Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Με ποιά rom είσαι?

Ypothetw me tin episimi...

Πληροφοριακά, το τηλέφωνο είναι από την ACE και η ROM version είναι η 1.93.401.2 WWE.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετράω 3 μέρες με το καινούργιο μου παιχνίδι.

 

Όλα ΤΕΛΕΙΑ... εκτός από την μπαταρία. Φόρτισμα 2 φορές την μέρα.

 

Άφησα το βράδυ το κιν φορτισμένο (γεμάτη έδειχνε η ένδειξη στο today) και το πρωί που ξύπνησα (5 ώρες μετά!!!) η μπαταρία ήταν σχεδόν άδεια. Το battery status έδειχνε μία κόκκινη γραμμή.

 

Το έχει πάθει κανείς? Κοίταξα για εάν έχω αφήσει κανένα πρόγραμμα ανοιχτό αλλά τπτ.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη αν είναι με stock rom χωρίς εφαρμοσμένα κάποια tweaks πάλι δε δικαιολογείται τέτοιο memory leakage με 2 μέρες ανοιχτή συσκευή χωρίς soft reset? Γιατί κι εγώ έτσι ήμουν στην αρχή με την πρώτη rom. Μάλιστα δεν ξεκινούσα καν με 52% αλλά με 69% χωρίς κανένα πρόγραμμα περασμένο πέραν του Resco.

 

edit.. sorry δεν είδα ότι έλεγε με ποιά ρομ είναι.

Link to comment
Share on other sites

Eisai sigouros oti to Destinator to kleineis... otan to kleineis.

 

ROM version 1.93.401.2 WWE

Το έχω εγκαταστήσει αλλά ούτε που το χρησιμοποιώ. Η μόνη χρήση είναι τηλέφωνα, sms, opera. Είμαι σίγουρος ότι δεν τρέχει τίποτε άλλο γιατί το κοιτάζω.

Οι δύο μέρες που έχω αναφέρει πιο επάνω ίσως είναι και λίγο περισσότερο. Δεν το έχω μετρήσει.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη αν είναι με stock rom χωρίς εφαρμοσμένα κάποια tweaks πάλι δε δικαιολογείται τέτοιο memory leakage με 2 μέρες ανοιχτή συσκευή χωρίς soft reset? Γιατί κι εγώ έτσι ήμουν στην αρχή με την πρώτη rom.

 

Nai... alla i dikia sou i prwti ROM prepei na itan san ti dikia mou i 1.34 pou eixe ontws tetoia themata. Me tin 1.93 de nomizw na exei paratirithei toso megalo memory leak kai me adeia syskevi. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nai... alla i dikia sou i prwti ROM prepei na itan san ti dikia mou i 1.34 pou eixe ontws tetoia themata. Me tin 1.93 de nomizw na exei paratirithei toso megalo memory leak. :confused:

Γεγονός. 1.34 ήταν. Δεν έχω βάλει άλλη stock rom από τότε γι΄αυτό ρωτάω :shifty:. Ξέρω ότι βελτιώθηκε η ταχύτητα της συσκευής με τις επόμενες αλλά δεν ήξερα πόσο βελτίωσαν το memory leakage.

Link to comment
Share on other sites

Papalos_

 

 

 

 

?*αιδια θ?*λω τα φώτα σας.

 

Κάνοντας χρήση της JBlend 3.3.5(λόγω VGA) και του Opera Mini, όταν μπαίνω απο Diamond internet και προσπαθώ να postαρω, τότε crashαρει βγάζοντας μήνυμα λάθους το JBlenv_VM.exe

 

Επίσης κάποιες άλλες φορ?*ς, όταν πάω να τρ?*ξω τον Opera Mini, μου βγαίνει το εξής μήνυμα λάθους: JBlend failed to run midlet. Μemory is dangerously low ενώ απο μνήμη ?*χω ελεύθερα 45MB

 

Οι λόγοι που χρησιμοποιώ τον Opera Mini είναι:

 

1. Ταχύτατος

2. Ο μόνος broswer που εμφανίζει σωστά τις ιστοσελίδες μ?*σω της Wind Plus Non Stop. O Opera Mobile μου βγάζει συνεχώς μηνύματα: XML Parsing Error

 

Καμιά ιδ?*α ή πρόταση;

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα παιδιά.

