Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Απολαύστε ακόμα περισσότερο Bonus και έκπτωση στις αγορές σας στα καταστήματα ΑΒ Βασιλόπουλος!

 

Επωφεληθείτε από τις μεγάλες προσφορές και τις σίγουρα χαμηλές τιμές, σε συνδυασμό με τη μεγάλη ποικιλία και την αξεπέραστη ποιότητα ΑΒ και κερδίστε επιπλέον Bonus πόντους!

 

Κάντε τις αγορές σας από τις 16.11.2020 έως και τις 20.12.2020 και κερδίστε 1.500 Bonus πόντους για συνολικές αγορές 50€ και άνω*.

 

Επίσης, εξαργυρώστε τους Bonus πόντους σας και κερδίστε το 20% της αξίας των αγορών σας!

 

*Οι επιπλέον πόντοι αποδίδονται μία φορά με τη συμπλήρωση του ποσού των 50€ και άνω, σε μια ή περισσότερες συναλλαγές, στα καταστήματα ΑΒ Βασιλόπουλος.

Η προσφορά είναι προσωπική και αφορά μόνο τον παραλήπτη του μηνύματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα προηγούμενα χρόνια η energy της Alpha bank έδινε από τα μέσα Νοεμβρίου μέχρι και τέλος της χρονιάς 5% στην shell, φέτος αποτι φαίνεται δεν έχει ανακοινώσει κάτι..
Link to comment
Share on other sites

Απολαύστε ακόμα περισσότερο Bonus και έκπτωση στις αγορές σας στα καταστήματα ΑΒ Βασιλόπουλος!

 

Επωφεληθείτε από τις μεγάλες προσφορές και τις σίγουρα χαμηλές τιμές, σε συνδυασμό με τη μεγάλη ποικιλία και την αξεπέραστη ποιότητα ΑΒ και κερδίστε επιπλέον Bonus πόντους!

 

Κάντε τις αγορές σας από τις 16.11.2020 έως και τις 20.12.2020 και κερδίστε 1.500 Bonus πόντους για συνολικές αγορές 50€ και άνω*.

 

Επίσης, εξαργυρώστε τους Bonus πόντους σας και κερδίστε το 20% της αξίας των αγορών σας!

 

*Οι επιπλέον πόντοι αποδίδονται μία φορά με τη συμπλήρωση του ποσού των 50€ και άνω, σε μια ή περισσότερες συναλλαγές, στα καταστήματα ΑΒ Βασιλόπουλος.

Η προσφορά είναι προσωπική και αφορά μόνο τον παραλήπτη του μηνύματος.

Συγχαρητήρια!

Στην αρχή με χαροποίησες, αλλά όταν διάβασα τον αστερίσκο ξενέρωσα! Πώς έλαβες την ενημέρωση; SMS? e-mail? Στο application του bonus?

 

Τα προηγούμενα χρόνια η energy της Alpha bank έδινε από τα μέσα Νοεμβρίου μέχρι και τέλος της χρονιάς 5% στην shell, φέτος αποτι φαίνεται δεν έχει ανακοινώσει κάτι..

Πού να ανακοινώσουν σε τέτοιο καιρό καμπάνια; Αν παρατηρήσεις οι τιμές των πρατηρίων έχουν μείνει αμετάβλητρες εδώ και πολύ καιρό που σημαίνει πως δεν έχουν προβεί σε ανεφοδιασμό! Εγώ χρησιμοποιώ το https://fuelgr.gr/web/

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα σε μένα δε στείλανε τίποτα... :(

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

από το πρωί όταν ξεκινάει η εφαρμογή της Alpha Bank μαυρίζει! και δεν δουλεύει τίποτα! νύχτωσε και ακόμα τίποτα! έκανα απεγκατασταση αλλά τα ίδια έβαλα και την beta πάλι μαύρο! ήθελα να ήξερα τι κάνουν από το πρωί!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μεσω viber η ενημερωση

Θα περίμενα να είχανε μέσω του bonus app ενημέρωση, αλλά μόνο οι ίδιοι ξέρουν που θέλουν να στοχεύσουν με τις προσωποποιημένες καμπάνιες!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έκανα χθες συναλλαγή σε ΑΒ με platinum bonus mc και βλέπω ποντοι +0 !!

 

Μετά από τηλέφωνο μου είπαν ότι υπάρχει όριο 20Κ πόντοι ανά μήνα!! Πρώτη φορά το έμαθα! Δεν μου έχει ξανατύχει στο παρελθόν και είμαι σίγουρος ότι έχω ξαναπεράσει τους 20Κ ποντους.

