλεγξει να μην εμφανίζεται το ονομα του σε αναζητήσεις

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 ημερες μου εχουν απενεργοποιησει τον λογαριασμο. Οταν προσπαθω να μπω μου πεταει μηνυμα που λεει οτι θελει να τσεκαρει αν ειμαι εγω ή οχι. Χρειαζεται να συμπληρώσω ενα capcha και στο επόμενο βήμα μου λεει οτι εχει σταλει verification code στο κινητο μου με sms και εχει ενα πεδιο να βαλω τον κωδικο για να ξεκλειδωσει. Ενω στο παρελθον για διαφορες επαληθευσεις μου ερχοντουσαν τα sms επιτοπου, σε αυτη τη περιπτωση δεν ερχεται με τιποτα (εχω προσπαθησει πολλες φορες) οποτε και δεν μπορω να ξεκλειδωσω τον λογαριασμό.

 

Γνωριζει καποιος τι μπορει να παιζει με τα sms? Στην σελιδα του fb εμφανιζεται ο σωστος αριθμός, ο αριθμος μου (χωρις +30 αλλα νομιζω αυτο το δηλωνεις επιλεγοντας χωρα αρχικα). Εχω cosmote.

 

Έχω παει σε καποιο help page οπου στελνεις proof of ID στελνωντας σκαναρισμενο καποιο επισημο εγγραφο που αναφερεται το ονομα σου (ταυτοτητα κτλ), εχω στειλει....αλλα δυο μερες τωρα καμια απαντηση/εξελιξη.

 

 

Εχει βρεθει καποιος σε παρομοια κατάσταση? Τι εχετε κανει?

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, ο μονος τρόπος για να βλέπω τα comments και τα likes που κανει κάποιος (π.χ η κοπελα μου...) ειναι μεσω της στήλης ενημέρωσης. Η οποία είναι realtime και χωρίς δυνατότητα για search. Οπερ ανεφικτο, να ειμαι 24 ωρες τη μερα καρφωμενος εκει, για να δώ τα likes και τα comments της κοπελας μου.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος, εφαρμογή ή πρόγραμμα, ή οτιδήποτε άλλο, που να μου επιτρέπει να έχω πρόσβαση συγκεντρωτικά στη δραστηριότητα κάποιου φίλου μου (likes, comments) όπως αυτή δημοσιεύεται στη στήλη ενημέρωσης; Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, ο μονος τρόπος για να βλέπω τα comments και τα likes που κανει κάποιος (π.χ η κοπελα μου...) ειναι μεσω της στήλης ενημέρωσης. Η οποία είναι realtime και χωρίς δυνατότητα για search. Οπερ ανεφικτο, να ειμαι 24 ωρες τη μερα καρφωμενος εκει, για να δώ τα likes και τα comments της κοπελας μου.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος, εφαρμογή ή πρόγραμμα, ή οτιδήποτε άλλο, που να μου επιτρέπει να έχω πρόσβαση συγκεντρωτικά στη δραστηριότητα κάποιου φίλου μου (likes, comments) όπως αυτή δημοσιεύεται στη στήλη ενημέρωσης; Ευχαριστω!!

 

βαλε την στους ''στενους φιλους''. εκει θα τα εχεις ολα συγκεντρωμενα.... θα βλεπεις οποτε θες ολες της τις δραστηριοτητες χωρις να ψαχνεις στο news feed! και τα like που κανει και τα σχολια σε διαφορες δημοσιευσεις και τα στατους που ανεβαζει.... ολα! εκει μεσα υπαρχει και μια επιλογη πανω δεξια αν θες να σου ερχεται ειδοποιηση οταν ανεβαζει κατι στο προφιλ της! και ολα αυτα στα κρυφα... δεν ενημερώνετε οτι την εχεις βαλει σε αυτη την λιστα! ειναι σαν μια μεθοδο παρακολουθησης φιλου! :P

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

βαλε την στους ''στενους φιλους''. εκει θα τα εχεις ολα συγκεντρωμενα.... θα βλεπεις οποτε θες ολες της τις δραστηριοτητες χωρις να ψαχνεις στο news feed! και τα like που κανει και τα σχολια σε διαφορες δημοσιευσεις και τα στατους που ανεβαζει.... ολα! εκει μεσα υπαρχει και μια επιλογη πανω δεξια αν θες να σου ερχεται ειδοποιηση οταν ανεβαζει κατι στο προφιλ της! και ολα αυτα στα κρυφα... δεν ενημερώνετε οτι την εχεις βαλει σε αυτη την λιστα! ειναι σαν μια μεθοδο παρακολουθησης φιλου! :P

 

Δεν ισxυει φιλε μου, το εκανα, και μου εβγαλε 2-3 βασικα, ουτε καν τα likes στον τοιχο μου, ή τα posts σε κατι τοιχους φιλων, δεν εβγαλε.... αυτα φαινονται μονο στο news feed... δεν υπαρχει κατι σα news feed rercorder?

Edited by alexandergreek
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ,ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΣΤΟ FACEBOOK ΤΙΣ ΕΙΔΟΠΗΟΙΣΕΙΣ

Η ΤΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΦΙΛΙΑΣ ΜΕ ΠΕΤΑΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ FACEBOOK ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ FACEBOOK ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΦΙΛΙΑΣ! ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΣΕ SAMSUNG NOTE1 ANDROID!

ΑΝ ΜΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΤΟ FACEBOOK ΜΠΟΡΕΙ

ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφεις με κεφαλαία! Απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης και είναι σαν να φωνάζεις.
Link to comment
Share on other sites

ειχα ρωτησει πριν μερες κάτι και δεν βλέπω το ποστ μου.

Ξαναρωτω λοιπον!!

 

Πως μπορούμε να αφαιρεσουμε απο μια σελίδα την αξιολόγηση;; Την κριτική με τα αστεράκια εννοώ!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....Υπαρχει τροπος να αποθηκευσω σε αρχειο μια ιδιωτικη συνομιλια (προσωπικα μηνυματα) στο Facebook ??

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....Υπαρχει τροπος να αποθηκευσω σε αρχειο μια ιδιωτικη συνομιλια (προσωπικα μηνυματα) στο Facebook ??

 

Print screen??

 

 

Για λιγα μηνυματα ναι αλλα αν είναι παρα πολλα ????? Εκατοντάδες ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κοπι πριστ σε word ίσως;

 

Πως μπορει να γινει αυτό Copy print screen μονο τι μηνυματα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...