Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ελληνικά product codes είναι τα:

 

0567004: GREECE,CYPRUS - Black

0543720: GREECE,CYPRUS - Warm Titanium

 

Μάλλον το δικό σου πρέπει να είναι vodafone branded. Πρέπει να κάνεις αυτή την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δηλαδη αρχισαν τα 'vodafone branded" νοκια να κανουν την εμφανιση τους εεε?και το 5800 και το ν96 με καινουρια product codes...???!!!
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αφησω λιγο καιρο να δουλεψει, να δω οτι ειναι ολα οκ και μετα αν δεν βγαλει κανενα προβλημα να του αλλαξω το product code. Αν χρειαστει να βρω αυτη την εκδοση που εχει τωρα οταν του αλλαξω product codem , μπορω να την βρω καπου???
Link to comment
Share on other sites

Να επαναφέρεις παλιότερη έκδοση λογισμικού δεν γίνεται.

Άλλωστε ποιος ο λόγος να το κάνεις...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να γυρίσεις το υπάρχον product code και είσαι μια χαρά. Η έκδοση λογισμικού δεν έχει σημασία και δεν χρειάζεται να περάσεις κάποια άλλη διαφορετική. Αυτό που σε νοιάζει, είναι να έχεις την τελευταία.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω του αλλαξα το product code se 0567004: GREECE,CYPRUS - Black αλλα η αναβαθμιση που μου βρηκε ειναι η 20.050. Καποιο παιδι παραπανω αναφερει για μια αναβαθμιση 30.333 που εγω δεν την ειδα. Μηπως πρεπει να δωσω το αλλο product code στο τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Και για το ελληνικό 0543720 που έχουμε στο FAQ η τελευταία είναι η 20.050 (20-03-09).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισης να πω οτι τωρα που κανω την αναβαθμιση δεν δειχνει να τελειωνει ολη η μπαρα που γεμιζει σιγα σιγα στο nokia software update και μου βγαζει οτι τελειωσε η αναβαθμιση και οταν ανοιξω το τηλεφωνο δεν εχει χασει τιποτα απο τις ρυθμησεις και τα δεδομενα αλλα γραφει οτι εχει την νεα αναβαθμιση. τι γινεται? ειναι λογικο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει που δεν γέμισε όλη η μπάρα προόδου.

Αφού το κινητό άνοιξε κανονικά, όλα είναι ok.

Όσο για τα δεδομένα που δεν έχασες, είναι λογικό μιας και το κινητό έχει User Data Preservation.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Του εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τωρα δεν δουλευει το μικρο ασημενιο κουμπακι που ειναι διπλα στο κοκκινο (τελος κλησης). Ρυθμιζεται απο καπου αυτο το κουμπακι για την λειτουργια του?
Link to comment
Share on other sites

Από προχθές τα πλήκτρα της οθόνης δεν λειτουργούν σωστά,λόγω υγρασίας,ιδρώτας κλπ.Το βάζω στον ήλιο 3 ώρες περίπου και από σήμερα βλέπω βελτίωση.Προκειμένου να γλυτώσω τις καθυστερήσεις στην άλφα κοπυ και το απαράδεκτο σέρβις,έχει κανείς ιδέα αν ξεκουμπώνει εύκολα το πληκτρολόγιο αυτό για να καθαρίσω τις επαφές του;

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω ακούσει πάρα πολλούς για την υγρασία, είναι ότι αν βάλεις την συσκευή σου σε ένα μπολ με ρύζι, θα σου τραβήξει όλη την υγρασία και δεν θα χρειαστεί να το ανοίξεις. Δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω αν όντως ισχύει αλλά, δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις. Πάντως, το να αφήσεις την συσκευή σου στον ήλιο, είναι λάθος.
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω.προς το παρόν λειτουργούν όλα τα πλήκτρα σχεδόν τέλεια...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Του εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τωρα δεν δουλευει το μικρο ασημενιο κουμπακι που ειναι διπλα στο κοκκινο (τελος κλησης). Ρυθμιζεται απο καπου αυτο το κουμπακι για την λειτουργια του?

Αυτό που αναφέρεις είναι το multimedia menu πλήκτρο και δεν ρυθμίζεται από κάπου.

