Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

On 13/4/2024 at 10:53 ΜΜ, GraveDigger said:

Προσωπικά, όταν αντικατέστησαν την Premium Bonus AmEx με την Gold Bonus Mastercard, μου είχαν αναφέρει τηλεφωνικώς ένα ποσό για ετήσιο τζίρο ώστε να μην καταλογίζεται ετήσια συνδρομή. Και όντως δεν μου έχει καταλογιστεί.

Για την Diners που προέκυψε από αντικατάσταση της Dynamic AmEx, τώρα θα μου στείλουν Affinity Mastercard και υποθέτω θα ισχύσει το ίδιο για την ετήσια συνδρομή.

KΙ εμένα το ίδιο τότε που μου αντικατέστησαν την amex με τη platinum visa, το θέμα είναι ότι πλέον δεν υπάρχει ο συγκεκριμένος όρος περί απαλλαγής στις κάρτες που εκδίδονται εδώ και κάποια χρόνια από την alpha, η συνδρομή δε παραγράφεται με κανένα τρόπο, οπότε έχει σημασία αν η κάρτα έχει νέους όρους έχει και υποχρεωτική συνδρομή. Τότε στην amex η επιστολή σε μένα έλεγε συνεχίζει με τους ίδιους όρους. Στις νέες aegean visa που αναβαθμίστηκε όποιος ενεργοποίησε τη νέα κάρτα μπήκε αυτόματα και στους νέους όρους οπότε δε γλιτώνει τη συνδρομή οπότε έχει σημασία τι θα λέει η επιστολή, εμένα μου έρχεται τώρα mastercard επειδή καταργήθηκε η notos visa, παρόλο που έχω ήδη απλή mastercard και βλέπω στο web banking ότι έρχεται μια ίδια που φυσικά θα φάει σουτ αν έχει συνδρομή 

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2024 at 1:14 ΠΜ, minast said:

Από μνήμης θα έλεγα ότι η Affinity δεν έχει συνδρομή για  >2.500€.

Πάντως τον 1ο χρόνο λογικά είναι όλες χωρίς συνδρομή.

 

On 13/4/2024 at 10:53 ΜΜ, GraveDigger said:

Προσωπικά, όταν αντικατέστησαν την Premium Bonus AmEx με την Gold Bonus Mastercard, μου είχαν αναφέρει τηλεφωνικώς ένα ποσό για ετήσιο τζίρο ώστε να μην καταλογίζεται ετήσια συνδρομή. Και όντως δεν μου έχει καταλογιστεί.

Για την Diners που προέκυψε από αντικατάσταση της Dynamic AmEx, τώρα θα μου στείλουν Affinity Mastercard και υποθέτω θα ισχύσει το ίδιο για την ετήσια συνδρομή.

 

Κάθε χρόνο παίρνω τηλέφωνο για να γίνει αντιλογισμός της ετήσιας χρέωσης της affinity με αρκετά μεγάλη χρήση μπορώ να πω για να έχω τη μέγιστη επιστροφή σε inditex

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, thodoris85 said:

Κάθε χρόνο παίρνω τηλέφωνο για να γίνει αντιλογισμός της ετήσιας χρέωσης της affinity με αρκετά μεγάλη χρήση μπορώ να πω για να έχω τη μέγιστη επιστροφή σε inditex

Να, αυτά δεν μπορώ 😛
Αντίθετα, εμένα δεν μου έχουν χρεώσει ποτέ συνδρομή. Φέτος που την έχω παροπλίσει, θα δω πως θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει ερθει σε κανεναν τελικα η επιστολη να μας πει τι λεει, αν κρατανε δηλαδη τους ιδιους ορους ή παμε με καινουργιους 🙂 

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παντως σημερα που επικοινωνησα μαζι τους για ενα αλλο θεμα που ειχα μου ειπαν οτι οι καρτες ακομα δεν εχουν σταλει, τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση και οι 2 μηνες για την καταργηση της Diners ξεκινανε απο το mail που λαβαμε για την αντικατασταση.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stathis123 said:

Παντως σημερα που επικοινωνησα μαζι τους για ενα αλλο θεμα που ειχα μου ειπαν οτι οι καρτες ακομα δεν εχουν σταλει, τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση και οι 2 μηνες για την καταργηση της Diners ξεκινανε απο το mail που λαβαμε για την αντικατασταση.

Aν έχει σταλεί η κάρτα αντικατάστασης θα το δεις στο web banking σχεδόν από τη πρώτη μέρα, εμένα σχεδόν 7-8 μέρες έχει εμφανιστεί και μου δίνει και τη δυνατότητα να την ενεργοποιήσω για online συναλλαγές χωρίς να έχω παραλάβει.  

