Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό απλά μου αρέσει πολύ.Έχω το Κ800 και το επιλέγω ως επόμενο αρκεί να έχει λογικό sar...(kai θα το πάρω όταν πέσει η τιμή του)
If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό απλά μου αρέσει πολύ.Έχω το Κ800 και το επιλέγω ως επόμενο αρκεί να έχει λογικό sar...(kai θα το πάρω όταν πέσει η τιμή του)

 

αι εμενα μου αρεσει πολυ αυτο το κινητο. αν και μου θυμιζει πολυ 880 αλλα με καλυτερα χαρακτηριστικα...να ειχε και ξενον φλας....πιστευω τοσο λεπτο==ψησταρια.... δυστυχως

:)
Link to comment
Share on other sites

Live Photos: MobileBurn.com

 

http://img409.imageshack.us/img409/6039/sonyericssong900img5410tm6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από ότι λέει ο Ελνταρ στο mobile-review το συγκεκριμένο κινητό άρεσε πολύ στους παροχείς και αποφάσισαν να το προωθήσουν σε πολύ καλή τιμή. Λόγω μεγέθους δεν μπορεί να έχει ξένον φλας. Για την οθόνη συμφωνώ...θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι λέει ο Ελνταρ στο mobile-review το συγκεκριμένο κινητό άρεσε πολύ στους παροχείς και αποφάσισαν να το προωθήσουν σε πολύ καλή τιμή. Λόγω μεγέθους δεν μπορεί να έχει ξένον φλας. Για την οθόνη συμφωνώ...θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερη.

 

Πρώτα απ'όλα θα συμφωνήσω με την περιοχή σου και θα σου πρότινα να βάλεις και το "Μακεδονία" :), έπειτα να παρατηρήσω ότι ναί, έχει μικρή οθόνη αλλά αυτό ίσως συνεπάγεται καλύτερη αναμονή, στη συνέχεια ότι έχει επιπλέον το "αναγνώρηση προσώπων" στο auto focus, που για μένα αν λειτουργεί όπως το φαντάζομαι και περιμένω θα είναι πολύ καλό... Δε φένεται για ξένον το φλάς και τέλος, αν εξερέσουμε το ότι είναι σλίμ, θα πρέπει να βγεί πιο φτηνό από το Κ850, ούτε πλήκτρα αφής φένεται να έχει, ούτε αυτόματο κάλημα. Δε ξέρω, μακάρι να είναι γύρω στα 400.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

300 ευρω για την ακριβεια ..

 

Τι 300€; 300€ θα είναι η τιμή όταν πρωτοβγεί;:blink::wacko:

Πολύ καλή τιμή... Πότε θα το δούμε στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'όλα θα συμφωνήσω με την περιοχή σου και θα σου πρότινα να βάλεις και το "Μακεδονία" :), έπειτα να παρατηρήσω ότι ναί, έχει μικρή οθόνη αλλά αυτό ίσως συνεπάγεται καλύτερη αναμονή, στη συνέχεια ότι έχει επιπλέον το "αναγνώρηση προσώπων" στο auto focus, που για μένα αν λειτουργεί όπως το φαντάζομαι και περιμένω θα είναι πολύ καλό... Δε φένεται για ξένον το φλάς και τέλος, αν εξερέσουμε το ότι είναι σλίμ, θα πρέπει να βγεί πιο φτηνό από το Κ850, ούτε πλήκτρα αφής φένεται να έχει, ούτε αυτόματο κάλημα. Δε ξέρω, μακάρι να είναι γύρω στα 400.

 

Έχει πλήκτρα αφής δεξιά και αριστερά της οθόνης.:p

Link to comment
Share on other sites

Hands-on with Sony Ericsson's 5 megapixel C902 @ MWC 2008

http://www.engadgetmobile.com/2008/02/12/hands-on-with-sony-ericssons-5-megapixel-c902/

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως έχει πλήκτρα αφής, και η λειτουργεία face focus είναι φοβερή όπως φένεται στο βίντεο του youtube... Πολύ λειτουργικό στην φωτογράφηση, ίσως το επόμενο μου κινητό. Θα πάρω και αυτό και το w980 :P:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

έπειτα να παρατηρήσω ότι ναί, έχει μικρή οθόνη αλλά αυτό ίσως συνεπάγεται καλύτερη αναμονή

 

Προτιμω μεγαλυτερη οθονη παρα καλυτερη μπαταρια ..

 

Τι 300€; 300€ θα είναι η τιμή όταν πρωτοβγεί;:blink::wacko:

Πολύ καλή τιμή... Πότε θα το δούμε στην Ελλάδα;

 

Source : Eldar

 

Μαλλον χωρις φορους ..

Link to comment
Share on other sites

Και όμως έχει αυτόματο κάλυμμα.Το πάνω μέρος του κινητού, πάνω από την οθόνη είναι συρόμενο... έτσι ανοίγει η κάμερα. Πολύ έξυπνη και πρακτική λύση.
Link to comment
Share on other sites

Και όμως έχει αυτόματο κάλυμμα.Το πάνω μέρος του κινητού, πάνω από την οθόνη είναι συρόμενο... έτσι ανοίγει η κάμερα. Πολύ έξυπνη και πρακτική λύση.

