Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6220 Classic


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έτσι όπως το περιγραφείς, δεν φαίνεται ότι πρόκειται για πρόβλημα της κάρτας. Χάθηκαν όλες οι φωτο που μετέφερες;

 

Ολα χαθηκαν,ουτε 2 card reader μπορουσαν να διαβασoυν την καρτα στο pc!

Εβαλα αλλη και ολα δειχνουν αψογα(αφου.....φτου απο τη αρχη ολα....:protest:)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω τη συγκεκριμένη συσκευή, γιατί το W595 από κάμερα... νά'ταν κι άλλο! Το 6220 είναι πολύ ομόρφο!!

Αυτό που θέλω να ρωτήσω τους κατόχους αφορά το flash που είναι κάτω από το φακό. Κατά πόσο επηρεάζει αυτό τις φωτογραφίες, γιατί έχω διαβάσει διάφορα. Το έχω απορία...

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα το κινητάκι σε μια προσφορά 195€ τι λέει για τα λευτά του σχέση με τον ανταγωνισμό; και δευτερον με το θέμα της μπαταρίας τι γίνεται; γιατι παρατηρώ έστω και θεωρητικά είναι αρκετά κατώτερο από πχ 6303 που μέχρι τώρα είχα στα υπόψιν αλλά λόγω προσφοράς νομίζω ότι 30-40 ευρώ αξίζει τον κόπο μιας και ούτως ή άλλος δεν αλλάζω συχνά κινητά.

 

Υ.Γ. από άποψη στιβαρότητας τι λέει το κινητό; σε σχέση πχ με το 6303;

Υ.Γ.2 ευχαριστώ προκαταβολικά για την απαντήσεις σαν, αλλα παρακαλώ αν γίνετε να είναι σύντομες για να προλάβω την προσφορά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Eιναι εντελως απροβληματιστο απο πλευρας κατασκευης παρότι τα υλικα του ειναι πολυ φτηνα και τριζουν. ΔΕΝ χαλαει ομως. Ειναι μια εξαιρετικη συσκευη...παρτο!

 

Αν το συγκινούμε 6303 που το εχω πιάσει και ξέρω πως το κρίνεις;

 

Επίσης για την μπαταρία του κινητού τι παίζει είναι προβληματική από άποψη αυτονομίας;

Link to comment
Share on other sites

Αν το συγκινούμε 6303 που το εχω πιάσει και ξέρω πως το κρίνεις;

 

Καμία σχέση. Το 6303 απέχει μακράν σε ποιότητα. Το 6220 το παίρνεις για δυνατότητες-κάμερα. Τπτ άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το 6303 απέχει μακράν σε ποιότητα.

:blink::X

 

Δεν μου λες και απο θέμα μπαταρία-αυτονομία τι παίζει; ... γιατί σε θεωρητική βάση έχει την μισή από το 6303!!! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά μιλάμε για 2 μέρες μπαταρία το ένα και 5 το άλλο. Αν και με το 6220 έχεις να κάνεις πιο πολλά πράγματα, οπότε το φορτιστή μαζί...
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις GPS και Bluetooth πάνω από 1 μιση μερα δεν κρατάει οπότε έχε και ένα φορτιστή μαζί σου στο αυτοκίνητο.

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα το κινητάκι σε μια προσφορά 195€
Μάλλον αναφέρεσαι στην προσφορά του Κωτσόβολου που ισχύει ακόμα. Θέλω να το πάρω κι εγώ σαν δεύτερο κινητό αλλά δεν ξέρω αν είναι παραεισαγωγή. Εσύ τι έκανες; το πήρες; Εχει ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο; Βεβαια αν ξέρουμε το product code ακόμη καλύτερα ;)
Link to comment
Share on other sites

Και ελληνικους χαρακτηρες να εχει δεν ειναι σιγουρο.

Πολλα καταστηματα αλυσιδες αλλαζουν τα πληκτρολογια επειδη φερνουν παραεισαγωγη.

Η ταινια ασφαλειας ειναι δικια τους και διαφερει απο αυτη της αλφα κοπυ.

Απλα ειναι λογικο να την παταει πολυς κοσμος.

Παντως σαν κινητο εχει δυνατοτητες που θα το ζηλευαν πολλα κινητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλως το ρωταω για το θέμα της εγγυησης απο Alpha Copy... Λογικά, ασχετως αν ειναι παραεισαγωγη, εφόσον αγοραστηκε απο Ελληνικό καταστημα, θα καλυπτεται απο την εγγυηση της Alpha Copy :worry:
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2839615#post2839615

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλαμβανομαι αυτο που διαβαζω συνεχεια "φτηνιαρικο και τριζει".

Σαν να μιλαει καποιος σε ανθρωπους που πιανουν πρωτη φορα κινητο στα χερια τους.

Πηρα το πρωτο απο μαγαζι ανταλαγων(παραεισαγωγης),οχι μονο δεν ετριζε:mad:,αλλα παρα τις πολλες τουμπες δουλευε αψογα:mad:

Μου το αντικατεστησε η αλφα κοπυ με....Ελληνικο ολοκαινουργιο (παρουσιασε προβλημα στην καμερα μετα απο αναβαθμιση)το οποιο επισεις δεν τριζει:mad:

(τα 2 μοναδικα που δεν τριζουν πανευρωπαικα πεσανε στα χερια μου).