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pan82 said:

Aν έχει σταλεί η κάρτα αντικατάστασης θα το δεις στο web banking σχεδόν από τη πρώτη μέρα, εμένα σχεδόν 7-8 μέρες έχει εμφανιστεί και μου δίνει και τη δυνατότητα να την ενεργοποιήσω για online συναλλαγές χωρίς να έχω παραλάβει.  

To ιδιο και σε εμενα συμβαινει αλλα τηλεφωνικα μου ειπαν πως ενω φαινεται, η αποστολη της καρτας δεν εχει γινει ακομα. 

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα ο φάκελος με την κάρτα. Αναφέρει χαρακτηριστικά:

Η κάρτα σας Alpha Bank Bonus Mastercard παρέχεται χωρίς χρέωση συνδρομής για το πρώτο έτος και στη συνέχεια η ετήσια συνδρομή θα διαμορφωθεί σε Ευρώ 30

 

Η Diners club που έχω είναι χωρίς συνδρομή.

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2024 at 9:56 ΜΜ, paanos said:

Συλλυπητήρια και από μένα. Έχασα και εγώ τον πατέρα μου πρόσφατα και δεν έχω βρει ακόμα άκρη σε πολλά γραφειοκρατικά. 

Ναι. Τις αντικαθιστά με Mastercard στη λήξη τους ή αν απέχει αρκετά, τις στέλνει νωρίτερα. 
Η κάθε κάρτα είναι ξεχωριστή. Αν έλαβες τώρα την MC για αντικατάσταση Visa, και η άλλη σου MC λήγει του χρόνου τότε θα λάβεις του χρόνου και άλλη ώστε να αντικαταστήσει την υπάρχουσα MC. Λύση σε αυτό είναι να ακυρώσεις την δεύτερη, 1-2 μήνες πριν λήξει 

συλλυπητήρια και σε σένα, αδερφέ. Ελπίζω να το ξεπερασουμε γρήγορα και κυρίως, να 'χουμε την υγεια μας.

Τελικά είχες δίκιο, πάνε οι VISA και θα χρεωνομουν του χρόνου και για 2η MC. Τελικά την ακύρωσα τηλεφωνικώς γιατί πρακτικά μου ήταν άχρηστες 2 debit ίδιας μάρκας, αλλά έπρεπε να την εξαφανισω από το app γιατί κάθε τρεις και λίγο έπαιρνα ειδοποιηση "έχετε δηλώσει απώλεια/κλοπή για την κάρτα ΧΧΧΧ, πατήστε εδώ για επανέκδοση". 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, enterhere said:

Ήρθε σήμερα ο φάκελος με την κάρτα. Αναφέρει χαρακτηριστικά:

Η κάρτα σας Alpha Bank Bonus Mastercard παρέχεται χωρίς χρέωση συνδρομής για το πρώτο έτος και στη συνέχεια η ετήσια συνδρομή θα διαμορφωθεί σε Ευρώ 30

 

Η Diners club που έχω είναι χωρίς συνδρομή.

Απο Diners σε πηγανε σε απλη Bοnus Mastercard? Κουλο απο τη στιγμη που χανεις τον διπλασιασμο των ποντων.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Για προσωπικους λογος χρειαστηκε να μεταφερω 2900€ από την Πειραιώς στην Eurobank για να πληρωσω την πιστωτική μου κάρτα εκει, που ειχε αυτο το υπόλοιπο

Δεν εκανα μεταφορά από τραπεζα σε τραπεζα ουτε πληρωμή πιστωτικής αλλης τραπεζας

Απλά φόρτωσα με 2900€ την Revolut με χρεωση κάρτας της Πειραιώς και μετα τα έστειλα στην Eurobank

Επειδη όμως αυτο θα ειχες χρεωση εισερχομενου εμβασματος απο την Eurobank, και επειδη ειχα και όρεξη για παιχνιδι με το κινητό, εστειλα απο την Revolut στην Eurobank 145 εμβασματα με 20€ το καθένα που πιστώθηκαν αμεσα στον λογαριασμό μου

Αυτα εγιναν προχθες

Σημερα δεχθηκα τηλεφωνημα απο τον Διευθυντή (!!!) του τοπικου υποκαταστηματος της Eurobank που μου δηλωσε οτι απο τα κεντρικα του ζητησαν να διερευνησει γιατι εγιναν αυτες οι συναλλαγες

Αφου του εξηγησα, του ζητησα να με ενημερωσει αν υπαρχει καποια παρατυπια ή αντιθεση με τους κανονες της τραπεζας, αλλα απεφυγε να μου το πει αυτο

Λετε καλο ειναι να αποφευγονται τετοιες συναλλαγες; Τιθεται θεμα νομιμοτητας απο φορολογικές αρχες, ή θεμα αντιθεσης με τους κανονες της τραπεζας;

