Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Μπήκα στην επαφή και μετά επεξεργασία αλλα εκεί που λέει ήχος κλήσης μου βγάζει μόνο κάτι ήχους που έχει το τηλ μέσα και οχι mp3.

 

Eisai sigouros oti exeis petaksei ta mp3 sou sto swsto path pou proteinw pio panw?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σε ολους,

ειμαι νεος στον κοσμο των wm κινητων και το εχω ριξει στο διαβασμα. Αν κι εχω διαβασει παρα πολλες σελιδες σε αυτο το forum εξακολουθω να μην βρισκω ενα link για να κατεβασω το destinator 7 για το diamond. Θα μπορουσε καποιος να μου δωσει τo link ειτε με καποια απαντηση εδω η με καποιο pm? Θα προτιμουσα την νεοτερη εκδοση που να δουλευει καλα και στο diamond.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω το htc touch diamond και παρατήρώ διάφορα προβλήματα με το κινητό...

Σαν κινητό έχει πολλές δυνατότητες αλλά είναι λες και h htc το πλάσαρε ακριβώς με το iphone για να το ανταγωνιστεί, χωρίς όμως να έχουν ασχοληθεί και πολύ με αυτό....

 

Το κυριότερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως χάνει το σήμα συνέχεια όποτε του καπνίσει....Μιλάμε για το 1/3 της μέρας δεν έχει σήμα...Ειδικά αν το αφήσω για λίγο και σβήσει η οθόνη...Τότε μόνο όταν το ξαναχρησιμοποιήσω ψάχνει για σήμα και καμμια φορά μάταια.Είναι το κυριότερο πρόβλημα γιατί πρέπει κανονικά στο stand by να λειτουργεί ως τηλέφωνο και να λαμβάνω κλήσεις, όμως τα μηνύματα για τις κλήσεις μου έρχονται αφού βρει σήμα...

 

Να το πάω στην αντιπροσωπεία για service?Αν και έχω ακούσει πως έχουν και άλλοι το πρόβλημα....

Στην αρχή όλα λειτουργούσαν ρολόι...μετά από λίγο καιρό το παρατήρησα.....

Τί να κάνω?και πόσοι έχετε το ίδιο πρόβλημα?

Osoi thelete na mou milisete mesw tou MSN Messenger!!!!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μηπως εχεις cosmote και εισαι αθηνα?

υπαρχει μεγαλο προβλημα με το σημα της cosmote απο τελη οκτωβριου στην αθηνα απ'οτι ξερω.

δεν ειναι προβλημα της συσκευης.

δες το αναλογο topic στο forum της ace hellas.

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=11008

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το αγοπασω,τι λεει;

παιζει καλα μουσικη;

εχει καλο δεκτη gps ή θα μου δειχνει οτι να ναι;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

thanks my friend for your fast reply....

Τώρα δηλαδή που θα πάω σήμερα Τήνο δεν θα έχω πρόβλημα κανένα με το σήμα?Γιατί εκεί πάω για δουλειά και δεν θέλω να τραβήξω τα ίδια με εδώ....

Εχουν παρατηρηθεεί τέτοια προβλήματα εκτός αθηνών?

Έχω και κάποιες άλλες ερωτησούλες αλλά αυτό με την κεραία έιναι το χειρότερο πρόβλημα...

Τα άλλα που θέλω να ρωτήσω θα τα postarω από βδομάδα.

 

'Ena άλλο πρόβλημα που μου ήρθε στο μυαλό είναι πως ο Πειραιάς δεν ανανεώνεται ποτέ στον καιρό...

Όταν τον επιλέγω σαν πόλη δεν κάνει ποτέ ανανέωση ενώ όλα τα άλλα κάνουν...

Μπορούμε να βάλουμε και νέες πόλεις της ελλάδας με κάποιο τρόπο? (πχ σύρος, τήνος, κτλ...)

Osoi thelete na mou milisete mesw tou MSN Messenger!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,

Εκτος απο θα θέματα που υπάρχουν στο γνωστό topic του xda-dvelopers υπάρχει κάποιο άλλο site με θέματα...γιατι δεν μου πολυ γεμίζουν το μάτι αυτά του xda...εκτός και αν έχει κι αλλού...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν κι εχω διαβασει παρα πολλες σελιδες σε αυτο το forum εξακολουθω να μην βρισκω ενα link για να κατεβασω το destinator 7 για το diamond. Θα μπορουσε καποιος να μου δωσει τo link ειτε με καποια απαντηση εδω η με καποιο pm?

 

Exei xilioeipwthei... ta panta sto ipmart-forum.com

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eisai sigouros oti exeis petaksei ta mp3 sou sto swsto path pou proteinw pio panw?