 

Ναι, αλλά δεν ανοίγει αυτόματα.;)

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα-πλάκα...

Τόσο το C902 (κυρίως αυτό) όσο και το G900 μου έχουν βάλει μεγάλο διάολο στην τσέπη μου. Η αλήθεια είναι ότι μπορεί να πίνω νερό στο όνομα του iPhone αλλά μου έχουν λείψει οι κάμερες του K750, K800, T650, K850, P1 και (τις υποδεέστερες) τόσων άλλων SE που τώρα δεν θυμάμαι... Κοντός ψαλμός αλληλούια.

Άντε να δούμε...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

To C902 φερει Photo-flash για τη φωτογραφική.

Είναι μια καινούρια πατέντα της SE η οποία αντικαθιστά το xenon flash,υποτίθεται!

Η εταιρία ισχυρίζεται ότι η φωτεινότητά του είναι ισάξια και σε κάποιε περιπτώσεις μεγαλύτερη απ'ότι αυτή ενός xenon flash!!

Γεγονός είναι πως είναι κατά πολύ ισχυρότερο από το ισχυρότερο led που είναι διαθέσιμο σήμερα σε κινητό και έχει σχεδόν την ίδια ένταση με αυτήν ενός xenon flash!

Μένει να δούμε και στην πράξη αν είναι όντως τόσο πανίσχυρο!

 

Να σημειώσω επίσης ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σε συνδυασμό με το BestPic και επίσης έχει ξαναχρησιμοποιηθεί στο SO905iS,το κορυφαίο φωτοκινητό της SE στην Ιαπωνία με τον αισθητήρα ExMOR!

 

Tέλος,να πω ότι η λειτουργία Ανίχνευσης Προσώπων λειτουργεί άψογα,όπως και σε μια κανονική Cyber-shot μηχανή!Ακόμη και αν κινηθεί το πρόσωπο από το κάδρο,αυτό το ακολουθεί!!

 

Για του λόγου το αληθές,ορίστε και ένα βίντεο που το δείχνει στην πράξη!

 

 

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι δε θα έχει το ίδιο σύστημα φακού-αισθητήρα με το Κ850,οπότε οι λήψεις του γενικά θα είναι ελαφρώς χειρότερες,αλλά όχι με μεγάλη διαφορά,όπως είπε στέλεχος της εταιρίας στο MWC!

 

Από κει και πέρα,το υπολογίζω το πολύ 350-370 ευρώ,με τίποτα παραπάνω!Άσε που αν έχει παραπάνω θα είναι υπερβολικό!

 

Γενικά,πάρα πολύ καλό το τηλέφωνο και φυσιολογικά θα κάνει καλές πωλήσεις!

 

Σα να ετοιμάζεται νωρίτερα ο διάδοχος του Κ850 μου φαίνεται... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πότε αναμένετε στην Ελλάδα;

Αν θυμάμαι καλά, 2ο τρίμηνο του '08... :D

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Να μερικά xαρακτηριστικά του C902 που δεν υπάρχουν στο Κ850i :

 

- Battery 950mAh (930 στο κ850)

- BestPic™ with light

- Camera face detection

- Photo-flash

- Camera touch keys

- Dual microphones

- Geo tagging

- Google Maps for mobile

- GPS (Support for GPS Enabler HGE-100)

- 2 MP (1632x1224 pixels) (με το Κ850 δεν μπορείς να βγάλεις φωτό με ανάλυση 2MP)

- Java Platform 9 (JP-9)

- Memory (built-in) Up to 160 MB

- Menu layout options ( Possiblity to change the layout of the icons in the main menu)

- Screen Full graphical 2.0 inches 320x240 pixels TFT, QVGA 262,000 (18 bit) White

- Stereo microphone

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

:cool: Review: GSMarena.com

 

 

http://img514.imageshack.us/img514/5029/sec902mf2.jpg

 

wx ta plhktra:1,2,3,4,5,6,7,8,9,0,asteriskos kai diesh einai san tou w960i:shifty:

w800i,w960i,t290i,t65,r380s,t18s,t29s,GA628,A1628s kai otan bgei kai to xperia

 

H nokia kanei to megalo vhma sthn agora!agoraste kinhta N series k 8a exete k hlektrokinhto jet ski:lol:!

Link to comment
Share on other sites

wx ta plhktra:1,2,3,4,5,6,7,8,9,0,asteriskos kai diesh einai san tou w960i:shifty:

 

Γιατί πως αλλιώς θα μπορούσε να είναι :blink:?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πως αλλιώς θα μπορούσε να είναι :blink:?

 

ti pws alliws tha borouse na einai?borei na eixe alla plhktra!alla twra prosexa oti einai daneismena apo to w960i!

w800i,w960i,t290i,t65,r380s,t18s,t29s,GA628,A1628s kai otan bgei kai to xperia

 

H nokia kanei to megalo vhma sthn agora!agoraste kinhta N series k 8a exete k hlektrokinhto jet ski:lol:!

Link to comment
Share on other sites

Eιναι πολυ στυλατο!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...