 

 

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alfeios said:

Για προσωπικους λογος χρειαστηκε να μεταφερω 2900€ από την Πειραιώς στην Eurobank για να πληρωσω την πιστωτική μου κάρτα εκει, που ειχε αυτο το υπόλοιπο

Δεν εκανα μεταφορά από τραπεζα σε τραπεζα ουτε πληρωμή πιστωτικής αλλης τραπεζας

Απλά φόρτωσα με 2900€ την Revolut με χρεωση κάρτας της Πειραιώς και μετα τα έστειλα στην Eurobank

Επειδη όμως αυτο θα ειχες χρεωση εισερχομενου εμβασματος απο την Eurobank, και επειδη ειχα και όρεξη για παιχνιδι με το κινητό, εστειλα απο την Revolut στην Eurobank 145 εμβασματα με 20€ το καθένα που πιστώθηκαν αμεσα στον λογαριασμό μου

Αυτα εγιναν προχθες

Σημερα δεχθηκα τηλεφωνημα απο τον Διευθυντή (!!!) του τοπικου υποκαταστηματος της Eurobank που μου δηλωσε οτι απο τα κεντρικα του ζητησαν να διερευνησει γιατι εγιναν αυτες οι συναλλαγες

Αφου του εξηγησα, του ζητησα να με ενημερωσει αν υπαρχει καποια παρατυπια ή αντιθεση με τους κανονες της τραπεζας, αλλα απεφυγε να μου το πει αυτο

Λετε καλο ειναι να αποφευγονται τετοιες συναλλαγες; Τιθεται θεμα νομιμοτητας απο φορολογικές αρχες, ή θεμα αντιθεσης με τους κανονες της τραπεζας;

 

 

145 εμβασματα;  χαρα στο κουραγιο σου... χαθηκε να κανεις αναληψη τα χρηματα σε 2-3 δοσεις και να τα καταθεσεις στο atm της τραπεζας που επιθυμεις απευθειας;

προσωπικα αυτο θα εκανα αλλα περι ορεξεως...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alfeios said:

εστειλα απο την Revolut στην Eurobank 145 εμβασματα με 20€

Ωραίος, εξαιρετικό τρολάρισμα!

Πόση ώρα πάλευες με το κινητό?

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, christou said:

145 εμβασματα;  χαρα στο κουραγιο σου... χαθηκε να κανεις αναληψη τα χρηματα σε 2-3 δοσεις και να τα καταθεσεις στο atm της τραπεζας που επιθυμεις απευθειας;

προσωπικα αυτο θα εκανα αλλα περι ορεξεως...

Αυτό δεν θα το έκανα ποτέ. Προτιμότερο να έστελνα ένα έμβασμα 2900€ και να είχα χρέωση 3,50€ παρά να έτρεχα 3 μέρες σε ΑΤΜ δύο τραπεζων

5 minutes ago, nikiforos_ said:

Ωραίος, εξαιρετικό τρολάρισμα!

Πόση ώρα πάλευες με το κινητό?

 

Μία ώρα περίπου. Σαν παιχνίδι ηταν

Το ερώτημα που έθεσα όμως παραμένει 

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alfeios said:

Το ερώτημα που έθεσα όμως παραμένει

Σου απάντησε ήδη ο Διευθυντής δια της σιωπής του!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikiforos_ said:

Σου απάντησε ήδη ο Διευθυντής δια της σιωπής του!

Μου το μεταφράζεις αυτό στα ελληνικά σε παρακαλώ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Οι επαναλαμβανόμενες συναλλαγές χτυπάνε καμπανάκι αλλά όχι στον διευθυντή. Δεν έκανες κάτι παράνομο όμως 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alfeios said:

Λετε καλο ειναι να αποφευγονται τετοιες συναλλαγες; Τιθεται θεμα νομιμοτητας απο φορολογικές αρχες, ή θεμα αντιθεσης με τους κανονες της τραπεζας;

 

 

το να φορτωνεις χρηματα στην revolut και να τα στελνεις μετα αλλου, αντιβαινει στους κανονες της revolut

διοτι αυτοι πληρωνουν εξοδα για να παρουν τα χρηματα απο την καρτα

ειμαι περιεργος να δω αν αντιδρασει η revolut

και να προσθεω και κατι αλλο: μεταφορες ποσων εως 500 ευρω γινονται μεσω IRIS δωρεαν

 

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, HEO said:

το να φορτωνεις χρηματα στην revolut και να τα στελνεις μετα αλλου, αντιβαινει στους κανονες της revolut

