Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Kρύψτε και τα μαχαίρια. Σκοτώνουν.

Κόψτε και το ηλεκτρικό. Ειναι επικινδυνο...

Ήμαρτον.

 

Δηλαδη οι καρτες ειναι ωφελιμες για το συνολο του πληθυσμου?

Να παω να παρω αν ειναι.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Η paypal ειναι σοβαρη εταιρια...δεν προκειται να σε κλεψει...Στο κατω κατω στειλε ενα mailακι κ ρωτα για ποιο λογο εγινε αυτο :shifty:

Προσωπικα ποτε δεν ειχα προβλημα με paypal...

 

Kαι ποιό είναι το mail τους;

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οι καρτες ειναι ωφελιμες για το συνολο του πληθυσμου?

Να παω να παρω αν ειναι.

 

Ναι, η ευκαιριακη χρηση πιστωτικης καρτας ειναι ωφελιμη για το συνολο του πληθυσμου. Η συστηματικη καταχρηση οχι.

 

Να πας να παρεις μια, κατα προτιμηση χωρις συνδρομη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η ευκαιριακη χρηση πιστωτικης καρτας ειναι ωφελιμη για το συνολο του πληθυσμου. Η συστηματικη καταχρηση οχι.

 

Να πας να παρεις μια, κατα προτιμηση χωρις συνδρομη...

 

Κανεις ομως δεν τη χρησιμοποιει για λογους αναγκης.

Να παω να παρω καρτα?

Αποκλειεται.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

:D Εσύ χάνεις :!:

 

Μπα,Δε νομιζω οτι χανω κατι το ιδιαιτερο.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η ευκαιριακη χρηση πιστωτικης καρτας ειναι ωφελιμη για το συνολο του πληθυσμου. Η συστηματικη καταχρηση οχι.

Εγω θα λεγα οτι η συστηματικη αλλα σωστη χρηση της ειναι ωφελιμη!! Το μεγαλυτερο οφελος φυσικα το εχουν όσοι δεν εχουν μισθολογικα σταθερες καταβολες και οι απολαβές τους εξαρτονται απο διαφορους παραγοντες! Και για τους υπολοιπους όμως η χρησιμοποιηση της καρτας, αν αυτη πληρωνεται ειτε ολοκληρη σε συντομο χρονικο διαστημα ειτε με μεγαλες περιοδικες καταβολες ειναι κατι που ενδεικνυται

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Κανεις ομως δεν τη χρησιμοποιει για λογους αναγκης.

Να παω να παρω καρτα?

Αποκλειεται.

 

 

Αν δειξεις εγκρατεια η καρτα μπορει να σε βοηθησει σε πολλες περιπτωσεις.

Εγω για παραδειγμα παιζω στοιχημα μεσω net η ψωνιζω εξοπλισμο για μηχανη με πολυ καλυτερες αποδοσεις κ τιμες αντιστοιχα ;)

Δυστυχως δεν θα μπορουσα να κανω το ιδιο με εμβασματα για παραδειγμα γιατι η δεν τα δεχονται η ειναι πολυ ακριβοτερα κ χρονοβορα απο την καρτα.

(Μετρον αριστον).

 

Μην γινομαστε υπερβολικοι στις αντιδρασεις μας. Με αυτη τη λογικη δεν θα επρεπε να οδηγεις στους δρομους γιατι ειναι απο τις πρωτες αιτιες θανατων η δεν θα επρεπε να τρως λαχανικα κ οσπρια γιατι ισως ειναι μεταλλαγμενα ;)

 

@storman http://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_contact-general

Link to comment
Share on other sites

Κανεις ομως δεν τη χρησιμοποιει για λογους αναγκης.

 

Κακό του κεφαλιού του. Ας πρόσεχε. Όπως ήδη ειπώθηκε δε φταίει το μαχαίρι αν κάποιοι το χρησιμοποιούν για να σκοτώσουν.

Αν οι κάρτες σε υποχρέωναν με κάποιο τρόπο να τις χρησιμοποιείες και να καταστρέφεσαι οικονομικά τότε μαζί σου! Να τις μαζεύαμε ένα σωρό στο Σύνταγμα και να βάζαμε φωτιά. Εγώ θα έφερνα και τη βενζίνη :p

Αλλά έτσι όπως είναι τώρα αν έχεις το μυαλό μέσα στο κεφάλι δεν χάνεις τίποτα και ποτέ.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Κακο κεφαλι εχουν ολοι φιλοι μου.

