Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά που θα βρουμε παιχνιδακια(free) να κατεβάσουμε για το G900? Παντως οποιος θελει προγραματακι για msn ας το κατεβάσει απ'το κιν του απο εδω : http://www.ebuddy.com/ το κατεβασα κ δουλευει τελεια με δονησεις κτλ. :happy: -------- Κατι αλλο,πως μπορω να εχω internet απου κ αν ειμαι(δλδ υπαρχουν τπτ προγραμματα απο εταιριες να δινουν σε κινητα?) κ κατι αλλο...γινεται να εχω gps σε αυτο το κιν ? ----------
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μία βοήθεια εδώ, γιατί θα τρελαθώ.

 

Το κινητό δεν το έχω ούτε 2 μήνες καλά, καλά και σήμερα ξεκόλλησε το αυτοκόλλητο (για όσους δεν το ξέρατε, ναι, αυτοκόλλητο είναι) που περιβάλλει τα 4 κουμπιά και το κεντρικό χειριστήριο.

Αν το πάω σε κάποιο SE Service θα μου αλλάξουν το αυτοκόλλητο ή θα έχουμε μα και μου?

den exo idea. ama to alaksis telika enimerose mas. giati ke to akustiko ine autokolito. poli ftini piotita kataskevis telika

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που θα βρουμε παιχνιδακια(free) να κατεβάσουμε για το G900? Παντως οποιος θελει προγραματακι για msn ας το κατεβάσει απ'το κιν του απο εδω : http://www.ebuddy.com/ το κατεβασα κ δουλευει τελεια με δονησεις κτλ. :happy: -------- Κατι αλλο,πως μπορω να εχω internet απου κ αν ειμαι(δλδ υπαρχουν τπτ προγραμματα απο εταιριες να δινουν σε κινητα?) κ κατι αλλο...γινεται να εχω gps σε αυτο το κιν ? ----------

 

GPRS ;) απλώς ενεργοποιείς το internet από τον πάροχο σου. Κάνε ένα τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση πελατών της εταιρίας σου.

 

Καλώς ήρθα στην UIQ παρέα κι εγώ με το μόλις 2 ημερών G900 μου. :D

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

GPRS ;) απλώς ενεργοποιείς το internet από τον πάροχο σου. Κάνε ένα τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση πελατών της εταιρίας σου.

 

Καλώς ήρθα στην UIQ παρέα κι εγώ με το μόλις 2 ημερών G900 μου. :D

 

thnx :)kaloriziko file an k egw p to pira prin ligo kairo to metaniwsa p dn edwsa liga xrimata parapanw na eperna to n82 alla ok :D

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ πριν από δυο βδομάδες στο σκούρο κόκκινο που το έψαχνα. :)

Λεπτό & κομψό, δεν το μετάνιωσα. Τα οποιαδήποτε κολληματάκια και δυσλειτουργίες μπορεί να παρουσιαστούν αντιμετωπίζονται με restart. Σχετικά με το είδος του wi fi που είχε ερωτηθεί νωρίτερα, δεν το γράφει στις οδηγίες χρήσης αλλά στο κάτω μέρος του κουτιού υπάρχει το λογότυπο "b g certified" μαζί με την πληροφορία ότι στη Γαλλία η χρήση του WLAN (!) επιτρέπεται μόνο σε εσωτερικούς χώρους. (Αυτό το ξέρατε;) Δεν έχω πρόβλημα στη σύνδεση με ασύρματο δίκτυο, πάει καλά και με τη λήψη του POP3 e-mail μου. Η αλλαγή των φωτογραφιών με το γνωστό τρόπο δια της αφής λειτουργεί κανονικά όταν τις βλέπουμε από τα media. Όχι όμως και από τη διαχ.αρχείων που εμφανίζονται μία-μία ξεχωριστά. Α! Εδώ που τα λέμε είμαι περίεργος σε ποιο από τα τρία χρώματα το έχουν οι πιο πολλοί!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ το έχω μετανιώσει, ακόμη (:p). Η επιλογή μου έγινε μετά από μελέτη αρκετών εβδομάδων και κατέληξα σε αυτό γιατί είμαι ericsson-άκιας :D

 

@ trellolello (lol nick hehe) εγώ το έχω πάρει στο χρώμα που είναι και το avatar. Μαυράκι δηλαδή.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Α! Εδώ που τα λέμε είμαι περίεργος σε ποιο από τα τρία χρώματα το έχουν οι πιο πολλοί!

 

 

Δεν βγαίνει σε 3 χρώματα, σε 2 βγαίνει

καφέ σκούρο (μαύρο το λένε κάποιοι) και κόκκινο

 

το καφέ σκούρο έχω εγώ

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

sos

Μια ερώτηση .

Έχω το g900

Κάνω update και είναι μια ώρα στο 99% ???????

Τι να κάνω ????

 

τελικά τι έκανες?

τελείωσε το update,

ρωτάω για να ξέρουμε αν συμβεί και σε κάποιο άλλο

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Κάνω update και είναι μια ώρα στο 99% ???????

