Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε Mpampi,αυτή η λειτουργία έχει αφαιρεθεί απο τα καινούρια κινητά,θυμησέ μου ποιο ήταν το ερωτημά σου σχετικά με αυτο...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε Mpampi,αυτή η λειτουργία έχει αφαιρεθεί απο τα καινούρια κινητά,θυμησέ μου ποιο ήταν το ερωτημά σου σχετικά με αυτο...

 

Αν υπάρχει τρόπος στις φωτογραφίες που βγάζουμε να υπάρχει κ η ημερομηνία όπως γινόταν στα πιο παλιά SE :cool:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι κι`εγω λοιπον μερικες φορες οταν το κινητο ειναι σε κατασταση αναμονης και με κλειδωμενο πληκτρολογιο την ωρα που το ξεκλειδωνω βλεπω οτι μ`εχει παει σε μια επιλογη java κατι ξερω`γω.αν ξερει καποιος ας μου πει γιατι γινεται αυτο.

Απάντησες μόνος σου στο γιατί:

παρεπιμπτοντως το κινητο ειναι vodafone live συσκευη:)

 

Η λύση για να ησυχάσεις είναι το debrand...

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Αυτή την στιγμή έχω το Κ750i με σύνδεση Cosmote και σκεφτόμουν λόγω επιδότησης να το αλλάξω με το C902.

Ξέρει κανείς αν η έκδοση με το γκρι χρώμα (του James Bond υποτίθεται) που έχει μόνο ο Γερμανός έχει κάποια άλλη ουσιαστική διαφορά ή αν βγάζει προβλήματα??

Συσκευές με το χρώμα Cinammon Bronze υπάρχουν στην Ελλάδα?

Με βλέπω να το παίρνω μαύρο τελικά.

Και κάτι τελευταίο αν ξέρει κανείς. Με το που το πάρω χρειάζεται να κάνω αναβάθμιση λογισμικού?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Αυτή την στιγμή έχω το Κ750i με σύνδεση Cosmote και σκεφτόμουν λόγω επιδότησης να το αλλάξω με το C902.

Ξέρει κανείς αν η έκδοση με το γκρι χρώμα (του James Bond υποτίθεται) που έχει μόνο ο Γερμανός έχει κάποια άλλη ουσιαστική διαφορά ή αν βγάζει προβλήματα??

Συσκευές με το χρώμα Cinammon Bronze υπάρχουν στην Ελλάδα?

Με βλέπω να το παίρνω μαύρο τελικά.

Και κάτι τελευταίο αν ξέρει κανείς. Με το που το πάρω χρειάζεται να κάνω αναβάθμιση λογισμικού?

καμια διαφορα δεν εχουν οι 2 εκδοσεις των κινητων,αν εξαιρεσεις την James Bond που μεσα η καρτα μνημης εχει καποιες φωτογραφιες και το τραιλερ της ταινειας.

τωρα το κινητο δεν χρειαζεται αναβαθμιση,αν στην πορεια εχεις προληματα..τοτε να την κανεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστω πολύ RAVER!

Μία τελευταία ερωτησούλα μόνο, αληθεύει ότι η μπαταρία του εξαντλείται πάρα πολύ γρήγορα?

Τώρα το K750i μου κρατάει τουλάχιστον 3 μέρες συνέχεια ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστω πολύ RAVER!

Μία τελευταία ερωτησούλα μόνο, αληθεύει ότι η μπαταρία του εξαντλείται πάρα πολύ γρήγορα?

Τώρα το K750i μου κρατάει τουλάχιστον 3 μέρες συνέχεια ανοιχτό.

Πολυ γρηγορα οχι! αλλα θελει προσοχη.

το κινητο αυτο εχει πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα απο το κ750ι και φυσικο και επομενο ειναι να εχει μειωμενη αποδοση μπαταριας.μην ξεχνας οτι το κ750ι ειχε απο τις καλυτερες μπαταριες(δυσκολο να την βρεις τωρα στα νεα κινητα)

παντως εγω στην θεση σου θα επαιρνα αλλο κινητο..ποιο απλο και ποιο φθηνο!

καλο το κινητο αυτο,αλλα γι'αυτα που προσφερει και σε αυτη την τιμη,ευχαριστω δεν θα παρω.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του αυτή τη στιγμή είναι 292euro.

