Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφόρησε εχθές αναβάθμιση για το G700&G900 (http://www.uiqblog.com/2008/07/10/g900g900-firmware-r6j825-is-out/). Δεν είναι ακόμα γνωστό τι διορθώνει/προσθέτει...

 

 

Και κάτι άλλο: οι τελευταίες εκδόσεις του myphone explorer είναι συμβατές με συσκευές Symbian

 

 

το myphone explorer στο g900 διαβάζει κανονικά τα sms και τις κλήσεις αλλά δεν μπορει να διαβάσει τις επαφές και το ημερολόγιο :(

 

"Just for info:

- Symbian-Support is in work

- there is no fixed date when it will be released

- you will get NO SUPPORT for Symbian-Phones in my Forum

Why ? I know that there are many users which are waiting for this - too many. If i would promote this right now i would get too much feedback, it costs many time to answer them and i need this time urgently for development. I have enought beta-testers which speak my native language (german) and its easier for me to work with them.

Best regards FJ"

Aπό το forum του my phone explorer.

 

 

Και κάτι άλλο, υπάρχει ρε παιδιά καμμιά θήκη για το g900? έχω ψάξει παντού δεν βρίσκω τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παίδες... Ξέρω ότι εκ των προτέρων τα θέλω όλα σε ένα κινητό αλλά θα ήθελα αν κάποιος ξέρει να με βοηθήσει να μου πει SE G900 SE C902 ή C905 (το 905 δεν με καίει τόσο). Τι εννοώ; θα ήθελα ένα κινητό όπως το G900 με symbian, touch κτλ. αλλά με την κάμερα του C902 που από ότι έχω διαβάσει είναι καλύτερη από το G900. Εν τω μεταξύ ανακάλυψα το Ν82 που δεν ήμουν ποτέ της Νοκια... Τα έχω μπλέξει ε; HELP!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα,το κινητο το εχω μια 10 μερες και αποφασισα να πω δυο λογια.

Σε γενικες γραμμες το τηλεφωνο ειναι καλο,η οθονη αποκρινεται πολυ καλα κλπ.

Και τωρα στο θεμα φωτογραφιας που ενδιαφερει τους περισσοτερους.Οσο διαβαζω εδω βλεπω συνεχως υπερβολες του τυπου ειναι χαλια κλπ μεχρι και οτι ειναι χειροτερη και απο το Κ750,ε,οχι χαλαρωστε.Η καμερα σε συνθηκες ιδανικου φωτισμου (δλδ φως ημερας και οχι κοντρα!) δεν εχει τπτ να ζηλεψει απο οποιο αλλο κινητο στα 5ΜΡ.ποσο μαλλον πιο κατω.Η οξυτητα ειναι καλη ο θορυβος ελαχιστος.

Νυχτα,εδω υπαρχει ενα προβλημα,για καποιο λογο που δε ξερω παρατηρηται το φαινομενο οταν ειναι ενεργοποιημενο το flash-led σκοτεινιαζει πολυ την φωτογραφια,με αποτελεσμα οταν ειναι ενεργοποιημενο να βγαινουν πιο σκοτεινες παρα οταν ειναι κλειστο.το Led δεν ειναι αδυναμο που αναφερθηκε καπου! Τα χρωματα ειναι λιγο υποτονικα και σιγουρα υπαρχει θορυβος!

αλλα και παρολα αυτα πιστευω τα 5ΜΡ ειναι αρκετα ετσι ωστε να δινουν μια σχετικα αξιοπρεπη εικονα.

Μια αισιοδοξη σκεψη ειναι πως σε καποια αναβαθμιση θα διορθωθουν αυτα μιας και τα δεδομενα λενε οτι ειναι καποιο λογισμικο θεμα.

Αυτα τα λιγα,σας ζαλισα,μετα το firmware update που ανακοινωθηκε θα γραψω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες... Ξέρω ότι εκ των προτέρων τα θέλω όλα σε ένα κινητό αλλά θα ήθελα αν κάποιος ξέρει να με βοηθήσει να μου πει SE G900 SE C902 ή C905 (το 905 δεν με καίει τόσο). Τι εννοώ; θα ήθελα ένα κινητό όπως το G900 με symbian, touch κτλ. αλλά με την κάμερα του C902 που από ότι έχω διαβάσει είναι καλύτερη από το G900. Εν τω μεταξύ ανακάλυψα το Ν82 που δεν ήμουν ποτέ της Νοκια... Τα έχω μπλέξει ε; HELP!!!

