Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Οχι δε γράφει κάτι τέτοιο αλλά φαντάζομαι του χρόνου θα υπάρξει σχετική διαπραγμάτευση..

 

Κυκλοφορούν φήμες ότι η διαπραγμάτευση δυσκόλεψε πάρα πολύ για τους συνδρομητές. Γι αυτό ρώτησα αν αναφέρει κατι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Στο site της euro δεν λέει κάπου ότι με τόσες αγορές είναι δωρεάν

 

Λαθος!

 

Πρωτα απο ολα ΠΑΝΤΑ κραταμε αντιγραφα, PDF την καθε συμβαση για το καθε προιον που αγοραζουμε!!!

 

Οσον αφορα την καρτα της Eurobank YES VISA GR

 

Απο το αρχειο μου βρηκα το παρακατω

 

Συνδρομή κάρτας:

 

Κύριου κατόχου: Δωρεάν για τα 2 χρόνια. Από τον 3ο χρόνο και εφεξής 30€ για την κύρια κάρτα ετησίως, εφόσον το ετήσιο συνολικό ποσό αγορών δεν υπερβαίνει τα 1.500 ευρώ.

 

Πρόσθετου μέλους: Δωρεάν για κάθε πρόσθετη κάρτα

 

Με βαση το ανωθεν προσετρεξα στο ιντερνετ και ιδου που ακομα και σημερα το αναφερει

 

https://www.eurobank.gr/el/retail/proionta-upiresies/proionta/kartes/pistotikes-kartes/yes-visa/online-aitisi/popup_precontractinfo

 

ΠΑΝΤΑ ομως ΚΡΑΤΑΜΕ ΑΡΧΕΙΟ ΤΩΝ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτοι εκει στην Eurobank Η εξυπηρετηση πελατων της στο 2109555555 μου θυμησε την εξυπηρετηση πελατων της Wind

Σημερα αλλαξα καρτοκινητο και θελησα να δηλωσω το νεο μου αριθμο στην τραπεζα για να λαμβανω εκει τα sms επιβεβαιωσης που απαιτουνται για τις συναλλαγες στο ebanking

Τηλεφωνησα λοιπον στο 2109555555, περιμενα αρκετα λεπτα, ταυτοποιηθηκα απο το αυτοματοποιημενο συστημα με χρηση καρτας, ταυτοποιηθηκα μετα απο υπαλληλο με προσωπικες ερωτησεις, με συνεδεσαν με το τμημα ebanking, ταυτοποιηθηκα ξανα, και οταν ζητησα να καταχωρησουν τον νεο μου αριθμο πήρα την απαντηση οτι θα πρεπει να μεταβω σε καταστημα.

Αντεδρασα εντονα, ειπα οτι για να γινει αυτο πρεπει να χασω ενα μεροκαματο και να παω 30 χιλιομετρα μακρια απο την κατοικια μου, και το μονο που δεχτηκε ο υπαλληλος ειναι να καταχωρησηει ενα αιτημα και αν γινει δεκτο. Μου τονισε μαλιστα οτι αν χρειστουν επιλεον διευκρινησεις θα με καλεσουν στον παλιό (!!!) αριθμο τηλεφωνου.

Τι να πω ; Την ιδια ωρα διαφημιζουν online αιτηση για εκδοση πιστωτικης καρτας χωρις επισκεψη σε καταστημα !

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

έχουν συνδέσει το κινητό με την ταυτότητα του καθενός και με την εξουσιοδότηση εντολών γιαυτό συμβαίνει αυτό, καλή είναι η ασφάλεια!

 

τώρα θα μου πεις η γερμανική τράπεζα απλά τα κάνει όλα εξ αποστάσεως...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

έχουν συνδέσει το κινητό με την ταυτότητα του καθενός και με την εξουσιοδότηση εντολών γιαυτό συμβαίνει αυτό, καλή είναι η ασφάλεια!

