Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τα handfree αυτό διορθώνεται ή πάλι με το ζόρι ακούς?

Μήπως μπορεί να απαντήσει κανείς σε αυτήν την ερώτηση?

Δηλαδή αν θέλω να γράψω ένα μύνημα δεν μπορώ να το γράψω στα ελληνικά?

 

Τώρα κατάλαβα.Παραλείψτε αυτήν την ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά αυτό το σταυρουδάκι , μήπως ξέρετε πως βγαίνει ; Έκανα διαγραφή μνήμης , βγήκα στην οθόνη του align screen και αυτό το διαβολεμένο σταυρουδάκι δεν λέει να σταματήσει να μετακινείται με τίποτα .

 

Πρεπει να πατας με το πενακι στο κεντρο του σταυρου.(αν καταλαβα καλα την ερωτηση σου...)

Link to comment
Share on other sites

To diamond paxhne peripou allo ena mama kapaki..na to skefthte san na exei to plhktrologio tou PRO....

 

to link einai:

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=270268449552

 

Twra to kalo einai oti krataei 5-6 meres,den exei to gualaki sthn kamera pou exei to mama kapaki..opote den xriazete na to bgaleis..kai ontws einai ligo pio mat...den kanei daxtulies kai den fenontai kai h gratsounies...

 

Tha anebasw kai foto...

 

Απ' ότι είδα στην φωτογραφία του προϊόντος, πρόκειται για την κινέζικη που πήρα κι εγώ (900αρα 8$). Τουλάχιστον εξωτερικά αυτό δείχνει.

Έχουν επίσης το ίδιο ακριβώς αυτοκόλλητο.

 

Προσωπικά προτιμώ την έξτρα 900αρα που δεν αλλιώνει την εμφάνιση της συσκευής. Την μεταφέρω εύκολα στο τσεπάκι των κερμάτων του τζην μου, αν δεν έχω μαζί μου κάποιο τσαντάκι.

Θα παραγγείλω μια ακόμα γιατί έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.

Επίσης ο φορτιστής που πήρα φορτώνει ταυτόχρονα την μπαταρία που είναι μέσα στην συσκευή και την έξτρα. Βέβαια αυτά είναι γούστα, δεν θέλω να χάσει την κομψότητα του, ούτε και να αχρηστεύσω τις 2 θήκες που ήδη έχω και να δίνω άλλα 25αρια ευρώ για καινούργια.

 

Μετά το πρώτο 24ωρο που τα πήγε υπέροχα, την αντικατέστησα με την original, η οποία κράτησε λιγότερο από την Κινέζικη και ζεσταίνεται υπερβολικά ειδικά στην φόρτιση μέσω activeSync

 

Να ξέρετε ότι όλες οι μπαταρίες φτιάχνονται στην Κινα. Οι εταιρείες προπαγανδίζουν να χρησιμοποιούμε τις γνήσιες για να κερδίζουν αυτές.

Αν η μπαταρία που αγοράζεις έχει τις ίδιες προδιαγραφές και προορίζεται για την συσκευή σου, νομίζω είναι ασφαλής.

Τα πρώτα χρόνια της κινητής τηλεφωνίας, που οι μπαταρίες δεν είχαν μεγάλη διάρκεια ζωής, αγοράζαμε από τον Γερμανό κινέζικες. Μοναδική διαφορά από τις original ήταν, ότι κάποιες φορές είχαν ακόμα πιο μειωμένη διάρκεια ζωής.

 

Εγώ την δοκίμασα και την είχα υπο συνεχή παρακολούθηση όταν φόρτωνε μέσα στην συσκευή. Δεν είδα κάτι περίεργο.

 

Το κινεζικο site

http://www.netimes.com/shop/replacement-battery-for-htc-touch-diamond-p-1262.html?cPath=80_421

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει πουθενά το μάτι σας κανέναν φορτιστή με κανονικό φις, γιατί όλα που βρίσκω μάλλον δεν κάνουν για Ελλάδα;

 