 

Προσπαθούσα να γράψω αυτό το post εχτές μέσω firefox απο τον φορητό μου, που ήτανε συνδεδεμένος μέσω Diamond στο Wind Plus Non Stop εξου και αλαμπουρνέζικα και τα ακαταλαβίστικα :D

 

Για να επανέλθω λοιπόν, όταν τρέχω τον Opera Mini απο το Diamond με Jblend 3.3.5, μετά απο αρκετή ώρα μου βγαίνει το εξής μήνυμα λάθους:

 

"JBlend failed to run MIDlet because memory is dangerously low. Please create more space by removing some files"

 

Αυτό ο μόνος τρόπος για φύγει, είναι να επεγκαταστήσω και να ξαναεγκαταστήσω τοn opera mini. Έτσι χάνω όμως όλα τα bookmarks και το ιστορικό.

 

Χρησιμοποιεί κανείς απο εσάς τον mini opera; Με ποια JAVA;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΝΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ I GO8 ΣΤΟ TOUCH DIAMOND ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑ ΓΙΑΤΙ
Link to comment
Share on other sites

Δύο παιχνιδάκια freeware για συσκευές με VGA ανάλυση οθόνης και G-Sensor,

όπως το διαμαντάκι μας (και το Touch Pro φυσικά).:p

 

Caver

 

http://forum.ppcwarez.org/download/file.php?id=10365

 

Χρησιμοποιήστε το G-Sensor για να καθοδηγήσετε τη μπάλα μέσα στη σπηλιά.

 

G-Invaders

 

http://forum.ppcwarez.org/download/file.php?id=10364

 

Χρησιμοποιήστε το G-Sensor για να καθοδηγήσετε το σκάφος.

 

http://rapidshare.com/files/145413634/DiamondVGAGamesGSensor.rar

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη απαντηση.

 

περιμενω κουριερ να στειλω το τηλ για αλλαγη λογω προβληματος στην οθονη και θελω να σβησω τα παντα απο μεσα... με ηαρδ reset φευγουν ολα τα αρχεια οι επαφες κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Με hard reset σβήνουν όλα εκτός από αυτά που έχεις στην internal storage. πρεπει να το επιλέξεις από τις ρυθμίσεις του για να σβήσει και από κει

 

start>settings>system tab>clear storage και από κει Clear storage and internal storage

 

edit.. ή όπως το λέει ο Οδυσσέας από κάτω αν έχεις ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε διαγραφή μνήμης και επέλεξε να κάνει διαμόρφωση και στην internal storage.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

thnx παιδια!!!!

 

ελπιζω να το νεο να μην εχει προβλημα στην οθονη.... θα πληρωσω 10€ κουριερ αλλα αξιζει πιστευω αφοθ θα το κρατησω 2 χρονια ακομα μεχρι να ξαναπαρω επιδοτηση...

Link to comment
Share on other sites

Papalos_

 

 

 

 

?*αιδια θ?*λω τα φώτα σας.

 

Κάνοντας χρήση της JBlend 3.3.5(λόγω VGA) και του Opera Mini, όταν μπαίνω απο Diamond internet και προσπαθώ να postαρω, τότε crashαρει βγάζοντας μήνυμα λάθους το JBlenv_VM.exe

 

Επίσης κάποιες άλλες φορ?*ς, όταν πάω να τρ?*ξω τον Opera Mini, μου βγαίνει το εξής μήνυμα λάθους: JBlend failed to run midlet. Μemory is dangerously low ενώ απο μνήμη ?*χω ελεύθερα 45MB

 

Οι λόγοι που χρησιμοποιώ τον Opera Mini είναι:

 

1. Ταχύτατος

2. Ο μόνος broswer που εμφανίζει σωστά τις ιστοσελίδες μ?*σω της Wind Plus Non Stop. O Opera Mobile μου βγάζει συνεχώς μηνύματα: XML Parsing Error