 

το g900 να το προτιμησεις αμα θες το wifi και την οθονη αφης,το c902 να το προτιμισεις αμα θες καλυτερες ληψεις και μιλαω για νυχτα γιατι μερα δεν θα καταλαβεις διαφορα το c905 τα εχει ολα εκτος απο οθονη αφης αλλα εχει gps θα περιμενεις λιγο ακομα ομως,οσο για το Ν82 δεν εχω αποψη μιας και δεν κατα την γνωμη μου δεν βλεπεται!

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς δεν βλέπετε??? το μαύρο μια χαρά είναι .... και είναι το ποιο καλό φωτογραφικό κινητό που υπάρχει ... τα έχει όλα ... και το flash του απλά τέλειο ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνάς φιλε ότι τα νοκια δεν φημίζονται για την μπαταρία τους. Για μένα είναι άκρως εκνευριστικό να είμαι με ένα φορτιστή στο χέρι κάθε δεύτερη μέρα.

Θα συμφωνήσω με το φίλο το kirlian σε όλα που είπε για την κάμερα. Μάλιστα εγώ έκανα σύγκριση το G900 μου με το κ770 με την 3.2 cybershot. Την ημέρα ακριβώς τα ίδια, μόνο το βράδυ υπήρχε διαφορά με το Κ770 να βγάζει πιο φωτεινές τις φώτο.

Σαν πρώην χρήστης του Ρ1 αυτό που έχω να πώ για το G900, είναι ότι σε όλα είναι καλύτερο. Ενδεικτικά θα αναφερθώ στο συνδυασμό κουμπιών και οθόνης αφής που κάνει την πλοήγηση στο μενού πολύ πιο εύκολη, στη διάρκεια της μπαταρίας, στην παρουσίαση των media που είναι σαφώς καλύτερη αλλά και στο μέγεθος που το κάνει πιο κομψό και πιο διακριτικό. Σαν αρνητικό για μένα είναι το γεγονός ότι την κάρτα μνήμης την έχει κάτω από το καπάκι της μπαταρίας + το ότι δεν είχε κάρτα μνήμης η συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο που ειπες φιλε scarabeo επειδη εκανα και εγω συγκριση με το Κ770 την νυχτα οντως τις βγαζει πιο φωτεινες αλλα και παλι με ενα auto levels στo g900 με οποιοδηποτε προγραμμα επεξεργασιας εικονας γινεται ακριβως ιδια και με καλυτερη λεπτομερεια ..

Ισως οι σκοτεινες ληψεις ειναι ενα νεο κολπο για να κρυβεται ο θορυβος τελικα!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 χρόνια και 6 μήνες αποχωρίστηκα (με βαριά καρδιά) το αγαπημένο μου Ρ900, και πήρα πάλι 900 αλλά με G. Λοιπόν πρώτα απ' όλα μου λείπει πάρα πολύ το jog dial. Είναι φορές που το κρατάω με το αριστερό και ο αντίχειρας πάει μόνος του στο πλάι για να ¨σκρολάρω¨ προς τα κάτω αλλά εκεί δεν υπάρχει τπτ πλέον και μου τη δίνει λίγο. Δεύτερον αργεί πολύ να ανοίξει. Χωρίς να έχω μετρήσει ακριβώς πιστεύω πως 60" τα θέλει μέχρι να μπορώ να μπαίνω στο μενού. Τρίτον είναι εξαιρετικός ο συνδυασμός μεγέθους και ικανοτήτων. 'Ενα Ρ1 σε πολύ πιο μοντέρνα και σοφιστικέ γραμμή με επιπλέον ένα κανονικό πλήρως λειτουργικό πληκτρολόγιο (με τα όποια θετικά του ή τα αρνητικά του). Τέταρτον μου την δίνει ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιώ όποτε θέλω όποιον τρόπο γραφής θέλω, αλλά θα πρέπει να το έχω επιλέξει εκ των προτέρων (π.χ. δεν μπορώ να γράψω με την γραφίδα αν έχω επιλέξει Τ9). Τέλος (για όσους ανήκουν στην Wind) δεν τα κατάφερα ακόμα να μπω στο Wind Plus. Πάντως το ισοζύγιο είναι σίγουρα θετικό.

