Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαλλον αναφερεσαι σε αλλο κινητο γιατι το c902 ουτε στρογγυλα κουμπια εχει,ουτε παντοφλα ειναι (σε σχεση με αλλα κινητα πχ Ν82),αλλα ουτε βαρυ ειναι..το μονο που επεσες μεσα ειναι η τιμη!!

 

μιας και τα εχω και τα 2 κινητα που αναφερεις,το c902 ειναι πολυ πιο βαρυ απο το n82 :!:

που ειναι παναλαφρο,αλλα πιο χοντρο.

τα υψη-πλατη δεν εχουν μεγαλες διαφορες ....

 

τωρα απο εκει και μετα αν τα βαλουμε διπλα σε value for money.....εκει θα συμφωνησω με τον φιλο @zeovani...ειναι πολλα τα λεφτα για αυτα που προσφερει το c902....

σε συγκριση δε με το n82?? δεν αξιζει καν να το εχεις το c902:O

 

φιλικα και με ολο τον σεβασμο φιλε μου masada71.:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μιας και τα εχω και τα 2 κινητα που αναφερεις,το c902 ειναι πολυ πιο βαρυ απο το n82 :!:

που ειναι παναλαφρο,αλλα πιο χοντρο.

τα υψη-πλατη δεν εχουν μεγαλες διαφορες ....

 

τωρα απο εκει και μετα αν τα βαλουμε διπλα σε value for money.....εκει θα συμφωνησω με τον φιλο @zeovani...ειναι πολλα τα λεφτα για αυτα που προσφερει το c902....

σε συγκριση δε με το n82?? δεν αξιζει καν να το εχεις το c902:O

 

φιλικα και με ολο τον σεβασμο φιλε μου masada71.:)

 

κι εγω εχω και τα 2 κινητα και θα ελεγα οτι με εχει κουρασει το design του Ν82 και γι αυτο προτιμω να κουβαλαω το c902 που ειναι σαφως πιο λεπτο και ομορφο,και νομιζω οτι σε φωτο ημερας ειναι καλυτερο απο το Ν82...Τωρα να μου πειτε,γουστα ειναι αυτα,μπορει και να εχω βαρεθει το Ν82,παρολα αυτα που προσφερει...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εχω και τα 2 κινητα και θα ελεγα οτι με εχει κουρασει το design του Ν82 και γι αυτο προτιμω να κουβαλαω το c902 που ειναι σαφως πιο λεπτο και ομορφο,και νομιζω οτι σε φωτο ημερας ειναι καλυτερο απο το Ν82...Τωρα να μου πειτε,γουστα ειναι αυτα,μπορει και να εχω βαρεθει το Ν82,παρολα αυτα που προσφερει...

 

Βασικά ίσως έχεις δίκιο για τα κουμπιά... Δεν είναι στρογγυλά, είναι πολύ μικρά για φυσιολογικό άνθρωπο από 1,80 και πάνω και πρέπει να αφήσω κανένα 6μηνο άκοπα τα νύχια μου για να μπορέσω να τα πατήσω...Οσο για το βάρος είναι ένα μειονέκτημα πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ίσως έχεις δίκιο για τα κουμπιά... Δεν είναι στρογγυλά, είναι πολύ μικρά για φυσιολογικό άνθρωπο από 1,80 και πάνω και πρέπει να αφήσω κανένα 6μηνο άκοπα τα νύχια μου για να μπορέσω να τα πατήσω...Οσο για το βάρος είναι ένα μειονέκτημα πιστεύω...

 

φιλε μου μην το παρακανεις ;)

απο ποτε ο φυσιολογικος ανθρωπος οριζεται απο το 1,80 και πανω??και απο ποτε το μεγεθος των χεριων κανονιζεται αναλογα με το υψος ??:blink:

 

μια χαρα ειναι τα κουμπια και δεν χρειαζεται να κανεις μανικιουρ για να τα πατας :O

 

μην ψαχνεις σωνει και καλα να το βγαλεις αχρηστο το τηλ...μια χαρα συσκευη ειναι μην τρελαθουμε :!:

 

ενταξει θα το θελαμε πιο φθηνο αλλα τοσο εχει,αν δεν σου αρεσει μην το παιρνεις,

αλλα μην προσπαθεις χωρις να το εχεις δουλεψει(αγορασει) να το βγαλεις ντε και καλα σκαρτο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι γινεται με το google maps? παίζει χρέωση όταν το χρησιμοποιείς? Για να αποκτήσει το C902 GPS χρειάζεται εξωτερικό εξάρτημα?