 

Καμιά ιδ?*α ή πρόταση;

 

Ευχαριστώ

 

Κακώς χρησιμοποιείς τον Opera Mini. Ο Opera 9.5 δουλεύει μια χαρά με Wind Plus :) Πέρασε την τελευταία του αναβάθμιση (1938κάτι) ;)

 

Στην χειρότερη περίπτωση, όταν σου βγάζει αυτό το μήνυμα που λες, πάτα την επιλογή "Reparse as HTML" και θα σου εμφανίζει την σελίδα κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Μετράω 3 μέρες με το καινούργιο μου παιχνίδι.

 

Όλα ΤΕΛΕΙΑ... εκτός από την μπαταρία. Φόρτισμα 2 φορές την μέρα.

 

Άφησα το βράδυ το κιν φορτισμένο (γεμάτη έδειχνε η ένδειξη στο today) και το πρωί που ξύπνησα (5 ώρες μετά!!!) η μπαταρία ήταν σχεδόν άδεια. Το battery status έδειχνε μία κόκκινη γραμμή.

 

Το έχει πάθει κανείς? Κοίταξα για εάν έχω αφήσει κανένα πρόγραμμα ανοιχτό αλλά τπτ.

 

Υπομονή. Οι πρώτες μέρες είναι λίγο ταλαιπωρία. Μετά από καμία εβδομάδα φορτίσεων θα σου στρώσει και θα σου βγάζει την ημέρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους!!!!! Να στε καλα!Μολις το παρω θα σας πω εντυπωσεις. Και παλι ευχαριστω:):)
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή. Οι πρώτες μέρες είναι λίγο ταλαιπωρία. Μετά από καμία εβδομάδα φορτίσεων θα σου στρώσει και θα σου βγάζει την ημέρα :)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ελπίζω να στρώσει το συντομότερο γιατί αλλιώς με βλέπω για παραγγελία μπαταρίας.

 

Να ρωτήσω και κάτι άσχετο με την μπαταρία, όταν σε ένα contact αποθηκεύω τα γενέθλια του θα πέρνω notification στο today ή πρέπει να το βάλω στο calendar?

 

Ευχαριστώ.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα σε όλους. Η ερώτηση μου ίσως να έχει απαντηθεί-συζητηθεί ήδη αλλά δυστυχώς μου είναι δύσκολο να διαβάσω σχεδον 400 σελίδες του θέματος. Το πρόβλημά μου, που σίγουρα το έχετε αντιμετωπίσει έχει να κάνει με τη μνήμη του τηλεφώνου. Όταν το τηλέφωνο είναι από soft reset η μνήμη του είναι στο 52% αλλά μετά από περίπου 2 (ίσως και παραπάνω ημέρες) η μνήμη φτάνει στο 75% και το κινητό αρχίζει να σέρνεται. Ο μόνος τρόπος για να επανέλθεί είναι να κάνω soft reset, ιδέα όμως που η οποία δε με ενθουσιάζει για το επίεπδο του και για την τιμή του. Έχει κανείς καμία ίδέα αντιμετώπισης? Γνωρίζετε κάτι παραπάνω?? Πληροφοριακά, το τηλέφωνο είναι από την ACE και η ROM version είναι η 1.93.401.2 WWE.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

+1 και απο μενα μιας και αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα.

Εχω κι εγω το destinator αλλα την version που τρεχει κατευθειαν απο την memory card (δεν θελει εγκατασταση)...

 

Ισως αυτη να δημιουργει το memory leakage

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ελπίζω να στρώσει το συντομότερο γιατί αλλιώς με βλέπω για παραγγελία μπαταρίας.

 

Να ρωτήσω και κάτι άσχετο με την μπαταρία, όταν σε ένα contact αποθηκεύω τα γενέθλια του θα πέρνω notification στο today ή πρέπει να το βάλω στο calendar?

 

Ευχαριστώ.