 

τώρα θα μου πεις η γερμανική τράπεζα απλά τα κάνει όλα εξ αποστάσεως...

 

Δεν ξερω τι κανει η γερμανικη τραπεζα αλλα αυτο που λες για τη συνδεση ειναι ενας λογος να γινει αμεσα η αλλαγη. Αν εγω εχω χασει το παλιο κινητο, ο νεος κατοχος ( ή ο κλεφτης) εχει ενα ισχυρο ατου ταυτοπροσωπιας.

Κι εγω ταυτοποιηθηκα με την χρηση καρτας και καδικο Europhone banking

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτοι εκει στην Eurobank Η εξυπηρετηση πελατων της στο 2109555555 μου θυμησε την εξυπηρετηση πελατων της Wind

Σημερα αλλαξα καρτοκινητο και θελησα να δηλωσω το νεο μου αριθμο στην τραπεζα για να λαμβανω εκει τα sms επιβεβαιωσης που απαιτουνται για τις συναλλαγες στο ebanking

Τηλεφωνησα λοιπον στο 2109555555, περιμενα αρκετα λεπτα, ταυτοποιηθηκα απο το αυτοματοποιημενο συστημα με χρηση καρτας, ταυτοποιηθηκα μετα απο υπαλληλο με προσωπικες ερωτησεις, με συνεδεσαν με το τμημα ebanking, ταυτοποιηθηκα ξανα, και οταν ζητησα να καταχωρησουν τον νεο μου αριθμο πήρα την απαντηση οτι θα πρεπει να μεταβω σε καταστημα.

Αντεδρασα εντονα, ειπα οτι για να γινει αυτο πρεπει να χασω ενα μεροκαματο και να παω 30 χιλιομετρα μακρια απο την κατοικια μου, και το μονο που δεχτηκε ο υπαλληλος ειναι να καταχωρησηει ενα αιτημα και αν γινει δεκτο. Μου τονισε μαλιστα οτι αν χρειστουν επιλεον διευκρινησεις θα με καλεσουν στον παλιό (!!!) αριθμο τηλεφωνου.

Τι να πω ; Την ιδια ωρα διαφημιζουν online αιτηση για εκδοση πιστωτικης καρτας χωρις επισκεψη σε καταστημα !

Αλλάζει και από το e-banking

 

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει και από το e-banking

 

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

 

Οχι δεν αλλαζει

Το προσπαθησα πριν καλεσω

Για κοιταξε το ξανα

Στο ebanking αλλαζει ο αριθμος κινητου που θα σου ερχονται διαφορες ειδοποιησεις απο την τραπεζα

Εγω μιλαω για τον αριομο κινητου που ερχεται το sms με τον εξαψηφιο κωδικο που βαζουμε για να ολοκληρωθει η συναλλαγη

Αλλαξα εκει το κινητο αλλα οι κωδικοι εξακολουθουν να ερχονται στο παλιο

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Στην eurobank έρχονται όλες στο νέο τηλέφωνο,τουλάχιστον έρχονταν πριν ένα μήνα. Πχ όταν αλλάξεις password στο e-banking dd15327b0e8749de10def1f2ae72dc46.jpg

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν επιμένω πάντως γιατί πλέον δεν την χρησιμοποιήω παρά ελάχιστα.

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που λέει o bill33, κι εγώ ενώ είχα καταχωρήσει το νέο αριθμό μου στο κατάστημα, δεν είχε περαστεί για τους 6ψήφιους κωδικούς και το άλλαξα μόνος μου από το site πριν 2 βδομάδες.

