Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Ξέρει κανείς τι παίζει με τα e-banking των τραπεζών; Εννοώ χρεώσεις για μεταφορές ποσών και αν είναι ίδιες για όλες τις τράπεζες.
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια που περναμε.

 

Η Πειραιως μπλοκαρε την καρτα μου γιατι ειδοποιηθηκε απο τη Visa οτι λεει περιπτωση τα στοιχεια μου να υποκλαπηκαν (μεχρι τωρα εκλεβαν απο τη Μαστερκαρντ).

 

Πηραν τηλ. Ελλαδα, τους εδωσαν τον Βρετανικο αριθμο μου οι δικοι μου (δε μπορουσαν να τους πουν περι τινος προκειται... ειναι μυστικο) και δυο εβδομαδες τωρα προσπαθουν φαινεται να δουν πως θα τον καλεσουν! :rolleyes:

 

Να' ναι καλα οι ανθρωποι που με αφησαν σχεδον χωρις λεφτα. :X

 

Και το κουλο της υποθεσης ειναι οτι παρολο που μιλησα με το telephone banking για να μου στειλουν νεα καρτα εδω, και τους εδωσα τη διευθυνση μου... θελουν λεει και φαξ (!) με φωτοτυπια της ταυτοτητας μου και τη διευθυνση (!).

 

Ναι, το ομολογω... μια μικρη βοηθεια θα την ηθελα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μου το θύμησες (σχετικό-άσχετο...), η Abbey στην οποία ηλιθίως μετέφερα το banking μου πριν από λίγους μήνες θέλει κάθε φορά που έχω σκοπό να χρησιμοποιήσω την κάρτα μου εκτός Αγγλίας να τους παίρνω λέει τηλέφωνο. Αλλιώς τη μπλοκάρουν (το έκαναν την τελευταία φορά που ήμουν Ελλάδα).

 

Όλες μου άλλες (αγγλικές) κάρτες, πιστωτικές και χρεωστικές, έχουν ανάλογη διαδικασία αλλά μόνο για όταν φεύγεις εκτός Ευρώπης, όχι όταν φεύγεις εκτός Αγγλίας. Τι μ@λ@κες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια πιστωτική κάρτα έχει το χαμηλότερο επιτόκιο

της αγοράς γιατί σκέφτομαι να βγάλω...

Έχω φάει τα νιάτα μου με την prepaid βάλε-βγάζε λεφτά...

 

Ευχαριστώ,

Μάνος

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια που περναμε.

 

Η Πειραιως μπλοκαρε την καρτα μου γιατι ειδοποιηθηκε απο τη Visa οτι λεει περιπτωση τα στοιχεια μου να υποκλαπηκαν (μεχρι τωρα εκλεβαν απο τη Μαστερκαρντ).

 

Πηραν τηλ. Ελλαδα, τους εδωσαν τον Βρετανικο αριθμο μου οι δικοι μου (δε μπορουσαν να τους πουν περι τινος προκειται... ειναι μυστικο) και δυο εβδομαδες τωρα προσπαθουν φαινεται να δουν πως θα τον καλεσουν! :rolleyes:

 

Να' ναι καλα οι ανθρωποι που με αφησαν σχεδον χωρις λεφτα. :X

 

Και το κουλο της υποθεσης ειναι οτι παρολο που μιλησα με το telephone banking για να μου στειλουν νεα καρτα εδω, και τους εδωσα τη διευθυνση μου... θελουν λεει και φαξ (!) με φωτοτυπια της ταυτοτητας μου και τη διευθυνση (!).

 

Ναι, το ομολογω... μια μικρη βοηθεια θα την ηθελα... :rolleyes:

 

Τέτοια λέγε μας τώρα... Κάτι ήξερα κι έβγαλα κ από άλλες τράπεζες κάρτα .. για καβάτζα..

 

Πάντως σε φίλη μου συνέβη το εξής :

Εβγαλε Debit Card από Αγροτική τράπεζα (αυτή με το chip-άκι) και για λόγους ασφαλείας άλλαξε το αρχικό pin με κάποιο δικής της επιλογής.. Όλα καλά με τις συναλλαγές της στην Ελλάδα στα ΑΤΜ. Στο εξωτερικό όμως, δεν μπόρεσε να χρεώσει την κάρτα της ούτε για αστείο.. Ζητούσε pin, έδινε και της έβγαζε wrong pin στα "μηχανήματα" που έχουν τα καταστήματα για να χρεώνουν τις κάρτες ...