Μάλλον κάποιο πρόβλημα δημιουργήθηκε μετά την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Δεν γνωρίζω αν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο εκτός από hard format, κάτι που δεν αξίζει αν δεν το χρησιμοποιείς και τόσο το multimedia menu.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και την αναβαθμιση 30.033 που βγαζει μεσω fota αλλα παλι δεν εφτιαξε το multimedia κουμπι. Τις εργοστασιακες ρυθμισεις τις εκανα με *#7370#.

Τειλκα με την δευτερη εφτιαξε αλλα τωρα μου εσβησε και την μεγαλη μνημη, ενω την πρωτη φορα οχι!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει update με την τελευταία έκδοση...

Και δεν μου χάνει τίποτα απ' ότι έχει μέσα!

Τώρα, όσο αφορα τον φίλο Peperan, να του δώσω τα δικά μου στοιχεία...

Με 2000 μηνύματα, ήθελε περίπου ενα λεπτό για να ανοίξει νέο εισερχόμενο μήνυμα. Με 0 μηνύματα, ήθελε περίπου 10-20 δευτερόλεπτα.

Για να ανοίξει μέχρι να είναι πλήρως λειτουργικό ήθελε περίπου 1,5-2 λεπτά. Τώρα, κλείνει και 10λεπτο...

Το wi-fi έχει πράγματι πολύ καλή εμβέλεια, αλλά στο δικό μου κινητό τις τελευταίες μέρες τα έχει παίξει και δεν στο βγάζει καν στο μενού αναμονής...

 

Γενικά, αν θες ένα κινητό που να τα κάνει όλα και να σου κρατήσει χρόνια, μείνε μακρυά από το Ν96!! Πάρε το Ν95, ή το 6220classic το οποίο είναι και πιο φθηνό, και έχει παραπλήσιες δυνατότητες με τα προηγούμενα...

 

Και μένα το ίδιο ρε ****το. 10 λεπτά στο νερό. Εάν προσπαθήσεις να κάνεις κάτι νωρίτερα όπως πχ να δεις ένα βίντεο ή να χρησιμοποιήσεις το gps του, κολλάει απίστευτα. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό?

jimmy_thomas20
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και την αναβαθμιση 30.033 που βγαζει μεσω fota αλλα παλι δεν εφτιαξε το multimedia κουμπι. Τις εργοστασιακες ρυθμισεις τις εκανα με *#7370#.

Τειλκα με την δευτερη εφτιαξε αλλα τωρα μου εσβησε και την μεγαλη μνημη, ενω την πρωτη φορα οχι!

Και σταματησε παλι να λειτουργει οταν του περασα το Garmin.

Με αυτα που διαβαζω εδω......... αρχισα να μετανιωνω που χαρισα το Ν95 και πηρα το Ν96. Ελπιζω να με βγαλει κανενα χρονο. Παντως εχω παθει πλακα με το ποσο γρηγορα πιανει σημα το garmin. Μιλαμε για δευτερολεπτα απο τοτε που θα ανοιξει το προγραμμα. (να πουμε και κανενα καλο για το τηλεφωνο :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εγω που ειχα προβλημα με την μπαταρια ..(κρατουσε μεχρι 23 ωρες το πολυ σε αναμονη) Εκανα απεγκατασταση το Garmin .. το εχω τωρα με τηλεφωνα βιντεο με BT ανοικτο συνεχεια και κρατα χαλαρα 48 ωρες...

 

Συμπερασμα οτι και το dll απο το φακελο bin να κανεις delete η να αλλαξεις σε txt παλι κατι λειτουργει απο κατω που δεν εντοπιζετε και τελειωνει την μπαταρια...

 

Δεν ξερω αν εχει δωθει η λυση γιατι ειναι αδυαντον αν διαβασω ολες τις σελιδες...και αυτο το θεμα το βρηκα με αναζητηση γιατι και εμενα τελειωνε πολυ γρηγορα η μαπταρια.... παραθετω λυση για το αρχειο του garmin που πιθανον τρωει την μπαταρια :

 

suggestions FOR VERSION 5.00.30 and newer :

 

so as to have tsautostart closed now on you have to do these simple steps

1)first open garmin and set the launch background service inside tools-> system to active.

