Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες ελληνικά windows πρέπει να περάσεις cooked rom ξεκλειδώνοντας τη συσκευή = χάσιμο εγγύησης (μπορείς βέβαια να το επαναφέρεις).

 

Mmmm OK αν δεν εχει εγγυηση ? Μπορεις να προτεινεις κατι συγκεκριμένο ? (ROM κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Mmmm OK αν δεν εχει εγγυηση ? Μπορεις να προτεινεις κατι συγκεκριμένο ? (ROM κλπ)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=418475

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει αυξηθει το παχος της συσκευης αλλα οχι τοσο ωστε να ειναι ενοχλητικο.Το βαρος ισα ισα που της δινει μια αισθηση στοιβαροτητας.
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Αν θες να είναι ελληνικό επίσημο από την ACE τότε πρέπει να είναι σφραγισμένο το κουτί και με αυτοκόλλητο της ACE πάνω.

 

Πια η διαφορά του γνήσιου ελληνικού και του Swtos? (εμφανισιακά)?:wacko:

The light at the end of the tunnel will be switched off until further notice!

 

Xperia Mini ST15i

Rage Kernel v2.7

ROM Xperia Mini Flush78_v6.5 S Edition FINAL

Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά δε νομίζω ότι έχει καμιά διαφορά. Μπορεί να μην έχει τα ίδια προγράμματα μέσα αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγει ό,τι ανοίγει κάθε άλλη συσκευή με wm6.1 και office mobile. Πιο συγκεκριμένος δε μπορώ να γίνω γιατί δε δουλεύω τόσο πολύ το excel. Με ένα μικρό έλεγχο που έκανα στο excel της συσκευής πάντως μενού για μακροεντολές δεν έχει. Αν θες ανέβασε ένα αρχείο κάπου να το κατεβάσω, να το περάσω στη συσκευή, να μου πεις τι πρέπει να βλέπω και να σου πω αν το βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

Ως εκ τούτου, αφού η Wind μου λέει ότι αναλαμβάνει το service, εντός 7 ημερών, καλύπτοντας η ίδια την εγγύηση και συγχρόνως έχω ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο, υπάρχει άλλος λόγος για να προτιμήσω αυτό της ACE και να χάσω και την επιδότηση της αναβάθμισης;

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

 

Υ.Γ.: Το πληκτρολόγιο που θα "περάσει" η Wind, είναι εμφανισιακά το ίδιο με αυτό της Ελληνικής έκδοσης;

Link to comment
Share on other sites

ειναι να απορει κανεις (που θα λεγε και ο φιλλιπος συριγος) πως τα καταφερε ετσι η *επισημη* αντιπροσωπεια...

ελπιζω τα διαφυγοντα κερδη τους να ειναι μεγαλυτερα απο την συνχηση που εχουν προκαλεσει σε ορισμενους καταναλωτες και εστω και αργα να βαλουν λιγο μυαλο.

Link to comment
Share on other sites

Ως εκ τούτου, αφού η Wind μου λέει ότι αναλαμβάνει το service, εντός 7 ημερών, καλύπτοντας η ίδια την εγγύηση και συγχρόνως έχω ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο, υπάρχει άλλος λόγος για να προτιμήσω αυτό της ACE και να χάσω και την επιδότηση της αναβάθμισης;

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

 

Υ.Γ.: Το πληκτρολόγιο που θα "περάσει" η Wind, είναι εμφανισιακά το ίδιο με αυτό της Ελληνικής έκδοσης;

 

Αν θες οπωσδήποτε ελληνικό μενού από WIND τότε ζήτα Αγγλική συσκευή και πέρνα μετά μόνος σου και σώτο και στράτο και ότι θες.

 

ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ ΣΥΣΚΕΥΗ 600€ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!!!

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Αν θες οπωσδήποτε ελληνικό μενού από WIND τότε ζήτα Αγγλική συσκευή και πέρνα μετά μόνος σου και σώτο και στράτο και ότι θες.

 

ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ ΣΥΣΚΕΥΗ 600€ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!!!

 

Ευχαριστώ Μιχάλη,

 

Απλά, επειδή ούτε γνωρίζω, ούτε και θέλω να ασχοληθώ με cooked rom και όλα τα σχετικά, γι' αυτό και ψάχνω να πάρω κάτι "έτοιμο".

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλοι μου μετα απο 5-6 χρονια που γλυκοκοιτουσα τα WM(αλλα ολο κατι γινοταν στο τελος) και επαιρνα Symbian απλα τηλεφωνα αλλα ακομα και Linux (ΜΟΤΟ Α1200) για πρωτη φορα ειμαι στη παρεα σας.

πηρα το διαμαντακι απο πλαισιο (Ace) και μπορω να πω για αρχη οτι ειναι τουλαχιστον εντυπωσιακο.

Στο διαταυτα ομως.

