Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Δεν γνωρίζω να πω την αλήθεια. Θα το προσπαθήσω αν και θα προτιμούσα να ανοίξω λογαριασμό από την εφαρμογή για να είμαι σίγουρος. 

Link to comment
Share on other sites

Παρότι θα ισυριστούν το αντίθετο, δεν είναι υποχρεωτική η ασφάλιση, απλά τους υποχρεώνουν να τις πουλάνε. Το ίδιο και με τους λογαριασμούς με  "συνδρομή", αλλά υπάρχουν και χωρίς.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, theo4850 said:

Δεν γνωρίζω να πω την αλήθεια. Θα το προσπαθήσω αν και θα προτιμούσα να ανοίξω λογαριασμό από την εφαρμογή για να είμαι σίγουρος. 

Μπορείς να αρνηθείς και την ασφάλεια και την χρέωση 2 € τον μήνα. Η χρέωση 2€ είναι για το value που σου δίνει κάποιες πληρωμές λογαριασμών, εμβάσματα κλπ "δωρεάν"

@minastμε πρόλαβες 😛

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι θεμα του αν θα πας ή οχι σε κατάστημα, μπορεις να αρνηθείς την σσφαλεια, εξάλλου πως είσαι σιγουρος οτι απο το αππ δεν θα σου κοτσαρουν  και οτι θέλουν

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, nikos_kallithea said:

Αυτο δεν ειναι θεμα του αν θα πας ή οχι σε κατάστημα, μπορεις να αρνηθείς την σσφαλεια, εξάλλου πως είσαι σιγουρος οτι απο το αππ δεν θα σου κοτσαρουν  και οτι θέλουν

 

Μπορούν να περάσουν την ασφάλεια από την εφαρμογή; 

1 ώρα πριν, paanos said:

Μπορείς να αρνηθείς και την ασφάλεια και την χρέωση 2 € τον μήνα. Η χρέωση 2€ είναι για το value που σου δίνει κάποιες πληρωμές λογαριασμών, εμβάσματα κλπ "δωρεάν"

@minastμε πρόλαβες 😛

Απλά Θα τους πω ότι δεν τα θέλω αυτά και απλά θέλω να ανοίξω λογαριασμό; 

Link to comment
Share on other sites

το κουμπί του iris στην Viva είναι ενεργό. πάω στην αλφα πχ και εκεί είναι η τελευταία τράπεζα που είχα ενεργό το IRIS άρα εκεί λαμβάνει χρήματα. εάν θέλω να στείλω στην Viva δεν γίνεται γιατί ποτέ δεν μπαίνει ως τελευταίος ενεργός IRIS λογαριασμός! ακόμα και εάν απενεργοποιησω/ενεργοποιήσω το IRIS στην viva δεν γίνεται ως τελευταίος ενεργός λογαριασμός IRIS! ηλιθιοι είναι; 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μετέφερα 160 ευρώ από revolut στη eurobank και η eurobank κράτησε προμήθεια 3,5 ευρώ.υπαρχει άλλη τράπεζα που κρατάει μικρότερη προμήθεια?επίσης αν θελήσω να πληρώσω την πιστωτική μου κάρτα στη eurobank από λογαριασμό άλλης τράπεζας συγκεκριμένα alpha bank, πόσο είναι η προμήθεια? ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, VANGSKG said:

Γεια σας, μετέφερα 160 ευρώ από revolut στη eurobank και η eurobank κράτησε προμήθεια 3,5 ευρώ.υπαρχει άλλη τράπεζα που κρατάει μικρότερη προμήθεια?επίσης αν θελήσω να πληρώσω την πιστωτική μου κάρτα στη eurobank από λογαριασμό άλλης τράπεζας συγκεκριμένα alpha bank, πόσο είναι η προμήθεια? ευχαριστώ.

Αν δεν κάνω λάθος, δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα έχει η Payzy και τα ξένα fintechs όπως η N26.

Θα πρέπει να το τσεκαρεις όμως, γιατί εδώ και καιρό δεν έχω κάνει εμβάσματα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, VANGSKG said:

Γεια σας, μετέφερα 160 ευρώ από revolut στη eurobank και η eurobank κράτησε προμήθεια 3,5 ευρώ.υπαρχει άλλη τράπεζα που κρατάει μικρότερη προμήθεια?επίσης αν θελήσω να πληρώσω την πιστωτική μου κάρτα στη eurobank από λογαριασμό άλλης τράπεζας συγκεκριμένα alpha bank, πόσο είναι η προμήθεια? ευχαριστώ.

 

1 ώρα πριν, geoponer said:

Αν δεν κάνω λάθος, δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα έχει η Payzy και τα ξένα fintechs όπως η N26.

Θα πρέπει να το τσεκαρεις όμως, γιατί εδώ και καιρό δεν έχω κάνει εμβάσματα.