 

Ναι εκεί τα έχω βάλει αλλα δεν μου τα βγάζει...

Αν μπορείς γράψε μου τα βήματα που πρέπει να κάνω...

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνεται έναν εύχρηστο και γρήγορο image editor; Δεν το θέλω για να κάνω photoshop στο κινητό (:p) απλώς να κάνω rotate, κυρίως, καμιά φωτογραφία που βγαίνει με λάθος προσανατολισμός ή και κάποια βελτιστοποίηση χρωμάτων (αν και δεν πολυκόφτομαι για τέτοια πράγματα).

 

Ευχαριστώ. :)

 

EDIT: Περιστροφή είδα ότι μπορείς να κάνεις και με το ενσωματωμένο πρόγραμμα των Windows (είπα κι εγώ), απλώς δεν το έχουν βάλει στις δυνατότητες του Αλμπουμ της HTC (καλό θα ήταν να το είχαν, πάντως). Οπότε αρκεστείτε σε ένα link για κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να διορθώσει λίγο χρώματα κλπ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ξερετε οτι το SAR του diamond ειναι 1.31 !!!

 

καλα κανω λοιπον και το πουλαω , οχι μονο για το sar αλλα και για το μαπα ηχειο του και οτι αργει αρκετες φορες , και για να απαντησεις σε εισερχομενη κληση κανει 2 εως 3 sec για να σε ακουσουν , και οτι θες εναν φορτιστη μαζι σου........ κριμα τα λεφτα του.....

Link to comment
Share on other sites

Το ξερετε οτι το SAR του diamond ειναι 1.31 !!!

 

καλα κανω λοιπον και το πουλαω , οχι μονο για το sar αλλα και για το μαπα ηχειο του και οτι αργει αρκετες φορες , και για να απαντησεις σε εισερχομενη κληση κανει 2 εως 3 sec για να σε ακουσουν , και οτι θες εναν φορτιστη μαζι σου........ κριμα τα λεφτα του.....

 

Tι θα γίνει ρε παιδιά; Θα μας ζαλίζετε κιάλο με τα παράπονά σας; 1000 φορές το έχουμε πεί. To sar ειναι κάτω απο 1. Αν ήθελες κινητό να ακούς μουσική ας έπερνες ενα SE. Εμάς μας αρέσει όπως είναι.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Το ξερετε οτι το SAR του diamond ειναι 1.31 !!!

 

καλα κανω λοιπον και το πουλαω , οχι μονο για το sar αλλα και για το μαπα ηχειο του και οτι αργει αρκετες φορες , και για να απαντησεις σε εισερχομενη κληση κανει 2 εως 3 sec για να σε ακουσουν , και οτι θες εναν φορτιστη μαζι σου........ κριμα τα λεφτα του.....

Αντε να τα δωσετε να τα παρουν τουλαχιστον αυτοι που τα θελουν σε καλη τιμη και να μην ακουμε (διαβαζουμε ) αλλο την γκρινια σας.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερετε οτι το SAR του diamond ειναι 1.31 !!!

 

καλα κανω λοιπον και το πουλαω , οχι μονο για το sar αλλα και για το μαπα ηχειο του και οτι αργει αρκετες φορες , και για να απαντησεις σε εισερχομενη κληση κανει 2 εως 3 sec για να σε ακουσουν , και οτι θες εναν φορτιστη μαζι σου........ κριμα τα λεφτα του.....

 

καλα θα κανεις κ θα το πουλησεις αφου δεν ειναι αυτο που περιμενες.εμας γιατι μας το λες δεν καταλαβαινω.πριν παρεις μια συσκευη να ζυγιζεις τα υπερ κ τα κατα.εξαλλου δεν υπαρχει καμια τελεια συσκευη.ειναι πολυ υποκειμενικο το θεμα.κ εγω τπαρχουν στιγμες που το χω σκεφτει να το δωσω αλλα μετα απο το διαμαντι να παρω τι?τι να παρω?iphone η omnia?προσωπικα τα σιχενομαι κ τα 2.αλλα περι ορεξεως .....

παντως οπως κ να χει ευχομαι να βρεις αυτο που ζητας.αλλα ριξε κ λιγο νερο στο κρασι σου...

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

 

'Ena άλλο πρόβλημα που μου ήρθε στο μυαλό είναι πως ο Πειραιάς δεν ανανεώνεται ποτέ στον καιρό...

Όταν τον επιλέγω σαν πόλη δεν κάνει ποτέ ανανέωση ενώ όλα τα άλλα κάνουν...

