Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί στο αριστερό μενού εκεί που λέει ενημερώσεις το βάζω στο πιο πρόσφατες και αν κλείσω, ξανά ανοίξω την εφαρμογή έχει πάει στο κορυφαίες;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο αριστερό μενού εκεί που λέει ενημερώσεις το βάζω στο πιο πρόσφατες και αν κλείσω, ξανά ανοίξω την εφαρμογή έχει πάει στο κορυφαίες;

 

Για κάποιο λόγο που κανείς δεν ξέρει το κάνει σε όλους αυτό...

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο που κανείς δεν ξέρει το κάνει σε όλους αυτό...

 

Είναι πολύ σπαστικό bug αυτό, κάθε φορά που μπαίνω (είτε από υπολογιστή, είτε από την εφαρμογή) βλέπω παλιές ενημερώσεις και πρέπει να το αλλάζω ..

 

Χθες, μπήκα από το κινητό και είδα μια ενημέρωση (check in) που είχε αναρτηθεί προχθές το βράδυ .. Στην αρχή, νόμιζα ότι ήταν το πρόβλημα του facebook που αναφέρεται παραπάνω, αλλά στη συνέχεια παρατήρησα ότι είχα αλλάξει τις ειδοποιήσεις σε "πρόσφατες" και κάτω από την ανάρτηση έγραφε, "sponsored" .. Πως έγινε αυτό ;;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα συχνά πυκνά έχει θέμα με τις ειδοποιήσεις. Ενώ μου έρχονται κανονικά, όταν πάω στην αντίστοιχη κατάσταση που έχει ενημερωθεί δεν βλέπω καμία αλλαγή. Πολύ σπαστικό όμως....
Link to comment
Share on other sites

Εμένα συχνά πυκνά έχει θέμα με τις ειδοποιήσεις. Ενώ μου έρχονται κανονικά, όταν πάω στην αντίστοιχη κατάσταση που έχει ενημερωθεί δεν βλέπω καμία αλλαγή. Πολύ σπαστικό όμως....

 

ναι και σε μενα το κανει συχνα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην βλέπουν οι άλλοι "φίλοι" στις ενημερώσεις της αρχικής τους σελίδας τις ποστιές και τα λάικ που κάνουμε σε κάποιον άλλο "φίλο" ????

 

Μήπως βρέθηκε καμιά λύση?? :)

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Eχει κάποιος άλλος απο το μεσημερι και μετά πρόβλημα με τα αιτήματα φιλιας;;
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Γεινικα εχει προβληματα σημερα και σε κοινοποιησεις

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

υπεθεσα πως ηταν θεμα browser αλλα και απο το κινητο τα ιδια μου εκανε.

ενω πατουσα αποδοχη φιλου, μου εβγαζε σφαλμα.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ενας μυστηριώδης ιός φαίνεται ότι “χτύπησε” σήμερα το Facebook.

Χιλιάδες μέλη του μεγαλύτερου σάιτ κοινωνικής δικτύωσης απ΄όλο τον Κόσμο αναφέρουν ότι...

δεν δημοσιεύει post, σχόλια, φωτογραφίες, δεν μεταφέρει μηνύματα και δεν καταγράφει Like.

Οι χρήστες που επιχειρούν να ανεβάσουν post λαμβάνουν το μήνυμα: “Η κατάσταση δεν ενημερώθηκε. "Λόγω προβλήματος, δεν ενημερώθηκε η κατάστασή σας. Δοκιμάστε ξανά σε λίγα λεπτά|.

Το Mashable.com επιβεβαιώνει ότι το πρόβλημα δεν αφορά σε συγκεκριμένη δεξαμενή IP -δηλαδή σε κάποιες μόνο χώρες- και έτσι η διακοπή της ομαλήςλειτουργίας του Facebook θεωρείται συνολική.

Η γαλλική εφημερίδα Les Echos, κάνει λόγο για ένα ισχυρό “ιό που έχει κάνει την εμφάνισή του στη Γαλλία και το εξωτερικό.

Η υπηρεσία downrightnow που συλλέγει σχετικές αναφορές για πλήθος διαδικτυακών υπηρεσιών από τα μέλη τους ("crowd powered service monitoring") δείχνει ότι η υπηρεσία αντιμετωπίζει προβλήματα λειτουργίας ("Likely Service Disruption"), όπως αναφέρει το in.gr.

Η υπηρεσία δεν έχει εκδώσει ακόμη επίσημη ανακοίνωση.

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Ενας μυστηριώδης ιός φαίνεται ότι “χτύπησε” σήμερα το Facebook.

