Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Παιδιά η Debit της Εμπορικής είναι όπως λέει και το όνομά της χρεωστική, αλλά είναι και Visa, επομένως μπορεί να χρησιμοποιηθεί όπου μπορεί και μια οποιαδήποτε άλλη Visa, και άρα και on-line.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Debit της Εμπορικής είναι όπως λέει και το όνομά της χρεωστική, αλλά είναι και Visa, επομένως μπορεί να χρησιμοποιηθεί όπου μπορεί και μια οποιαδήποτε άλλη Visa, και άρα και on-line.

 

το έχεις τσεκάρει? :worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

το έχεις τσεκάρει? :worry:

Όχι, αλλά πώς μπορεί να μη γίνεται δεκτή;

Άλλη μια Visa είναι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά πώς μπορεί να μη γίνεται δεκτή;

Άλλη μια Visa είναι.

 

Δικιο εχεις!

Δεν λεει Electron αλλα σκετο Visa oπως αυτη που εχω απο την Πειραιως.

 

Γιατι ομως απορριφθηκε η συναλλαγη του Dragonheart; :confused:

 

@Dragonheart

 

Μηπως δεν ειχες αρκετα χρηματα μεσα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Debit της Εμπορικής είναι όπως λέει και το όνομά της χρεωστική, αλλά είναι και Visa, επομένως μπορεί να χρησιμοποιηθεί όπου μπορεί και μια οποιαδήποτε άλλη Visa, και άρα και on-line.
Αμ δε. Έχω φάει «πόρτα» κανά δυο φορές... Δεν δοκιμάζω άλλη.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αμ δε. Έχω φάει «πόρτα» κανά δυο φορές... Δεν δοκιμάζω άλλη.

Δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω.

Ίσως -δεδομένης της φύσης της- να μην επιτρέπει συναλλαγές χωρίς να δώσεις και το PIN της, αλλά μια της BNP Paribas που έχω δουλεύει κανονικά on-line και χωρίς να δώσεις PIN...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να ειναι μια ακομα visa αλλα καθε εκδοτης εχει συγκεκριμενους κανονες που επιτρεπει τις συναλλαγες μεσω του δικτυου Visa!!! Μπορει πχ να απορριπτει ολες τις συναλλαγες μεσω διαδικτυου, να απορριπτει τις συναλλαγες με συγκεκριμενη εταιρια (blocklist) γενικα, η με καποια εταιρια και την καρτα σου μονο κλπ... Η συγκεκριμενη της Εμπορικης βεβαια δεν εχω ιδεα τι επιτρεπει απο αυτα και τι οχι αλλα υποθετω με ενα τηλ στο τμημα εξυπηρετησης πελατων και με λιγη τυχη να πετυχεις καποιον που ξερει αρκετα θα απαντηθουν τα ερωτηματα αυτα :)
:tease:
Link to comment
Share on other sites

parathetw ena erwtima mou apo to thema ''spoudes stin agglia'' epeidi den exw parei akoma apantisi,,,parakalw apo edw an mporei kapoios na mou apantisei..

 

exw kapoia xrimata stin alphabank ellados kai thelw na ta metaferw stin natwest agglias...pws mporw na to kanw egw apo edw pou eimai(York)??tin diadikasia tou embasmatos mou eipane stin Natwest tin analambanw egw

 

o logariasmos einai sto onoma mou ....

 

exei kaneis tin empeiria tou emvasmatos??!!??mporei na mou tin analisei kai ti ginetai stin diki mou periptwsi ...

 

efxaristw ek twn proterwn...

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Εαν εισαι εκτος Ελλαδας, τοτε μονο μεσω Ιnternet Banking.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

H εαν δεν έχεις internet στην Αγγλία αλλά έχεις ενεργοποιήσει το web banking, μπορείς και μέσω του Alphaphone banking!
Link to comment
Share on other sites

Τυχαία ηταν τα εμαιλς??? Η το εχεις δηλωσει στην Εθνικη???

 

nai ta email einai tyxaia. den ehei hackiastei kanena systhma tis ethnikis. apla pontaroun sto oti einai i megaliteri trapeza kai ara tha ehei tous perisoterous pelates (kai tous ligotero computer adepts opote me megalyterh pithanotita na tin patisoun). sto parelthon malista eihan steilei kai gia pelates tis alpha.

nomizw oti stelnoun se .gr email giati egw den ehw labei pote tetoio email oute san spam kai xrisimopoiw internet banking kai tis ethnikis kai tis alpha polla hronia twra...

