Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλησπερα σε ολη τη παρεα!Θα ηθελα καποιος να μου πει που πρεπει να αποθηκευσω καποια mp3,για να φαινονται στο μενου μουσικη του διαμαντιου μου!ευχαριστω προκαταβολικα παιδια!

 

/Internal Storage/My Documents/ (και μετά όπου θέλεις)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εκδοση ρομ 1,93,168,2ell

ημερομινια ρομ 08 27 08

εκδοση ραδιοεπ 1,00,25,05

εκδοση πρωτ 52,29,25,12u

εχω κανει σχεδον τα παντα δεν βρισκω ακρη καμια τι μπορω αλλο να κανω εκτος του gps test k toy htc tool gps

ευχαριστω για τον χρονο σας

 

Ευχαρίστως να σε βοηθούσα,αλλά όπως έχεις πεί ποιό πάνω,έχεις vodafone συσκευή και δεν μπορούμε να κάνουμε κ πολλά!

Άν ήταν κάποια άλλη θα σου πρότινα να δοκιμάσεις μια cooked rom,αλλά τώρα....

 

 

Hard reset,έχεις κάνει?

Αν ναί,ξαναδοκίμασε,μήπως αλλάξει κάτι!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως να σε βοηθούσα,αλλά όπως έχεις πεί ποιό πάνω,έχεις vodafone συσκευή και δεν μπορούμε να κάνουμε κ πολλά!

Άν ήταν κάποια άλλη θα σου πρότινα να δοκιμάσεις μια cooked rom,αλλά τώρα....

 

 

Hard reset,έχεις κάνει?

Αν ναί,ξαναδοκίμασε,μήπως αλλάξει κάτι!

εχω κανει αλλα επειδη τα εχω παρει ασχημα πειτε μου το οτιδιποτε κ ας χασω την εγγυηση στην τελικη

αλλα ας δουλεψει επιτελους

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω κανει αλλα επειδη τα εχω παρει ασχημα πειτε μου το οτιδιποτε κ ας χασω την εγγυηση στην τελικη

αλλα ας δουλεψει επιτελους

 

ΟΚ λοιπόν...

 

Καταρχήν πρέπει να ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου για να μπορεί να δεχτεί κι άλλες ROM που προβλέπονται πάντα για το Diamond. Πληροφορίες εδώ.

 

Κατά δεύτερον για να του περάσεις τη ROM υπάρχει η κλασσική διαδικασία σύνδεσης τη συσκευή με το PC και τρέχοντας από εκεί το update ή μέσω της internal storage που είναι και ο πιο ασφαλής. Διαδικασία εδώ.

 

Για αρχή καλό θα είναι να βάλεις την τελευταία official αγγλική που θα βρεις εδώ.

 

Μήπως όμως πρώτα να το πας πίσω στη vodafone μήπως όντως έχει πρόβλημα hardware και σου το αλλάξουν;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει αλλα επειδη τα εχω παρει ασχημα πειτε μου το οτιδιποτε κ ας χασω την εγγυηση στην τελικη

αλλα ας δουλεψει επιτελους

 

Αν το πρόβλημα ειναι hardware θα πρεπει να τα σκασεις, καλυτερα να το πας για service.

Δοκιμασε αλλαγη radio που δεν θα χασεις την εγγυηση.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Μήπως όμως πρώτα να το πας πίσω στη vodafone μήπως όντως έχει πρόβλημα hardware και σου το αλλάξουν;

 

 

Καλησπέρα σε όλους!

Δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα hardware αφού το gpstest της γράφει gps starting up,αν ήταν πρόβλημα hardware δεν θα το έβρισκε καθόλου(λογικά)!

Εγώ για δοκιμή ξαναπέρασα rom που δεν μου δούλευε το gps και μου δούλεψε μετά απο 2-3 hard reset!

Αυτό που έκανα ήταν να κάνω hardreset και να περνάω μόνο το gpstest!

Την 2η φορά βρήκε, κ κλείδωσε δορυφόρους!

Ας ελπίσουμε ότι δεν έχει "κάτσει" καλά η rom της vodafone στην συσκευή της φίλης μας!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκιμασε αλλαγη radio που δεν θα χασεις την εγγυηση.

