Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω αμα το εχουν ξαναρωτησει σε τι χρωματα βγαινει;γιατι θα το αγορασω αυτεs αυτεs τιs μερεs! :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν ξερω αμα το εχουν ξαναρωτησει σε τι χρωματα βγαινει;γιατι θα το αγορασω αυτεs αυτεs τιs μερεs! :D

 

:blink: Δές εδώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα στο πλαισιο κι ρωτησα για το 902 κι η υπευθυνη μου απαντησε οτι εχουν παρουσιαστει πολλα προβληματα!!Εσεις που το εχετε τι διαπιστωνετε??
Link to comment
Share on other sites

Η κοπελιά μου πάντως που το έχει από μέσα Ιουλίου(σχετικά νέες παρτίδες δηλαδή)δεν έχει κανένα παράπονο!Το πιο γερό και ποιοτικό τηλέφωνο που ειχε!Όλος ο σκελετός είναι από ανοξείδωτο ατσάλι(το γράφει άλλωστε μέσα-stainless steel),το οποίο είναι επικαλυμμένο από πλαστικό για λόγους αισθητικής!Γενικά,κανενα πρόβλημα πουθενά!
Link to comment
Share on other sites

egw 2 bdomades pou to exw eimai poli euxaristimenos apo olh thn leitourgia tou tilefwnou kai apo tis fwtografies. An kaneis tis swstes rithmiseis gia to perivallon pou thes na bgaleis fwto einai poli kales.

 

PS. Telika me ta mms den ebgala akrh! Mou exoun steilei mexri 280 kb alla egw borw na steilw monomexri 100. efaga olo to menou oles tis rithmiseis alla den exei kamia epilogh

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

egw 2 bdomades pou to exw eimai poli euxaristimenos apo olh thn leitourgia tou tilefwnou kai apo tis fwtografies. An kaneis tis swstes rithmiseis gia to perivallon pou thes na bgaleis fwto einai poli kales.

 

PS. Telika me ta mms den ebgala akrh! Mou exoun steilei mexri 280 kb alla egw borw na steilw monomexri 100. efaga olo to menou oles tis rithmiseis alla den exei kamia epilogh

επειδη εχεις wind προφανως

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα στο πλαισιο κι ρωτησα για το 902 κι η υπευθυνη μου απαντησε οτι εχουν παρουσιαστει πολλα προβληματα!!Εσεις που το εχετε τι διαπιστωνετε??

 

 

Από τις αναφορές των φίλων εδώ που το έχουν δεν φαίνεται να ισχύει κάτι τέτοιο. Μπορεί να έτυχε κάποια ελλατωματική παρτίδα που πούλησαν αυτοί και να υπήρξαν κάποια προβλήματα και για αυτό να σου το είπε. Βέβαια ποτέ δεν πρέπει να δίνεις σημασία στο τι σου λένε από τα καταστήματα, είναι οι πλέον αναξιόπιστοι συνήθως για τέτοιου είδους πληροφορίες καθότι και αυτοί λένε οτι τους είπαν ή άκουσαν. Αν το θες πάρτο, είναι πολύ καλό τηλέφωνο. Από εκεί και πέρα όπως με όλες τις συσκευές είναι και λίγο λαχείο το τι θα σου τύχει!;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει αν του έχει παρουσιάσει το εξής ?

Οταν πάω στο "photo dj' και πάει να σώσει κάτι κλείνει το κινητό μαυρίζει η οθόνη και περιμένω 20 δεύτερα περίπου να ξανανοίξει και να δείχνει ότι έχει χάσει το σήμα ( wind )

Επίσης από όταν πέρασα το pc suite στο λάπτοπ έχει πρόβλημα η ασύρματη σύνδεση του λάπτοπ με το ίντερνετ. Εβγαλα το pc suite και τώρα μπαίνει ίντερνετ :(

Καμμιά ιδέα ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα στο πλαισιο κι ρωτησα για το 902 κι η υπευθυνη μου απαντησε οτι εχουν παρουσιαστει πολλα προβληματα!!Εσεις που το εχετε τι διαπιστωνετε??

 

Ένα διαπιστωμένο πρόβλημα το οποίο όμως είναι και θέμα παρτίδας, αφορά το πληκτρολόγιο. Πιο συγκεκριμένα, σε διάφορα C902 έχει μια τάση να ξεκολλάει.

