Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμματακι για να βλεπω τα βιντεο γιατι δεν μου τα παιζει

C902 Cyber-shot™

 

http://www.imageshack.gr/files/mky0qk3qecm401iw5r20.jpg

 

 

Camera

 


  • Auto Focus
  • Auto rotate
  • BestPic™
  • 5 megapixel camera
  • 2.5x digital zoom
  • Face Detection
  • Photo fix
  • Photo flash
  • Picture blogging
  • Video recording
  • Video light
  • Video stabiliser
  • Image stabiliser

 

Music/Entertainment/Navigation

 

  • Media player
  • Mega Bass™
  • Music tones (MP3/AAC)
  • PlayNow™
  • TrackID™
  • FM radio
  • Java
  • Media
  • Video streaming
  • Video viewing
  • 3D games

 

Web/Internet

 

  • Access NetFront™ Web browser
  • RSS feeds

 

Communication & Messaging

 

  • Polyphonic ringtones
  • Speakerphone
  • Vibrating alert
  • Video calling
  • Email
  • Instant messaging
  • Picture messaging (MMS)
  • Predictive text input
  • Sound recorder
  • Text messaging (SMS)

 

Design

 

  • Navigation key
  • Picture wallpaper
  • Wallpaper animation

 

Connectivity

 

  • Bluetooth™ technology
  • Modem
  • Synchronisation
  • USB mass storage
  • USB support
  • PictBridge

 

Organiser

 

  • Alarm clock
  • Calculator
  • Calendar
  • Flight mode
  • Notes
  • Phone book
  • Stopwatch
  • Tasks
  • Timer

 

Accessories

 

  • In-Box:
  • Battery,
  • Charger,
  • USB cable,
  • Stereo Portable Handsfree
  • Wrist strap in leather
  • Sony Ericsson PC Suite
  • Media Manager
  • User guide

 

Facts and Figures

 

  • Size: 108 x 49 x 10,5 mm
  • Weight: 107 grams
     
    Colours:
  • Swift Black
  • Luscious Red
     
  • Screen: 262,144 colour TFT
  • Resolution: 240x320 pixels
  • Size: 2 inches
     
  • Phone memory: Up to 160MB
  • Memory Stick Micro™ (M2™) support
     
  • Talk time GSM: Up to 9 hrs
  • Standby time GSM: Up to 400 hrs
     
  • Talk time UMTS: Up to 3.5 hrs
  • Standby time UMTS:
  • Up to 350 hrs

 

Availability and Versions

 

Networks:

  • UMTS/HSDPA 2100
     
  • GSM/GPRS/EDGE
  • 850/900/1800/1900
     
  • Available in selected markets from Q2 2008.

 

http://www.sonyericsson.com/cws/corporate/press/pressreleases/pressreleasedetails/c702andc902global-20080210

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμματακι για να βλεπω τα βιντεο γιατι δεν μου τα παιζει

 

 

Απ'οτι καταλαβα θελεις προγραμμα για να`βλεπεις τα βιντεο που εχεις τραβηξει με το κινητο στον υπολογιστη σου.:blink: :blink: ???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το C902 εχει λειτουργια φακου? Επισης στον music player στα playlists εχει αυτοματα Playlists του τυπου "προσφατα προστιθεντα" ή "τα πιο ακουσμενα"?

 

Κανεις ρε παιδια???:)

Για το θεμα της λειτουργιας του φακου παντως διαβασα οτι σε αλλα υπαρχει και σε αλλαοχι. Ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Κανεις ρε παιδια???:)

Για το θεμα της λειτουργιας του φακου παντως διαβασα οτι σε αλλα υπαρχει και σε αλλαοχι. Ισχυει κατι τετοιο?

Ισως να ισχυει αν το χρησιμοποιεις με java εφαρμογη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι,υπάρχουν αλλαγές στο hardware!μικρές μεν,αλλά υπαρκτές!Το W902 δεν είναι απλώς η walkman έκδοση του C902!Αυτα τα 2 τηλέφωνα είναι σαν τα W800/W810!
Link to comment
Share on other sites

Κανεις ρε παιδια???:)

Για το θεμα της λειτουργιας του φακου παντως διαβασα οτι σε αλλα υπαρχει και σε αλλαοχι. Ισχυει κατι τετοιο?