εχω διαβασει αρκετες (πανω απο 200) σελιδες αλλα σαν αρχαριος που ειμαι θα ηθελα αν δεν σας κανει κοπο και δεν ειναι πολυ! of topic να μου πειτε καποια πραγματακια must για την συσκευη κανενα καλο προγραμματακι και που θα μπορεσω να βρω οτι αλλο μπορει να χρειαστω.

Αν αυτα που θελω δεν ειναι πολλα θα με βοηθουσατε στα γεραματα να δουλεψω και μια WM συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Λοιπον φιλοι μου μετα απο 5-6 χρονια που γλυκοκοιτουσα τα WM(αλλα ολο κατι γινοταν στο τελος) και επαιρνα Symbian απλα τηλεφωνα αλλα ακομα και Linux (ΜΟΤΟ Α1200) για πρωτη φορα ειμαι στη παρεα σας.

πηρα το διαμαντακι απο πλαισιο (Ace) και μπορω να πω για αρχη οτι ειναι τουλαχιστον εντυπωσιακο.

Στο διαταυτα ομως.

εχω διαβασει αρκετες (πανω απο 200) σελιδες αλλα σαν αρχαριος που ειμαι θα ηθελα αν δεν σας κανει κοπο και δεν ειναι πολυ! of topic να μου πειτε καποια πραγματακια must για την συσκευη κανενα καλο προγραμματακι και που θα μπορεσω να βρω οτι αλλο μπορει να χρειαστω.

Αν αυτα που θελω δεν ειναι πολλα θα με βοηθουσατε στα γεραματα να δουλεψω και μια WM συσκευη.

καλως ηρθες και καλοριζικο:)προσωπικα για αρχη θα σου ελεγα resco explorer ειναι ενας πολυ καλος filemanager,καποιο προγραμμα πλοηγησης destinator-igo,καποιο προγραμμα καιρου πχ http://www.spbsoftwarehouse.com/products/weather/?en σεαυτη την σελιδα θα δεις και αλλα καλα οπως πχ το spb backup απαραιτητο για την κακια στιγμη,ολα αυτα τα βρισκεις στο ipmart;) ok μικρος εισαι ακομα οχι και γεραματα:Dσιγα-σιγα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλοι μου μετα απο 5-6 χρονια που γλυκοκοιτουσα τα WM(αλλα ολο κατι γινοταν στο τελος) και επαιρνα Symbian απλα τηλεφωνα αλλα ακομα και Linux (ΜΟΤΟ Α1200) για πρωτη φορα ειμαι στη παρεα σας.

πηρα το διαμαντακι απο πλαισιο (Ace) και μπορω να πω για αρχη οτι ειναι τουλαχιστον εντυπωσιακο.

Στο διαταυτα ομως.

εχω διαβασει αρκετες (πανω απο 200) σελιδες αλλα σαν αρχαριος που ειμαι θα ηθελα αν δεν σας κανει κοπο και δεν ειναι πολυ! of topic να μου πειτε καποια πραγματακια must για την συσκευη κανενα καλο προγραμματακι και που θα μπορεσω να βρω οτι αλλο μπορει να χρειαστω.

Αν αυτα που θελω δεν ειναι πολλα θα με βοηθουσατε στα γεραματα να δουλεψω και μια WM συσκευη.

Ορίστε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2500747#post2500747

 

Και καλωσόρισες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλοι μου μετα απο 5-6 χρονια που γλυκοκοιτουσα τα WM(αλλα ολο κατι γινοταν στο τελος) και επαιρνα Symbian απλα τηλεφωνα αλλα ακομα και Linux (ΜΟΤΟ Α1200) για πρωτη φορα ειμαι στη παρεα σας.

πηρα το διαμαντακι απο πλαισιο (Ace) και μπορω να πω για αρχη οτι ειναι τουλαχιστον εντυπωσιακο.

Στο διαταυτα ομως.

εχω διαβασει αρκετες (πανω απο 200) σελιδες αλλα σαν αρχαριος που ειμαι θα ηθελα αν δεν σας κανει κοπο και δεν ειναι πολυ! of topic να μου πειτε καποια πραγματακια must για την συσκευη κανενα καλο προγραμματακι και που θα μπορεσω να βρω οτι αλλο μπορει να χρειαστω.

Αν αυτα που θελω δεν ειναι πολλα θα με βοηθουσατε στα γεραματα να δουλεψω και μια WM συσκευη.

 

Να βοηθήσω κι εγώ...:)

Λοιπόν για αρχή...

 

Για πλοήγηση

Destinator 7

iGO 8

 

Ο καλύτερος file manager και έχεις και πρόσβαση στη registry

Resco Explorer

 

Για call filtering

MagiCall

 

Aπαραιτήτως

SK Tools

 

Ο καλύτερος player, παίζει και avi

Core Player

 

Ρίξε μια ματιά στο forum της υπογραφής μου, όλο και κάτι θα βρεις.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε πάντως αλήθειες εδώ μέσα η μπαταρία του Diamond είναι με μία λέξη:ΤΡΑΓΙΚΗ.Εμένα προσωπικά δεν μου κρατάει ούτε 1 ημέρα με μετριότατη χρήση.