 

Φυσικά και χάνεις την εγγύηση εάν περάσεις άλλο radio. Εξάλλου πρέπει να ξεκλειδώσεις την συσκευή για να το κάνεις αυτό, πράγμα που άμεσα συνεπάγεται χάσιμο εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει αλλα επειδη τα εχω παρει ασχημα πειτε μου το οτιδιποτε κ ας χασω την εγγυηση στην τελικη

αλλα ας δουλεψει επιτελους

Λοιπόν καλύτερα να κάνεις κάτι πιο δοκιμασμένο και με μικρότερο ρίσκο.κάνεις hard reset στο κινητό και μολις το ανοίξεις βάζεις σωστή ημερομηνία,ώρα και περιοχή και μετά συνδέεσαι στο ιντερνετ και ανανεώνεις το Quickgps. Μετά πάς εδώ http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12970 και περνάς αυτό το πρόγραμμα και το ρυθμίζεις όπως ακριβώς λέει στο πρώτο μύνημα του θέματος αυτού. Κάτι επιπλέον που πρέπει να κάνεις είναι στο mode να βάλεις warm start. Mετά πας λίγο σε ανοιχτό χώρο(ταράτσα ή στο δρόμο) και περιμένεις να πρασινίσουν οι δορυφόροι μέσα σε 5-10 λεπτά.Τότε είσαι οκ και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις κανονικά ώς gps

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Και το GPS Test την ίδια δουλειά δεν κάνει;
Tο έχει γράψει και ο Πάνος εκεί,το έχω διαπιστώσει και εγώ το ίδιο,αυτό το πρόγραμμα "ξυπνάει" την απόδοση του gps των Qualcomm

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ,

 

Ξαφνικα και χωρις κανενα λογω σημερα δεν μου συνδεεται με το Active Sync .

Εντελως ξαφνικα .

Εκανα τα παντα το απεγκατεστησα εκανα restart το PC το ξαναεγκατεστησα αλλα τιποτα .

Το θεμα ειναι οτι φορτιζει μου λεει το PC οτι το βλεπει αλλα το Active Sync με τιποτα .

 

Καμια ιδεα ????

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων

 

 

ΟΛΑ ΟΚ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12970

 

οπως γραφει στο παραπανω ποστ εκανα της ενεργειες αλλα κανενα αποτελεσμα

 

στο satelite ειναι η πυξιδα κενη καμια ενδειξη

μαλλον θα το παω απο vodafone το ερτωτημα μου τα αλλα εχουν δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μαλλον θα το παω απο vodafone το ερτωτημα μου τα αλλα εχουν δουλεψει

 

Η αλήθεια είναι ότι από αυτή την πρόταση δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα!

 

Τα άλλα προγράμματα σου δούλεψαν; Κλείδωσαν δορυφόρους;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι από αυτή την πρόταση δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα!

 

Τα άλλα προγράμματα σου δούλεψαν; Κλείδωσαν δορυφόρους;

oxi ρωτησα αν οι αλλες συσκευες της βονταφονε αν ειχαν το ιδιο προβλημα με το gps η δουλεψαν κανονικα

 

αυτο που εκανα τωρα ειναι παλι hard reset στην συνεχεια εκανε εγκατασταση το προγραμα της vodafone to opoio το διεκοψα κανοντας επανεκινηση θα περασω ξανα το gps test k θα δω αν δεν δουλεψει κ παλι θα το παω για servise

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
oxi ρωτησα αν οι αλλες συσκευες της βονταφονε αν ειχαν το ιδιο προβλημα με το gps η δουλεψαν κανονικα

 

Όχι, τέτοιο πρόβλημα δεν έχει παρουσιαστεί σε γενικές γραμμές τόσο σε συσκευές Vodafone, όσο και στις υπόλοιπες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

περασα τα προγραματα gps test k htc tool στο eten x 650 που εχω κ δουλευουν αψογα αυτο που παραρησα ειναι οτι εβγαλε καποιες γραμμες χαμηλα κοκκινες κ μετα πρασινιζαν πολυ γρηγορα το htc δεν βγαζει καν αυτες της γραμμες
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
περασα τα προγραματα gps test k htc tool στο eten x 650 που εχω κ δουλευουν αψογα αυτο που παραρησα ειναι οτι εβγαλε καποιες γραμμες χαμηλα κοκκινες κ μετα πρασινιζαν πολυ γρηγορα το htc δεν βγαζει καν αυτες της γραμμες

 

Δυστυχώς επιστροφή στη Vodafone.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση οταν ανοιγω το ημερολογιο να μην με πηγαινει στο επομενο μου ραντεβου αλλα στην ημερα την οποια βρισκομαστε ?

 

 

ευχαριστω

 

Αν δεν έχεις βρει λύση,πρέπει να αλλάξεις απο τις ρυθμίσεις του ημερολογίου όταν ανοίγει να μην ανοίγει με AGENDA view αλλά να ανοίγει με DAY view!

Πάς Calendar\Menu\Tools\\options\ και στηνν καρτέλα general έχει πάνω-πάνω την επιλογή που θέλεις και απο εκεί το αλλάζεις κ το βάζεις ότι θες!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...