Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους. Εχω αναβαθμιση και πρεπει συντομα να επιλεξω καποια συσκευη.

Ποσο χοιροτερο ειναι το G900 απο το C902 στο θεμα φωτογραφιας? Γιατι ειναι στην ιδια τιμη και το G900 υπερτερει σε αρκετα σημεια (μεγαλυτερη οθονη, WiFi, Symbian). H' για να αντισρεψω την ερωτηση ποσο καλυτερο ειναι το C902 απο το G900?:p

Ευχαριστω

 

Το C902 υπερτερεί στην κάμερα. Ωστόσο, σαν all around λύση το G900 είναι κατά την γνώμη μου καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα πας στις «Ρυθμίσεις», στο υπομενού «Συνδεσιμότητα» θα επιλέξεις «Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας», «Επιλογή δικτύου» και θα επιλέξεις από εκεί χειροκίνητα το δίκτυο που θες.

 

thanks!!! δεν ειχα σκεφτει να το κοιταξω αυτο! μια χαρα το κινητουλι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω δουλέψει το συγκεκριμένο κινήτο και αυτό που δεν μου άρεσε ήταν τα προβλήματα στο λογισμικό. Πολλά κολλήματα....
morfan
Link to comment
Share on other sites

re paidia mipos mpori na mou peis kapoios pos na vgalo to logismiko tis vodafone apo to kinito kai na valo to gnisio

2 τροποι υπαρχουν.μεσω ιντερνετ και πιστωτικης η το στελνεις σε ενα καταστημα και στο κανουν unbranded.και στις 2 περιπτωσεις αμα χαλασει το κινητο,η εγγυηση σου δεν ισχυει :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 τροποι υπαρχουν.μεσω ιντερνετ και πιστωτικης η το στελνεις σε ενα καταστημα και στο κανουν unbranded.και στις 2 περιπτωσεις αμα χαλασει το κινητο,η εγγυηση σου δεν ισχυει :cool:

Σωπα πες τους!! Επισης κατι αλλο για τις VODAFONE LIVE συσκευες ειναι οτι εχουν 1 χρονο εγγυηση ενω οι χωρις ''πειραγμενο'' λογισμικο 2!!

Τις περισσοτερες φορες ειναι δια φυσην αδινατο να μην σου παρουσιασουν ολο κ καποιο προβλημα ολες οι live συσκευες!!

Ειναι απλα καρακιοζιδες εκει στην vodafone που δεν σου δινουν να εχεις το ελευθερο τις επιλογης σε μια συσκευη το αν θα ειναι live η οχι,ελεος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Aν και εκτός θεματος,καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι αν θέλουμε συνδεση στην Vodafone δεν καταφεύγουμε σε καταστήματά της αλλά στο Πλαίσιο ή στο e-shop.gr ή σε όποιον άλλον συνεργάτη της που δεν έχει μόνο live! συσκευές! ;)
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς να δωσει λινκ για firmware σε ελληνική γλώσσα ;

εκτος την εκδοση της vodafone που εχω βρει ήδη... πολύ χάλια εκδοση παιδια, δε τη συνιστώ σε κανέναν !!!

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς να δωσει λινκ για firmware σε ελληνική γλώσσα ;

εκτος την εκδοση της vodafone που εχω βρει ήδη... πολύ χάλια εκδοση παιδια, δε τη συνιστώ σε κανέναν !!!

Παντα το vodafone live κινητα ειναι :ρ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είχα το standard, αγορασμενο απο γερμανια, αλλα ελληνικο μενου μονο σε vodafone βρηκα...

:(

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

είχα το standard, αγορασμενο απο γερμανια, αλλα ελληνικο μενου μονο σε vodafone βρηκα...

:(

Τοτε το πας το κινητο μαζι με την εγγυηση σε ενα Sony ericsson service point και τους λες να σου περασουν Ελληνικα.τι πιο απλο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω δουλέψει το συγκεκριμένο κινήτο και αυτό που δεν μου άρεσε ήταν τα προβλήματα στο λογισμικό. Πολλά κολλήματα....

 

Έχω το κινητό σχεδόν 1.5 μήνα...πλήρης απογοήτευση...όλο κολλήματα, πολύ αργό και το πιο κουλό...σε κατάσταση αναμονής μπαίνει όποτε του καπνίσει στο Vodafone Live!!!! Το πήγα στην αντιπροσωπία για αναβάθμιση αλλά πέρα του προβλήματος με το Vodafone Live όλα τα άλλα παραμένουν ως έχουν..

Πριν το C902 είχα το K800...μακράν πολύ καλύτερο κινητό και πιο λειτουργικό. (αποψή μου!)