 

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει αν του έχει παρουσιάσει το εξής ?

Οταν πάω στο "photo dj' και πάει να σώσει κάτι κλείνει το κινητό μαυρίζει η οθόνη και περιμένω 20 δεύτερα περίπου να ξανανοίξει και να δείχνει ότι έχει χάσει το σήμα ( wind )

 

Έχεις επιλέξει να αποθηκεύονται τα αρχεία σου στην κάρτα μνήμης;

 

Επίσης από όταν πέρασα το pc suite στο λάπτοπ έχει πρόβλημα η ασύρματη σύνδεση του λάπτοπ με το ίντερνετ. Εβγαλα το pc suite και τώρα μπαίνει ίντερνετ :(

Καμμιά ιδέα ?

Ευχαριστώ

 

Αντί για την σουίτα της SE, να χρησιμοποιείς το MyPhoneExplorer, το οποίο θα βρεις εδώ:

 

http://myc902.lasyk.net/sub/59/ALL/date/1/C902-Software-Windows-page1.html

Link to comment
Share on other sites

Έχεις επιλέξει να αποθηκεύονται τα αρχεία σου στην κάρτα μνήμης;

 

Δεν έχω κάρτα μνήμης

Μου είπαν στο κατάστημα της wind ότι δεν δίνουν μνήμη όπως παλιότερα για κάποια κινητά

Ευχαριστώ για την απάντηση

Οσο αφορά το pc suite που προτείνεις έχει τις ίδιες δυνατότητες που προσφέρει το pc suite που δίνουν με το συγκεκριμένο κινητό ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάρτα μνήμης

Μου είπαν στο κατάστημα της wind ότι δεν δίνουν μνήμη όπως παλιότερα για κάποια κινητά

Ευχαριστώ για την απάντηση

Οσο αφορά το pc suite που προτείνεις έχει τις ίδιες δυνατότητες που προσφέρει το pc suite που δίνουν με το συγκεκριμένο κινητό ?

 

Καλύτερο είναι. Όλοι εδώ μέσα αυτό χρησιμοποιούμε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα.Η ερωτηση που θελω να θεσω ειναι η εξης.Αλλαξα προσφατα την καρτα μου σε 3G.Ενεργοποιησα και τα δικτυα σε 3G/GSM και εμφανιζεται ενα γαλαζιο πλαισιο με μαυρο Η μεσα αντι για το γαλαζιο πλαισιο με το 3G.Ειναι σωστο;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω μια απορια γινεται με καποιο update η με κατι τελος παντων να αλαξει το wind menu στο sonyericsson c902 ειναι πολυ σπαστικο να βλεπεις το wind+ στο τηλ.Ευχαριστω

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω μια απορια γινεται με καποιο update η με κατι τελος παντων να αλαξει το wind menu στο sonyericsson c902 ειναι πολυ σπαστικο να βλεπεις το wind+ στο τηλ.Ευχαριστω

 

εχω την εντυπωση πως οταν παιρνεις την συσκευη με wind menu ή και οποιας αλλης εταιριας δεν μπορεις να αλλαξεις το αρχικο μενου..:blink:.

 

The music mixing device.

Youtube Channel

Blog

Check it out.

Link to comment
Share on other sites

αρχικα ελεγα θα το παρω για 2ο κινητο για να παρω ως πρωτο το iphone...κατεληξα να εχω αγορασει το c905 ...:X

το 2ο κινητο το ηθελα για τη γυναικα κ γιατι ψηθηκα με τις βιντεοκλησεις...

πηρα το c905 και οπως ειπε καποιος στα καταστηματα δεν ξερουν τι τους γινεται...κανεις δεν ηξερε οτι το c905 δεν εχει καμερα μπροστα για βιντεοκληση...

ετσι λοιπον στις 3 ωρες κατοχης το γυρισα αρων αρων πισω και πηρα το c902...

Με το που πηγα σπιτι τρισευτυχισμενος διοτι μου αρεσε πολυ..ηθελα ενα κινητο με πολυ καλη καμερα κομψο λεπτο (διοτι κουβαλαμε κ ενα htc κ ενα blackberry μαζι μας ποσα ποια?!) και για βιντεοκλησεις βλεπεις...

βιντεοκλησεις οκ...