Πράγματι δεν κάνουν, εγώ βρήκα αντάπτορα και κάνω την δουλειά μου. Σίγουρα θα πουλάνε και στην ελλάδα αντάπτορες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά το πήραααααααααα!!!! Έχω όμως προβληματάκια! Δεν κάνει συγχρωνισμο το outlook me to diamond. To έκανε μια φορά στην αρχή και τώρα μου βγάζει τι εξής πρόβλημα. Το activesync αντιμετώπισε πρόβλημα με το pc. Sypport Code:86000107 KAμια βοήθεια για να περάσω αλλίως τις επαφές;;; Έχω ένα κ850 και οι επαφές είναι αποθηκευμένες στην μνήμη του κινητού.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά το πήραααααααααα!!!! Έχω όμως προβληματάκια! Δεν κάνει συγχρωνισμο το outlook me to diamond. To έκανε μια φορά στην αρχή και τώρα μου βγάζει τι εξής πρόβλημα. Το activesync αντιμετώπισε πρόβλημα με το pc. Sypport Code:86000107 KAμια βοήθεια για να περάσω αλλίως τις επαφές;;; Έχω ένα κ850 και οι επαφές είναι αποθηκευμένες στην μνήμη του κινητού.

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9605

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

ωραίοςςς! Ευχαριστώ. Α μήπως υπάρχει κάποια προγραμματάκι που να κλείνει εντελώς τα προγράμματα που χρησιμοποιούμε γιατι απ οτι κατάλαβα με το <<Χ>> τα κρατάει στην μνημη

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα που τραβηξα βιντεο με το διαμαντι στη συναυλια της Madonna τα αποτελεσματα χαλια και απο ηχο και απο εικονα.Δεν περιμενα να τραβαει σαν καμερα αλλα οχι κι ετσι...
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

ωραίοςςς! Ευχαριστώ. Α μήπως υπάρχει κάποια προγραμματάκι που να κλείνει εντελώς τα προγράμματα που χρησιμοποιούμε γιατι απ οτι κατάλαβα με το <<Χ>> τα κρατάει στην μνημη

Πατώντας επάνω δεξιά, μπορείς να μπεις στις ρυθμίσεις του task manager. Εκεί, στην ταμπέλα "κουμπί" θα διαλέξεις να κλείνουν τα προγράμματα με το Χ.

Επίσης, υπάρχει και το πολύ καλό: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5641&highlight=wktask

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα που τραβηξα βιντεο με το διαμαντι στη συναυλια της Madonna τα αποτελεσματα χαλια και απο ηχο και απο εικονα.Δεν περιμενα να τραβαει σαν καμερα αλλα οχι κι ετσι...

 

 

Για ανεβασε να δουμε κανα βιντεακι.. :lol:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε ότι όλες οι μπαταρίες φτιάχνονται στην Κινα. Οι εταιρείες προπαγανδίζουν να χρησιμοποιούμε τις γνήσιες για να κερδίζουν αυτές.

Αν η μπαταρία που αγοράζεις έχει τις ίδιες προδιαγραφές και προορίζεται για την συσκευή σου, νομίζω είναι ασφαλής.

Τα πρώτα χρόνια της κινητής τηλεφωνίας, που οι μπαταρίες δεν είχαν μεγάλη διάρκεια ζωής, αγοράζαμε από τον Γερμανό κινέζικες. Μοναδική διαφορά από τις original ήταν, ότι κάποιες φορές είχαν ακόμα πιο μειωμένη διάρκεια ζωής.

 

Εγώ την δοκίμασα και την είχα υπο συνεχή παρακολούθηση όταν φόρτωνε μέσα στην συσκευή. Δεν είδα κάτι περίεργο.

Λάθος.. Δέν είναι όλες κινέζικες, η HTC χρησιμοποιεί και samsung και sanyo και διάφορες κατασκευής της made in taiwan. Επίσης αν ανοίξουμε δυο μπαταρίες μια γνήσια και μια ημιτασιόν στην ημιτασιόν δεν θα βρείς τον μικροελεγκτή (και σίγουρα όχι το firmware) της Dallas semiconductors το οποίο είναι battery surveillance με άριστες προστασίες κλπ. Επικοινωνεί με τη συσκευή μέσω ψηφιακού πρωτοκόλλου. Στις ημιτασιόν δεν υπάρχει αυτό αλλα κάτι παρόμοιο.

ΔΕΝ είναι ίδιες.

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας επάνω δεξιά, μπορείς να μπεις στις ρυθμίσεις του task manager. Εκεί, στην ταμπέλα "κουμπί" θα διαλέξεις να κλείνουν τα προγράμματα με το Χ.