 

Ρυθμίσεις > Κωδικός μιας χρήσης > Απενεργοποίηση > Ενεργοποίηση ξανά και ακολουθείς τις οδηγίες

Edited by JohnLi
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Έχω πιστωτική στην εθνική τράπεζα την gold Mastercard έκανα αίτηση να αυξηθεί το όριο αγορών από 1500 σε 3000.Εγκριθηκε.οταν έκανα την αίτηση μου ζήτησαν έναν τραπεζικό λογαριασμό και μου είπαν ότι τα πράγματα έχουν αλλάξει και πλέον όταν θα είναι να πληρωθεί το ποσό της κάρτας θα μου τα κρατάνε από τον λογαριασμό κάτι σαν πάγια εντολή δηλαδή. Το θέμα είναι όμως αν εγώ την πληρώσω πχ έβαλα βενζίνη εχθές 45 ευρώ με την πιστωτική αυτά τα 45 ευρώ που χρωστάω στην κάρτα δεν γίνεται πλέον να τα πληρώσω; Θα μου γίνει αυτόματη κράτηση; Σας ρωτάω γιατί ξέχασα να ρωτήσω αυτήν την λεπτομέρεια στην τράπεζα. Να επισημάνω ότι σε περίπτωση που δεν είχε έγκριση αίτηση θα συνέχιζα με το παλιό σύστημα δηλαδή θα πλήρωνα εγώ οπότε ειχα. Αν γνωρίζετε κάτι βοηθάτε λιγάκι.

:):):):)

 

 

Ποσο καιρο εχεις χρυση καρτα της Εθνικης ;

Προ 10 ημερων με ενημερωσαν πως το πιστωτικο οριο ξεκινα απο τις 9000€ με αδιαπραγματευτη συνδρομη.

Πως γινεται εσυ να εχεις χρυση με 1500€ οριο ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

την εχω απο το 2008 μου την χορηγησαν με το στεγαστικο δανειο μαζι δωρεαν.Δεν εχει συνδρομη μιλαω για την gold mastercard.θα εβαζα εδώ screenshoot απο το ιντερνετ banking να δεις αλλά δέν ξέρω πώς να καλύψω τα νουμερα της κάρτας.

:):):):):):):):)

τα σβήνεις με το paint

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και στο PowerPoint να το κρύψεις με τετραγωνάκια και να βγάλεις εκείνο print screen.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Κωδικός μιας χρήσης > Απενεργοποίηση > Ενεργοποίηση ξανά και ακολουθείς τις οδηγίες

Αυτό ειναι

Ζητώ συγνώμη που επεμενα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κι εγώ σήμερα το νέο web banking της Alpha. Δεν με ενθουσίασε.

Δεν καταλαβαίνω γιατί όταν είμαι σε ένα προϊόν (πχ πιστωτική) να μην μπορώ να δω τις κινήσεις του και να πρέπει να πάω σε χωριστή κατηγορία από το βασικό μενού (Ιστορικό). Εκτός και εάν έχασα κάτι πολύ προφανές...

Κατά τα άλλα, πολύ ευπρόσδεκτη προσθήκη η διαχείριση πάγιων εντολών, κάτι που παλιά γινόταν μόνο με φυσική παρουσία σε κατάστημα.

 

Και μία ερώτηση: Στην Alpha υπάρχει τρόπος να γίνει αίτηση αύξησης ορίου πιστωτικής μέσα από το web banking;

Link to comment
Share on other sites

Έκανες δουλεια σου;αυτό μετρά.

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Ναι έκανα. Ευχαριστώ.

Στην αρχή άλλαξα τον αριθμό τηλεφώνου στο μενού Ειδοποιήσεις / Επεξεργασία ειδοποιήσεων. Έγινε η αλλαγή εκεί αλλά τα sms με τους κωδικούς εξακολουθούν να έρχονται στο παλιό. Έπρεπε να αλλαχθεί και εκεί που γράψατε για ισχύει για τους κωδικούς ταυτοποίησης.

Πάντως και στην εξυπηρέτηση πελατών δεν το ήξεραν Μόνο σε κατάστημα μου ειπαν κατηγορηματικα.