Τι να κάνω ????

Κάτι μου θυμίζει αυτό από το forum του esato.. :worry:

Πιστεύω να μην έχεις πρόβλημα.

 

The phone update in my case has stuck to 99% for last few hours.

Is it OK if I disconnect the Phone and try the update again? There's

a warning on the Update screen that "Do not disconnect the Phone until

the update is complete"

 

Finally, I gathered courage to unplug the phone and restarted the phone.

And it booted.. and after Language selection, it said, it's rebooting again...

and screen went blank for few seconds.. (my insides turned upside down)...!

And then, suddenly it turned up.. booted perfectly fine..!

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει σε 3 χρώματα, σε 2 βγαίνει

καφέ σκούρο (μαύρο το λένε κάποιοι) και κόκκινο

 

το καφέ σκούρο έχω εγώ

 

Ευχαριστώ για τη διόρθωση, έχεις δίκηο. Για μήνες είχα την εντύπωση ότι άλλο το καφέ σκούρο κι άλλο το μαύρο. Η ίδια παρανόηση υπάρχει και σε αρκετούς πωλητές.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω το G900 απο χτες το βραδυ.Ενας βασικος λογος που το πηρα ειναι το WiFi.Παρολα αυτα ακομα δεν εχω καταφερει να το δω στην πραξη και να κανω brownsing.Εχω on telecoms και παρολο που συνδεεται επιτυχως με το router οταν παω να ανοικσω καποια σελιδα μου λεει οτι ειναι αδυνατη η ευρεση του διακομιστη κτλ.Πατωντας την υδρογειο επανω διπλα απο το σημα του wifi μου δειχνει μια λιστα,Διαχ.Συνδεσεις και εκει επιλεγοντας την συνδεση με το router m βλεπω πως γραφει Τυπος-Wlan,Κατασταση-Ανενεργο.Μπορει καποιος να εξηγησει τη διαδικασια για να πετυχουμε σωστα την συνδεση???

Εχω διαβασει απο χτες 2 φορες ολa το thread και το μονο που βλεπω να επαναλαμβανεται ειναι το θεμα με το ξυπνητηρι!!!Ευχαριστω...

 

τελικα καταφερα να συνδεθω αφηνοντας το router ξεκλειδωτο χωρις κλειδι WEP.ηθελα να δω τουλαχιστον απο brownsing πως παει.μπορει καποιος να πει τι ρυθμισεις χρειαζονται για να συνδεθει οταν υπαρχει το κλειδι WEP ομως?

Link to comment
Share on other sites

Paidia thelo na rotiso kati. Diavasa ligo ta proigoumena posta alla ginetai xamos. Skeftomai na to agoraso. Mou fainetai kalo san idea kai pistevo oti me kaliptei. Ithela na matho omos an exei gps i an iparxei dinatotita egatastaseis programmatos gia na exoume gps ??
Link to comment
Share on other sites

εχω φαει το google και παρατηρω οτι και αλλοι εχουν προβλημα με το wifi.Δεν μπορω να καταλαβω πως οταν αφηνω ξεκλειδωτο το router συνδεεται κανονικα,βαζοντας ομως κλειδι WEP παρολο που συνδεεται δεν ανοιγει σελιδες και το εμφανιζει ως ανενεργο!!!Καποιος δεν μπορει να μας πει τις ρυθμισεις που χρησιμοποιει?Ειναι πολυ σπαστικο αυτο που μου συμβαινει!!!
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αναβαθμίσω το firmware από R9M003 σε R9N002.

Θα χάσω όλες τις ρυθμίσεις και θα πρέπει να αφιερώσω 1-2 ώρες να το ξαναφέρω όπως το έχω; (Themes, shortcuts, μνήμες ραδιοφώνου, ασύρματα δίκτυα κτλ.)

 

Υπάρχει κανένα backup για settings?

Link to comment
Share on other sites

Paidia thelo na rotiso kati. Diavasa ligo ta proigoumena posta alla ginetai xamos. Skeftomai na to agoraso. Mou fainetai kalo san idea kai pistevo oti me kaliptei. Ithela na matho omos an exei gps i an iparxei dinatotita egatastaseis programmatos gia na exoume gps ??

φιλε μου GPS δεν εχει.αν αγορασεις ομως εξωτερικο δεκτη μπορεις να το δουλεψεις και σαν GPS.Αμφιβαλλω λιγο ομως για τις επιδοσεις που μπορει να εχει ως GPS.Βεβαια αν καποιος το εχει δοκιμασει μπορει να μας πει:)

 

Σκέφτομαι να αναβαθμίσω το firmware από R9M003 σε R9N002.

Θα χάσω όλες τις ρυθμίσεις και θα πρέπει να αφιερώσω 1-2 ώρες να το ξαναφέρω όπως το έχω; (Themes, shortcuts, μνήμες ραδιοφώνου, ασύρματα δίκτυα κτλ.)

 

Υπάρχει κανένα backup για settings?

