Jump to content

Sony Ericsson C702


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά οι Google maps μπορούν να αποθηκευτούν κάπου ή δουλεύει αναγκαστικά μόνο με Internet?

 

Η εφαρμογή Google maps χρειάζεται internet για να λειτουργήσει.

 

υπαρχει όμως μια άλλη εφαρμογή java (GMAPS) που λέει πως μπορείς να αποθηκεύσεις τους χάρτες και να τους χρησιμοποιήσεις χωρίς να έχεις σύνδεση στο internet. χρειάζεται μόνο δέκτη gps :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθές πήγα και είδα το κινητό σε κάποιο κατάστημα.

Όταν τους ρώτησα αν χρεώνεται η υπηρεσία GPS, μου είπαν έκπληκτοι... ότι δεν έχει GPS...!

Τους έδειξα το "GPS" που γράφει στο πλάι του κινητού.

Οπότε μετά άρχισαν να μου λένε ότι δεν έχει GPS αλλά συνδέεται με εξωτερικό δέκτη, μέσω bluetooth...!

Τελικά τους είπα να κοιτάξουν στο site της SE και επιτέλους είδαν ότι έχει ενσωματωμένο το GPS.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τελικά η απάντηση που πήρα ήταν ότι σε όλα τα κινητά με Google Maps η υπηρεσία χρεώνεται γιατί χρησιμοποιεί το GPRS.

Link to comment
Share on other sites

Χθές πήγα και είδα το κινητό σε κάποιο κατάστημα.

Όταν τους ρώτησα αν χρεώνεται η υπηρεσία GPS, μου είπαν έκπληκτοι... ότι δεν έχει GPS...!

Τους έδειξα το "GPS" που γράφει στο πλάι του κινητού.

 

:lol::lol::lol:

 

πρέπει να ένιωσαν πολύ άβολα εκείνη τη στιγμη :p

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

πρέπει να ένιωσαν πολύ άβολα εκείνη τη στιγμη :p

 

οι περισοτεροι πολιτες δεν ξερουν τη τους γηνεται και ειναι φυσικο με 650 ευρω το μηνα να καθεσαι να βγαζης τα ματια σου στο cpu πιο το οφελος ? θα τους πληροσουν παραπανο ??? :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

οι περισοτεροι πολιτες δεν ξερουν τη τους γηνεται και ειναι φυσικο με 650 ευρω το μηνα να καθεσαι να βγαζης τα ματια σου στο cpu πιο το οφελος ? θα τους πληροσουν παραπανο ??? :(:(:(

 

μα όταν δεν ξέρεις κάτι δεν έχει νόημα να προσπαθείς να υποστηρίξεις ότι το ξέρεις... του λες "μια στιγμή να το τσεκάρω" και τελειώνει το θέμα.

στη συγκεκριμένη περίπτωση είχαν παντελή άγνοια και επέμεναν ότι το κινητό δεν έχει gps, μάλιστα αφού τους έδειξε ότι γράφει gps στο πλάι, επέμεναν ότι εννοεί πως μπορεί να συνδεθεί με εξωτερικό gps...

 

δε λέω ότι είναι απαραίτητα σφάλμα δικό τους, είναι περισσότερο του υπεύθυνου που έγραψε τα χαρακτηριστικά του κινητου. απλά την εμμονή τους σχολίασα

 

ναι, τα 650 ευρώ είναι πολύ λίγα,

όλοι δικαιούνται έναν αξιοπρεπή μισθό για να ζήσουν :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση μιας και μπερδευτικα με το GPS του C702. το navigation δεν με ενδιαφερει. Συντεταγμενες-υψομετρο-ταχύτητα τα βγάζει(απλα με συνδεση με δορυφόρους όπως το Ν95 μου)?
Link to comment
Share on other sites

Εν όψει επιδότησης στο τέλος του μήνα θα μπορούσε κάποιος κάτοχος να κάνει παρουσίαση επισημαίνοντας τα θετικά και τα αρνητικά σημεία από τη συμβίωση με το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το gps δουλεύει όπως ολα τα άλλα gps ή πρεπει να συνδεθείς στο νετ με kai να χρησημοποιείς το Google maps???

 

Μπορείς να του περάσεις το destinator ή το Garmin για GPS???

 

Thanx!

:p

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το gps δουλεύει όπως ολα τα άλλα gps ή πρεπει να συνδεθείς στο νετ με kai να χρησημοποιείς το Google maps???

 

Μπορείς να του περάσεις το destinator ή το Garmin για GPS???

 

Thanx!

:p

 

Όχι ΔΕΝ μπορείς να του περάσεις Destinator και Garmin.

 

Μπορείς να του περάσεις ΜΟΝΟ GoogleMaps και Wayfinder.

Link to comment
Share on other sites

Εν όψει επιδότησης στο τέλος του μήνα θα μπορούσε κάποιος κάτοχος να κάνει παρουσίαση επισημαίνοντας τα θετικά και τα αρνητικά σημεία από τη συμβίωση με το κινητό;

 

+ Μεγάλη και ευκρινής οθόνη, πλήρες χαρακτηριστικών, ικανοποιητικό μέγεθος, σχετικά ισορροπημένο κόστος.