Η απάντηση από την ΑΤΕ ήταν.. : Δεν έπρεπε να αλλάξει το αρχικό pin, η VISA μπλοκάρει τις συναλλαγές σε αυτά τα μηχανήματα όταν έχει αλλάξει το pin της ΑΤΕ debit κάρτας και δεν το έχουμε λύσει ακόμα το θέμα... Όσο για αναλήψεις από ATM, δοκιμάστε το..αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει σε όλες τις τράπεζες ..

Ευτυχώς .. σε όσες δοκίμασε στο Η.Β. δεν υπήρξε πρόβλημα (Lloyds, HSBC, Barclay's, Abbey) .. Έχετέ το υπ'όψν σας πάντως... όσοι βγάλατε αυτή την κάρτα...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια λέγε μας τώρα... Κάτι ήξερα κι έβγαλα κ από άλλες τράπεζες κάρτα .. για καβάτζα..

 

Πάντως σε φίλη μου συνέβη το εξής :

Εβγαλε Debit Card από Αγροτική τράπεζα (αυτή με το chip-άκι) και για λόγους ασφαλείας άλλαξε το αρχικό pin με κάποιο δικής της επιλογής.. Όλα καλά με τις συναλλαγές της στην Ελλάδα στα ΑΤΜ. Στο εξωτερικό όμως, δεν μπόρεσε να χρεώσει την κάρτα της ούτε για αστείο.. Ζητούσε pin, έδινε και της έβγαζε wrong pin στα "μηχανήματα" που έχουν τα καταστήματα για να χρεώνουν τις κάρτες ...

Η απάντηση από την ΑΤΕ ήταν.. : Δεν έπρεπε να αλλάξει το αρχικό pin, η VISA μπλοκάρει τις συναλλαγές σε αυτά τα μηχανήματα όταν έχει αλλάξει το pin της ΑΤΕ debit κάρτας και δεν το έχουμε λύσει ακόμα το θέμα... Όσο για αναλήψεις από ATM, δοκιμάστε το..αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει σε όλες τις τράπεζες ..

Ευτυχώς .. σε όσες δοκίμασε στο Η.Β. δεν υπήρξε πρόβλημα (Lloyds, HSBC, Barclay's, Abbey) .. Έχετέ το υπ'όψν σας πάντως... όσοι βγάλατε αυτή την κάρτα...

 

Κοιτα, δε με πειραζει οτι συνεβη αλλα οτι δε με ενημερωσαν οπως οφειλαν... ή τουλαχιστον να ζητουσαν να επικοινωνησω εγω μαζι τους.

Και χθες που μιλησα με το e-banking, ειδαν τι συναλλαγες προσπαθουσα να κανω... αλλα τις μπλοκαραν ολες.

 

Anyway, εγω ψιλοξεμεινα γιατι δε θυμαμαι το πιν απο την αγγλικη καρτα και μπορω να τη χρησιμοποιησω σε ελαχιστα μερη χωρις το πιν.

Πλεον στελνω τα λεφτα με εμβασματα στον αγγλικο λογαριασμο αφου η Lloyds δεν χρεωνει για εισερχομενα τιποτα.

 

Το τσιπακι ειναι ακομα αχρηστο στην Ελλαδα μιας και δεν εχουν τερματικα στα καταστηματα που να το χρησιμοποιουν. Περα απο αυτο, εμενα δε μου αρεσει γιατι αν υποπεσει το πιν σου αντε απεδειξε οτι δεν εκανες εσυ τις συναλλαγες.

Το ιδανικοτερο θα ηταν μαλλον συνδιασμος πιν και υπογραφης.

 

Υποψιαζομαι πως αν η φιλη σου δοκιμαζε το πιν που της ειχε δωσει η ΑΤΕ τοτε θα λειτουργουσε μια χαρα. Ειναι σιγουρη οτι το πιν που αλλαξε ηταν αυτο στο τσιπακι; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μου το θύμησες (σχετικό-άσχετο...), η Abbey στην οποία ηλιθίως μετέφερα το banking μου πριν από λίγους μήνες θέλει κάθε φορά που έχω σκοπό να χρησιμοποιήσω την κάρτα μου εκτός Αγγλίας να τους παίρνω λέει τηλέφωνο. Αλλιώς τη μπλοκάρουν (το έκαναν την τελευταία φορά που ήμουν Ελλάδα).