 

Φιλε zaharakis, C902 107γραμμ. N82 114γραμμ. οπότε μάλλον εννοείς την αίσθηση και όχι το πραγματικό βάρος.

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε zaharakis, C902 107γραμμ. N82 114γραμμ. οπότε μάλλον εννοείς την αίσθηση και όχι το πραγματικό βάρος.

 

ειλικρινα με ξαφνιασες :blink:

 

δεν το εχω ζυγισει (θα το κανω να μου λυθει η περιεργεια:lol:) αλλα πραγματικα πιανοντας και τα 2 στα χερια σου εισαι 100% σιγουρος οτι το πιο βαρυ ειναι το c902 :O

 

τοσο πολυ να με ξεγελαει η αισθηση που λες??

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γνωρηζει κανεις πως μπορω να απεγκαταστησω το ****-vodafone live απο το c 902 μου? Ειναι παρατηρημενο οτι τα ''πειραγμενα" λογισμικα τις se εχουν παντα προβληματα,οπως κολημματα, διακοπες στην εποικινωνια,κλεισιμο συσκευης.κλπ

Επισης οσοι ειστε κατοχοι παρατηρειται μια καθηστεριση στην πληκτρολογιση? με ποιο οξυ το φαινομενο οταν ψαχνω ονοματα στον τηλεφωνικο

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ίσως έχεις δίκιο για τα κουμπιά... Δεν είναι στρογγυλά, είναι πολύ μικρά για φυσιολογικό άνθρωπο από 1,80 και πάνω και πρέπει να αφήσω κανένα 6μηνο άκοπα τα νύχια μου για να μπορέσω να τα πατήσω...Οσο για το βάρος είναι ένα μειονέκτημα πιστεύω...
:lol:εχεις δικιο τα περισσοτερα κινητα το εχουν αυτο το προβλημα. σκεψου εγω που ειμαι 2.02 :lol::lol:

με το μικρο δαχτυλο και παταω δυο δυο τα κουμπια.:lol:

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά διαβάζω τα μυνήματα σας και με μερικούς συμφωνώ (π.χ. το θέμα της τιμής του συγκεκριμένου κινητού). Αλλά κατά τα άλλα είναι ένα άψογο κινητό, στιβαρή κατασκευή (χωρίς τα ενοχλητικά τριξίματα της ΝΟΚΙΑ), καλή φωτογραφική μηχανή, εύκολο μενού, πολύ καλή οθόνη, κ.λ.π. Τώρα αν κάποιος θέλει ένα κινητό να είναι computer χειρός, να δουλεύει αρχεία word, excel, να κάνει παρουσιάσεις στο powerpoint, να έχει μεγάλη οθόνη για να το λειτουργεί σαν GPRS, να του κάνει καφέ, να ξεσκονίζει, να του κάνει μασάζ, ααααα και να τηλεφωνεί, τότε απλά ας κοιτάξει άλλη μάρκα κινητού. Είναι απλά τα πράγματα. Δεν βλέπω λοιπόν το λόγο γιατί να μαλιοτραβιέστε για το αν το κινητό είναι καλό ή όχι. Εξάλλου η επιλογή ενός κινητού τηλεφώνου γίνεται βάσει προσωπικών κριτηρίων του καθενός μας. Και για να μην παρεξηγηθώ είμαι κάτοχος των εξής : ΝΟΚΙΑ Ν70, ΝΟΚΙΑ Ν76, ΝΟΚΙΑ Ν82, SE K800, και SE C902.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου φιλε μου. Η μονη δικη μου ενσταση με τα κιντα της SE τα τελευταια 2 χρονια ειναι οτι τις περισσοτερες φορες εχουν πολυ κακη σχεση χαρακτηριστικων/τιμης, ειναι δηλαδη υπετιμολογημενα...
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή διόρθωση:ανέκαθεν τα τηλέφωνα της εταιρίας είχαν κακή σχέση με αυτό που λέμε προσιτές τιμές!Και το 902 δε θα μπορούσε να ξεφύγει απ'αυτόν τον κανόνα!Γενικά όμως συμφωνώ ότι είναι μία πάρα πολύ καλή συσκευή και πολύ ποιοτική!Ερώτηση:η αναγνώριση προσώπων λειτουργεί καλά μέρα-νύχτα;Επίσης,διαπιστώσατε διαφορά σε σχέση με άλλα τηλέφωνα που δεν την έχουν;(καλύτερη εστίαση στα πρόσωπα,έμφαση στους τόνους του δέρματος κλπ.;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδιά διαβάζω τα μυνήματα σας και με μερικούς συμφωνώ (π.χ. το θέμα της τιμής του συγκεκριμένου κινητού). Αλλά κατά τα άλλα είναι ένα άψογο κινητό, στιβαρή κατασκευή (χωρίς τα ενοχλητικά τριξίματα της ΝΟΚΙΑ), καλή φωτογραφική μηχανή, εύκολο μενού, πολύ καλή οθόνη, κ.λ.π. Τώρα αν κάποιος θέλει ένα κινητό να είναι computer χειρός, να δουλεύει αρχεία word, excel, να κάνει παρουσιάσεις στο powerpoint, να έχει μεγάλη οθόνη για να το λειτουργεί σαν GPRS, να του κάνει καφέ, να ξεσκονίζει, να του κάνει μασάζ, ααααα και να τηλεφωνεί, τότε απλά ας κοιτάξει άλλη μάρκα κινητού. Είναι απλά τα πράγματα. Δεν βλέπω λοιπόν το λόγο γιατί να μαλιοτραβιέστε για το αν το κινητό είναι καλό ή όχι. Εξάλλου η επιλογή ενός κινητού τηλεφώνου γίνεται βάσει προσωπικών κριτηρίων του καθενός μας. Και για να μην παρεξηγηθώ είμαι κάτοχος των εξής : ΝΟΚΙΑ Ν70, ΝΟΚΙΑ Ν76, ΝΟΚΙΑ Ν82, SE K800, και SE C902.