 

ΥΓ. :help: Ψάχνω και εγώ θήκη, αν εντοπίσει κανένας κάτι ας φωνάξει.Στον Γερμανό μου είπανε πως η SonyEricsson συστήνει την δερμάτινη θήκη που είχε το Τ610 & Τ310.:confused:

ΥΓ2. Επίσης ψάχνω :help: και δεν βρίσκω screen protector

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα θήκης πάντως, δοκίμασα μία θήκη που είχα παλιότερα στο Κ800 και του πάει μια χαρά. Η θήκη ειναι της sony ericsson με το κλιπ ζώνης.
Link to comment
Share on other sites

Απορίες

Ερώτηση 1η: Πώς αλλάζει η αρχική σελίδα του browser;

Ερώτηση 2η: Γιατί συνδεόμενος (επιτέλους) στο WindPlus, και μετά ανοίγοντας άλλη σελίδα τα βγάζει αλαμπουρνέζικα; φταίει η κωδικοποίηση; και αν ναι πώς αλλάζει αυτήν;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα θήκης πάντως, δοκίμασα μία θήκη που είχα παλιότερα στο Κ800 και του πάει μια χαρά. Η θήκη ειναι της sony ericsson με το κλιπ ζώνης.

 

http://cgi.ebay.com/Silicone-Case-Screen-Protector-For-Sony-Ericsson-G900_W0QQitemZ180262441597QQihZ008QQcategoryZ20345QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1638Q2em122

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Απορίες

Ερώτηση 1η: Πώς αλλάζει η αρχική σελίδα του browser;

Ερώτηση 2η: Γιατί συνδεόμενος (επιτέλους) στο WindPlus, και μετά ανοίγοντας άλλη σελίδα τα βγάζει αλαμπουρνέζικα; φταίει η κωδικοποίηση; και αν ναι πώς αλλάζει αυτήν;

 

η λυση με γουιντ πλας ειναι.. οπερα μινι

Link to comment
Share on other sites

Χθες έφαγα το πρώτο κόλλημα :( και έπρεπε να βγάλω την μπαταρία για να ξεκολλήσει!. Αυτό έγινε όταν μετέφερα 7 βίντεο αρχεία .wmv και ο συγχρονισμός της βιβλιοθήκης των media κόλλησε ενώ προσπαθούσε να ενημερωθεί για τις προσθήκες. Αλλά και μετά από επανεκκίνηση δεν καταφέρνει να τα παίξει σωστά.(το μεγαλύτερο αρχείο είναι 1,5ΜΒ). Αυτά και θα επανέρθω!!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια (έστω και καθυστερημένα, δεν ήμουν σε PC), θα προσπαθήσω να τα δω και από κοντά για να αποφασίσω!!!!
Link to comment
Share on other sites

thanks για τη βοήθεια όσον αφορά την θήκη. :)

 

Εγώ παιδιά χτες είχα το πρώτο μου κόλλημα και αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία για να ξεκολλήσει. Ο λόγος που κόλλησε ήταν οτι πάτησα λιγο γρήγορα τα κουμπια να μπω στο μενού, ενω δεν είχε ανοίξει καλά καλά το κινητό.

Κατά τα άλλα είμαι πολύ ικανοποιημένος. Είναι ίσως το καλύτερο κινητό που έχω πάρει μέχρι στιγμής.

Όσο για τη φωτογραφική σε συνθήκες ημέρας είναι οκ. Το βράδυ όχι τόσο, αλλά μικρό το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι 950 mAh. Σε μένα κρατάει 2 μέρες μέχρι στιγμής (το έχω 6 μέρες) το φορτίζω κλειστό, πάντα συνδεδεμένο με το bluetooth, το σκαλίζω αρκετά και μπαίνω συχνά στο Internet. Ίσως αργότερα σε νορμάλ χρήση να μου κρατάει περισσότερο.