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

...

 

Γι αυτο ρωτησα γιατι κ εδω το ιδιο γινεται και δεν εχω λαβει ποτε κατι παρομοιο...

Αλλα ακομα και να αποκτησουν τους κωδικους τι να τους κανουν για την Εθνικη αφου για να βγαλουν χρηματα εκτος λογαριασμων του χρηστη θελει και τον αριθμο tan!!!

:tease:
Link to comment
Share on other sites

H εαν δεν έχεις internet στην Αγγλία αλλά έχεις ενεργοποιήσει το web banking, μπορείς και μέσω του Alphaphone banking!

 

l3ft3r1s efxaristw gia tin apantisi me auto ton tropo tha to kanw....to mono kako einai oti mou dinei orio mexri 3000eurw tin imera gia metafora upoloipou..

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να με διαφωτίσετε σε κάτι, που αφορά πιστωτική κάρτα! Έκανα ενα λογαριασμό μισθοδοσίας στη Eurobank και αυτοι μου έδωσαν μια κάρτα Visa Electron, η οποία μετα απο 2 μήνες έγινε και πιστωτική χωρίς να τους το ζητήσω. Τελικά χρειάστηκε να τη χρησιμοποιήσω, και εκ των υστέρων ανακάλυψα πως η πληρωμή της ελάχιστης δόσης (που είναι 15 ευρώ) γίνεται με χρέωση του τραπεζικού μου λογαριασμού. Η πληρωμή γίνεται αύριο και ο λογαριασμός μου πρέπει να εχει λιγότερα απο 15 ευρώ μέσα.. Αν όντως δε βρούν ολοκληρο το ποσό τι γίνεται? Παίζουν τόκοι υπερημερίας και τέτοια? Ακόμα και αν κάνω αυριο μια κατάθεση 20 ευρώ ίσα για να πάρουν τα 15 τους, υπάρχει περίπτωση να μην προλάβω και μέχρι την έκδοση του επόμενου λογαριασμού να τρέχουν οι τόκοι? Οι τόκοι υπερημερίας ποσοι είναι? Ευχαριστω εκ των προτέρων! :)
Link to comment
Share on other sites

an den eheis ayrio ta 15 eyrw tha tokizetai to ypoloipo me epitokio +2.5% apo to kanoniko mehri na ta plirwseis. an baleis ayrio 20 eyrw sto tameio eisai entaksei. an ta baleis se atm me fakelo tha katatethoun tin epomeni mera opote tha prepei eite na mpeis sto internet mia mera meta eite na pas stin trapeza kai na tous peis na ta paroun apo to logariasmo kai na ta baloun stin pistwtiki.

opws kai na ehei afou opws les i elaxisti dosi einai 15 eyrw ta ypoloipa tha tokizontai me to symbatiko epitokio mehri na ta plirwseis opote i diafora den einai kai toso megali, apla frontize na min ta afineis gia logous synepeias.

 

bebaia, egw sti thesi sou gia na apofevgw tetoies periptwseis tha ebaza eyxereia yperanalipsis ston logariasmo mou mou etsi wste na pigainei sta meion kai na min exw problima me tis plirwmes. malista tha zitousa tote na plirwnw olo to poso kai oxi tin elahisti kataboli mias kai i yperanalipsi ehei kata kaona hamilotero epitokio apo tin pistwtiki.

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Δεν με είχαν ενημερώσει εξ'αρχής οτι η πληρωμή θα γίνεται με αυτό τον τρόπο.. Τυχαία το ανακάλυψα σήμερα στον αναλυτικό που μου έστειλαν για τον προηγόυμενο μήνα! Και ενώ είχα καταθέσει σχεδόν όλο το ποσό και είχαν μείνει 50 ευρώ για να να κάνω αποπληρωμή, παρατήρησα οτι την ελάχιστη δόση την πήραν από το λογαριασμό μου..

Αυτό με την υπερανάληψη πως μπορώ να το κάνω? Με σχετική αίτηση στην Τράπεζα?

Παντως μεγάλη π****ια να μου ανακοινώνουν εκ των υστέρων οτι είναι και πιστωτικη!

Link to comment
Share on other sites

me tetoies p*******s emfanizei toso kali kerdoforia i eurobank.

kai akribws gia aytes tis p*******s tha tin apefevga oso einai ayto dynaton.

 

kai nai i yperanalipsi ginetai me sxetiki aithsh stin trapeza. sinithos xwris dikaiologitika dinoun ena mikro poso, alla an pas ekkatharistiko i fyllo misthodosias dinoun ews kai merika xiliaria orio.