 

Όλες μου άλλες (αγγλικές) κάρτες, πιστωτικές και χρεωστικές, έχουν ανάλογη διαδικασία αλλά μόνο για όταν φεύγεις εκτός Ευρώπης, όχι όταν φεύγεις εκτός Αγγλίας. Τι μ@λ@κες...

 

Απαραδεκτοι.

Βεβαια για μεγαλα ποσα το κανουν και για συναλλαγες στο Η.Β.

Δεν ξερω για Abbey, αλλα η Νατγουεστ που καποτε ειχα οταν ετυχε να πληρωσω διδακτρα επρεπε να καλεσουν την τραπεζα και να μιλησω μαζι τους δινοντας τα στοιχεια μου. Το κορυφαιο ηταν οτι ειχαν 10 λεπτα στην αναμονη την υπαλληλο του πανεπιστημιου. :p

Link to comment
Share on other sites

Πήγα πριν από λίγο να βγάλω λεφτά από ΑΤΜ της Τράπεζας Κύπρου και μου έλεγε το σύστημα πως ο λογαριασμός μου δεν υπάρχει (Ταμιευτηρίου)! Δεν μπορώ να δω ούτε το υπόλοιπό μου. Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο το συγκεκριμένο γεγονός; Δοκιμάζοντας και σε AΤM's 5-6 τραπεζών διαμέσου του "ΔΙΑΣ", μου λέγαν όλα ότι δεν μπορεί να γίνει η συγκεκριμένη συναλλαγή.

Λέτε να μου "'έφαγαν" τα λεφτά;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Πήγα πριν από λίγο να βγάλω λεφτά από ΑΤΜ της Τράπεζας Κύπρου και μου έλεγε το σύστημα πως ο λογαριασμός μου δεν υπάρχει (Ταμιευτηρίου)! Δεν μπορώ να δω ούτε το υπόλοιπό μου. Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο το συγκεκριμένο γεγονός; Δοκιμάζοντας και σε AΤM's 5-6 τραπεζών διαμέσου του "ΔΙΑΣ", μου λέγαν όλα ότι δεν μπορεί να γίνει η συγκεκριμένη συναλλαγή.

Λέτε να μου "'έφαγαν" τα λεφτά;

 

Αν σου είχαν φάει τα λεφτά απλά θα σου έβγαζε το λογαριασμό

με μηδενικό υπόλοιπο...υποθέτω (και ελπίζω!) ότι γίνονται κάποιες εργασίες στο δίκτυο της Τράπεζας Κύπρου και προσωρινά δεν έχεις πρόσβαση στο λογαριασμό σου.

 

Αν ξέρεις κάποιον άλλο με λογαριασμό στην ίδια τράπεζα μπορείτε να δοκιμάσετε με την κάρτα του για να το επιβεβαιώσεις.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πήγα πριν από λίγο να βγάλω λεφτά από ΑΤΜ της Τράπεζας Κύπρου και μου έλεγε το σύστημα πως ο λογαριασμός μου δεν υπάρχει (Ταμιευτηρίου)! Δεν μπορώ να δω ούτε το υπόλοιπό μου. Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο το συγκεκριμένο γεγονός; Δοκιμάζοντας και σε AΤM's 5-6 τραπεζών διαμέσου του "ΔΙΑΣ", μου λέγαν όλα ότι δεν μπορεί να γίνει η συγκεκριμένη συναλλαγή.

Λέτε να μου "'έφαγαν" τα λεφτά;

 

Δεν υπαρχει καποιο τηλεφωνο εξυπηρετησης πελατων της τραπεζας να καλεσεις;Μπορει να εχει χαλασει η καρτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έπαθε τίποτε η κάρτα γιατί πέρασαν 6 μήνες από τότε που την έβγαλα. Η τελευταία χρησιμοποίηση της ήταν τον περασμένο Οκτώβρη.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

έχεις να χρησιμοποιήσεις τον λογ/μο από τον Οκτώβριο? υπάρχει περίπτωση να έγινε ο λογ/μος "dormant", για λόγους ασφαλείας. τα χρήματα είναι ακόμα εκεί, σε αυτή την περίπτωση, απλά πρέπει να ζητήσεις να σου βγάλουν το dormant. ξαναπροσπάθησε την Δευτέρα πάντως...
Link to comment
Share on other sites

έχεις να χρησιμοποιήσεις τον λογ/μο από τον Οκτώβριο? υπάρχει περίπτωση να έγινε ο λογ/μος "dormant", για λόγους ασφαλείας. τα χρήματα είναι ακόμα εκεί, σε αυτή την περίπτωση, απλά πρέπει να ζητήσεις να σου βγάλουν το dormant.