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό αυτό με τους 20.000 πόντους. Δεν ισχύει αν πάρεις έξτρα πόντους από προσφορές . Κατα τα λοιπά ισχύει κανονικά χρόνια τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έκανα χθες συναλλαγή σε ΑΒ με platinum bonus mc και βλέπω ποντοι +0 !!

 

Μετά από τηλέφωνο μου είπαν ότι υπάρχει όριο 20Κ πόντοι ανά μήνα!! Πρώτη φορά το έμαθα! Δεν μου έχει ξανατύχει στο παρελθόν και είμαι σίγουρος ότι έχω ξαναπεράσει τους 20Κ ποντους.

 

βγαλε μια προσθετη καρτα να μην αντιμετωπισεις ξανα το ιδιο προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, εφόσον πληρώσουμε κάποιους τόκους για την πιστωτική κάρτα, αυτοί φαίνονται σαν εγγραφή στον λογαριασμό; ή μπαίνουν κρυφά και δε τους παίρνουμε χαμπάρι;
Link to comment
Share on other sites

Οι τόκοι μπαίνουν στο λογαριασμό πριν την πληρωμή.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, εφόσον πληρώσουμε κάποιους τόκους για την πιστωτική κάρτα, αυτοί φαίνονται σαν εγγραφή στον λογαριασμό; ή μπαίνουν κρυφά και δε τους παίρνουμε χαμπάρι;

 

Πρέπει να αναφέρονται ρητά στις κινήσεις ή στο statement της κάρτας.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς ποιος είναι ο οικονομικότερος τρόπος αποστολής χρημάτων (έμβασμα) στη Ρουμανία και ποιο το κόστος; Από Πειραιώς συγκεκριμένα....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς ποιος είναι ο οικονομικότερος τρόπος αποστολής χρημάτων (έμβασμα) στη Ρουμανία και ποιο το κόστος; Από Πειραιώς συγκεκριμένα....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάντε και οι δυο έναν λογαριασμό revolut . Φόρτωσε λεφτά στην ρεβολουτ απ Πειραιώς και στείλε τα σε 2 δευτερόλεπτα στον παραλήπτη .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται για μικρά ποσά και κυρίως για αγορές. Εγώ θέλω μεταφορά € σε λογαριασμό και ανάληψη πάλι σε € εκεί, οπότε ψάχνω τρόπο να αποφύγω τα 12€ περίπου στο 1000αρικο.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Θα Κάνεις ενα online Banking.

Το έμβσμα από το online στοιχίζει περίπου ένα ευρώ μέχρι τα 12.500 ευρώ μεταφοράς.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται για μικρά ποσά και κυρίως για αγορές. Εγώ θέλω μεταφορά € σε λογαριασμό και ανάληψη πάλι σε € εκεί, οπότε ψάχνω τρόπο να αποφύγω τα 12€ περίπου στο 1000αρικο.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τωρα όντως αν ήταν 50-100€ να πω εντάξει... 12€ στο χιλιάρικο; όντως; και σου φαίνονται πολλά;

Link to comment
Share on other sites

Θα Κάνεις ενα online Banking.

Το έμβσμα από το online στοιχίζει περίπου ένα ευρώ μέχρι τα 12.500 ευρώ μεταφοράς.

Μα γιαυτό το έμβασμα μου είπαν 12€ χρέωση.... Λάθος κατάλαβα; Υπόψιν ότι δεν έχει € η Ρουμανία, μήπως γιαυτό υπάρχει η προμήθεια....
Τωρα όντως αν ήταν 50-100€ να πω εντάξει... 12€ στο χιλιάρικο; όντως; και σου φαίνονται πολλά;
12€ Χ 12 = 144€.... Εγώ δεν ξέρω να τα φάω αλλού; Το ερώτημα δεν είναι το ποσό αλλά αν υπάρχει δυνατότητα αποφυγής της εν λόγω χρέωσης.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου στέλνει με έμβασμα ηλεκτρονικά χρήματα στην μητέρα της στην Πολωνία, ένα ευρώ μου είχε πει ότι κάνει όσο έστελνα εγώ στην Κύπρο

 

Μη συγχέεις το έμβασμα στο ταμείο με το ηλεκτρονικό

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί, αλλά από 16 Νοεμβρίου η Eurobank έχει αλλάξει τις χρεώσεις στις συναλλαγές...το νου σας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ερώτηση σχετικά με αγορά μέσω πιστωτικής κάρτας.