 

ΥΓ. Παρήγγειλα στο e-shop(5euro), σαν προσωρινή λύση μέχρι να βρω το δικό του εντός Ελλάδας, το screen protector του W960 το οποίο βέβαια είναι μεγαλύτερο αλλά θα το κόψω να ταιριάζει.

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Μετά από περιπλάνηση ετών και συμβίωση με άλλα κινητά (Samsung, PPC κλπ), ξαναγυρίζω στη se διότι τελικά η δύναμη της συνήθειας είναι πολύ μεγάλο πράγμα. Είμαι και εγώ ένα ευτυχής κάτοχος G900 το οποίο πραγματικά μου ξαναθύμισε πόσο πολύ γούσταρα τα se και πόσο πολύ έχουν βελτιωθεί από τότε που είπα να δοκιμάσω και τίποτα άλλο στη ζωή μου.

Από εκεί και πέρα, έχω να επισημάνω ότι η μπαταρία του μου κρατάει 5-6 ημέρες αλλά με πολύ ελαφριά χρήση, οπότε σε σχέση με τις 2 ημέρες που είχα πριν είμαι πολύ ικανοποιημένος. Η συνεργασία που έχει με το Bluetooth μου είναι επιτέλους άψογη, με ακούνε, τους ακούω και συνδέεται αυτόματα πάντα. (iTech clip D). Του έβαλα και μια κάρτα στα 2 gb με 18 €, το φόρτωσα και με πολλά java παιχνιδάκια, του έβαλα και μια ταινία μέσα σε mp4 format (300 mb περίπου) και παίζει μια χαρά με το δικό του player.

Να προσθέσω επίσης ότι με εξέπληξε πραγματικά η οθόνη του κινητού η οποία αν και μικρή σχετικά έχει μεγάλα εικονίδια αλλά και μικρά να είναι τα πατάω όλα με σχετική άνεση όπου σε σχέση το προηγούμενο windows mobile που είχα αυτό ήταν ένα σοβαρό πρόβλημα. Αν ήταν και λίγο πιο γρήγορο και είχε και ένα gps (να υπήρχε και Destinator όμως για SE) θα ήταν τα καλύτερο κινητό που είχα ποτέ. Βέβαια θα ήταν και ακριβότερο υποθέτω. Για φωτο δε έχω δοκιμάσει ακόμα, δεν είμαι και τρελός fun οπότε μάλλον δίκιο έχετε σε αυτά που γράφετε.

Για θήκη ξέρω ότι η επίσημη της se είναι το μοντέλο ice-40 αλλά δεν την έχω βρει ακόμα πουθενά. Στο Γερμανό που πήγα σήμερα είδα και μια άλλη, “Route 66” με 14€. Δεν ήταν άσχημη, θα την χτυπήσω μάλλον αν δε βρω την ice.

Για screen protector δεν είδα πουθενά κάτι να υπάρχει, ίσως και να μη βγάλουν ποτέ, αλλά αν βρει κανείς κάτι ας βάλει μια φωνή pls.

Το μόνο σοβαρό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το Ξυπνητήρι μου όπου το έχω βάλει να κτυπάει με κάποιο mp3 που έχω επιλέξει και αυτό παίζει μονάχα μερικά δευτερόλεπτα στην αρχή και μετά σταματάει και το ίδιο πάλι μετά από 1 λεπτό. Το αποτέλεσμα βέβαια είναι να μη το ακούω και να πηγαίνω καθυστερημένα στη δουλειά. Δε γίνετε να παίζει όλο το τραγούδι; Ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα γι αυτή τη περίπτωση; Δοκίμασα το Handy clock αλλά μου κάνει ακριβώς το ίδιο. Όποιος ξέρει ας πει κάτι μπας και γλυτώσω την απόλυση καλοκαιριάτικα.