 

Δε νομίζω τόσο σύντομα. Στην τράπεζα μου πρέπει ο λογαριασμός να είναι ακίνητος τουλάχιστον ένα εξάμηνο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια Visa Electron της Εθνικής, με 900 ευρώ πιστωτικό όριο και χωρίς συνδρομή, αλλά μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Το paypal δεν την δέχεται, στο site της Wind δε μπορώ να κάνω online ανανέωση, πρακτικά άχρηστη μου είναι! :lol:

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΘΝΙΚΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιά είναι η καλύτερη προπληρωμένη κάρτα για συναλλαγές στο amazon.co.uk,play.com και paypal;

Για μενα η prepaid της τραπεζας Κυπρου! μπορεις να χειριστεις τον λογαριασμο σου και απο το ιντερνετ.

επισης και το ιντερνετ banking της ιδιας τραπεζας μου εχει λυσει τα χερια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για μενα η prepaid της τραπεζας Κυπρου! μπορεις να χειριστεις τον λογαριασμο σου και απο το ιντερνετ.

επισης και το ιντερνετ banking της ιδιας τραπεζας μου εχει λυσει τα χερια.:)

 

Την έχεις χρησιμοποιήσει στα site που ανέφερα;Είναι visa ή visa electron;Από κρατήσεις τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους.

Γνωρίζετε αν υπάρχει πιστωτική κάρτα που να μην χρεώνει έξοδα ανάληψης μετρητών?

Λόγω της δουλείας μου χρειάζεται πολλές φορές να πάρω μετρητά τα οποία επιστρέφω μετά από 15 μέρες. Δεν θέλω να χρεώνομαι 25 ευρώ κάθε φορά που τραβάω 1000 ευρώ.

Στην κάρτα που έχω της eurobank τους έχω ειδοποιήσει ότι δεν προτίθεμαι να πληρώσω αυτήν την χρέωση μιας και έχει κριθεί παράνομη από τα δικαστήρια αλλά δεν νομίζω να ιδρώσει το αυτί τους..

Αν υπάρχει κάποια τέτοια κάρτα?

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους.

Γνωρίζετε αν υπάρχει πιστωτική κάρτα που να μην χρεώνει έξοδα ανάληψης μετρητών?

Λόγω της δουλείας μου χρειάζεται πολλές φορές να πάρω μετρητά τα οποία επιστρέφω μετά από 15 μέρες. Δεν θέλω να χρεώνομαι 25 ευρώ κάθε φορά που τραβάω 1000 ευρώ.

Στην κάρτα που έχω της eurobank τους έχω ειδοποιήσει ότι δεν προτίθεμαι να πληρώσω αυτήν την χρέωση μιας και έχει κριθεί παράνομη από τα δικαστήρια αλλά δεν νομίζω να ιδρώσει το αυτί τους..

Αν υπάρχει κάποια τέτοια κάρτα?

Με πρόλαβες! :p Η δική μου ερώτηση έχει την ίδια βάση, αλλά είναι λίγο διαφοροποιημένη:

 

 

Μπορούμε να τραβήξουμε λεφτά από την πιστωτική μας κάρτα μέσω του Paypal και να τα βάλουμε στον Paypal λογαριασμό μας, αλλά αν για οποιοδήποτε λόγο δεν θελήσουμε να τα χρησιμοποιήσουμε, αντί να τα επιστρέψουμε πίσω στην πιστωτική κάρτα, να τα στείλουμε στον τραπεζικό λογαριασμό που έχουμε δηλώσει στο Paypal ώστε να τα σηκώσουμε από την τράπεζα μας? :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις χρησιμοποιήσει στα site που ανέφερα;Είναι visa ή visa electron;Από κρατήσεις τι γίνεται;

 

στα site αυτα που αναφερεις δεν την εχω χρησιμοποιησει.σε αλλα ελληνικα ηλεκτρονικα μαγαζια ναι! χωρις κανενα προβλημα.

ειναι VISA

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σας ενημερώσω ότι σε όλες τις πιστωτικές κάρτες visa, mastercard και amex η ανάληψη μετρητών είναι τοκοφόρα από την πρώτη στιγμή (από την ημέρα της ανάληψης) και συνήθως με διαφορετικό μεγαλύτερο επιτόκιο.