Γι'αυτο και τα παντα ειναι ετσι φτιαγμενα.

Δηλαδη υπερκαταναλωτικα.

Ολλα με αυτο το σκοπο δημιουργουνται απο τις εταιριες.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι οι τράπεζες σε κατακλεύουν μέσω των πιστωτικών καρτών!

Γιαυτό και κάνουν σαν τρελοί για να πάρεις και ΕΣΥ μια πιστωτική κάρτα!

πχ σου δίνουν δώρο καπελάκι του Ολυμπιακού!

Οι τράπεζες στοχεύουν στους κακοπληρωτές,

οι οποίοι είναι οι άνθρωποι που δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν στα οικονομικά βάρη της.

Αυτοί είναι το μεγαλύτερο και ισχυρότερο ποσοστό των πελατών της!

Γιατί αν έχεις οικονομική άνεση, πάντα προτιμάς την Cash πληρωμή!

Δεν είναι τυχαίο που πηγαίνουν σε πανεπιστήμια και σε καφετέριες που συχνάζουν νεόλαίοι!

Γιατί αυτοί συνήθως ή δεν είναι οικονομικά ανεξάρτητοι ή ειναι κακοπληρωτές!

Το ότι η πιστωτική κάρτα εξυπηρετεί, δεν αναιρεί το ότι σε κατακλεβει!

Πιστέψτε με πως αν μπορούσαν και στα μυρμίγκια να είχαν πουλήσει κάρτες, θα το είχαν κάνει!:)

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι οι τράπεζες σε κατακλεύουν μέσω των πιστωτικών καρτών!

Γιαυτό και κάνουν σαν τρελοί για να πάρεις και ΕΣΥ μια πιστωτική κάρτα!

πχ σου δίνουν δώρο καπελάκι του Ολυμπιακού!

Οι τράπεζες στοχεύουν στους κακοπληρωτές,

οι οποίοι είναι οι άνθρωποι που δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν στα οικονομικά βάρη της.

Αυτοί είναι το μεγαλύτερο και ισχυρότερο ποσοστό των πελατών της!

Γιατί αν έχεις οικονομική άνεση, πάντα προτιμάς την Cash πληρωμή!

Δεν είναι τυχαίο που πηγαίνουν σε πανεπιστήμια και σε καφετέριες που συχνάζουν νεόλαίοι!

Γιατί αυτοί συνήθως ή δεν είναι οικονομικά ανεξάρτητοι ή ειναι κακοπληρωτές!

Το ότι η πιστωτική κάρτα εξυπηρετεί, δεν αναιρεί το ότι σε κατακλεβει!

Πιστέψτε με πως αν μπορούσαν και στα μυρμίγκια να είχαν πουλήσει κάρτες, θα το είχαν κάνει!:)

 

Το κακο ειναι οτι ζουμε σε εποχες υπαρκαταναλωτισμου.

Ο κοσμος δε τα βγαζει περα με το μισθο του,και αναγκαζεται ναπαιρνει πισ.καρ με αποτελεσμα να επιβαρηνεται περισσοτερο.

Βεβαια αν θες να εισαι καλα πληρωνεις οτι παιρνεις μετρητα και δεν εχεις παρατραγουδα.(δεν ειμαι λεφτας παντως,απλα προσπαθω παντα να παιρνω τα απαραιτητα)

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι οι τράπεζες σε κατακλεύουν μέσω των πιστωτικών καρτών!

Γιαυτό και κάνουν σαν τρελοί για να πάρεις και ΕΣΥ μια πιστωτική κάρτα!

πχ σου δίνουν δώρο καπελάκι του Ολυμπιακού!

Οι τράπεζες στοχεύουν στους κακοπληρωτές,

οι οποίοι είναι οι άνθρωποι που δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν στα οικονομικά βάρη της.

Αυτοί είναι το μεγαλύτερο και ισχυρότερο ποσοστό των πελατών της!