Link to comment
Share on other sites

Και ένα φρέσκο review για το κινητάκι:

http://eng.mobiset.ru/articles/text/?id=55

 

Από screen protectors φαίνεται πολυ ποιοτικό το Martin Fields Overlay Plus Screen Protector

Δείτε κριτικές... :cool:

Link to comment
Share on other sites

ΖΗΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΆ ΣYΓΓNΩMH ΓIA TI ΚΕΦΆΛΑΙΑ AΛΛA ΠΌΣΤΑΡΩ AΠO ΚΙΝΗΤΌ.

ΘEΛΩ THN ΓΝΏΜΗ ΣΑΣ.

EXΩ ΒΡΕΙ MIA ΕΥΚΑΙΡΊΑ ME 120 ΕΥΡΏ ENA ΘΕΩΡΗΤΙΚΆ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΈΝΟ AΛΛA ΠΡΑΚΤΙΚΆ ΚΑΙΝΟΎΡΙΟ ΤΗΛΈΦΩΝΟ. EINAI AKOMA ΜΈΣΑ ΣTHN ΖΕΛΑΤΊΝΑ TOY. ΛΌΓΩΣ ΠΏΛΗΣΗΣ... Η ΓYNAIKA TOY ΠΩΛΗΤΉ!

TO ΘΈΜΑ EINAI OTI ΔEN YΠAPXEI ΑΠΌΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΆΣ OΠOTE ΟΎΤΕ KAI ΕΓΓΎΗΣΗ.

TI ΛΈΤΕ; NA TO ΧΤΥΠΉΣΩ;

KAI NA ΧΑΛΆΣΕΙ ΣΚΈΦΤΟΜΑΙ TO ΠAΩ ΣΕΡΒΊΣ KAI ΠΛΗΡΏΝΩ. ΠΌΣΕΣ ΦΟΡΈΣ NA ΧΑΛΆΣΕΙ ΠΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

ΖΗΤΏ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΆ ΣYΓΓNΩMH ΓIA TI ΚΕΦΆΛΑΙΑ AΛΛA ΠΌΣΤΑΡΩ AΠO ΚΙΝΗΤΌ.

ΘEΛΩ THN ΓΝΏΜΗ ΣΑΣ.

EXΩ ΒΡΕΙ MIA ΕΥΚΑΙΡΊΑ ME 120 ΕΥΡΏ ENA ΘΕΩΡΗΤΙΚΆ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΈΝΟ AΛΛA ΠΡΑΚΤΙΚΆ ΚΑΙΝΟΎΡΙΟ ΤΗΛΈΦΩΝΟ. EINAI AKOMA ΜΈΣΑ ΣTHN ΖΕΛΑΤΊΝΑ TOY. ΛΌΓΩΣ ΠΏΛΗΣΗΣ... Η ΓYNAIKA TOY ΠΩΛΗΤΉ!

TO ΘΈΜΑ EINAI OTI ΔEN YΠAPXEI ΑΠΌΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΆΣ OΠOTE ΟΎΤΕ KAI ΕΓΓΎΗΣΗ.

TI ΛΈΤΕ; NA TO ΧΤΥΠΉΣΩ;

KAI NA ΧΑΛΆΣΕΙ ΣΚΈΦΤΟΜΑΙ TO ΠAΩ ΣΕΡΒΊΣ KAI ΠΛΗΡΏΝΩ. ΠΌΣΕΣ ΦΟΡΈΣ NA ΧΑΛΆΣΕΙ ΠΙΑ!

 

Τζάμπα είναι να το χτυπήσεις!

Όσο για το ξυπνητήρι απ' όσο ξέρω από το Ρ900, δεν παίζει ολόκληρο τραγούδι αλλά μόνο λίγο στην αρχή.

Στο μεταξύ είχαμε μία επανεκκίνηση και ένα γερό κόλημμα:(. Όλα αυτά ενώ το είχα ανοιχτό 2 μέρες και ενώ έκανα κάποιες αλλαγές στις επαφές μου.