 

Όριο 1000ευρώ και έστω αγοράζω κάτι αξίας 600ε σε 6 δόσεις.

19/11 αγορά και το υπόλοιπο της κάρτας πάει στα 900ευρώ (-100ευρώ της πρώτης δόσης).

Αν βάλω σήμερα 20/11 100ε από τον λογαριασμό στην κάρτα το υπόλοιπο ξανά πάει στα 1000ε.

Όλα καλά μέχρι εδώ.

1) Όταν εκδοθεί ο λογαρισμός θα έρθει 100ε ή 0ε εφόσον πέρασα πριν εκδοθεί τα 100?

2) Έστω ότι δεν πληρώνω τίποτα και περιμένω την έκδοση του λογαριασμού. Την ημέρα έκδοσης το υπόλοιπο της καρτας θα πάει 800ε? (100 που πρέπει να πληρώσω + 100 για την δόση του επόμενου μήνα?)

3)Τέλος, αν και μάλλον είναι ίδιο με το 1) αν περάσω σήμερα 20/11 τα 600ε της αγοράς στην κάρτα, όταν εκδοθεί ο λογαρισμός (1ηδόση) θα αποπληρωθεί όλο το ποσό(600) ή απλά θα ανέβει το υπόλοιπο(1500) και κάθε μήνα θα τραβάει από 100 της εκάστοτε δόσης? (Αν αγοράσεις δηλαδή κάτι σε Χ δόσεις είναι δυνατόν να αποπληρωθεί νωρίτερα ή αναγκαστικά σε Χ δόσεις?)

 

 

Ευχαριστώ,

Στέφανος

Edited by stefanospets
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί, αλλά από 16 Νοεμβρίου η Eurobank έχει αλλάξει τις χρεώσεις στις συναλλαγές...το νου σας

 

πανω σε τι αντικειμενο; στις πληρωμες λογαριασμων ; ή στις μεταφορες χρηματων πχ σε αλλη τραπεζα; ξεκαθαρισε μας τι εννοεις να ξερουμε . σε ευχαριστουμε για την ενημερωση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ερώτηση σχετικά με αγορά μέσω πιστωτικής κάρτας.

 

Όριο 1000ευρώ και έστω αγοράζω κάτι αξίας 600ε σε 6 δόσεις.

19/11 αγορά και το υπόλοιπο της κάρτας πάει στα 900ευρώ (-100ευρώ της πρώτης δόσης).

Αν βάλω σήμερα 20/11 100ε από τον λογαριασμό στην κάρτα το υπόλοιπο ξανά πάει στα 1000ε.

Όλα καλά μέχρι εδώ.

1) Όταν εκδοθεί ο λογαρισμός θα έρθει 100ε ή 0ε εφόσον πέρασα πριν εκδοθεί τα 100?

2) Έστω ότι δεν πληρώνω τίποτα και περιμένω την έκδοση του λογαριασμού. Την ημέρα έκδοσης το υπόλοιπο της καρτας θα πάει 800ε? (100 που πρέπει να πληρώσω + 100 για την δόση του επόμενου μήνα?)

3)Τέλος, αν και μάλλον είναι ίδιο με το 1) αν περάσω σήμερα 20/11 τα 600ε της αγοράς στην κάρτα, όταν εκδοθεί ο λογαρισμός (1ηδόση) θα αποπληρωθεί όλο το ποσό(600) ή απλά θα ανέβει το υπόλοιπο(1500) και κάθε μήνα θα τραβάει από 100 της εκάστοτε δόσης? (Αν αγοράσεις δηλαδή κάτι σε Χ δόσεις είναι δυνατόν να αποπληρωθεί νωρίτερα ή αναγκαστικά σε Χ δόσεις?)

 

 

Ευχαριστώ,

Στέφανος

 

1) 0 εφοσον δεν εχεις κανει αλλες αγορες

2) η δοση θα χρεωνεται καθε μηνα την ημερα της αγορας, πχ 19/11, 19/12, 19/1

3) απλα θα αυξηθει το πιστωτικο σου υπολοιπο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου στέλνει με έμβασμα ηλεκτρονικά χρήματα στην μητέρα της στην Πολωνία, ένα ευρώ μου είχε πει ότι κάνει όσο έστελνα εγώ στην Κύπρο

 

Μη συγχέεις το έμβασμα στο ταμείο με το ηλεκτρονικό

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Μπορεί και να κάνω λάθος, εάν ισχύει αυτό που λες θα το διαπιστώσω σε λίγες ημέρες και θα σας πω. Ευχαριστώ για την απάντηση

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...