 

Απ'οτι ξερω επιλογη οπως αυτη που εχει το κ750 για φακο δεν εχει αλλα εγω απλα το βαζω στο βιντεο χωρις να τραβαει με το φως ανοιχτο.Ειναι και αρκετα πιο δυνατο απο το κ750 (να και κατι θετικο :D )

 

Παντως οσον αφορα τις φωτο το βραδυ αμα κατσεις να ψαξεις τις ρυθμισεις καποια στιγμη βγαινει καλη,αλλα πρεπει να τραβηξεις καμια 10αρια πρωτα μεχρι να βρεις ποια ρυθμιση χρειαζεται :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βρε παιδιά γινόμαστε ΛIΓO υπερβολικοί;Είναι ελαφρώς παράλογο σε συνολικό πάχος 1 εκατοστού και χωρίς ξένον φλας-που σ'αυτές τις διαστάσεις δε χωράν οι πυκνωτές που αυτό απαιτεί-να έχουμε ποιότητα εικόνας τρομερή!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω κι εγώ στην κατοχή μου τη συγκεκριμένη συσκευή περίπου ένα μήνα και συναντώ το εξής πρόβλημα. Ακόμα και με κλειδωμένη συσκευή χωρίς να την πειράζω, ανά τακτά χρονικά διαστήματα ανοίγει από μόνο του το Vodafone Live, με αποτέλεσμα τον τελευταίο μήνα να έχει κατεβάσει τουλάχιστον 5mb περιεχομένου!!

 

Δεν μου έχει έρθει βέβαια ο λογαριασμός αλλά γνωρίζω εξ'αρχής ότι θα δυστυχήσω μόλις τον διαβάσω.

 

Το έχει συναντήσει και κάποιος άλλος αυτό το φαινόμενο;

Μπορεί να έχει πρόβλημα η συσκευή;

Έχετε να προτείνετε κάτι; (διάβασα σε προηγούμενη σελίδα να αλλάξω τον λογαριασμό σύνδεσης, αλλά προτού κάνω κάτι τέτοιο θα ήθελα να ξέρω αν φταίει σε κάτι η συσκευή ή όχι)

Link to comment
Share on other sites

Για δες τον Αναγνώστη RSS στο μενου των μηνυμάτων ή των πολυμέσων!Έλεγξε τις ρυθμίσεις ανανέωσης των RSS.Μπορεί να έχει οριστεί επίτηδες από την Vodafone να ανανεώνονται αυτόματα ανά τακτά χρονικά διαστήματα... :rolleyes:

 

Τι πάτε και ψωνίζετε βρε παιδιά συσκευές από καταστήματα vodafone με το vodafone live?Και τσάμπα διαφήμιση κάνετε στην εταιρία και είναι και "πειραγμένες" κάποιες ρυθμίσεις οι οποίες ως εκ του θαύματος ( :rolleyes: ) είναι αυτές που θα χρεώσουν και το συνδρομητή...

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες κυψέλης, περιοχής, RSS και συναφή, όλα ανενεργά!!

 

Υ.Γ.: Προσωπικά ούτε να το δω δε θέλω το Vodafone Live, αλλά έλα που είναι εταιρική η συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει πειράξει τότε η Vodafone...Εκτός και αν....

 

Έχεις ενεργοποιημένη την Προσθηκη στίγματος στο μενού της κάμερας;;

 

H λειτουργία αυτή συνδέεται στο Ίντερνετ για να κατεβάσει πληροφορίες σχετικά με το που τραβήχτηκε η φωτογραφία!Για δες και πες μας και αν είναι ενεργοποιημένη,απενεργοποίησε την!

Link to comment
Share on other sites

Όχι,δε φορτώνει το live αλλά είναι το ιδιο..Σε χρεώνει για τον 'ογκο δεδομένων που κατεβάζει..
Link to comment
Share on other sites

Δεκτό, αλλά τη στιγμή που είναι ανοιχτό το GPRS, ως ενεργή εφαρμογή (από το αντίστοιχο μενού) βλέπω το Vodafone Live.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω αν και από όσο το έψαξα υποψιάζομαι την απάντηση. Υπάρχει η δυνατότητα να εμφανίζεται η ημερομηνία και η ώρα ΠΑΝΩ στις φωτογραφίες όπως στα προηγούμενα μοντέλα ή όχι;

 

 

--edit--

Από ότι είδα πάντως στις χρεώσεις του Vodafone Live μέσω του website της Vodafone, τα πράγματα είναι λιγότερο τραγικά από ότι τα περίμενα! Χρεώνει €0,50 ανά επίσκεψη στο Vodafone Live ανεξαρτήτως χρόνου και όγκου δεδομένων και €0,0119/kb εκτός Vodafone Live.

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις και είσαι υποψιασμένος,διοτι όντως δεν υπάρχει αυτλη η δυνατότητα! :p Γιατι την αφαίρεσαν απ'το Κ810 και μετά,δεν ξέρω!Έχει γενικά η SE λίγο βλαμμένους προγραμματιστές που πειράζουν χρήσιμα πράγματα,αλλά που θα πάει...Θα φάνε πόδι κάποια στιγμή και θα στρώσουν κάποια πράγματα :p
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι εντελώς αψυχολόγητη αυτή η κινηση. Πολύ πρόσφατα (μέσα στον Οκτώβριο) χρειάστηκα αυτή τη δυνατότητα για να φωτογραφίσω το αμάξι μου για την ασφαλιστική εταιρεία, επειδή προσπάθησαν να το παραβιάσουν. Τότε με το προηγούμενο κινητό μου (k770i) υπήρχε αυτή η δυνατότητα... Τι να πω...