Έχεις κάτι άλλο να προτείνεις? Ήθελα κάτι σαν το Κ750i βασικά επειδή είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Να είναι candy bar και Sony Ericsson κατά προτίμηση! :-)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε sonic,εγώ στο προτείνω,έχει βγεί καλό σε εμένα!ο raver ξέρει τι σου λέει περι τιμής,αλλά θέλω να να αναφέρω οτι έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής(όλο απο ατσάλι και με γυάλινη οθόνη που δε γρατζουνίεται...Δηλαδή δίνεις μεν κάποια παραπάνω χρήματα απο αυτά που σου προσφέρει,αλλά πέρνεις τη πολύ καλή ποιόυτητα κατασκευής(βέβαια θέλει λίγη προσοχή στις τουμπίτσες!)και επίσης πέρνεις και την εσωτερική κάμερα για τις βίντεο-κλήσεις,κάτι που δυστηχώς δεν ενσωματώνει η sonyericsson πλέον σε πολλά κινητά της,ακόμα και ακριβώτερα απο το c902 δεν έχουν την εσωτερική καμερούλα...Άν το πάρεις φίλε sonic,περιμένουμε εντυπώσεις και απορίες!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Το μειονέκτημα της συσκευής είναι το sar (το k750δεν θυμάμαι αν είχε υψηλό) και το γεγονός ότι η μπαταρία εξαντλείται σχετικά γρήγορα και χωρίς να ασχολείσαι όλη την ώρα με κάμερα κ.α....Αυτό για την κατασκευή είναι όντως καλό και μάλιστα είναι και λεπτό....Τώρα το θέμα με την εσωτερική κάμερα, δεν νομίζω η συντριπτική πλειοψηφία να κάνει βίντεοκλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του αυτή τη στιγμή είναι 292euro.

Έχεις κάτι άλλο να προτείνεις? Ήθελα κάτι σαν το Κ750i βασικά επειδή είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Να είναι candy bar και Sony Ericsson κατά προτίμηση! :-)

k770i σου προτεινω!

εκτος και αν εχεις τοσα λεφτα γι'αυτο το κινητο!

το κινητο το θεωρω υπερεκτιμημενο σε αυτα που προσφερει.

βεβαια αν σου αρεσει εσενα,εγω κανω πισω,δεν μου πεφτει καν'λογος.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

k770i σου προτεινω!

εκτος και αν εχεις τοσα λεφτα γι'αυτο το κινητο!

το κινητο το θεωρω υπερεκτιμημενο σε αυτα που προσφερει.

βεβαια αν σου αρεσει εσενα,εγω κανω πισω,δεν μου πεφτει καν'λογος.:)

 

Δεν ξέρω πόσα προβλήματα έχει ένα c902 αλλά το Κ770 έχει αρκετά προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσα προβλήματα έχει ένα c902 αλλά το Κ770 έχει αρκετά προβλήματα...

το συγκεκριμενο κινητο που αναφερεις ειναι "απροβληματιστο"

καποιο λαθος κανεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο κινητο που αναφερεις ειναι "απροβληματιστο"

καποιο λαθος κανεις.

 

Τι να σου πω....Ξέρω 2 άτομα που το έχουν και δεν το χαρακτηρίζουν ως και ΤΟ αξιόπιστο και από κάπου αλλού επίσης ότι γενικότερα, είχα ακούσει ότι έχει προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω....Ξέρω 2 άτομα που το έχουν και δεν το χαρακτηρίζουν ως και ΤΟ αξιόπιστο και από κάπου αλλού επίσης ότι γενικότερα, είχα ακούσει ότι έχει προβλήματα...

οι πωλησεις αλλα λενε..:whistle:

επισης τι προβληματα ειχαν τα κινητα των φιλων σου??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που το είχα τόσο καιρό,λειτουργούσε απροβλημάτιστα
Link to comment
Share on other sites

οι πωλησεις αλλα λενε..:whistle:

επισης τι προβληματα ειχαν τα κινητα των φιλων σου??

 

Ένα που είχαν στάνταρ ήταν ότι δεν έκανε καλή επαφή το πληκτρολόγιο...Τώρα δεν ξέρω ίσως να ήταν οι άτυχοι της υπόθεσεις...Απλώς είχα ακούσει και από αλλού ότι είχαν κάτι επιστροφές. Πάντως για τις δυνατότητές του είναι αρκετά καλό...

Αλλά με 20euro τώρα είδα ότι μπορεί να πάει και στο Sony Ericsson T700 που είναι τόσο λεπτό όσο και το C902 αν και υστερεί στον τομέα της φωτογραφίας....

Από ένα σημείο και μετά είναι πιο θα σου κάνει κλικ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αλλα το ένα κινητό με το άλλο δεν έχουν καμία σχέση...Το K770,είναι πολύ καλό,αλλα είναι σαφώς υποδιέστερο...Στο φίλο που του αρέσει το C902,του το προτείνω ανεπιφίλακτα,αν φυσικά σκοπεύει να δώσει το συγκεκριμένο ποσό για το συγκεκριμένο τηλέφωνο...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σας. Με βοήθησαν αρκετά.