διοτι αυτοι πληρωνουν εξοδα για να παρουν τα χρηματα απο την καρτα

ειμαι περιεργος να δω αν αντιδρασει η revolut

και να προσθεω και κατι αλλο: μεταφορες ποσων εως 500 ευρω γινονται μεσω IRIS δωρεαν

 

1, Προφανως ο διευθυντης του τοπικου υποκαταστηματος της Eurobank δεν τηλεφωνησε για προασπιστει τα συμφεροντα και τους κανονισμους της Revolut

2 Αν εκανα την συγκεκριμενη μεταφορα μεσω IRIS θα μου χρειαζοταν 6 εργασιμες μερες να ολοκληρωθει. (συν οτι τα χρηματα τα φορτωσα στη Revolut απο πιστωτική της Πειραιώς και με IRIS αυτο δεν μπορουσε να γινει)

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alfeios said:

1, Προφανως ο διευθυντης του τοπικου υποκαταστηματος της Eurobank δεν τηλεφωνησε για προασπιστει τα συμφεροντα και τους κανονισμους της Revolut

2 Αν εκανα την συγκεκριμενη μεταφορα μεσω IRIS θα μου χρειαζοταν 6 εργασιμες μερες να ολοκληρωθει. (συν οτι τα χρηματα τα φορτωσα στη Revolut απο πιστωτική της Πειραιώς και με IRIS αυτο δεν μπορουσε να γινει)

1. εννοειτε το παραπανω

2. ε ναι, υποθετω οτι γνωριζες απο πριν οτι θα τα πληρωσεις. ΟΚ, δεν το επιασα οτι μετεφερες απο ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ, ειδα χρεωση και πιστεψα οτι ηταν χρεωστικη

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου diners είναι δωρεάν και μοιράζεται το ίδιο πιστωτικό υπόλοιπο που έχω στην κάρτα visa της ίδιας τράπεζας.

Πριν καιρό εμφανίστηκε στο e-banking η νέα χρυσή MasterCard με πιστωτικό υπόλοιπο 1 ευρώ!!!

Κάλεσα την εξυπηρέτηση και μετά από 40(!) λεπτά στην αναμονή μου απάντησαν ότι δεν καταλαβαίνουν για ποιο λόγο το διαθέσιμο υπόλοιπο είναι 1 ευρώ και να περιμένω να ενεργοποιήσω τη φυσική κάρτα μήπως ξεκολλήσει.

Το email αντικατάστασης της diners έχει έρθει από 3/4, ωστόσο ακόμα δεν έχω παραλάβει τη νέα κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, oregon said:

Η δική μου diners είναι δωρεάν και μοιράζεται το ίδιο πιστωτικό υπόλοιπο που έχω στην κάρτα visa της ίδιας τράπεζας.

Πριν καιρό εμφανίστηκε στο e-banking η νέα χρυσή MasterCard με πιστωτικό υπόλοιπο 1 ευρώ!!!

Κάλεσα την εξυπηρέτηση και μετά από 40(!) λεπτά στην αναμονή μου απάντησαν ότι δεν καταλαβαίνουν για ποιο λόγο το διαθέσιμο υπόλοιπο είναι 1 ευρώ και να περιμένω να ενεργοποιήσω τη φυσική κάρτα μήπως ξεκολλήσει.

Το email αντικατάστασης της diners έχει έρθει από 3/4, ωστόσο ακόμα δεν έχω παραλάβει τη νέα κάρτα.

Ειναι 1 ευρω γιατι ειναι ανενεργη. Πλεον η Mastercard θα μοιραζεται το πιστωτικο υπολοιπο με τη Visa οταν την ενεργοποιησεις.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το να μοιράζονται δύο κάρτες από διαφορετικά σχήματα το ίδιο όριο δεν το έχω ξανακούσει! Πώς γίνεται; Το μόνο που είχα καταφέρει ήταν να ζητήσω να μειώσουν το πιστωτικό όριο της Diners και να αυξήσουν ισόποσα το όριο της Mastercard.

@alfeios, άνοιξε ένα λογαριασμό «Αποταµιεύω Τώρα», αν δεν έχεις ήδη όπου θα μπορείς να στέλνεις δωρεάν έμβασμα από Revolut 😉 

Quote

Απεριόριστα Δωρεάν εισερχόµενα εµβάσµατα στον λογαριασµό «Αποταµιεύω Τώρα» ανεξαρτήτου νοµίσµατος και χώρας από 24/07/2023 έως 30/06/2024 (Δεν συµπεριλαµβάνονται τυχόν έξοδα µετατροπής συναλλάγµατος).

δες: Τιμολόγιο Τραπεζικών Εργασιών (eurobank.gr) ενότητα Ε.5 (Εισερχόµενες Βασικές Μεταφορές Πίστωσης)

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...