Link to comment
Share on other sites

Τοσο χαλια???και ψηνομουν να το παρω...παντως για το θεμα της ταχυτητας δεν εχει παραπονεθει καποιος αλλος...
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια..Εχει δει κανενας σας ενα εικονιδιο Η που αντικαθιστα το 3G ορισμενες φορες?Τι ακριβως σημαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι Η δηλωνει οτι εισαι συνδεδεμενη σε high speed ταχυτητα δικτυο και οταν ειναι στο3G οτι εισαι σε δικτυο 3ης γενιας...τωρα πως γινεται αυτο ενω δεν αλλαζεις δικτυο,μην με ρωτας δεν ξερω!!παντως μου συμβαινει κι εμενα με το c902 μου αρκετα συχνα ακομα και χωρις να μετακινηθω,στον ιδιο χωρο...
Link to comment
Share on other sites

Τοσο χαλια???και ψηνομουν να το παρω...παντως για το θεμα της ταχυτητας δεν εχει παραπονεθει καποιος αλλος...

 

και εγω κοντα στους 2 μηνες το εχω,και γενικα δουλευει μια χαρα (και καλες αντιδρασεις ειχε μετα απο κανα δυο σαβουρες που εφαγε:D),και στο wap συνδεεται καλα και το μενου ειναι αρκετα γρηγορο.Η μονη ενσταση ειναι στις φωτογραφιες το βραδυ,αλλες βγαινουν καλα αλλες χαλια μαυρα,αν και η αληθεια ειναι οτι βαριεμαι να καθομαι να δοκιμαζω ολες τις ρυθμισεις που εχει :O .

 

ισως να φταιει που ειναι unbranded απο wind το δικο μου ,δεν ξερω,κατι ειχα ακουσει οτι ειχαν βγει και ελλατωματικες παρτιδες....

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω 1 ερώτηση? Άντε 2!

Συγνώμη που δεν μπορώ να διαβάσω 17 σελίδες και αν θέλετε μου απαντάτε...

 

1. Στα μηνύματα όταν γράφω με μικρά γράμματα το αλλάζει σε MMS. Γιατί? :wacko: Τώρα αναγκαστικά θα πρέπει να γράφω με κεφαλαία? :confused:

 

2. Δεν δείχνει το ρολόι όπως του Κ800 όταν κλειδώνεται αυτόματα. Το ξέχασαν κι αυτό να το προσθέσουν?? :worry: Οπότε πάλι αναγκαστικά θα πρέπει να πατάω το κεντρικό κουμπί για να βλέπω την ώρα... :blink:

 

Κατα τ' άλλα είμαι ευχαριστημένη απ το κινητούλι κι ας το πήρα προχθές..! :rolleyes:

Μη μου άπτου!
Link to comment
Share on other sites

Σωπα πες τους!! Επισης κατι αλλο για τις VODAFONE LIVE συσκευες ειναι οτι εχουν 1 χρονο εγγυηση ενω οι χωρις ''πειραγμενο'' λογισμικο 2!!

Τις περισσοτερες φορες ειναι δια φυσην αδινατο να μην σου παρουσιασουν ολο κ καποιο προβλημα ολες οι live συσκευες!!Ειναι απλα καρακιοζιδες εκει στην vodafone που δεν σου δινουν να εχεις το ελευθερο τις επιλογης σε μια συσκευη το αν θα ειναι live η οχι,ελεος!!!!

 

Όλα τα VF Live κινητά δηλαδή βγάζουν πρόβλημα? Αυτό είναι υπερβολικό και δεν ισχύει, οι περισσότερες συσκευές μου πάντα VF Live ήταν και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Εξάλλου επειδή ένα κινητό βγάλει κάποια βλάβη δεν σημαίνει οτι πάντα φταίει το Live. Τώρα πια οι μόνες επεμβάσεις στο μενού είναι ένα θέμα VF, κάποια εικονίδια και ένας VF ήχος, σε τι μπορούν αυτά να επηρεάσουν την αξιοπιστία του λογισμικού?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ηθελα να ρωτησω πως βγαζουμε το vodafone μενου μεσα απο το κινητο (για c902 λεω) και πως το κανουμε κανονικο c902!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ηθελα να ρωτησω πως βγαζουμε το vodafone μενου μεσα απο το κινητο (για c902 λεω) και πως το κανουμε κανονικο c902!!!!!!!

Μονο εδώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

RAVER ρωταω γιατι ειχα και το nokia n95 VF LIVE και το εφτιαξα με ενα προγραμμα το NSS που μου ειχε προτεινει ενα παλικαρι απο εδω!!!! δεν μπορει μονο το 9volto να το σπαει!!!θα υπαρχει τροπος να το σπας και μονος!!!!
Link to comment
Share on other sites

RAVER ρωταω γιατι ειχα και το nokia n95 VF LIVE και το εφτιαξα με ενα προγραμμα το NSS που μου ειχε προτεινει ενα παλικαρι απο εδω!!!! δεν μπορει μονο το 9volto να το σπαει!!!θα υπαρχει τροπος να το σπας και μονος!!!!

 

Υπάρχει, αλλά είναι μεγάλη και δύσκολη διαδικασία που καλό είναι να μην ακολουθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...