Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραια λοιπον μπορει καποιος να μου την πει αναλυτικα τι ακριβως πρεπει να κανω???????? το αν ειναι καλο η οχι θα το κρινω εγω η θα το καψω η θα το φτιαξω να πεταξω τα ωραια μου λεφτακια σε ενα μαγαζι ενω μπορω και μονος οχι στο κατω κατω αν ειναι να το καψω προτιμω να παρω καινουργιο αλλα να ξερω οτι προσπαθησα ετσι και αλλιως δεν ειναι εκει το θεμα το θεμα ειναι να βγαλω το VF LIVE!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλα τα VF Live κινητά δηλαδή βγάζουν πρόβλημα? Αυτό είναι υπερβολικό και δεν ισχύει, οι περισσότερες συσκευές μου πάντα VF Live ήταν και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Εξάλλου επειδή ένα κινητό βγάλει κάποια βλάβη δεν σημαίνει οτι πάντα φταίει το Live. Τώρα πια οι μόνες επεμβάσεις στο μενού είναι ένα θέμα VF, κάποια εικονίδια και ένας VF ήχος, σε τι μπορούν αυτά να επηρεάσουν την αξιοπιστία του λογισμικού?

 

H κάθε έκδοση λογισμικού δινεται στον εκάστοτε παροχο και τελεί υπό έγκρισης απ’τον πάροχο(στην προκειμένη περίπτωση η Βονταφον).Από κει και πέρα,ο πάροχος μπορεί να επέμβει στο λογισμικο με τον οποιονδήποτε τρόπο μέχρι να δώσει την έγκρισή του για να βγει προς αναβάθμιση στην αγορά.Μπορεί να προσθεσει-μειώσει-αλλάξει λειτουργίες .Αν το λογισμικο π.χ. των live συσκευών εγκρίνεται από την Βόνταφον έτσι όπως το ζητάει η ίδια και της το παρέχει η ΣΕ σαφώς και δε θα κάτσει ν’ασχοληθεί περαιτέρω η εταιρία.Είναι γεγονός πως οι αντίστοιχες unbranded συσκευές δεν πάσχουν από κάποια προβλήματα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Pictures: Sony Ericsson C902 - James Bond 007 Edition!

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/10/sonyericsson-c902-james-bond-007-04.jpg

 

http://dailymobile.se/2008/10/05/pictures-sony-ericsson-c902-james-bond-007-edition/

Link to comment
Share on other sites

Pictures: Sony Ericsson C902 - James Bond 007 Edition!

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/10/sonyericsson-c902-james-bond-007-04.jpg

 

http://dailymobile.se/2008/10/05/pictures-sony-ericsson-c902-james-bond-007-edition/

 

δηλαδη αμα το παρω θα γινω bond κι εγω??:ninja::shifty:

Link to comment
Share on other sites

H κάθε έκδοση λογισμικού δινεται στον εκάστοτε παροχο και τελεί υπό έγκρισης απʼτον πάροχο(στην προκειμένη περίπτωση η Βονταφον).Από κει και πέρα,ο πάροχος μπορεί να επέμβει στο λογισμικο με τον οποιονδήποτε τρόπο μέχρι να δώσει την έγκρισή του για να βγει προς αναβάθμιση στην αγορά.Μπορεί να προσθεσει-μειώσει-αλλάξει λειτουργίες .Αν το λογισμικο π.χ. των live συσκευών εγκρίνεται από την Βόνταφον έτσι όπως το ζητάει η ίδια και της το παρέχει η ΣΕ σαφώς και δε θα κάτσει νʼασχοληθεί περαιτέρω η εταιρία.Είναι γεγονός πως οι αντίστοιχες unbranded συσκευές δεν πάσχουν από κάποια προβλήματα! ;)

 