  επισης δωρεαν εισερχομενα εχει και η viva. απο αλφα για πληρωμη αλλης καρτας χρεωνει 1 ευρω, μπορεις να το τσεκαρεις και στην εφαρμογη τους

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, VANGSKG said:

 

ακυρο

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα προσπάθησα πριν λίγο να πληρώσω με πιστωτική κάρτα master card της alfa bank την ΔΕΗ με άτοκες δόσεις αλλά δυστηχως δεν μπόρεσα να υπενθημησω πως ακόμη δεν έχω πάρει την κάρτα σε κανονική μορφή μόνο ψηφιακή μορφή. Αυτό μου έβγαλε μήπως ξέρει κανείς γιατί? 

Screenshot_2024-01-25-00-59-49-067_com.mobileloft.alpha.droid.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, bilis123456 said:

Καλησπέρα στην ομάδα προσπάθησα πριν λίγο να πληρώσω με πιστωτική κάρτα master card της alfa bank την ΔΕΗ με άτοκες δόσεις αλλά δυστηχως δεν μπόρεσα να υπενθημησω πως ακόμη δεν έχω πάρει την κάρτα σε κανονική μορφή μόνο ψηφιακή μορφή. Αυτό μου έβγαλε μήπως ξέρει κανείς γιατί? 

Screenshot_2024-01-25-00-59-49-067_com.mobileloft.alpha.droid.jpg

Επειδη δεν εχει ενεργοποιηθει ακομη η καρτα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως βάζουμε λουμε της Viva τις κάρτες ΤΕΛΕΥΤΑΊΕΣ ενεργές στο IRIS για να στείλουμε σε αυτές χρήματα; ο διακόπτης iris είναι ενεργός αλλά ακόμα και εάν τον κλείσω και τον ανοίξω πάλι δεν 

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2024 at 12:18 ΠΜ, ilka71 said:

το κουμπί του iris στην Viva είναι ενεργό. πάω στην αλφα πχ και εκεί είναι η τελευταία τράπεζα που είχα ενεργό το IRIS άρα εκεί λαμβάνει χρήματα. εάν θέλω να στείλω στην Viva δεν γίνεται γιατί ποτέ δεν μπαίνει ως τελευταίος ενεργός IRIS λογαριασμός! ακόμα και εάν απενεργοποιησω/ενεργοποιήσω το IRIS στην viva δεν γίνεται ως τελευταίος ενεργός λογαριασμός IRIS! ηλιθιοι είναι; 

 

2 ώρες πριν, ilka71 said:

ξέρει κανείς πως βάζουμε λουμε της Viva τις κάρτες ΤΕΛΕΥΤΑΊΕΣ ενεργές στο IRIS για να στείλουμε σε αυτές χρήματα; ο διακόπτης iris είναι ενεργός αλλά ακόμα και εάν τον κλείσω και τον ανοίξω πάλι δεν 

το ιδιο προβλημα εχω και εγω φιλε. ενω ενεργοποιω το iris στην viva τα χρηματα ερχονται στην προηγουμενη τραπεζα που ηταν ενεργοποιημενο.πρεπει να μιλησουμε με την υποστηριξη της viva υποθετω

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2024 at 11:40 ΜΜ, VANGSKG said:

Γεια σας, μετέφερα 160 ευρώ από revolut στη eurobank και η eurobank κράτησε προμήθεια 3,5 ευρώ.υπαρχει άλλη τράπεζα που κρατάει μικρότερη προμήθεια?επίσης αν θελήσω να πληρώσω την πιστωτική μου κάρτα στη eurobank από λογαριασμό άλλης τράπεζας συγκεκριμένα alpha bank, πόσο είναι η προμήθεια? ευχαριστώ.

Υπάρχει και ένας τρόπος να σπας το ποσό μεταφοράς σε 15άρια. Τα εισερχόμενα εμβάσματα έως 15 ευρώ είναι δωρεάν .

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, christou said:

 

το ιδιο προβλημα εχω και εγω φιλε. ενω ενεργοποιω το iris στην viva τα χρηματα ερχονται στην προηγουμενη τραπεζα που ηταν ενεργοποιημενο.πρεπει να μιλησουμε με την υποστηριξη της viva υποθετω

έχω μιλήσει με τσατ Viva και οι άνθρωποι είναι ηλιθιοι. δεν καταλαβαίνουν με τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

έχω μιλήσει με τσατ Viva και οι άνθρωποι είναι ηλιθιοι. δεν καταλαβαίνουν με τίποτα 

Δεν ειναι ηλιθιοι προγραμματισμένοι των 400€ ειναι στο παραμύθι 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

έχω μιλήσει με τσατ Viva και οι άνθρωποι είναι ηλιθιοι. δεν καταλαβαίνουν με τίποτα 

Μίλα κατευθείαν με την https://www.dias.com.gr/ για να τους πει πού είναι η μαλακία!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ilka71 said:

έχω μιλήσει με τσατ Viva και οι άνθρωποι είναι ηλιθιοι. δεν καταλαβαίνουν με τίποτα 

μιλησα μαζι τους και μου απαντησαν οτι εφοσον προκειται για επαγγελματικο λογαριασμο μονο αν ο εντολεας στειλει στο αφμ μας θα εκλετελστει η εντολη.  με τον αριθμο τηλεφωνου δεν θα γινεται καθως ειναι επαγγελματικος λογαριασμος.