Λοιπόν χθες απόγευμα αγόρασα τελικά το C902 σε μαύρο χρώμα. Πληροφοριακά η τιμή του ήταν 276€ από κατάστημα της Cosmote, οπότε μαζί με την επιδότηση που είχα (125€) δεν ήταν πολύ μεγάλο το τελικό ποσό που έδωσα.

Από τις πρώτες εντυπώσεις φαίνεται να είναι πολύ ποιοτικό. Τα πλήκτρα είναι λίγο πιο δύσχρηστα σε σχέση με του Κ750i αλλά μάλλον συνηθίζονται. Επίσης μάλλον πρέπει να πάρω μια κάρτα μνήμης γιατί τα 160MB του κινητού θα τελειώσουν άμεσα!

Ευτυχώς δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα για την ώρα. Μένει να περάσω τις επαφές μου και να εντρυφήσω στις λεπτομέρειες... :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου!:) Εκτός απροόπτου θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος πιστεύω από το C902. Πολύ ποιοτικό, πολύ ζωντανή οθόνη και εξειρετικές φωτογραφίες και βέβαια όλα αυτά τα εφέ με την φωτιζόμενη ράβδο όταν ανοίγεις το κάλυμα της κάμερας και τα πλήκτρα αφής γύρω από την οθόνη, είναι εντυπωσιακά!:D

Επίσης το κινητό έχει ιδιαίτερα δυνατό ήχο και από το ηχείο που το θεωρώ πολύ καλό και από το ακουστικό.

Το μόνο κάπως εκτεταμένο πρόβλημα που έχει αναφερθεί οτι συνέβει σε κάποιες παρτίδες είναι οτι το πληκτρολόγιο ξεκολλούσε αλλά κατά τα άλλα γενικά είναι πολύ αξιόπιστο και δεν αναφέρονται εδώ από χρήστες άλλα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Exoume kai leme C902: exei ksevapsei toso to 4way-key (to ashmenio perigrama) oso kai to kapaki ths mpatarias sto shmeio pou anoigei (kinhto mavrou xrwmatos). Auta ta 2 dedomenou oti eimai apo ta atoma pou mporoun na xarakthristous ws "mizera" gia ta pragmata tous... diladi ta prosexw mexri ahdias. Apo plevras upaitiothtas software twra: otank kleinw to kinhto (power off) anavei kai menei anameno to touch koumpi ths kameras pou xeirizetai to focus (auto, infinity, face detection) me apotelesma na mou trwei thn mpataria kai to prwi pou to ksananoigw h mpataria na kontevei na teleiwsei... Epishs h othoni metavalei th fwteinothta ths (kakos light sensor???) katw apo statherh phgh fwtismou. To shma tou kinhtou mporei stigmiaia na xathei xwris logo kai meta kanei ksana mono tou anazhthsh alla auto einai kai logo spou kovontai klhseis sth mesh. Telos polles fores xtypaei kai to shkwnw kai enw akouw kanonika ton allon den me akouei ekeinos san na mhn exei energopoihthei dhladh to mikrofono. Shmeiwteon oti ola auta ta exei apo thn prwth stigmh ths agoras tou (ektos to lampaki ths kameras) kai h sony meta apo 3 fores pou to esteila gia servis arnhthike kathgorimatika na mou to antikatasthsei kai erixne thn upaitiothta sto Germanos kai toumpalin. Na xaireste loipon th Sony sas an kai dhlwnw fanatikos ericssonakias edw kai arketa xronia. Alla sthn epomenh epidothsh sigoura tha ksanaskeftw kai th nokia... Dhlwnw epeiikws apogohtevmenos me to kinhto auto, to K800i mou travaei klaseis anwteres fwtografies eidika to vrady me to xenon flash tou se antithesh me to kakoftiagmeno led lampaki tou C902. Telos K800i SAR:0,5 C902 SAR: 1,5. Peritto na sas pw oti to C902 to trwei h skonh se ena surtari enw exw vrei thn ugeia mou me to K800 to palio pou akoma gera kratei... (To C902 einai unbrabded by the way kai anavathmismeno sthn teleutaia ekdosi logismikou)
Link to comment
Share on other sites

