Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Καλημέρα,

 

 

 

Πως το έχεις καταφέρει αυτό; Εμένα δέχονται 20.000 πόντους το μήνα σαν μέγιστο όριο ανά κάρτα και αναγκάζομαι να σπάω τις συναλλαγές σε 2 κάρτες για να μην χάνω τους επιπλέον πόντους κάθε μήνα.

 

Αυτο ακριβως. Ειναι 20.000 ποντοι ανα καρτα. Αν εχεις προσθετη καρτα ειναι 20.000 ποντοι ανα πλαστικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α οκ τότε, και εσύ τις σπας σε διαφορετικές κάρτες δηλαδή. Μου έδωσες ελπίδα σε μία φάση πως κάνουν εξαιρέσεις να το κυνηγούσα :(

Φιλικά,

 

Γιώργος Βαρδίκος

HyperHosting Web Hosting Services

http://www.hyperhosting.gr

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να πληρωσω την εφορια μεσω της εφαρμογης nbg.

Δε μπορώ να βρω ομως την διαδρομή

Μια βοήθεια?

Ευχαριστώ

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να πληρωσω την εφορια μεσω της εφαρμογης nbg.

Δε μπορώ να βρω ομως την διαδρομή

Μια βοήθεια?

Ευχαριστώ

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Αναφέρεσαι στο mobile app, στο SimplePay ή στο web banking της Εθνικής?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/OLutvxO.png
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/OLutvxO.png

 

κάθε Παρασκευή το κάνει αυτό;Νομίζω ότι και την προηγούμενη Παρασκευή πάλι κάτι έφτιαχναν στην εκδοση για android και ήταν αδύνατη η σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε ....
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Θέλω να κάνω paypal για ένα e-shop που ετοιμάζω.

Δεν έχω κάνει ποτέ ξανά στο παρελθόν.

Τι χρειάζομαι; Υπάρχουν κάπου οδηγίες στα ελληνικά; To συνδέω με τραπεζικό λογαριασμό ή με κάρτα; Να κάνω Personal ή Businnes;

 

Eυχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρωτήσεις εδώ.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Θέλω να κάνω paypal για ένα e-shop που ετοιμάζω.

Δεν έχω κάνει ποτέ ξανά στο παρελθόν.

Τι χρειάζομαι; Υπάρχουν κάπου οδηγίες στα ελληνικά; To συνδέω με τραπεζικό λογαριασμό ή με κάρτα; Να κάνω Personal ή Businnes;

 

Eυχαριστώ πολύ.

 

Προφανώς business account για να συνδεθεί με την εταιρία. Για περισσότερες λεπτομέρειες ρώτα καλύτερα στο αντίστοιχο θέμα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με πιστωτικές, ας ρωτήσω . σκέφτομαι να αγοράσω ένα ps4 από public που κάνει 360€ αλλά με βολεύει να βάλω 3-4 δόσεις με πιστωτική. με το άτοκες που γράφει στο site του public εννοεί ότι τελική τιμή θα πληρώσω 360€ ή ακόμα και στις άτοκες δόσεις υπάρχουν χρεώσεις από την τράπεζα? από Πειραιώς θα βγάλω πιστωτική, αν αποφασίσω να αγοράσω με πιστωτική τελικά.
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με πιστωτικές, ας ρωτήσω . σκέφτομαι να αγοράσω ένα ps4 από public που κάνει 360€ αλλά με βολεύει να βάλω 3-4 δόσεις με πιστωτική. με το άτοκες που γράφει στο site του public εννοεί ότι τελική τιμή θα πληρώσω 360€ ή ακόμα και στις άτοκες δόσεις υπάρχουν χρεώσεις από την τράπεζα? από Πειραιώς θα βγάλω πιστωτική, αν αποφασίσω να αγοράσω με πιστωτική τελικά.