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε Kotsiani!:) Πάντως θεωρητικά το τροποποιημένο λογισμικό υποτίθεται οτι περνάει από έλεγχο για πιθανά bugs, ναι?.:worry: Η απορία μου προκύπτει περισσότερο από το γεγονός οτι όπως είπα κυρίως δεν έχουμε τροποποιήσεις αλλά προσθήκες κάποιων θεμάτων, ήχων, πράγματα δηλαδή που και ο κάθε χρήστης μπορεί να βάλει στο κινητό από μόνος του και αυτό δεν βλέπω σε τι να επηρεάζει αρνητικά. ίσως έχει να κάνει και με την δεκτικότητα του κάθε λογισμικού.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ στη Vodafone Live έκδοση του κινητού να αλλάξω το δεξί κουμπάκι ώστε να μην είναι προεπιλογή στο να ανοίγει το Vodafone Live?

Το πατάω συνέχεια κατά λάθος και χρεώνομαι τζάμπα χωρίς να σερφάρω!!!

 

Επίσης αν γνωρίζει κάποιος το συνδυασμό πλήκτρων για να μπω στο μυστικό μενού...

 

Thank you!!!

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε MIXALISZ πήγαινε στις ρυθμίσεις->συνδεσιμότητα->ρυθμίσεις internet και στο λογαριασμό δεδομένων επέλεξε άλλη επιλογή. εγω πχ έβαλα prepay. Σε εμένα δουλεψε. Ελπίζω και σε εσένα.

Ωστόσο, εγώ έχω άλλο πιο συμαντικό προβλημα...

Το έχω 2 εβδομάδες και έχει λιώσει στις επανεκινήσεις... Είδικά όταν συνδέω το bluetooth headset.

ΤΙ ΚΑΝΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ????

HELP ΕΠΙΓΟΝΤΩΣ.

Link to comment
Share on other sites

μονο αναβαθμιση xenies.. επισης δες αν είναι συμβατο 100% με το κινητο σου. το κινητό σου εχει Bluetooth 2. το ακουστικο σου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εναν ακομα κατοχο C902!

Μια βοηθεια βρε παιδια... σεταρα την συνδεση για ιντερνετ και σε καποιες ελληνικες σελιδες ( πχ. in.gr) βγαζει κινέζικα!

καμμια ιδέα για το πως στρωνουν τα ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτό δεν έχει να κάνει με το κινητό,αλλά με τον proxy για το wap που χρησιμοποιει η κάθε εταιρία!Π.χ. με την Vodafone δε φαίνονται κινέζικα τα sites,ενώ με την Wind και την Cosmote κάποια sites(συμπεριλαμβανομένου του myphone)εμφανίζονται κινέζικα,όταν επιλέξεις ως προφίλ αυτό που έχει apn σχετικά με το wap.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος οτι φταιει μονο ο παροχος... Η ιδια sim (cosmote) σε τηλεφωνο Nokia E50 με ιδιο σεταρισμα δειχνει ελληνικα.

Θα μπορουσα να δοκιμασω να αλλαξω κατι??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Υπάρχει περίπτωση να μπορέσουμε στην vodafone live συσκεύη να περάσουμε cosmote MMS?
Rogers
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και μπορείς,δεν είναι κλειδωμένη στο δίκτυο της Vodafone η συσκευή.Το μόνο που χρειάζεται είναι να στείλεις τις ρυθμίσεις που θες είτε απ’το site της Sony Ericsson είτε με τηλεφώνημα στην Κοσμοτέ!
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και μπορείς,δεν είναι κλειδωμένη στο δίκτυο της Vodafone η συσκευή.Το μόνο που χρειάζεται είναι να στείλεις τις ρυθμίσεις που θες είτε απ’το site της Sony Ericsson είτε με τηλεφώνημα στην Κοσμοτέ!

 

 

 

Θα το δοκιμάσω τώρα! Σ' ευχαριστώ..

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να βρούμε άραγε τα θέματα και τα ringtones της James Bond έκδοσης του Sony Ericsson C902? Τα έχετε δεί σε κάποια σελίδα? :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να βρούμε άραγε τα θέματα και τα ringtones της James Bond έκδοσης του Sony Ericsson C902? Τα έχετε δεί σε κάποια σελίδα? :)

 

themes & ringtones :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

RAVER οπως πάντα κατατοπιστικότατος. Ευχαριστώ :)

Να σαι καλα!