Γιατί αν έχεις οικονομική άνεση, πάντα προτιμάς την Cash πληρωμή!

Δεν είναι τυχαίο που πηγαίνουν σε πανεπιστήμια και σε καφετέριες που συχνάζουν νεόλαίοι!

Γιατί αυτοί συνήθως ή δεν είναι οικονομικά ανεξάρτητοι ή ειναι κακοπληρωτές!

Το ότι η πιστωτική κάρτα εξυπηρετεί, δεν αναιρεί το ότι σε κατακλεβει!

Πιστέψτε με πως αν μπορούσαν και στα μυρμίγκια να είχαν πουλήσει κάρτες, θα το είχαν κάνει!:)

 

Την έχουμε κάνει τόσες φορές αυτήν την κουβέντα σ'αυτό το θέμα. Για πες πως σε κατακλέβει να δούμε αν είναι όντως έτσι. Αν έλεγες ότι τα επιτόκια είναι υπέρογκα να σου πω μάλιστα (τώρα θα το πεις βέβαια :p )

Αλλά μόνος σου το λες ότι οι τράπεζες ελπίζουν ότι θα είσαι κακοπληρωτής. Τότε και μόνο τότε είναι που πέφτεις και στο επιτόκιο.

Αν δεν είσαι όμως έχεις μια ωραιότατη πίστωση του ενός μήνα ΑΤΟΚΑ, πολλές δόσεις ΑΤΟΚΕΣ για πράγματα που με μετρητά δεν θα μπορούσες να πάρεις και γενικά έναν πρακτικό τρόπο όπως έχει αναφερθεί για αγορές στο internet και στα μαγαζιά χωρίς να κουβαλάς το τούβλο με τα χαρτονομίσματα όπως οι νταλικέρηδες και οι μανάβηδες (χωρίς παρεξήγηση από τους συμπαθείς επαγγελματίες ένα παράδειγμα έφερα).

Αρκεί να έχεις σωστό οικονομικό προγραμματισμό και να ξέρεις να κάνεις κουμάντο στις ανάγκες και το πορτοφόλι σου.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι ζουμε σε εποχες υπαρκαταναλωτισμου.

Ο κοσμος δε τα βγαζει περα με το μισθο του,και αναγκαζεται ναπαιρνει πισ.καρ με αποτελεσμα να επιβαρηνεται περισσοτερο.

Βεβαια αν θες να εισαι καλα πληρωνεις οτι παιρνεις μετρητα και δεν εχεις παρατραγουδα.(δεν ειμαι λεφτας παντως,απλα προσπαθω παντα να παιρνω τα απαραιτητα)

 

Δεν έχεις άδικο!:!:

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε Draken για το site, αν και δεν νομίζω να βοηθήσει!

Η τράπεζα μου είπε, ότι δεν μπορώ να έχω πίσω τα χρηματά μου!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι οι τράπεζες σε κατακλεύουν μέσω των πιστωτικών καρτών!

....

Οι τράπεζες στοχεύουν στους κακοπληρωτές,

οι οποίοι είναι οι άνθρωποι που δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν στα οικονομικά βάρη της.

...

Γιατί αν έχεις οικονομική άνεση, πάντα προτιμάς την Cash πληρωμή!

Δεν είναι τυχαίο που πηγαίνουν σε πανεπιστήμια και σε καφετέριες που συχνάζουν νεόλαίοι!

Γιατί αυτοί συνήθως ή δεν είναι οικονομικά ανεξάρτητοι ή ειναι κακοπληρωτές!

Το ότι η πιστωτική κάρτα εξυπηρετεί, δεν αναιρεί το ότι σε κατακλεβει!

Πιστέψτε με πως αν μπορούσαν και στα μυρμίγκια να είχαν πουλήσει κάρτες, θα το είχαν κάνει!:)

Θελω πραγματικα να μας το εξηγησεις πως σε κατακλευουν!!!

 

Κανεις πραγματικα μεγαλο λαθος εκτος και αν εννοεις 1-2 τραπεζες που εφαρμοζουν τετοιες πρακτικες και εχουν πιο αυξημενα επιτοκια για να καλυψουν τον επιπλεον κινδυνο που δημιουργειται!!!