Επίσης, υπάρχει και το πολύ καλό: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5641&highlight=wktask

 

Eυχαριστώ My friend! άλλη ερώτηση έχω φάει τον τόπο να βρώ το ντεστινατορ και τι igo8 αλλα δεν μπορώ να το βρω πουθενα που να δουλευει και να έχει σωστους χάρτες΄Θυμάμαι πέρυση ένα φύλλο μου που είχε ενα htc και με ενα gps προγραμμα (δεν θυμαμαι πιο) μπορουσε να δει δρομους σε ολο το κόσμο. Μήπως το έχετε βρει???

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα που τραβηξα βιντεο με το διαμαντι στη συναυλια της Madonna τα αποτελεσματα χαλια και απο ηχο και απο εικονα.Δεν περιμενα να τραβαει σαν καμερα αλλα οχι κι ετσι...

 

Nα υποθέσουμε ότι είναι το πρώτο σου ppc...:p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ My friend! άλλη ερώτηση έχω φάει τον τόπο να βρώ το ντεστινατορ και τι igo8 αλλα δεν μπορώ να το βρω πουθενα που να δουλευει και να έχει σωστους χάρτες΄Θυμάμαι πέρυση ένα φύλλο μου που είχε ενα htc και με ενα gps προγραμμα (δεν θυμαμαι πιο) μπορουσε να δει δρομους σε ολο το κόσμο. Μήπως το έχετε βρει???

 

Ρίξε μια ματιά στο forum της υπογραφής μου...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ΠΑιδιά το πήραααααααααα!!!! Έχω όμως προβληματάκια! Δεν κάνει συγχρωνισμο το outlook me to diamond. To έκανε μια φορά στην αρχή και τώρα μου βγάζει τι εξής πρόβλημα. Το activesync αντιμετώπισε πρόβλημα με το pc. Sypport Code:86000107 KAμια βοήθεια για να περάσω αλλίως τις επαφές;;; Έχω ένα κ850 και οι επαφές είναι αποθηκευμένες στην μνήμη του κινητού.
http://www.google.gr/search?hl=el&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla:el:official&hs=iKP&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=Support+Code%3A86000107&spell=1 για δες εδω
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο forum της υπογραφής μου...

Φίλε μου εκεί ψάχνω και μου έχουν βγει τα μάτια . Χαμός γίνεται. Αν το έχεις βρει εσυ σε παρακαλώ στειλε μου pm την σελίδα που το έχει να το κατεβάσω.

 

Φίλε μου ευχαριστώ πολύ αλλά το έφτιαξα!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

δυο λόγια για το e-shop. δεν είχα και η καλύτερη στην εξυπηρέτηση..έχω παράπονα..ούτε καν ασχολήθηκαν να κάνουν το μεσάζων με την Ace..Μου έδωσαν ένα τηλ. να πάρω ΕΓΩ και τελικά το σήκωσε ένας υπάλληλος και μου είπε ότι καμμία σχέση δεν έχει με Htc και δεν κάνει service..δηλαδή δεν ήταν υπάλληλος της Αce..Κάποιας άλλης εταιρίας..Μπήκα στο site και ενημερώθηκα..ακόμα περιμένω τηλ από το e-shop να μου πουν το σωστό τηλέφωνο της ACE..φυσικά για αλλαγή ούτε να το σκέφτομαι..βγήκε και από πάνω..όταν είναι να πάρουν τα λεφτά απ'ευθείας sms και τηλ για παραλαβή..αυτά..
Link to comment
Share on other sites

ωραίοςςς! Ευχαριστώ. Α μήπως υπάρχει κάποια προγραμματάκι που να κλείνει εντελώς τα προγράμματα που χρησιμοποιούμε γιατι απ οτι κατάλαβα με το <<Χ>> τα κρατάει στην μνημη

 

Για μ ενα ο καλυτερος task manager ειναι ο pbar, 36kb freeware.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

paidia, otan grafo neo minima mou vgazi apo kato sinexos dikes tou agglikes le3is kai den me afini na grapso afto pou 8elo, pws to apenergopio afto?
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

lefmangr:)

 

odytsak εισ' ωραιος ρε φιλε!!!! Ευχαριστώ!!!!! Μήπως βρίκες και το Destinator;

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

για τον φιλο που ρωτησε για task manager για μενα ειναι αυτος ο καλυτερος http://soft.photoracer.net/docs/wktask_en.html

 

Ευχαριστώ φίλε μου! Τελικά σε αυτόν κατέληξα!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...