κομψο λεπτο οκ

καμερα στο σκοταδι Μπλιαχ

 

Τραβοντας φωτο με το Κ800 και με το c902 ....απλα ξενερωσα... το Κ800 ηταν ετη μπροστα ....

 

Λοιπον εσεις τι λετε? κατα βαση τραβαω βιντεο η φωτος νυχτα ειτε κατι που να εχει σχεση με αυτ/τα αφου με αυτα ασχολουμαι η σε κλειστους χωρους τη νυχτα... ακομα και σε δωματιο με φωτισμο η φωτεινοτητα του ηταν πολυ σκοτεινη σε σχεση με το Κ800... το μονο που βρισκω αξιολογο...ειναι το βιντεο... αφου το Κ800 δεν εχει led να αναβει και σε αναγκαζει να εχεις φως ανοιχτο...επισης το c902 στο βιντεο ηταν πολυ καλη η κινηση και η ποιοτητα... Πρεπει να εχει περισσοτερα fps απο αλλα κινητα καθως τραβηξα βιντεο με απλο led αναμμενο σε σκοτεινο δωματιο και ηταν αψογο..το εβαλα full screen στο pc και απολαμβανα...παρα πολυ καλο...

Τι εχετε να πειτε για τη φωτογραφικη? οταν ειδα νεο κινητο με 5mpx cybershot αλλα περιμενα.......

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως οταν παιρνεις την συσκευη με wind menu ή και οποιας αλλης εταιριας δεν μπορεις να αλλαξεις το αρχικο μενου..:blink:.

 

Ακου ενα που μου συνεβη εμενα φιλε μου.

 

Πηγα το πηρα απο ανταλλαγη απο εναν λοποδητη στο περιστερι.

Επειδη ηξερα το "ποιον" του εδωσα πισω ενα samsung που ειχα καινουργιο και του ζητησα ΣΑΦΩΣ να μου δωσει ενα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ c902.

 

Συμφωνησε και μου εφερε ενα τηλ το οποιο ειχε ολες τις ζελατινες επανω του (Οθονη και μπαταρια) αλλα το κουτι ηταν ανοιγμενο και σαφως πολυκαιρισμενο.

 

Δεδομενου του οτι το τηλεφωνο φαινοταν καινουργιο εκανα την παπια στην αρχη. Παω σπιτι και τι να δω?Το μενου αλλοκοτο ως προς την διαταξη του και αντι του PlayNow ειχε ενα εικονιδιο που εγραφε Οperator Specific (!) και σε εβαζε μεσα στο μενου του email.

 

Για να μην μακρυγορω αλλο μετα απο ψαξιμο και πολυυ google καταλαβα οτι το τηλ ηταν φλασαρισμενο απο την αρχη με vodafone live και το μενου του ηταν το ασ πουμε κανονικο. (το λεγομενο customize generic)

Τελικα το πηρε πισω και μου το εφερε στην κατασταση που ζητουσα.

 

Υπαρχουν μαγαζια που κανουν αυτη την δουλεια και αν θες στειλε ΡΜ να σου πω, αλλιως αν εχεις χρονο και τα καταφερνεις σε αυτα αρχισε με το google "debrand c902":)

Link to comment
Share on other sites

αρχικα ελεγα θα το παρω για 2ο κινητο για να παρω ως πρωτο το iphone...κατεληξα να εχω αγορασει το c905 ...:X

το 2ο κινητο το ηθελα για τη γυναικα κ γιατι ψηθηκα με τις βιντεοκλησεις...

πηρα το c905 και οπως ειπε καποιος στα καταστηματα δεν ξερουν τι τους γινεται...κανεις δεν ηξερε οτι το c905 δεν εχει καμερα μπροστα για βιντεοκληση...

ετσι λοιπον στις 3 ωρες κατοχης το γυρισα αρων αρων πισω και πηρα το c902...

Με το που πηγα σπιτι τρισευτυχισμενος διοτι μου αρεσε πολυ..ηθελα ενα κινητο με πολυ καλη καμερα κομψο λεπτο (διοτι κουβαλαμε κ ενα htc κ ενα blackberry μαζι μας ποσα ποια?!) και για βιντεοκλησεις βλεπεις...

βιντεοκλησεις οκ...