Αν λέει άτοκες δόσεις απλά διαιρείται το τελικό ποσό σε όσες δόσεις σου λέει ότι έχει περιθώριο. Πχ λέει μέχρι 12 άτοκες. 360/12 χωρίς καμία άλλη χρέωση. Φυσικά μπορείς να βάλεις και λιγότερες.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την ενημέρωση. γιατί μπήκα στο site της Πειραιώς να δω και τι κάρτες υπάρχουν πληροφοριακά ε και αγχώθηκα λίγο βλέποντας κάτι 15% που έλεγε για επιστροφή κάτι άλλα 2% και λέω άμα είναι το 360 να γίνει 400, ας τα μαζέψω όλα κάποια στιγμή να τα δώσω ντούκου. πρώτο χρόνο λέει δεν έχει και συνδρομή άρα βγάζω άμα είναι, πληρώνω τις δόσεις και μετά την ακυρώνω κι αν χρειαστεί στο μέλλον ξανά, ξανά βγάζω.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την ενημέρωση. γιατί μπήκα στο site της Πειραιώς να δω και τι κάρτες υπάρχουν πληροφοριακά ε και αγχώθηκα λίγο βλέποντας κάτι 15% που έλεγε για επιστροφή κάτι άλλα 2% και λέω άμα είναι το 360 να γίνει 400, ας τα μαζέψω όλα κάποια στιγμή να τα δώσω ντούκου. πρώτο χρόνο λέει δεν έχει και συνδρομή άρα βγάζω άμα είναι, πληρώνω τις δόσεις και μετά την ακυρώνω κι αν χρειαστεί στο μέλλον ξανά, ξανά βγάζω.

 

Αν πληρωνεις τις δοσεις σου κανονικα στην ημερομηνια τους, δεν εχεις καμια επιβαρυνση. Αλλα μην νομίζεις οτι ειναι τοσο ευκολο

1. Να βγαλεις πιστωτικη

2.Να την ακυρωσεις

3. Να ξαναβγαλεις οταν την χρειαστεις

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Για την Πειραιώς πάντως αν έχεις εκεί μισθοδοσία ή περνάς τουλάχιστον 2.500€/χρόνο θα έχεις δωρεάν συνδρομή και μετά τον πρώτο χρόνο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για την Πειραιώς πάντως αν έχεις εκεί μισθοδοσία ή περνάς τουλάχιστον 2.500€/χρόνο θα έχεις δωρεάν συνδρομή και μετά τον πρώτο χρόνο.

 

Και στην alpha το ίδιο περίπου ισχύει, δε ξέρω για μισθοδοσία

"Η κάρτα προσφέρεται χωρίς χρέωση ετήσιας συνδρομής εφόσον το ύψος των ετήσιων αγορών με χρήση κύριας και

πρόσθετης κάρτας κατά το προηγούμενο έτος ήταν μεγαλύτερο ή ίσο των Ευρώ 2.000"

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εχει προσπαθησει κανεις να κανει αναληψη απο πιστωτικη και να μπορεσε? η απαγορευεται ακομα?

Ανάληψη μετρητών από cc ακόμα δεν επιτρέπεται.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ανάληψη μετρητών από cc ακόμα δεν επιτρέπεται.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

+ ότι είναι μεγάλο λάθος γιατι το επιτόκιο είναι στον θεό!!!

ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!!

Link to comment
Share on other sites

+ ότι είναι μεγάλο λάθος γιατι το επιτόκιο είναι στον θεό!!!

ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!!

Έτσι ακριβώς.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

+ ότι είναι μεγάλο λάθος γιατι το επιτόκιο είναι στον θεό!!!

ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!!

 

+ οτι τοκιζονται απο την ημερα αναληψης και οχι απο την εκδοση του λογαριασμου οπως οι αγορες

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Από την Παρασκευή, προβλέπεται και προμήθεια της Τράπεζας για πληρωμή βεβαιωμένων οφειλών προς το Δημόσιο:

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1500155146

Link to comment
Share on other sites

Από την Παρασκευή, προβλέπεται και προμήθεια της Τράπεζας για πληρωμή βεβαιωμένων οφειλών προς το Δημόσιο:

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1500155146

 

Μονο οταν γινεται απο τα γκισε με καταβολή μετρητών

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...