 

- Δύσχρηστο πληκτρολόγιο, όχι πολύ δυνατός ήχος (τα διάφορα reviews του εξωτερικού έλεγαν περί ενός από τα δυνατότερα σε ήχο κινητά της αγοράς), μέτρια κάμερα, έλλειψη κάρτας μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dream1976chaser
Όχι ΔΕΝ μπορείς να του περάσεις Destinator και Garmin.

 

Μπορείς να του περάσεις ΜΟΝΟ GoogleMaps και Wayfinder.

 

Η χρήση του Wayfinder προϋποθέτει κατέβασμα δεδομένων μέσω GPRS όπως η περίπτωση του GoogleMaps?

 

Όταν λες πως μπορείς να περάσεις μόνο Wayfinder εννοείς να δώσεις κάποιο κωδικό ώστε να παραμένει λειτουργικό και μετά το πέρας της trial περιόδου; Απ' όσο ξέρω, έρχεται με 3 μήνες trial.

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα θα πάω να αγοράσω το εν λόγω κινητό. Μια ερώτηση σε όποιον γνωρίζει. Το geo tagging που έχει, απενεργοποιείται ή κάθε φορά που βγάζω φωτογραφία θα χρεώνομαι; Αν όχι ξέρετε κανά καλό πακέτο της Vodafone για να μην μου βγεί ο κούκος αηδόνι για χρήση του gps, email κτλ.;
Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα θα πάω να αγοράσω το εν λόγω κινητό. Μια ερώτηση σε όποιον γνωρίζει. Το geo tagging που έχει, απενεργοποιείται ή κάθε φορά που βγάζω φωτογραφία θα χρεώνομαι;

 

Το ρυθμίζεις αν το θέλεις ή όχι από τις ρυθμίσεις της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Teacher, ευχαριστώ για την απάντηση. Σχετικά με το gps εσύ το χρησιμοποιείς με κάποιο πακέτο; Ρωτάω γιατί είδα στο site της Vodafone οτι οι χρεώσεις GPRS είναι 0,0060 € / KB, που νομίζω οτι δεν συμφέρει να χρησιμοποιείται και πολύ συχνά.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ teacher. Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να το συγκρίνει με το Κ800 που επίσης με ενδιαφέρει. Κυρίως στον τομέα φωτογαφίας και ήχων.
Link to comment
Share on other sites

Teacher, ευχαριστώ για την απάντηση. Σχετικά με το gps εσύ το χρησιμοποιείς με κάποιο πακέτο; Ρωτάω γιατί είδα στο site της Vodafone οτι οι χρεώσεις GPRS είναι 0,0060 € / KB, που νομίζω οτι δεν συμφέρει να χρησιμοποιείται και πολύ συχνά.

 

Το χρησιμοποίησα δοκιμαστικά με τα προεγκατεστημένα προγράμματα για να δω πώς είναι και τέλος (λόγω κόστους). Το mgmaps που είναι java εφαρμογή δεν κατάφερα να το δουλέψω.

Link to comment
Share on other sites

Teacher επειδη ψηνομαι για το κινητο για πες μου απο τη χρηση του εισαι ικανοποιημενος για την αγορα του η θα επαιρνες καποιο αλλο?

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Teacher επειδη ψηνομαι για το κινητο για πες μου απο τη χρηση του εισαι ικανοποιημενος για την αγορα του η θα επαιρνες καποιο αλλο?

 

Καθώς έχω χρησιμοποιήσει πολλά κινητά το τελευταίο διάστημα, αποφάσισα να κρατήσω το 702 γιατί θεωρώ ότι είναι ένα ισορροπημένο κινητό με καλή οθόνη, κάμερα και μπαταρία, χωρίς να αποφεύγει όμως και αρκετά μειονεκτήματα, εφόσον είναι ο κανόνας της εποχής (ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο).

Ικανοποιεί δηλ. σε αρκετά υψηλό βαθμό τις προδιαγραφές που ΕΓΩ ζητάω από ένα κινητό.

Η επιλογή βεβαίως είναι δική σου, αν και πιστεύω ότι σε γενικές γραμμές θα μείνεις ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Καθώς έχω χρησιμοποιήσει πολλά κινητά το τελευταίο διάστημα, αποφάσισα να κρατήσω το 702 γιατί θεωρώ ότι είναι ένα ισορροπημένο κινητό με καλή οθόνη, κάμερα και μπαταρία, χωρίς να αποφεύγει όμως και αρκετά μειονεκτήματα, εφόσον είναι ο κανόνας της εποχής (ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο).

Ικανοποιεί δηλ. σε αρκετά υψηλό βαθμό τις προδιαγραφές που ΕΓΩ ζητάω από ένα κινητό.

Η επιλογή βεβαίως είναι δική σου, αν και πιστεύω ότι σε γενικές γραμμές θα μείνεις ευχαριστημένος.

 

Teacher πουλησες το Ν82 γιατι ειχε μεγαλο sar.Το Sar του C702 δεν σε πειραζει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C702

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...