Ίσως το firmware να λύνει αυτά τα προβληματάκια. Ξέρει κανένας αν από το επίσημο site της SonyEricsson γίνεται η αναβάθμιση;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σοβαρό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το Ξυπνητήρι μου όπου το έχω βάλει να κτυπάει με κάποιο mp3 που έχω επιλέξει και αυτό παίζει μονάχα μερικά δευτερόλεπτα στην αρχή και μετά σταματάει και το ίδιο πάλι μετά από 1 λεπτό. Το αποτέλεσμα βέβαια είναι να μη το ακούω και να πηγαίνω καθυστερημένα στη δουλειά. Δε γίνετε να παίζει όλο το τραγούδι; Ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα γι αυτή τη περίπτωση; Δοκίμασα το Handy clock αλλά μου κάνει ακριβώς το ίδιο. Όποιος ξέρει ας πει κάτι μπας και γλυτώσω την απόλυση καλοκαιριάτικα.

 

Alarm mod

 

Description

Mod: Sony Ericsson UIQ3-smartphones alarm mod

Mod's author: SWmail (aka SW)

Mod's version: 1.0b (4 June 2008)

Home page: http://101swmail010.googlepages.com/uiq3mods

 

This mod increase the duration of the alarm from 30s to 2m30s on SE UIQ3 smartphones.

 

Tested on: P1i (R9K009/GW1)

 

Changelog

04 June 2008 - 1.0b Beta release

 

Installation

- Unlock access to system folders (see http://101swmail010.googlepages.com/uiq3mods)

- Download the archive from http://www.agathosyne.de/files_ext/s..._alarm_mod.zip

- Copy the file 'C:\Private\101F5027\AlarmServer.ini' from your phone to computer.

- Run se_alarm_patcher.exe, select the file 'AlarmServer.ini' copied from the phone and press "Install".

- Copy the patched file 'AlarmServer.ini' back to your phone (to dir 'C:\Private\101F5027\').

- Immediately restart your smartphone.

- Enjoy

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα.θελω να γινω κατοχος του G 900 και ετσι σημερα το πρωι πηγα σε καταστημα της wind να το δω απο κοντα.η υπαλληλος καλοδιαθετη να εξυπερετηση το ενδιαφερων μου να δω το μοντελο με χαμογελο μου μου δειχνει ενα κινητο και μπλα μπλα για αυτο.εγω το παρατηρω και τησ οτι δεν ειναι το G900 αλλα το C 902. η πωλητρια διαφωνεικαι εγω επισης με την σειρα μου.ανοιγει καταλογος και παιζουμε το παιχνιδι βρες τισ διαφορες. νικητης εγω .αντι το G900 οπως εγραφε ειχει το c 902. το G900 δεν το ειχε ομοιοσ δεν υπηρχε σε γερμανο και vodafone, πλαισιο δεν πηγα. ζηταω πολλα μηπως? να δω τη συσκευη live ηθελα. α ρε Αθηνα του 2008

ΥΓ.1στη vodafone, θα το εχουνε σε δυο μηνες γιατι ειναι καινουριο μοντελο ειπε η πωλητρια

ΥΓ.2 η πωλητριαστη wind ηταν η υπευθηνη πωλησεων

ΥΓ.3 δηλαδη θα αγοραζουμε κινητα με οτι λεπουμε στα site. χωρισ να πιανουμε και να σκαλιζουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ξανα,εχω κανει την αναβαθμιση στο firmware εδω και 8-9 μερες και η κατασταση εχει ως εξης.Το κινητο εχει γινει πολυ πιο γρηγορο πλεον δεν καθυστερει καθολου στο ανοιγμα του menu ,επαφων κλπ. Στην καμερα οι διαφορες που ειδα ειναι οτι με ενεργοποιημενο το night mode,εχει βελτιωθει πολυ η ποιοτητα αλλα με αποτελεσμα να εχει εντελως αργο frame rate που θελει απολυτα σταθερο χερι,λογικο και θετικο,επισης οταν εχεις επιλεξει καποια σκηνη οπως το νυχτα,τοπιο κλπ εχει απενεργοποιηθει η δυνατοτητα για την ισσοροπια λευκου παρα μονο αυτοματο.Ο opera εξακολουθει να μην παιζει youtube videoz.Αυτα προς το παρον.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...