 

Ε καλά, εδώ και 2 χρόνια που συμβαίνουν αυτά δεν τους πείραξε.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια μιαμιση βδομαδα μου εχει βγαλει 3 φορες οταν παω να συνδεθω " ο λογαριασμος σασ κλειδωθηκε προσωρινα. Δεν αναγνωριζουμε τη συσκευη που χρησιμοποιετε. Για να προστατευσετε τον λογαριασμο σασ απαντηστε σε μερικες ερωτησεις ασφαλειας" . Μου βγαζει να αναγνωρισω μερικουσ φιλους και μετα ολα κανονικα.. Αλλαξα τον κωδικο , εσβησα ολες τις ενεργες συνδεσεις αλλα σημερα μου το ξανα εβαλε. Γενικα μπαινω απο 2 υπολογιστες απο το κινητο μου και απο το ταμπλετ, απο πουθενα αλλου που να υπαρχει λογος για να βγαζει μηνυμα "ανησυχιας" .. Εχετε οποψιν καμια λυση ή την αιτια ?

Eπισης στο timeline διπλα , σε αλλους γραφει κανονικα το ονομα και τι δραστηριοτητα εκαναν και σε αλλους βγαζει μονο το ονομα

Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Στον messenger απο μια μονο επαφη οταν μου γραφει δεν βλεπω το ονομα που εχει στο προφιλ της αλλα την παρακατω εικονα.

 

Με καμμια αλλη επαφη δεν εχω προβλμα

 

Τι μπορει να συμβαινει ?

 

Ευχαριστω

 

http://img208.imageshack.us/img208/8502/zdki.png

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στον messenger απο μια μονο επαφη οταν μου γραφει δεν βλεπω το ονομα που εχει στο προφιλ της αλλα την παρακατω εικονα.

 

Με καμμια αλλη επαφη δεν εχω προβλμα

 

Τι μπορει να συμβαινει ?

 

Ευχαριστω

 

http://img208.imageshack.us/img208/8502/zdki.png

 

Μηπως το συγκεκριμενο ατομο ειναι μεν on line αλλα εχει ρυθμισει το chat να τον/την βλεπεις μονο εσυ ενεργο/η και σε ολους τους αλλους φαίνεται οff??? δεν ξερω....

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το συγκεκριμενο ατομο ειναι μεν on line αλλα εχει ρυθμισει το chat να τον/την βλεπεις μονο εσυ ενεργο/η και σε ολους τους αλλους φαίνεται οff??? δεν ξερω....

 

Ευχαριστω αλλα οχι...Εχει κι αλλους στο chat...Εγω το chat το εχω κλειστο για ολους.Με αλλα ατομα δεν εχω προβλημα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το άτομο "Μόνο εσείς" είσαι εσύ :P δοκιμασε να στειλεις message στον εαυτο σου...

 

Επρεπε να λεει το ονομα του αποστολεα του μυνηματος αλλα γραφει αυτο

 

Πως να στειλω στον εαυτο μου ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στον messenger απο μια μονο επαφη οταν μου γραφει δεν βλεπω το ονομα που εχει στο προφιλ της αλλα την παρακατω εικονα.

 

Με καμμια αλλη επαφη δεν εχω προβλμα

 

Τι μπορει να συμβαινει ?

 

Ευχαριστω

 

http://img208.imageshack.us/img208/8502/zdki.png

 

Να προσθεσω αν εχει σημασια οτι στο ονομα του αποστολεα εμφανιζεται το "μονο εσεις" και οταν μου γραφει πανω απο το κειμενο με την εικονα του και το μυνημα λεει :

 

 

"Ο........εγκατελειψε την συζητηση"

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω αν εχει σημασια οτι στο ονομα του αποστολεα εμφανιζεται το "μονο εσεις" και οταν μου γραφει πανω απο το κειμενο με την εικονα του και το μυνημα λεει :

 

 

"Ο........εγκατελειψε την συζητηση"

 

Αααα.... την εγκατέλειψε ο αλήτης...:lol::lol::p:p

Πέρα από την πλάκα, αν σβήσεις και ξαναπεράσεις την επαφή στο κάνει ακόμα??

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αααα.... την εγκατέλειψε ο αλήτης...:lol::lol::p:p

Πέρα από την πλάκα, αν σβήσεις και ξαναπεράσεις την επαφή στο κάνει ακόμα??

 

Πως να την σβησω ? Τον εβγαλα απο φιλο και τον ξαναπροσθεσα αλλα τα ιδια...:mad:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πως να την σβησω ? Τον εβγαλα απο φιλο και τον ξαναπροσθεσα αλλα τα ιδια...:mad:

 

Επειδή δεν ξέρω από android, έχει μετονομασία της επαφής/φίλου σου? Να βάλεις εσύ το όνομά του.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξέρω από android, έχει μετονομασία της επαφής/φίλου σου? Να βάλεις εσύ το όνομά του.

 

Στο facebook δεν μπορουμε να αλλαξουμε ονομα φιλου.Δεν ειναι θεμα android.

 

Ευχαριστω παντως.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στο facebook δεν μπορουμε να αλλαξουμε ονομα φιλου.Δεν ειναι θεμα android.

 

Ευχαριστω παντως.

 

Τι να σου πω, από εκεί και πέρα δεν γνωρίζω..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...