νομιζω με το PC SUITE μπορεις να κανεις backup.Εγω εκανα το update σε R9N002,και ειδα το τηλεφωνο πιο σταθερο κ ελαφρως πιο γρηγορο.Κατα τη διαδικασια του update παντως σου δινει οδηγιες για backup απο οτι ειδα,απλως εγω εχω το τηλεφωνο 2 μερες και δεν χρειαστηκε να κανω.

Link to comment
Share on other sites

εχω φαει το google και παρατηρω οτι και αλλοι εχουν προβλημα με το wifi.Δεν μπορω να καταλαβω πως οταν αφηνω ξεκλειδωτο το router συνδεεται κανονικα,βαζοντας ομως κλειδι WEP παρολο που συνδεεται δεν ανοιγει σελιδες και το εμφανιζει ως ανενεργο!!!Καποιος δεν μπορει να μας πει τις ρυθμισεις που χρησιμοποιει?Ειναι πολυ σπαστικο αυτο που μου συμβαινει!!!

Τι router έχεις?

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

το pirelli εχω της on.και θα ξαναπω οτι με ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟ το router συνδεομαι κανονικα οταν εχω WEP key παλι συνδεομαι αλλα η συνδεση παραμενει ανενεργη(δεν μπορει να ανοιξει σελιδες).Καποιος εχει pirelli και on ρε παιδια???,δεν γινεται!!!
Link to comment
Share on other sites

το pirelli εχω της on.και θα ξαναπω οτι με ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟ το router συνδεομαι κανονικα οταν εχω WEP key παλι συνδεομαι αλλα η συνδεση παραμενει ανενεργη(δεν μπορει να ανοιξει σελιδες).Καποιος εχει pirelli και on ρε παιδια???,δεν γινεται!!!

 

έχω συνδεθεί μια χαρά με WEP και με WPA σε διαφορετικά router (όχι με ON και pirelli όμως)

 

μία φορά όμως που προσπάθησα να συνδεθώ σε ένα Thomson δεν τα κατάφερα, έκανε ότι αναφέρεις και εσύ.

 

παρατήρησα βέβαια ότι το thomson είχε πολύ δύσκολο κωδικό, δεν ξέρω αν έχει σχέση.

 

δοκίμασε και βάλε wep κωδικό 64bit δηλαδή 10 αριθμών, ή wpa μόνο με γράμματα χωρίς παράξενα σύμβολα

 

βάλε και το τελευταίο firmware για να είσαι ok

πες μας πως τα πήγες

 

καλή τύχη

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου θυμίζει αυτό από το forum του esato.. :worry:

Πιστεύω να μην έχεις πρόβλημα.

 

τελικά τι έκανες?

τελείωσε το update,

ρωτάω για να ξέρουμε αν συμβεί και σε κάποιο άλλο

 

Τελικά έκλεισα το πρόγραμμα αποσύνδεσα και άνοιξα το τηλέφωνο

Δεν άνοιξε αμέσως αλλά τελικά άνοιξε και πέρασε και το update

:heat::heat::heat::heat:

Link to comment
Share on other sites

έχω συνδεθεί μια χαρά με WEP και με WPA σε διαφορετικά router (όχι με ON και pirelli όμως)

 

μία φορά όμως που προσπάθησα να συνδεθώ σε ένα Thomson δεν τα κατάφερα, έκανε ότι αναφέρεις και εσύ.

 

παρατήρησα βέβαια ότι το thomson είχε πολύ δύσκολο κωδικό, δεν ξέρω αν έχει σχέση.

 

δοκίμασε και βάλε wep κωδικό 64bit δηλαδή 10 αριθμών, ή wpa μόνο με γράμματα χωρίς παράξενα σύμβολα

 

βάλε και το τελευταίο firmware για να είσαι ok

πες μας πως τα πήγες

 

καλή τύχη

 

WEP 10 αριθμων εχω τωρα.και το τελευταιο firmware.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Θα γνωρίζετε βέβαια το πολύ καλό MyPhone Explorer για συγχρονισμό επαφών, SMS κλπ. Το χρησιμοποιούσα μέσω Bluetooth με το παλιό πια Κ750i αλλά το G900 δεν αναγνωριζόταν ούτε με την τελευταία έκδοση του προγράμματος αυτού.

Βρήκα τη λύση: Πράγματι οι εκδόσεις από 1.7.0 και μετά του MyPhone Explorer είναι πλήρως συμβατές με UIQ3 κινητά αλλά υπάρχουν άλλες δύο προϋποθέσεις για να αναγνωριστεί:

α) Να γίνει πρώτα εγκατάσταση του PC-Suite της Sony Ericsson και

β) η σύνδεση να γίνει με το καλώδιο USB και όχι με Bluetooth.

Έτσι θα μπορούν να συγχρονίζονται ακόμα και το ημερολόγιο και οι σημειώσεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!ΜΕ αναβάθμιση χάνονται τα sms, αρχεία επαφές κτλ?Ή δεν υπάρχει πρόβλημα??
this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...