Χρονια σου Πολλα :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όποιος αγοράσει το κινητό να το κάνει οπωσδήποτε update στο software---λύνει πολλά προβλήματα όπως την καθυστέρηση που παρατηρείτε στο phone book, και την συνδεσιμότητα του bluetooth! EKANA UPDATE ΚΑΙ ΗΣΥΧΑΣΑ!!!!

 

μονο αναβαθμιση xenies.. επισης δες αν είναι συμβατο 100% με το κινητο σου. το κινητό σου εχει Bluetooth 2. το ακουστικο σου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι κι εγώ νέος κάτοχος του C902 και θα ήθελα την βοήθειά σας: οι φωτογραφίες που τραβάω τη νύχτα με λίγο φωτισμό είναι.. σχεδόν μαύρες... με το παλιό μου Κ750 η ίδια φωτογραφία είναι πολύ πιο φωτεινή. Είχα ακούσει ότι οι νυχτερινές φωτογραφίες δεν είναι οι καλύτερες αλλά αυτό δεν το περίμενα.. Μήπως μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας?

Και κάτι ακόμα.. Στο Photo mate αναφέρει την επιλογή σκηνής twilight potrait και landcape για καλύτερες βραδυνές photos. Τέτοια επιλογή δεν υπάρχει (η συσκευή είναι vodafone). Υπάρχει τρόπος να "προστεθούν"?? Σας ευχαριστώ και συγγνώμη αν σας κούρασα..:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το C902 εχει λειτουργια φακου? Επισης στον music player στα playlists εχει αυτοματα Playlists του τυπου "προσφατα προστιθεντα" ή "τα πιο ακουσμενα"?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι κι εγώ νέος κάτοχος του C902 και θα ήθελα την βοήθειά σας: οι φωτογραφίες που τραβάω τη νύχτα με λίγο φωτισμό είναι.. σχεδόν μαύρες... με το παλιό μου Κ750 η ίδια φωτογραφία είναι πολύ πιο φωτεινή. Είχα ακούσει ότι οι νυχτερινές φωτογραφίες δεν είναι οι καλύτερες αλλά αυτό δεν το περίμενα.. Μήπως μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας?

Και κάτι ακόμα.. Στο Photo mate αναφέρει την επιλογή σκηνής twilight potrait και landcape για καλύτερες βραδυνές photos. Τέτοια επιλογή δεν υπάρχει (η συσκευή είναι vodafone). Υπάρχει τρόπος να "προστεθούν"?? Σας ευχαριστώ και συγγνώμη αν σας κούρασα..:)

 

Είναι λογικό να μην έχει το κινητό σου καλά αποτελέσματα όταν ο φωτισμός είναι λίγος μιας και δεν έχει xenon flash αλλά ένα απλό led. Ό,τι και να προσθέσεις ή να αναβαθμίσεις αυτό δεν θα αλλάξει, συνεπώς μην ασχολείσαι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι και εγώ στο "club" των χρηστών του C902 αφού το K810 που είχα εδώ και ενάμιση χρόνο είχε αρχίσει να τρώει τα ψωμιά του...

 

Ήδη έκανα αναβάθμιση από το SEUpdate.

 

Ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να βρω themes για το C902?

it is a dirty job but someone has got to do it...
Link to comment
Share on other sites

η se θα επρεπε σε ολα τα νεα μοντελα να εχει επανω μονο xenon flash οπως στο δικο μου κ810 αλα και εμενα οταν εβγαλα μια φοτο νυχτα ενα καραβι δεν εβλεπες τιποτα στην εκτιποσει στο pc μετα ηταν λιγο μακρια το πλειο για αυτο οσο για τα θεματα που θες κανε εναν κοπο και μπες εδω

http://www.esato.com/logos/colour/c902themes.php?p=10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...