Εγω πχ που παιρνανε απο τα χερια μου πολλες αιτησεις καρτων βλεπω οτι οι περισσοτερες απορριπτονται αν ο αιτων εχει στο παρελθον καθυστερησεις, εστω και μικρες, σε δανεια καρτες κλπ(καλα για πληρη δυσμενη δεν το συζηταμε καν!!!!) και δουλευω στη μεγαλυτερη τραπεζα εδω!Οποτε μην τα ισοπεδωνουμε ολα!;)

 

Επισης οσον αφορα την οικονομικη ανεση και το πληρωνω cash, εχεις δει εσυ πολλους με οικονομικη ανεση να πληρωνουν με cash??? Ισα ισα το αντιθετο!!!Τα πλεονεκτηματα τα εξεθεσε φιλος πιο πανω, πληρωνεις οποτε θες οσα θες με την καρτουλα σου και κανε μια εξουσιοδοτηση να πληρωνεται ολο το ποσο στο τελος του μηνα απο το λογαριασμο σου οποτε ειναι σαν να πληρωσες με μετρητα χωρις να κουβαλας μαζι σου τπτ!

 

Α και οσο για τους φοιτητες ειναι οι κατ εξοχην ανθρωποι που ενδιαφερουν τις τραπεζες γιατι ανηκουν στην κατηγορια αυτων που εχουν απολαβες σε μη σταθερες περιοδους αλλα καθημερινα εξοδα!Εκει λογικο ειναι να τους προσεγγισουν γιατι αποβλεπουν στα οφελη και το κερδος απο αυτη τη δραστηριοτητα!!!

 

Τελος οσον αφορα το υψιλο επιτοκιο, κατ αρχας αυτο αντανακλα το μεγαλο κινδυνο που εχουν οι καρτες ως μορφη ανακυκλουμενης πιστωσης να μην αποπληρωθει το ποσο αλλα ακομα και ετσι για αναλογησου καποιον που εχει 1000€ οριο αν την εχει στο οριο την καρτα του καθε μηνα τοτε το ποσο που πληρωνει καθε μηνα ειναι γυρω στο 10-13 ευρω σε τοκους οποτε δε νομιζω να ειναι τοσο μεγαλο σε σχεση με το οφελος που αποκομιζει!! Για τα αντιστοιχα ανοιχτα δανεια 8 ευρω ειναι μονο τα ετησια εξοδα χωρις να το χρησιμοποιεις καν το δανειο!!!!;)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Η πιστωτική εξαρτάται από την χρήση που της κάνει. Αλλά επειδή οι περισσότεροι την χρησιμοποιούν με έντοκο διακανονισμό ...ε ναι εκεί σε κλέβουν δίνοντας σου 16-17-18% επιτόκιο. Και δεν είναι 1-2 οι τράπεζες. Μάλλον 1-2 είναι αυτές που δεν έχουν αυτό το επιτόκιο θες να πεις.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς είναι λάθος να λέμε ότι οι τράπεζες μας κλέβουν.

:)

 

Οι τράπεζες παρέχουν υπηρεσίες σε όποιο τις ζητήσει, δεν σε υποχρεώνει κάνεις να κάρεις κάρτα ή δάνειο. Οι όροι είναι προσυμφωνημένοι και γνωστοί που είναι η απάτη και η κλοπή δηλαδή?

Εφ' 'οσων είσαι ενήλικος και υπέυθυνος για την υπογραφή σου γιατί να μην σου δώσει κάρτα η τράπεζα? Μπορεί να ξέρει η τράπεζα οτι έχεις σκοπό να αγοράσεις μέχρι το όριο σου και μετά να μην μπορείς να πληρώσεις?

 

Μπορείτε να μου το εξηγήσετε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς είναι λάθος να λέμε ότι οι τράπεζες μας κλέβουν.

:)

 

Οι τράπεζες παρέχουν υπηρεσίες σε όποιο τις ζητήσει, δεν σε υποχρεώνει κάνεις να κάρεις κάρτα ή δάνειο. Οι όροι είναι προσυμφωνημένοι και γνωστοί που είναι η απάτη και η κλοπή δηλαδή?