KALIMERA FILE

ida pos ise proin katoxos k800, epidi eima k ego enas proin katoxos k800 pou yhelo na pao sto c902 tha ithela tin gnomi sou . Me endiqaferei poli i fotografiki mixani tou, mporeis na mou pis an ine toulaxiston isaksia me tou k800?

Link to comment
Share on other sites

KALIMERA FILE

ida pos ise proin katoxos k800, epidi eima k ego enas proin katoxos k800 pou yhelo na pao sto c902 tha ithela tin gnomi sou . Me endiqaferei poli i fotografiki mixani tou, mporeis na mou pis an ine toulaxiston isaksia me tou k800?

 

αν εγραφες και στα ελληνικα θα ηταν ακομη καλυτερα ;)

 

η φωτογραφικη του ειναι πολυ καλυτερη απο του κ800 αλλα μονο την μερα...

 

την νυχτα το κ800 ειναι πολυ μα παρα πολυ πολυ καλυτερο!!!

 

για μενα κατσε στο κ800 ;)

 

μακαρι να εβρισκα και εγω ενα ΑΡΙΣΤΟ (αλλα πραγματικα αριστο )κ800ι να το αλλαξω με το c902 μου ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αν εγραφες και στα ελληνικα θα ηταν ακομη καλυτερα ;)

 

η φωτογραφικη του ειναι πολυ καλυτερη απο του κ800 αλλα μονο την μερα...

 

την νυχτα το κ800 ειναι πολυ μα παρα πολυ πολυ καλυτερο!!!

 

για μενα κατσε στο κ800 ;)

 

μακαρι να εβρισκα και εγω ενα ΑΡΙΣΤΟ (αλλα πραγματικα αριστο )κ800ι να το αλλαξω με το c902 μου ;)

και εγώ θα συμφωνήσω ότι στις ημερήσιες φωτογραφίες είναι καλύτερο το 902, αλλά στις νυχτερινές (λόγω ελλείψεως flash xenon) υστερεί. Πάντως είναι ένα κινητό - όπως έγραψα και πιό πάνω, με προσεγμένη κατασκευή και υλικά και σου δίνει την αίσθηση του συμπαγούς - χωρίς τριξίματα και ..... παράξενους ήχους - όπως κάνουν κινητά άλλης μάρκας. Να θυμάσαι όμως ότι η επιλογή είναι καθαρά δική σου, ότι και να λέμε όλοι οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος το πάρει από Oteshop μέχρι 13 Σεπτ έχει δώρο 20 ψηφιακές εκτυπώσεις ;)

Περάστε από το Oteshop Μοσχάτου Μακρυγιάννη και Φλεμιγκ να κάνουμε καμία πώληση,

μέχρι τις 3 :Ρ Τιμή 384 ευρώ

 

Ελπίζω να μην είναι πολύ spam :P

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στη κερκυρα και ενω πιανω με το adsm 3g δικτυο στο κινητο που εχω επιλεξει να διαλεγει και τα 2 παντα με συνδεει με gsm.Ξερει κανεις αν εχει καποιο αλλο τροπο να το διαλεξω χειροκινητα?Βεβαια δεν ειναι και τρομερα δυνατο το σημα αλλα θελω να το δοκιμασω.