Μπορούμε να βάλουμε και νέες πόλεις της ελλάδας με κάποιο τρόπο? (πχ σύρος, τήνος, κτλ...)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=408918

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τους ήδη κατόχους του εκάστοτε κινητού σίγουρα τους ενοχλούν τέτοιου είδους posts, αντίθετα όμως άτομα που σκέφτονται την αγορά κάποιου κινητού τους βοηθούν για να ζυγίσουν τα θετικά και τα αρνητικά όπως λέτε..
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

για καθηστε ρε παλικαρια. απο ποτε απαγορευεται να γραφονται αρνητικα σχολια για μια συσκευη στο φορουμ;

μην τρελαθουμε τελειως...

που γραφει οτι πρεπει ολοι να εχουμε αποψη ιδια με την δικια σας;

το diamond εχει καποια πολυ δυνατα χαρακτηριστικα αλλα εχει και χτυπητες αδυναμιες.ειτε σας αρεσει ειτε οχι.

αν εσας σας αρεσει η μπαταρια και το ηχειο απο το κινητο της barbie που διαθετει γιατι πρεπει αυτο να ειναι ικανοποιητικο και για τους υπολοιπους;

Link to comment
Share on other sites

τα αρνητικα δεχτα.για αυτο υπαρχει κ το φορουμ.το αν καποιος που δεν ειναι ευχαριστημενος με τη συσκευη την πουλησε,την πεταξει ή της βαλει φωτια δε μας ενδιαφερει.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

για καθηστε ρε παλικαρια. απο ποτε απαγορευεται να γραφονται αρνητικα σχολια για μια συσκευη στο φορουμ;

μην τρελαθουμε τελειως...

που γραφει οτι πρεπει ολοι να εχουμε αποψη ιδια με την δικια σας;

το diamond εχει καποια πολυ δυνατα χαρακτηριστικα αλλα εχει και χτυπητες αδυναμιες.ειτε σας αρεσει ειτε οχι.

αν εσας σας αρεσει η μπαταρια και το ηχειο απο το κινητο της barbie που διαθετει γιατι πρεπει αυτο να ειναι ικανοποιητικο και για τους υπολοιπους;

 

Πολυ σωστα. Συμφωνω να υπαρχουν και αντιθετες αποψεις, αρκει σε αυτα που γραφονται να μην υπαρχουν ανακριβειες.

Το sar απο οτι γραφει το manual ειναι 0.83, απ' οτι θυμαμαι.

Η μπαταρια μετα το στρωσιμο κραταει, με λογικη χρηση, 2 μερες. Χρονος που για τα δεδομενα αυτου του τυπου συσκευων ειναι αποδεχτη.

Οσο για το ηχειο, εχω σιγουρα ακουσει και καλυτερα, αλλα δεν ειναι και απαραδεχτο.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Το ξερετε οτι το SAR του diamond ειναι 1.31 !!!

 

καλα κανω λοιπον και το πουλαω , οχι μονο για το sar αλλα και για το μαπα ηχειο του και οτι αργει αρκετες φορες , και για να απαντησεις σε εισερχομενη κληση κανει 2 εως 3 sec για να σε ακουσουν , και οτι θες εναν φορτιστη μαζι σου........ κριμα τα λεφτα του.....

 

whatever:protest::ban:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

εχετε κανει custumize το taskbar? κανενα hint για σωστη εγκατασταση?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

παιδες πως θα γινει να ξεφορτοθω το θεμα της vodafone και να βαλω το original to μαυρο? καπου διαβασα οτι με την ρομ 1.93 που εχω δεν γινεται...:wacko:

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια! Δεν ανοιγει το touch flo 3D στα καλα καθουμενα :(

Εκανα reset μπας και ξεκολησει αλλα τιποτα!!! Οταν παω στις ρυθμισεις και προσπαθω να μπω στα στοιχεια για να το ξετσεκαρω κολαει το κινητο.

Θελω να αποφυγω το hard reset υπαρχει αλλη λυση?

 

Ευχαριστω :wacko:

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια! Δεν ανοιγει το touch flo 3D στα καλα καθουμενα :(

Εκανα reset μπας και ξεκολησει αλλα τιποτα!!! Οταν παω στις ρυθμισεις και προσπαθω να μπω στα στοιχεια για να το ξετσεκαρω κολαει το κινητο.

Θελω να αποφυγω το hard reset υπαρχει αλλη λυση?

 

Ευχαριστω :wacko:

Βγαλε τα προγραμματα που εχεις κανει εγκατασταση τελευταια.

Backup/hard reset/restore

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε τα προγραμματα που εχεις κανει εγκατασταση τελευταια.

Backup/hard reset/restore

 

Καλημερα. Σε ευχαριστω για την απαντηση σου! Το εχεις παθει? Η αληθεια ειναι οτι εβαλα αρκετα και δεν θυμαμαι ποια ειναι :lol: Τα βγαζω ενα ενα και ελπιζω να ξεκολησει τι λες?

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...