Εφ' 'οσων είσαι ενήλικος και υπέυθυνος για την υπογραφή σου γιατί να μην σου δώσει κάρτα η τράπεζα? Μπορεί να ξέρει η τράπεζα οτι έχεις σκοπό να αγοράσεις μέχρι το όριο σου και μετά να μην μπορείς να πληρώσεις?

 

Μπορείτε να μου το εξηγήσετε αυτό?

 

Επειδή έχεις ανάγκη δεν σημαίνει ότι δεν σε κλέβουν!

Αγοράζεις χαλκό και το πληρώνεις διαμάντι!

Αν δεν βγάζανε άντερα δεν θα κάνανε έτσι!

Γιατί δεν κάνουν έτσι για τις χρεωστικές;

Eίναι σωστός ο τρόπος που προσπαθούν να την πουλήσουν;

πχ μοντέλες που σου χαριζουν χαμόγελα και καπελάκια!

Εγώ για κάποια φεγγάρια δούλευα στην Εθνική και έκανα τηλεφωνικές πωλήσεις καρτών!

Δεν είναι τυχαίο που συνεχώς βλέπουμε στις ειδήσεις ότι ο κόσμος χρωστάει τα πάντα στην τράπεζα και μπένουν φυλακή!

Φίλοι μου, προτειμώ τους τοκογλύφους, αυτοί δεν σε κλέβουν νόμιμα τουλάχιστον!

Αν δεν πενέψει ο φίλος μας το σπίτι του, θα πέσει να τον πλακώσει!

Αγόρασε ένα αμάξι και πληρωσέ το μέσω τράπεζας και μετά μου λες τι θεωρήτε κλεψία!

Η εκμετάλευση της ανέχειας είναι πολύ χειρότερο από κλεψιά! Έχεις δίκαιο!

Και στο φινάλε δεν γουστάρω να κονομάει ο άλλος από τα δικά μου έξοδα!

Και κυρίως όταν δεν είναι μέρος αυτών!!

Γιατί παρακαλάνε ακόμα να πάρεις και ΕΣΥ μια καρτούλα και ας μην την χρησιμοποιήσεις αφού το ποσοστό είναι κακοπληρωτές;

Προτιμώ να πάρω ένα σάκο προφυλακτικά και να ΜΗΝ χρησιμοποιήσω!

 

Και σε παρακαλώ κάνε μου την χάρη,

ότι νοιάζοντε και για τα έξοδα των φοιτητών!

 

Κάντε ότι νομίζετε!Για εμένα το θέμα είναι τετελεσμένο!

Την τελευταία φορά που μου ήρθε πιστωτική μέσω αλληλογραφίας, τους έκανα αγωγή!Και βγήκα κερδισμένος!

Αλλά για ένα μυστήριο τρόπο δεν μου ξαναήρθε ποτέ έτσι κάρτα!

 

Και τέλοςν για το ερώτημα του φίλου μας!

Ναι, η τράπεζα μπορεί να ξέρει, όπως μπορούσε και ήξερε κάποτε, που για να πάρεις κάρτα και δάνειο, έπρεπε να ήσουν το υπόδειγμα πολίτη και αν!

Τώρα δίνει κυρίως στους ανύμπορους,

προσπαθόντας να τους δελεάσει με πρόστυχους τρόπους!

Ως και από το τηλέφωνο πέρνεις δάνειο! Αρκεί να σου πάρουν όλο το βιός, που μεκόπο απέχτησες στην ζωή σου!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Η πιστωτική εξαρτάται από την χρήση που της κάνει. Αλλά επειδή οι περισσότεροι την χρησιμοποιούν με έντοκο διακανονισμό ...ε ναι εκεί σε κλέβουν δίνοντας σου 16-17-18% επιτόκιο. Και δεν είναι 1-2 οι τράπεζες. Μάλλον 1-2 είναι αυτές που δεν έχουν αυτό το επιτόκιο θες να πεις.