 

Στα τωρινά... στις ρυθμίσεις internet & streaming, η επιλογή "αποδοχή τοπικής σύνδεσης" μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος τι αφορά; Είναι στο "ενεργό", υπάρχει περίπτωση να επηρρεάζει ΚΑΙ αυτό το γεγονός ότι ανοίγει το Live;

 

Υ.Γ.: Από το απόγευμα και μετά που απενεργοποίησα το "στίγμα" νομίζω δεν έχει ανοίξει καθόλου. Μηδένισα και τα δεδομένα ώστε να το παρακολουθώ, έχει γράψει μόνο 53kb τα οποία ομολογώ πως δεν ξέρω πώς έγιναν. Τελευταία κίνηση, άλλαξα και τον λογαριασμό σε prepay μήπως προσπαθήσει να το ανοίξει και μου βγάλει σφάλμα, ώστε να το ελέγξω.

 

Ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Με έχει απογοητευσει πάντως εμένα αυτό το κινητό.Τόσο στις φωτογραφίες όσο και στο λογισμικό.Ειδικά για το λογισμικό το οποίο μου εμφάνισε προβλήματα από την πρώτη εδομάδα...Η πλάκα είναι ότι χάλασα το πρώτο μου μυσθο σε αυτό το τηλέφωνο:(...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εγώ δεν μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα (overall). Απλά είναι 2-3 πραγματάκια που θέλουν λίγο ψάξιμο κι άλλα 2-3 που δεν μου αρέσουν (όπως πχ. η εμφάνιση της ώρας στις φωτογραφίες).

 

Απογοήτευση όμως, όχι, δε νιώθω σε καμία περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Με έχει απογοητευσει πάντως εμένα αυτό το κινητό.Τόσο στις φωτογραφίες όσο και στο λογισμικό.Ειδικά για το λογισμικό το οποίο μου εμφάνισε προβλήματα από την πρώτη εδομάδα...Η πλάκα είναι ότι χάλασα το πρώτο μου μυσθο σε αυτό το τηλέφωνο:(...

 

Τι είδους προβλήματα;Δοκίμασες να κάνεις αναβάθμιση στην πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού;Είναι η R3DA028

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με αυτή την νέα εφαρμογή του Live που ανοίγει κάθε τόσο ακόμα και αν από τις ρυθμίσεις έχεις επιλέξει να μην κάνει ανανέωση μόνο του είναι κάποιο bug και η εταιρία το γνωρίζει ήδη καθότι το έχουν αναφέρει αρκετοί κάτοχοι του C902. To μόνο που προτείνουν για την ώρα είναι ή να επιλέξει ο χρήστης κάποιο άλλο προφίλ από τις ρυθμίσεις internet (vf live prepay π.χ.) ώστε να μην μπορεί να συνδεθεί ή να κατεβάσει μέσω μηνύματος που σου στέλνουν την κλασσική μορφή του live (όπως ανοίγει δηλάδή από την επιλογή web στο μενού). Υποτίθεται οτι δουλέυουν ώστε να διορθώσουν το πρόβλημα αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με αυτή την νέα εφαρμογή του Live που ανοίγει κάθε τόσο ακόμα και αν από τις ρυθμίσεις έχεις επιλέξει να μην κάνει ανανέωση μόνο του είναι κάποιο bug και η εταιρία το γνωρίζει ήδη καθότι το έχουν αναφέρει αρκετοί κάτοχοι του C902. To μόνο που προτείνουν για την ώρα είναι ή να επιλέξει ο χρήστης κάποιο άλλο προφίλ από τις ρυθμίσεις internet (vf live prepay π.χ.) ώστε να μην μπορεί να συνδεθεί ή να κατεβάσει μέσω μηνύματος που σου στέλνουν την κλασσική μορφή του live (όπως ανοίγει δηλάδή από την επιλογή web στο μενού). Υποτίθεται οτι δουλέυουν ώστε να διορθώσουν το πρόβλημα αυτό.

 

Αυτό ακούγεται πιο λογικό γιατί εμένα μου έλεγαν ότι πιθανόν να έχει πρόβλημα η συσκευή μου. Εν τέλει πάντως άλλαξα το προφίλ γιατί τις τελευταίες μέρες που το δοκίμασα φάνηκε να λειτουργεί και δεν άνοιγε το Vodafone Live από μόνο του. Χθες το βράδυ δοκιμαστικά το επανέφερα και σήμερα το πρωί είχε ήδη κατεβάσει μισό μέγκουλο, οπότε πάλι πίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...