Εξαίρεση αποτελεί η κάρτα Diners στην οποία ισχύει κανονικά η άτοκη περίοδος (αλλά εχει έξοδα ανάληψης 9€ ανεξαρτήτως ποσού).

Χωρίς έξοδα έιναι νομίζω μόνο της Probank, αλλά κανονικά με τόκους από την στιγμή της ανάληψης.

Τέλος για πολύ καλό πρόγραμμα για εσας είναι το cash back από alphabank και κάποιες άλλες τράπεζες. Κάνεται ανάληψη μετρητών από κατάστημα AB σαν να κάνεται αγορά οπότε δεν έχετε έξοδα ανάληψης μετρητών και α) αν δεν έχετε υπόλοιπο τότε ισχύει η άτοκη περίοδος β) αν έχετε ισχύει το επιτόκιο αγορών της κάρτας (και όχι το επιτόκιο ανάληψης μετρητών). Μόνο μείον είναι ότι επιτρέπεται έως 50€ την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η καλύτερη προπληρωμένη κάρτα για συναλλαγές στο amazon.co.uk,play.com και paypal;

 

Για μενα η prepaid της τραπεζας Κυπρου! μπορεις να χειριστεις τον λογαριασμο σου και απο το ιντερνετ.

επισης και το ιντερνετ banking της ιδιας τραπεζας μου εχει λυσει τα χερια.:)

 

Ευχαριστώ Raver

Κανείς που να την έχω χρησιμοποιήσει στα site που αναφέρω;

Link to comment
Share on other sites

Να σας ενημερώσω ότι σε όλες τις πιστωτικές κάρτες visa, mastercard και amex η ανάληψη μετρητών είναι τοκοφόρα από την πρώτη στιγμή (από την ημέρα της ανάληψης) και συνήθως με διαφορετικό μεγαλύτερο επιτόκιο.

Εξαίρεση αποτελεί η κάρτα Diners στην οποία ισχύει κανονικά η άτοκη περίοδος (αλλά εχει έξοδα ανάληψης 9€ ανεξαρτήτως ποσού).

Χωρίς έξοδα έιναι νομίζω μόνο της Probank, αλλά κανονικά με τόκους από την στιγμή της ανάληψης.

Τέλος για πολύ καλό πρόγραμμα για εσας είναι το cash back από alphabank και κάποιες άλλες τράπεζες. Κάνεται ανάληψη μετρητών από κατάστημα AB σαν να κάνεται αγορά οπότε δεν έχετε έξοδα ανάληψης μετρητών και α) αν δεν έχετε υπόλοιπο τότε ισχύει η άτοκη περίοδος β) αν έχετε ισχύει το επιτόκιο αγορών της κάρτας (και όχι το επιτόκιο ανάληψης μετρητών). Μόνο μείον είναι ότι επιτρέπεται έως 50€ την ημέρα.

Δεν βλέπω να με βολεύει κάτι από αυτά.. Για να καταλάβεις εγώ χρειάζομαι πχ. 2000 μέχρι 7000 ευρώ για 15 μέρες. Και αυτο πχ 10-15 φορές τον χρόνο. Υπάρχει κάποια οικονομική λύση για να λύσω το πρόβλημα?. Εαν πχ μπορόυσα να τραβήξω από την πιστωτική μου με την μία 7000 ευρώ και να τα επιστρέψω σε 15 μέρες δεν θα με χαλούσε και πολύ το 25αρι που θα πλήρωνα.Επειδη έχει ημερήσιο όριο ομως πρεπει να τραβήξω 7 φορές από 1000 δηλαδή 7*25 συν τους τόκους για τις 15 μέρες που θα μου βάλουν μιας και αποτι λες δεν ισχύει η άτοκη περίοδος..

Τι θα μπορούσα να κάνω?

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν δοσω μια χρεωστικη+βιβλιαριο σε αλλον χωρις λεφτα μεσα..μπορει να γινει καμια στραβη?(εννοω να μου χρεωσει κατι η οτιδηποτε?)
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν δοσω μια χρεωστικη+βιβλιαριο σε αλλον χωρις λεφτα μεσα..μπορει να γινει καμια στραβη?(εννοω να μου χρεωσει κατι η οτιδηποτε?)

Χωρίς λεφτά πώς να γίνει η στραβή; Από πού να πάρει λεφτά;

 

«Ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος». :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...