 

ΔΗλαδη ποσο θελεις το επιτοκιο??? 4% ???? Για να καταλαβω και να προωθησω το αιτημα σου στη διευθυνση κινδυνων!!!:X

 

Elteo το επιτοκιο αυτο βγαινει με βαση το συνολικό κινδυνο που αναλαμβανει η τραπεζα για ολους τους παραγοντες + το κατα την ιδια κοστος κεφαλαιου+το κερδος!!! Εδω σε στεγαστικα δανεια που η τραπεζα ουσιαστικα εχει ελαχιστους κινδυνους να αντιμετωπισει και το επιτοκιο κυμαινεται στο 4-5 %!!!

 

Στις καρτες ειναι διαφορετικα τα πραγματα μιας και για καθε ενα πελατη που δεν πληρωνει και εχει ενα οριο 2000 και δεν τ0ο αποπληρωνει πρεπει να εχει 20 καλους πελατες επι 1 χρονο για να βγαλει το ποσο αυτο της "χασουρας"!!! Αν το επιτοκιο ηταν κατω των 15% τοτε θα ηθελε πολυ πολυ περισσοτερους για να αντισταθμισει τον κινδυνο αυτο!!!

 

Επισης το γεγονος οτι "καποιες" τραπεζες δινουν επιτοκιο 10% για καποιες καρτες επειδη θελουν να μπουν δυναμικα στην αγορα δε σημαινει οτι ολες οι υπολοιπες ειναι κλεφτες!!!!;) Ειναι σαν να μου λες οτι επειδη η hundai εχει πχ τα αυτοκινητα στα 8000 ολοι οι υπολοιποι ειναι κλεφτες που καποια αντιστοιχα τα εχουν στα 12 -15 χιλ η επειδη εξω μας πουλανε προιοντα που αξιζουν 10 cents σε τιμη 20πλασια και ουτω καθεξης για πολλα τετοια παραδειγματα!!! Το μεσο επιτοκιο για μια σωστη πιστωτικη πολιτικη στις καρτες ειναι κοντα στο 15%. Αν καποια εταιρια δωσει καποιες εξασφαλισεις τοτε η τραπεζα χορηγει branded καρτες με 12% πχ κλπ αναλογως τον κινδυνο που αναλαμβανουν οι εταιριες!!

Επισης η ολη επιτοκιακη πολιτικη εξαρταται και απο τον κινδυνο που ειναι διατεθειμενη η καθε τραπεζα να αναλαβει. Η Εbank πχ δινει πιο ευκολα δανεια/καρτες με αντιτιμο συνηθως μεγαλυτερα επιτοκια.

Ας μη χρησιμοποιουμε λοιπον χαρακτηρισμους χωρις αντικρυσμα η τουλαχιστο ας τους τεκμηριωνουμε

 

edit μιας και απαντησε ο φιλος storm στο ενδιαμεσο!!!Κοιτα υπηρεσιες προσφερουν οι τραπεζες και οχι συμβουλευτηκες ψυχολογικες υπηρεσιες (και αυτες τις πληρωνεις καλα πλεον!!!)! Φυσικα και δεν ενδιαφερονται για τα εξοδα των φοιτητων αλλα τους δινουν μια δυνατοτητα να το αντιμετωπισουν με κατι!!! Και βεβαια στην ευχερια των φοιτητων ειναι να το εκτιμησουν και να προτιμησουν η οχι!!! Συμφωνα με ολα αυτα δε θα πρεπε να αγορασουμε τπτ εμεις και να ειμαστε ολοι ιδιοπαραγωγοι!! Το ξερεις οτι ολα οσα αγοραζουμε εχουν γενικα ενα κοστος της ταξης του 10% απο την τιμη που πουλιουνται??? Τι να κανουμε δηλ???