Kazzz,έτοιχε στο κομμάτι...Όλα τα C902 που ξέρω δεν έχουν παρουσιάσει προβλήματα...Το λαμπάκι που σου μένει ανοιχτό ακόμα και όταν το κλείνεις,είναι θέμα πληκτολογίου,θέλει αντικατάσταση όλο το πληκτρολόγιο...Αυτό που σου λέω είναι τσεκαρισμένο και σύγουρο...Τώρα όσο για τη κάμερα,δε χρειάζεται να απορεί κανείς...Θυμηθείτε K750i vs K550i...και άλλα πολλά sonyericsson που μετά βγήκαν με τα ίδια περίπου χαρακτηριστηκά σε πιο λεπτά...Ένα καλό φωτογραφικό σύστημα θέλει χώρο,κάτι που δεν έχουν τα λεπτά κινητά,τα megapixels ανεβαίνουν,και όλοι νομίζουν οτι θα τραβάνε καλήτερες φωτογραφίες,αλλά...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Dhlwnw epeiikws apogohtevmenos me to kinhto auto, to K800i mou travaei klaseis anwteres fwtografies eidika to vrady me to xenon flash tou se antithesh me to kakoftiagmeno led lampaki tou C902. Telos K800i SAR:0,5 C902 SAR: 1,5. Peritto na sas pw oti to C902 to trwei h skonh se ena surtari enw exw vrei thn ugeia mou me to K800 to palio pou akoma gera kratei... (To C902 einai unbrabded by the way kai anavathmismeno sthn teleutaia ekdosi logismikou)

 

 

Δεν ευθύνεται η SE για τις νυχτερινές φωτογραφίες..Όταν το αγόραζες,δεν 'ήξερες ότι είχε led αντί xenon flash?Xenon flash δε χωράει στη συσκευή(βασικά,δε χωράν οι πυκνωτές του σε τόσο μικρό πάχος),οπότε προς τι η σύγκριση; :confused:

 

Για το SAR έχει δίκιο,αλλά να ξέρεις γενικά πως οι μεταλλικές συσκευες έχουν μοιραία υψηλό SAR!Το C902 είναι εξολοκλήρου κατασκευασμενο από ανοξειδωτο ατσάλι(ο εσωτερικός του σκελετός),οπότε λογικό το υψηλό SAR!

 

Περίεργο παντως που παρουσιάζει τα προβλήματα λογισμικού που αναφέρεις πιο πάνω.. :confused:

 

Για μένα είναι απαράδεκτα τα πλήκτρα του(είναι επιεικώς άθλια,ακόμη πιο άθλια και από το C905),ο αισθητήρας φωτισμού του(ο οποιος είναι ρυθμισμένος με εντελώς λανθασμένο τρόπο),αλλά από την άλλη το μεγάφωνό του έχει δυνατό ήχο για τις διαστάσεις του και η κάμερά του είναι η καλύτερη στις συσκευές τόσο μικρού πάχους(1 εκατοστό,να μην ξεχνιόμαστε)

Link to comment
Share on other sites

Για το SAR έχει δίκιο,αλλά να ξέρεις γενικά πως οι μεταλλικές συσκευες έχουν μοιραία υψηλό SAR!Το C902 είναι εξολοκλήρου κατασκευασμενο από ανοξειδωτο ατσάλι(ο εσωτερικός του σκελετός),οπότε λογικό το υψηλό SAR!

 

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό, καθώς τα samsung έχουν πολύ χαμηλότερο δείκτη (ακόμα και αυτά που έχουν μεταλλικό σώμα...)

Και ποια δεν δέχομαι το γεγονός ότι επειδή είναι λεπτές, για αυτό έχουν μεγάλο sar καθώς πάρα πολλές λεπτές έχουν χαμηλά sar.

Όσο για την φωτογραφική τις επιδόσεις της να τις κρίνετε όταν τις περάσετε στον υπολογιστή καθώς αδικούνται από τις δυνατότητες της οθόνης (μέγεθος).

Πάντως το μόνο πραγματικά ενοχλητικό σε αυτό είναι το πληκτρολόγιο που δεν έχει τόσο ωραία αίσθηση και ο φωτισμός του είναι λίγο αλλού για αλλού...

Link to comment
Share on other sites

@orfeas16speedy,

 

είχαν δίκιο τελικά απ'την ελληνικη αντιπροσωπεία που σου ανέφεραν ότι έρχεται αναβάθμιση!Σήμερα περάστηκε στην ΕΜΜΑ 3(τον server της SE),οπότε φαντάζομαι ότι εντός των επομενων 2-3 εβδομαδων θα γίνει διαθέσιμο και στην υπηρεσία αναβάθμισης.Η έκδοση είναι η R3EA031 και είναι και για το C702,το W595,το W760i και το W980 επίσης. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...