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

me tetoies p*******s emfanizei toso kali kerdoforia i eurobank.

kai akribws gia aytes tis p*******s tha tin apefevga oso einai ayto dynaton.

 

kai nai i yperanalipsi ginetai me sxetiki aithsh stin trapeza. sinithos xwris dikaiologitika dinoun ena mikro poso, alla an pas ekkatharistiko i fyllo misthodosias dinoun ews kai merika xiliaria orio.

H Eurobank είναι η πιο εξελιγμένη τράπεζα.

Αυτό που αποκαλείς π...ια θεωρείται είναι πολύ βολικό αν ξέρεις να το εκμεταλευτείς σωστά, και σε καμία περίπτωση δεν αυξάνει την κερδοφορία της τράπεζας.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

l3ft3r1s efxaristw gia tin apantisi me auto ton tropo tha to kanw....to mono kako einai oti mou dinei orio mexri 3000eurw tin imera gia metafora upoloipou..

 

Μου είχε συμβεί και μένα στην εν λόγω τράπεζα να μου ανανεώσουν cashcard με visa.

Επειδή δεν την ήθελα αφου έχω visa και την χρησιμοποιώ χρόνια, πήγα και τους είπα να την πάρουν πίσω και να μου βγάλουν πάλι cashcard.

Εκείνοι μου είπαν ότι αυτό είναι σύνηθες, είναι πολιτική της τράπεζας κλπ. Και εγώ τους είπα "εντάξει, τα ειπατε, ξεθυμάνατε, καταργήστε τώρα την visa και βγάλτε μου μια cashcard να τελειώνουμε". Και φυσικά το έκαναν. Την συνέδεσαν και με όλους τους λογαριασμούς μου. Απλά περίμενα 5-6 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Guys σκέφτομαι να βγάλω μια χρεωστική κάρτα... Και χρειάζομαι τα φώτα σας! Σκέφτομαι για Alpha |123 για νέους... Είμαι φοιτητής... Χρειάζομαι κυρίως την χρεωστική κάρτα για αγορές μέσω Internet... Μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτή την κάρτα για λογαριασμό paypal? Τι πρέπει να προσέξω? Τι πρέπει να έχω για να βγάλω αυτήν την κάρτα...? Έχει κάποιος για να μου πει λίγα πράγματα? Πόσο καιρό χρειάζεται για να εκδοθεί? Είναι προτιμότερο να ανοίξω ένα ξεχωριστό λογαριασμό για καταθέσεις? Ή να έχω έναν ο οποίος να είναι κοινοχρηστος...? thanx προκαταβολικά...:O
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Έχω Αlpha |123 και με την electron που μου έδωσαν έχω κάνει αρκετές αγορές μέσω internet +paypal. Aπ'οτι θυμάμαι μου ζήτησαν ταυτότητα και ΑΦΜ,και η κάρτα ήρθε σπίτι ταχυδρομικώς σε 10 μέρες.
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

H Eurobank είναι η πιο εξελιγμένη τράπεζα.

Αυτό που αποκαλείς π...ια θεωρείται είναι πολύ βολικό αν ξέρεις να το εκμεταλευτείς σωστά, και σε καμία περίπτωση δεν αυξάνει την κερδοφορία της τράπεζας.

 

 

einai apo tis pio eyeliktes apo pleyras diadikasiwn, nai.

 

alla otan kanei pragmata xwris na se rwtisei den sou dinei kai poly ti dynatothta na ta ekmetalleyteis swsta...

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

egw twra tha anoiga spoudazw tis ethnikis me 500 eyrw overdraft atoka. kai visa electron me xamilo orio. den kserw omws an douleyei kala sto internet...

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

H Eurobank είναι η πιο εξελιγμένη τράπεζα.

Αυτό που αποκαλείς π...ια θεωρείται είναι πολύ βολικό αν ξέρεις να το εκμεταλευτείς σωστά, και σε καμία περίπτωση δεν αυξάνει την κερδοφορία της τράπεζας.

 

Elpizw otan les oti auto den auksanei tin kerdoforia tis trapezas na asteieuesai:)

Link to comment
Share on other sites

egw twra tha anoiga spoudazw tis ethnikis me 500 eyrw overdraft atoka. kai visa electron me xamilo orio. den kserw omws an douleyei kala sto internet...

 

Ειναι πιστωτικη visa electron και οχι χρεωστικη!!! Οποτε.....:)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...