 

Εμένα πάντως η μπαταρία ακόμη και στην αρχή δεν είχε τέτοια συμπεριφορά. Είναι πολύ περίεργο να σου τελειώνει τη μπαταρία το βράδυ που δεν το πειράζεις.

 

Για τα γενέθλια που ρωτάς, δυστυχώς εμένα δεν με ενημερώνει για όσες επαφές έχω ορίσει γενέθλια. Προφανώς πρέπει από μόνοι μας να τα περάσουμε στο ημερολόγιο σαν υπενθυμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

+1 και απο μενα μιας και αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα.

Εχω κι εγω το destinator αλλα την version που τρεχει κατευθειαν απο την memory card (δεν θελει εγκατασταση)...

 

Ισως αυτη να δημιουργει το memory leakage

 

Νομίζω ότι όλοι αυτήν την έκδοση έχουμε. :)

Πάντως δεν δημιουργεί memory leakage η συσκεκριμένη εφαρμογή. Χτες ξεκίνησα να κάνω ταξίδι, το είχα 2 ώρες ανοιχτό και μετά που το έκλεισα η μνήμη ήταν στο 65%, όπως ακριβώς και προτού το ανοίξω. Μάλιστα ακόμη και σήμερα δεν έχει ανέβει και φυσικά στο ενδιάμεσο το έχω χρησιμοποιήσει το κινητό. Πάντως το έχω δει να φτάνει μέχρι 70% αλλά δεν νομίζω ότι κάνει τη συσκευή πιο αργή.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με τη μνήμη. 1.93 ελληνική.

 

Από εφαρμογές έχω το Resco, το γνωστό που τρέχει αμέσως Destinator και αυτό που σύστησαν τα παιδιά πιο πάνω για να διορθώσω κάτι προβληματάκια στην ημερομηνία.

 

Δεν το κάνει όμως πάντα, τώρα τι να πω....

 

Έχει δοκιμάσει κανείς άλλος τα παιχνιδάκια πιο πάνω? Παίζουν μια χαρά?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με τη μνήμη. 1.93 ελληνική.

 

Από εφαρμογές έχω το Resco, το γνωστό που τρέχει αμέσως Destinator και αυτό που σύστησαν τα παιδιά πιο πάνω για να διορθώσω κάτι προβληματάκια στην ημερομηνία.

 

Δεν το κάνει όμως πάντα, τώρα τι να πω....

 

Έχει δοκιμάσει κανείς άλλος τα παιχνιδάκια πιο πάνω? Παίζουν μια χαρά?

 

Περίεργο πάντως να το κάνει ενώ ουσιαστικά δεν έχουμε βάλει καμία πρόσθετη εφαρμογή η οποία ούτε καν τρέχει στο background. Εκτός και εάν έχουμε ενεργοποιήσει κάποια επιλογή η οποία δημιουργεί το πρόβλημα...

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε να μην χρησιμοποιησετε το Destinator για αλλαγη να δειτε αν θα σας ξαναπαρουσιασει το προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι!Να ρωτησω και κατι αλλο? Καταλαθος επεσα σε ενα βιντεο στο youtube που παρουσιαζε το διαμαντι αλλα με την ονομασια sprint htc touch diamond το οποιο δεν ειναι ολο μαυρο αλλα πισω βυσσινι και στα πλαγια εχει ενσωματομενη γραφιδα (η οπως αλλιως λεγεται:)) και ειναι πιο παχυ αν προσεξα καλα. Μου αρεσε με το σκεπτικο οτι ειναι πιο ευχρηστο με την γραφιδα που ειναι και ενσωματομενη (2 σε 1 :)). Υπαρχει αυτο στην Ελλαδα; κι αν οχι θα βγει; για το διαμαντι που κυκλοφορει τωρα υπαρχει γραφιδα που μπορω να αγορασω και να χρησιμοποιω αν δεν βγαινει το sprint στην ελλαδα? Γιατι αν δεν υπαρχει στην Ελλαδα σκεφτομαι να περιμενω μεχρι να βγει για να αγοραζω αυτο. Ευχαριστω και παλι εκ των προτερων που θα μου απαντησετε!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...