πραγματι το δοκιμασα με το αφμ και δουλευει.

με τον αριθμο του κινητου ο εντολεσς δεχεται το μηνυμα ο παραληπτης δεν βρεθηκε

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, christou said:

μιλησα μαζι τους και μου απαντησαν οτι εφοσον προκειται για επαγγελματικο λογαριασμο μονο αν ο εντολεας στειλει στο αφμ μας θα εκλετελστει η εντολη.  με τον αριθμο τηλεφωνου δεν θα γινεται καθως ειναι επαγγελματικος λογαριασμος.

πραγματι το δοκιμασα με το αφμ και δουλευει.

με τον αριθμο του κινητου ο εντολεσς δεχεται το μηνυμα ο παραληπτης δεν βρεθηκε

ναι αλλά σε προσωπικό λογαριασμό Viva πάλι δεν δουλεύει και με αριθμό τηλεφώνου. 

 

. επαγγελματικός με αφμ δουλεύει το iris αυτό το ήξερα

επίσης βλέπω αυτό που είχα διαβάσει πλέον δεν πιστωνονται τα εισερχόμενα  χρήματα στις 3 τα χαράματα αλλά μέσα σε 3 με 5 ωρες! το είδα σήμερα! 2 η ώρα πληρώθηκα με κάρτα 5 είχαν μπει. μιλάω για Viva

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ilka71 said:

ναι αλλά σε προσωπικό λογαριασμό Viva πάλι δεν δουλεύει και με αριθμό τηλεφώνου. 

 

. επαγγελματικός με αφμ δουλεύει το iris αυτό το ήξερα

επίσης βλέπω αυτό που είχα διαβάσει πλέον δεν πιστωνονται τα εισερχόμενα  χρήματα στις 3 τα χαράματα αλλά μέσα σε 3 με 5 ωρες! το είδα σήμερα! 2 η ώρα πληρώθηκα με κάρτα 5 είχαν μπει. μιλάω για Viva

σε προσωπικο λογαριασμο αν θες να τα λαβεις ενεργοποιησε το σε μια αλλη  τραπεζα δεν χαθηκε ο κοσμος.

το θεμα ειναι με τον επαγγελματικο λογαριασμο τι γινεται καθοτι υποχρεωτικη η συνδεση του iris με τον επαγγελματικο λογαριασμο απο 31 ιανουαριου.

επισης εδω και λιγες μερες οι συναλλαγες στην viva εκαθαριζονται μεσα σε 1 ωρα . ειχαν στειλει ενημερωτικο mail προσφατα και απο οτι βλεπω ισχυει...σε 1 ωρα τα χρηματα ειναι στον λογαριασμο

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

άρα επειδή εγώ έχω επαγγελματικό λογαριασμό μόνο στην Viva είναι ήδη έτοιμος; με αφμ με βρίσκουν/πληρώνουν οι πελάτες; το δοκίμασες; 

14 ώρες πριν, christou said:

σε προσωπικο λογαριασμο αν θες να τα λαβεις ενεργοποιησε το σε μια αλλη  τραπεζα δεν χαθηκε ο κοσμος.

το θεμα ειναι με τον επαγγελματικο λογαριασμο τι γινεται καθοτι υποχρεωτικη η συνδεση του iris με τον επαγγελματικο λογαριασμο απο 31 ιανουαριου.

επισης εδω και λιγες μερες οι συναλλαγες στην viva εκαθαριζονται μεσα σε 1 ωρα . ειχαν στειλει ενημερωτικο mail προσφατα και απο οτι βλεπω ισχυει...σε 1 ωρα τα χρηματα ειναι στον λογαριασμο

και στο προσωπικό έχει σημασία. ήθελα να μεταφέρω στον Viva προσωπικό λεφτά για να πληρώσω μέσω Viva εισιτήρια  για συναυλία γιατί από τις άλλες κάρτες είχε προμήθεια και δεν μπορούσα δωρεάν μέσω iris! άρα έχει σημασία

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ilka71 said:

άρα επειδή εγώ έχω επαγγελματικό λογαριασμό μόνο στην Viva είναι ήδη έτοιμος; με αφμ με βρίσκουν/πληρώνουν οι πελάτες; το δοκίμασες; 

και στο προσωπικό έχει σημασία. ήθελα να μεταφέρω στον Viva προσωπικό λεφτά για να πληρώσω μέσω Viva εισητηρια για συναυλία γιατί από τις άλλες κάρτες είχε προμήθεια και δεν μπορούσα δωρεάν μέσω iris! άρα έχει σημασία

Το δοκίμασα και λειτουργεί μια χαρά.

Για το δεύτερο μετέφερε χρήματα από τον επαγγελματικό λογαριασμό της viva στο ατομικό και είσαι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...