 

επισης οι φωτογραφιες μου βγαινουν με μια αποχρωση του μπλε συνεχεια,ωραιες ειναι αλλα δεν φαινονται και πολυ φυσικες.Απο το κ800 η αληθεια ειναι οτι φαινονται καλυτερες στο pc.Παντως οι βραδυνες του δεν μου φαινονται και τοσο χαλια.Και με το φλασακι που εχει μια χαρα φαινονται τα ατομα στα κοντινα.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στη κερκυρα και ενω πιανω με το adsm 3g δικτυο στο κινητο που εχω επιλεξει να διαλεγει και τα 2 παντα με συνδεει με gsm.Ξερει κανεις αν εχει καποιο αλλο τροπο να το διαλεξω χειροκινητα?Βεβαια δεν ειναι και τρομερα δυνατο το σημα αλλα θελω να το δοκιμασω.

 

επισης οι φωτογραφιες μου βγαινουν με μια αποχρωση του μπλε συνεχεια,ωραιες ειναι αλλα δεν φαινονται και πολυ φυσικες.Απο το κ800 η αληθεια ειναι οτι φαινονται καλυτερες στο pc.Παντως οι βραδυνες του δεν μου φαινονται και τοσο χαλια.Και με το φλασακι που εχει μια χαρα φαινονται τα ατομα στα κοντινα.

Μου κάνει αντύπωση αυτό που λές για την μπλέ απόχρωση. Σε εμένα δεν έχει παρουσιαστεί τέτοιο φαινόμενο. Δεν ξέρω ίσως να είναι τυχαίο.

Και για να μην παρεξηγηθώ - εγώ δεν είπα ότι δεν βγάζει καλές φωτογραφίες ακόμη και τη νύχτα, απλά είπα ότι υστερεί λίγο λόγω ελλείψεως flash Xenon. Ακόμη και με την έλλειψη πάντως του Xenon εγώ έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος από το κινητό αυτό.

Link to comment
Share on other sites

αν εγραφες και στα ελληνικα θα ηταν ακομη καλυτερα ;)

 

η φωτογραφικη του ειναι πολυ καλυτερη απο του κ800 αλλα μονο την μερα...

 

την νυχτα το κ800 ειναι πολυ μα παρα πολυ πολυ καλυτερο!!!

 

για μενα κατσε στο κ800 ;)

 

μακαρι να εβρισκα και εγω ενα ΑΡΙΣΤΟ (αλλα πραγματικα αριστο )κ800ι να το αλλαξω με το c902 μου ;)

 

Δυστυχως φιλε το κ800 που ειχα εχει βγει off και αναγκαστικα ψαχνομαι τωρα για κινητο τουλαχιστον ισαξιο σε φωτογραφια απο το κ800. Ποιο νΑ ΠΑΡΩ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω αναβαθμιση και πρεπει συντομα να επιλεξω καποια συσκευη.

Ποσο χοιροτερο ειναι το G900 απο το C902 στο θεμα φωτογραφιας? Γιατι ειναι στην ιδια τιμη και το G900 υπερτερει σε αρκετα σημεια (μεγαλυτερη οθονη, WiFi, Symbian). H' για να αντισρεψω την ερωτηση ποσο καλυτερο ειναι το C902 απο το G900?:p

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στη κερκυρα και ενω πιανω με το adsm 3g δικτυο στο κινητο που εχω επιλεξει να διαλεγει και τα 2 παντα με συνδεει με gsm.Ξερει κανεις αν εχει καποιο αλλο τροπο να το διαλεξω χειροκινητα?Βεβαια δεν ειναι και τρομερα δυνατο το σημα αλλα θελω να το δοκιμασω.

 

Θα πας στις «Ρυθμίσεις», στο υπομενού «Συνδεσιμότητα» θα επιλέξεις «Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας», «Επιλογή δικτύου» και θα επιλέξεις από εκεί χειροκίνητα το δίκτυο που θες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...