κομψο λεπτο οκ

καμερα στο σκοταδι Μπλιαχ

 

Τραβοντας φωτο με το Κ800 και με το c902 ....απλα ξενερωσα... το Κ800 ηταν ετη μπροστα ....

 

Λοιπον εσεις τι λετε? κατα βαση τραβαω βιντεο η φωτος νυχτα ειτε κατι που να εχει σχεση με αυτ/τα αφου με αυτα ασχολουμαι η σε κλειστους χωρους τη νυχτα... ακομα και σε δωματιο με φωτισμο η φωτεινοτητα του ηταν πολυ σκοτεινη σε σχεση με το Κ800... το μονο που βρισκω αξιολογο...ειναι το βιντεο... αφου το Κ800 δεν εχει led να αναβει και σε αναγκαζει να εχεις φως ανοιχτο...επισης το c902 στο βιντεο ηταν πολυ καλη η κινηση και η ποιοτητα... Πρεπει να εχει περισσοτερα fps απο αλλα κινητα καθως τραβηξα βιντεο με απλο led αναμμενο σε σκοτεινο δωματιο και ηταν αψογο..το εβαλα full screen στο pc και απολαμβανα...παρα πολυ καλο...

Τι εχετε να πειτε για τη φωτογραφικη? οταν ειδα νεο κινητο με 5mpx cybershot αλλα περιμενα.......

nokia n82 παρε να σε κομπλε τοτε...

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

παδια να βγαζω την καρτα μνήμης πρέπει να κλεινω το κινητό?

Oχι,δεν νομιζω να εχεις προβλημα.εγω ετσι κανω συνηθως..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα c902 και οποτε το συνδεω με το πσ μου πεταει αν μυνημα "Sony Ericsson Device 3017 USB WMC OBEX Interface".Οποτε του λεω να το κανει install μολις φτασει στο 50% κολλαει ολο το πσ. Μπορει καποιος να με βοηθησει η να μου δοσει ενα link για να κατεβασω drivers?

PLZ ειναι επιγον.Ειναι για θεμα δουλειας..

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα...

ρε παιδια, δεν μπορω να ανοιξω το καλυμμα του φακου????:(:(:(

τι γινεται?

το πας αυριο απο εκει που το πηρες και ζητας αλλαγη συσκευης!

 

παραξενο μου φαινεται! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το πας αυριο απο εκει που το πηρες και ζητας αλλαγη συσκευης!

 

παραξενο μου φαινεται! :cool:

 

:O

sorry, μακακια δικια μου. δεν ειχα ωγαλει το αυτοκολλητο της οθονης:X:stupid:

τωρα, αν και έχω διαβασει το μεγαλυτερο thread και απο Κ700, σε Κ750, Κ810 και τωρα c902, έχω μερικές ερωτήσεις - παρατηρήσεις:

1. εκανα την πρωτη φόρτιση, για 2,5 ώρες όσο έλεγε το μανιουαλ. τωρα οι πρωτες επόμενες, να αδειαζει εντελως ή οχι πριν το φορτισω, έτσι ώστε να στρωσει καλα η μπαταρία

2. ποια είναι η νεοτερη εκδοση (οχι voda live) και πως βλέπω την έκδοση μου (εκεινα τα αριστερα δεξια κουμπακια). πιο καλώδιο πρέπει να αγορασω για να κάνω αναβάθμιση αν χρειαστει ή πιο άλλος τρόπος υπάρχει?

3. το αισθανομαι πολυ βαρυτερο απο το 810, όχι μόνο 4 γραμ που ειναι η διαφορά. ιδέα μου?

4. για τα δαχτυλα μου, λιγο κοντά είναι τα πληκτρα σε σχέση με το 810

5. ΣΟΣ. αυτο το σηματακι(G) που είναι δίπλα στο σήμα, τι σημαινει και πως φεύγει (οχι το 3g, αυτο το εβγαλα)??

6. Οι συντομευσεις πλήκτρων αριστερα δεξια (οχι του κεντρικου πλήκτρου) που λένε πολυμέσα και επαφές, πως αλλάζουν? αλλάζουν?

7. μια φωτο που είχα απο το βαφτιστηρι μου, φαινοταν πιο φωτεινη σαν φόντο στο 810, και έχω την φωτεινότητα στο 100%.

 

αυτα προς το παρόν, ελπίζω να μην σας κούρασα, και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..:)

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...