Τώρα παραμένει ο παλιός αριθμός μόνο στα προσωπικά στοιχεία, αλλά δεν με νοιάζει. Ας ψάξουν να με βρουν αν θέλουν, αλλιώς όταν αναγκαστώ να κάνω επίκαιροποίηση στοιχειων

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

την εχω απο το 2008 μου την χορηγησαν με το στεγαστικο δανειο μαζι δωρεαν.Δεν εχει συνδρομη μιλαω για την gold mastercard.θα εβαζα εδώ screenshoot απο το ιντερνετ banking να δεις αλλά δέν ξέρω πώς να καλύψω τα νουμερα της κάρτας.

 

:):):):):):):):)

 

 

Προς θεου φιλε μου δεν χρειαζεται να κανεις κατι τετοιο.

Απλα εχοντας στο μυαλο τα σημερινα δεδομενα απορησα για αυτο που εγραψες.

Ετσι ομως οπως το αναλυεις πιο πανω και ειδικα 11 χρονια πριν, μιλαμε πια για αλλο συμπαν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου εγώ στην εθνική πήγα στην τράπεζα και μου ζήτησαν εκαθαριστικό εφορίας και μισθοδοσία για να εγκριθεί.δέν ξέρω για alphabank τι γίνεται.

:):):):):):)

 

Μα εννοείται ότι δεν έχω πρόβλημα να ανεβάσω τα δικαιολογητικά, ούτως ή άλλως κάθε χρόνο χρειάζονται επικαιροποίηση. Το τρέξιμο στο κατάστημα θέλω να αποφύγω...

Link to comment
Share on other sites

Με τη συνδρομή 30 ευρώ το χρόνο προβλέπω να ακυρώνονται χιλιάδες πιστωτικές κάρτες. Π.χ. εγώ έχω τέσσερις κάρτες και χρησιμοποιώ μόνο τις δύο, δεν υπάρχει κανένας λόγος να δινω 60 ευρώ τον χρόνο για κάρτες που δεν χρησιμοποιώ, θα τις ακυρώσω.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Και μία ερώτηση: Στην Alpha υπάρχει τρόπος να γίνει αίτηση αύξησης ορίου πιστωτικής μέσα από το web banking;

 

Ναι γίνεται, απλά δε θυμάμαι το mail που πρέπει να στείλεις τα δικαιολογητικά, κάνε μια κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών. Είχα καλέσει παλιότερα αλλά τελικά δεν έστειλα ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Είδα κι εγώ το νέο internet banking της Alpha Bank. Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε, αλλά ούτε και ότι δεν μου άρεσε. Προσωπικά, βρίσκω λίγο ανούσια την αλλαγή, γιατί θα μπορούσαν να προβούν σε αναβαθμίσεις, κρατώντας το τωρινό interface, το οποίο κατά τη γνώμη μου παραμένει σύγχρονο. Το μόνο που δεν βρήκα στο νέο interface είναι η δυνατότητα μεταφοράς bonus πόντων από μία κάρτα σε μία άλλη.
Link to comment
Share on other sites

Με τη συνδρομή 30 ευρώ το χρόνο προβλέπω να ακυρώνονται χιλιάδες πιστωτικές κάρτες. Π.χ. εγώ έχω τέσσερις κάρτες και χρησιμοποιώ μόνο τις δύο, δεν υπάρχει κανένας λόγος να δινω 60 ευρώ τον χρόνο για κάρτες που δεν χρησιμοποιώ, θα τις ακυρώσω.

 

Όπως λες κι εσύ, θα ακυρωθούν κάρτες που δεν χρησιμοποιούνται, από τις οποίες οι τράπεζες δεν είχαν κάποιο κέρδος.

 

Ισα-ισα που θα ξεκαθαριστεί το πελατολόγιο των τραπεζών και θα αποφύγουν την ανανέωση ανενεργών καρτών (πλαστικα, αποστολη και εξοδα διαχειρισης) και θα εστιάσουν στο "άρμεγμα " των ενεργών.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...