Οσο για το οτι θα σου παρουν και τα σοβρακα επετρεψε μου να σου πω οτι ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΡΙΚΩΝ ΜΕΡΙΚΩΝ γιατι ειναι υποδειγμα ηλιθιοτητας για να μην πω τπτ αλλο!!! Με παραδειγμα πολλους που μου ερχονται για δανεια/καρτες και δεν του τα εγκρινουμε αντιμετωπιζω προσωπικα την οργη τους γιατι ενδιαφερομαστε για το εισοδημα του πχ ενω ο ιδιος ειναι διατεθειμενος να δωσει το σπιτι του κλπ!!! Γιατι φιλε μου το βασικο για μας ειναι να μπορεις να το πληρωνεις ομαλα και να μην εχεις κανενα προβλημα στις συναλλαγες σου!!!! Ξερετε ποσες φορες μου λενε μετα απο απορριψη "καλα εγω θα παω στη E***bank που θα μου το εγκρινει αμεσως (και οντως θα το κανει!!!!) και τους λεω ΟΚ στο καλο και καλες συναλλαγες εκει???? Ε ας πανε και μετα ας βγουνε στα καναλια κλεγοντας γιατι τους πηραν το σπιτι/τους πανε δικαστηρια κλπ κλπ!!! Οσο ειναι μη σκεπτομενος ο "καταναλωτης" θα εχει προβλημα οσο και με τις τραπεζες οσο και με ολους τους υπολοιπους συναλλασομενους!!! Αλλα κατα ενα περιεργο τροπο μονο η τραπεζα με το περιθωριο κερδους του 2% τον φταιει τελικα!

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. Τα ίδια και τα ίδια. Μόνο η Λουκά μας λείπει :p

Είναι επιχείρημα ότι μας κλέβουν γιατί τις προωθούν με πρόστυχο τρόπο; Ως και τα γιαούρτια πια έτσι τα διαφημίζουν δε βλέπω να λέτε τίποτα. Ελεος πια.

Να λέγατε τουλάχιστον ότι οι τράπεζες μας κατακλέβουν στις προμήθειες πλέον σε κάθε συναλλαγή! Εκεί να συμφωνήσω. Όχι βέβαια ότι θα πάρετε τα λεφτά από την τράπεζα να τα βάλετε κάτω από το στρώμα για να μη σας κατακλέβουν. Δυστυχώς εκεί είναι που γίνεται ένα έγκλημα και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα πέρα από το να διαμαρτυρόμαστε.

Αλλά με τις κάρτες και τα δάνεια φταίει το στραβό κεφάλι αυτών που αναφέρει και το προηγούμενο post. Που παρακαλάνε να χρεωθούν κι άλλο.-

KCB
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσο ειναι το ελαχιστο ποσο που πρεπει να καταθεσω για να ανοιξω ενα απλο λογαριασμο με καρτα αναληψης στην Eurobank?
+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. Τα ίδια και τα ίδια. Μόνο η Λουκά μας λείπει :p

Είναι επιχείρημα ότι μας κλέβουν γιατί τις προωθούν με πρόστυχο τρόπο; Ως και τα γιαούρτια πια έτσι τα διαφημίζουν δε βλέπω να λέτε τίποτα. Ελεος πια.

Να λέγατε τουλάχιστον ότι οι τράπεζες μας κατακλέβουν στις προμήθειες πλέον σε κάθε συναλλαγή! Εκεί να συμφωνήσω. Όχι βέβαια ότι θα πάρετε τα λεφτά από την τράπεζα να τα βάλετε κάτω από το στρώμα για να μη σας κατακλέβουν. Δυστυχώς εκεί είναι που γίνεται ένα έγκλημα και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα πέρα από το να διαμαρτυρόμαστε.

Αλλά με τις κάρτες και τα δάνεια φταίει το στραβό κεφάλι αυτών που αναφέρει και το προηγούμενο post. Που παρακαλάνε να χρεωθούν κι άλλο.-

 

H Φάγε δεν θα σε βάλει ποτέ φυλακή φίλε μου!

Το ότι μας κλέβουν είναι γενικό! Εννοούντε και τα επιτόκια!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσο ειναι το ελαχιστο ποσο που πρεπει να καταθεσω για να ανοιξω ενα απλο λογαριασμο με καρτα αναληψης στην Eurobank?

1€ μόνο.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

ΔΗλαδη ποσο θελεις το επιτοκιο??? 4% ???? Για να καταλαβω και να προωθησω το αιτημα σου στη διευθυνση κινδυνων!!!:X

 

9% από Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο.

 

προώθησε το σε παρακαλώ.

 

Εάν έχει κίνδυνο να μην τις εγκρίνουν στον οποιοσδήποτε. Γιατί να μπω εγώ στο ίδιο σακκούλι με τον κακοπληρωτή; :rolleyes:

 

Σαλούδος!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...