Μιλάω σαν χρήστης που τα τελευταία 5 χρόνια έχει αλλάξει 5 συσκευές PDA της HTC και δεν το έχω ξανασυναντήσει αυτό το χάλι με την μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Σκέφτομαι να πάρω το HTC diamond, καθώς μου το δίνουν τσάμπα με την ανανέωση του συμβολαίου μου.

 

Έχω όμως μια απορία... Το κινητό θα μου έρθει στην γαλλική έκδοση- γίνεται να το κάνω flash με την αγγλική; Βρήκα κάποια λινκς, αλλά δεν έχω καταλάβει αν γίνεται με όλες τις εκδόσεις (http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=428).

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=416211

 

Έχετε flasharei το κινητό; Οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη!

 

Υ.Γ. Δεν με νοιάζει αν χάσω την εγγύηση...

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε πάντως αλήθειες εδώ μέσα η μπαταρία του Diamond είναι με μία λέξη:ΤΡΑΓΙΚΗ.Εμένα προσωπικά δεν μου κρατάει ούτε 1 ημέρα με μετριότατη χρήση.

 

ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ?????????

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε πάντως αλήθειες εδώ μέσα η μπαταρία του Diamond είναι με μία λέξη:ΤΡΑΓΙΚΗ.Εμένα προσωπικά δεν μου κρατάει ούτε 1 ημέρα με μετριότατη χρήση.

Μιλάω σαν χρήστης που τα τελευταία 5 χρόνια έχει αλλάξει 5 συσκευές PDA της HTC και δεν το έχω ξανασυναντήσει αυτό το χάλι με την μπαταρία!

 

ο καθένας έχει την άποψή του...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Σκέφτομαι να πάρω το HTC diamond, καθώς μου το δίνουν τσάμπα με την ανανέωση του συμβολαίου μου.

 

Έχω όμως μια απορία... Το κινητό θα μου έρθει στην γαλλική έκδοση- γίνεται να το κάνω flash με την αγγλική; Βρήκα κάποια λινκς, αλλά δεν έχω καταλάβει αν γίνεται με όλες τις εκδόσεις (http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=428).

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=416211

 

Έχετε flasharei το κινητό; Οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη!

 

Υ.Γ. Δεν με νοιάζει αν χάσω την εγγύηση...

 

Είμαι με φλασαρισμένη ρομ από την πρώτη μέρα. Μπορείς να φλασάρεις όποια ρομ θέλεις, όποιας γλώσσας αφού το ξεκλειδώσεις περνώντας το hardspl. Ξεκίνα διάβασμα από εδώ:

http://www.modmydiamond.info/

 

και εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=416211

 

και πριν το κάνεις εδώ είμαστε να ρωτήσεις ό,τι θες.

 

Για να λέμε πάντως αλήθειες εδώ μέσα η μπαταρία του Diamond είναι με μία λέξη:ΤΡΑΓΙΚΗ.Εμένα προσωπικά δεν μου κρατάει ούτε 1 ημέρα με μετριότατη χρήση.

Μιλάω σαν χρήστης που τα τελευταία 5 χρόνια έχει αλλάξει 5 συσκευές PDA της HTC και δεν το έχω ξανασυναντήσει αυτό το χάλι με την μπαταρία!

Υπερβάλλεις. Πόσο καιρό το έχεις; Μήπως δεν έχει στρώσει ακόμα καλά η μπαταρία σου; Εμένα με μέτρια χρήση φτάνει άνετα τις 48-60 ώρες.

 

ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ?????????

 

Εμενα παντως κραταει 1,5 μερα με μετριοτατη χρηση

Πέρα από τις μέρες που σας κρατάει δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα. Είναι ένα pda. Η συσκευή αυτή θεωρητικά όταν βρίσκεται σε γραφείο πρέπει να βρίσκεται σε sync mode και άρα να φορτίζεται. Για μένα και 10 μέρες να άντεχε πάλι κάθε μέρα θα φορτιζόταν.

Link to comment
Share on other sites

Ενα πολυ μεγαλο ευχαριστω σε ολους που πραγματικα μου ανοιξαν μια πορτα για να ασχολειθω ανετα με το διαμαντι.

Ελπιζω φυσικα να βρω και χρονο... Το εχω μερικες ωρες και ακομα δεν εκανα ΤΙΠΟΤΑ :(.

Δεν πειραζει ομως γιατι με την βοηθεια σας πλεον θα χρειαστω το 10% του χρονου που υπολογιζα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα. Πάρ' το χαλαρά και όλα θα γίνουν. Έχε και πάντα ένα Backup ώστε αν γίνει τίποτα να μη σε πειράξει το hard reset.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το spb weather και δεν δουλευει χωρις second today; Και εαν οχι εχει κανεις να μου προτεινει μια εφαρμογη για καιρο που να δουλευει; Να ανοιγω οποτε θελω εγω το προγραμμα και να βλεπω τον καιρο. Δεν με ενδιαφερει να το βαζει στην today screen.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...