Το τηλεφωνο ειναι κορυφη,δεν γνωριζω την λεξη επανεκινηση,με 4gb καρτα δουλευει σφαιρα,η καμερα αψογη,το gps&γκαρμιν παει με ακριβεια 1/2 μετρου.

Μπαταρια 2 μερες ανετα (θα παιζω πασιεντζα 1-2 ωρες τη μερα,εφαγα κολημα)και βιντεο και φωτο(καλοκαιρι γαρ)και μηνυματα και κλησεις.....

Βy the way πορτακι μπαταριας στην αλφα κοπυ 5,50 ευρω,σε αλλα μαγαζια νοκια 7+.

 

 

 

Υ.Γ. από άποψη στιβαρότητας τι λέει το κινητό; σε σχέση πχ με το 6303;

Υ.Γ.2 ευχαριστώ προκαταβολικά για την απαντήσεις σαν, αλλα παρακαλώ αν γίνετε να είναι σύντομες για να προλάβω την προσφορά :lol:

Φιλε μου ουδεμιαν σχεση εχουν τα 2 κινητα,κατα τη γνωμη μου.

Εγω παλι 6220c θα επερνα.

δινεις 50-60 παραπανω και περνεις το απολυτο εργαλειο!

Απλα θελει καλης ποιοτητας καρτα μνημης.....

Διαβασε το προηγουμενο ποστ μου.....

 

Xθες επεσε πολυ νερο πανω στο κινητο,με αποτελεσμα να σβησει......

Λυσιμο....πιστολακι αρκετη ωρα,το αφησα λυμενο 12-15 ωρες.....

Σημερα δουλευει κανονικοτατα χωρις το παραμικρο προβλημα....!!!!!!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχω απο τον φλεβαρη και το μονο που δεν μου αρεσει ειναι η διαρκεια μπαταρίας

εχω μια ερωτηση

το nokia maps οπως και το garmin παλιοτερα δεν μπορούν να συνδεθούν σε δορυφόρο

αυτο το κανει απο τοτε που το πηρα αλλα δεν το χρησιμοποίησα ποτε και συν το διαβασμα για πανελληνιες δεν το πολυεψαξα

το χρειάστηκα όμως προχθές και δεν μπορούσα να βρω τη θέση μου

δεν μιλάω για χρηση πλοηγησης και να μου δείξει το δρομο

απλα να συνδεθεί σε δορυφόρο και να μου δείξει τη θέση μ

το εχω δοκιμασει σε παρκο αναμεσα σε πολυκατοικιες

σε χωραφι σε οτι θέλετε αρα δεν παίζει θέμα μπλοκαρίσματος του σηματος

επίσης του αδερφού το n85 το ιδιο όπως και το n96 ενος φίλου

ειναι κλειδομένο για ελλάδα?

ή μηπως θέλει καμοια ιδιαίτερη ρυθμιση για ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά. Μπες στο μενού Δεδμένα GPS, επέλεξε Κατάσταση Δορυφόρων και, αν οι μπάρες αυξομειώνονται, πάει να πει ότι η συσκευή ψάχνει. Άρα, θα κάνεις υπομονή μέχρι να βρει. Αν σου λέει Χωρίς δεδομένα ή οι μπάρες είναι ακίνητες ή άδειες, πάει να πει ότι κόλλησε. Κάνε επανεκκίνηση στην συσκευή σου και ξανάνοιξε την Κατάσταση Δορυφόρων.

 

Μόλις οι μπάρες γίνουν μπλε, έχει βρει την θέση σου.

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην καλως ηρθες :)

 

Εαν θελεις να ρωτησεις κατι αλλο υπαρχει το επισημο θεμα της καθε εφαρμογης:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

πόσες μπάρες πρέπει να εμφανιστούν εμφανίζονται 3 μπαρες οχι εντελώς γεμάτες

και απευθείας οταν παταω το κουμπι του nokia maps στην γραμμή των δορυφόρων αναβοσβήνει μόνο μία κίτρινη και το κινητο ειναι εξω στο μπαλκόνι πανω στο καγκελο (χωρίς να υπάρχει πολυκατοικία τοιχος 180 μοιρες για πανω απο διακοσια μετρα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία πόσες θα αυξομειώνονται. Σημασία έχει να αλλάξουν χρώμα τουλάχιστον 3 από αυτές. Τότε η συσκευή θα έχει βρει στίγμα.
Link to comment
Share on other sites

συνδεθηκε μετα απο ποσην ωρα δεν ξέρω

τωρα το επανεκκινω με συνδεση (Α-GPS)

και ηδη περασαν γυρω στα 3 λεπτα και ακομη ψαχνει

τοσο πολύ πρέπει να αργει?

Link to comment
Share on other sites

Ε, αργεί λίγο.

Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες ο χρόνος κλειδώματος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση μεσω του nokia updater και μου βγαζει συνεχως τον φακελο με τα μηνυματα και αναβοσβηνει,δεν εχω καθολου μηνυματα στο κινητο.τι μπορει να φτεει γνωριζει κανεις? το βρηκα!!! thanks Itchrist86 το ειχες postarei παλιοτερα!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις... στη κάρτα sim.

Πήγαινε στα Μηνύματα > Επιλογές > Μηνύματα SIM και διέγραψέ τα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι στο pc suite μου βγαζει μονο τις επαφες της μνημης του κινητου και οχι και τις καρτας sim? στο κινητο ου εμφανιζει κανονικα ολες τις επαφες.πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...