2)then close garmin.

3)then open again.

4)deactivate the same option.

5)now tsautostart.exe process will close every time you close garmin and will be no more a problem thats consumes battery!

 

 

και λεω εγω τωρα...... μπας και γιαυτο επιανε αμεσως σημα το Garmin???? θα το δοκιμασω οταν βγω εξω για να δω αν οντως ειναι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχουμε καμμιά ενημέρωση τι βελτιώνει η 30.033 ?

Την πέρασα σήμερα...

Απο το site της Nokia:

 

New features include:

 

  • Application stability improvements
  • Image quality improvements
  • Uninterrupted viewing/recording of videos
  • Improved Bluetooth interoperability
  • Compatibility with Nokia Email service

πηγη

Βεβαια, δεν γραφει οτι αφορα τη συγκεκριμενη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς το κινητό δουλεύει πολύ καλά με τις δυό τελευταιες εκδόσεις firmware.

Aν εξαιρέσουμε το κόλλημα πλήκτρων που ειχα στις διακοπές και που με οδήγησε σε συνεχεις καθαρισμούς της καλωδιοταινίας και τελικά σε αντικατάσταση του πληκτρολογίου της οθόνης,όλα λειτουργούν άψογα.

Γενικώς είναι απο τα κινητά που με βόλεψαν πάρα πολύ ως τωρα...

Αλήθεια...η "λειτουργία εξοικονόμισης ενέργειας" εκτός απο να μειωνει το φωτισμό της οθόνης,επηρεάζει και τιποτε άλλο (Χρονισμό επεξεργαστή κλπ) ?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο το εχουν κατακρινη πολοι.Εγω το εχω 9 μηνες και πηγαινη παρα πολυ καλα εαν οχι τελεια.Εχω και το ν82 και σε μια συγκριση μεταξυ τους το ν82 που καποιοι το λενε σουπερ με το ν96 δε μπορει να συγκριθει, παρα μονο στη φωτογραφια το βραδυ.Το ν96 ειναι ποιο γρηγορο στο μενου και φορτωνη τις εφαρμογες ταχυτατα.και σταθεροτατο τωρα με την 30.033.αλλα και με τη προηγουμενη αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πριν το Ν96 είχα το Ν82 ως βασικό,τωρα το πήρα λίγες μέρες μέχρι να φτιάξω το πληκτρολόγιο του Ν96 και δεν μπορούσα να το συνηθίσω με τιποτε.Στο θεμα της φωτογραφίας το ξένον φλάς του Ν82 υπερτερεί...όπως και σε αυτονομία λόγω μπαταριας,απο εκει και πέρα δεν βλέπω το λόγο όμως να μην προτιμήσει το Ν96 κάποιος σε σχεση με το Ν82!!!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά

Εχω ενα Ν96 το οποί οσήμερα το πρωί αποφάσισε ότι δεν θέλει να ανοίγει άλλο και η οθόνη παραμένει μαυρη και βγάζει μια λεπτή κόκκινη γραμμή χαμηλά κάτω δεξιά.

Προφανώς είναι κάποιο θέμα οθόνης.

 

Το ζήτημα είναι ότι το NOKIA Suite για κάποιο περίεργο λόγο δεν βλέπει και δεν μπορεί να κάνει σύνδεση με το τηλέφωνο και εγώ χρειάζομαι επειγόντως το αρχείο επαφών μου , το οποίο δεν είχα κάνει backup. τιο τηλέφωνο σαν μνήμες το βλέπω στο pc , οπότε έχω πρόσβαση στα δεδομένα.

 

Που πρέπει να κοιτάξω και ποιο αρχείο (vcf ?) να κοπιάρω ώστε να το φορτώσω σε άλλο κινητό για να χρησιμοποιήσω τις επαφές μου ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτ'ερων

 

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον βλεπεις το τηλεφωνο σαν μνημες οπως λες και αν ειχες κανει αντιγραφη τις επαφες τοτε λογικα θα βρισκονται στον φακελο others με την ονομασια contacts και μεσα θα δεις την καταληξη vcf διπλα απο καθε επαφη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...