Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπες στο site της sony ericsson και μετα στην "υποστηριξη", ακολουθησε τις οδηγιες και θα στις στειλουν αυτοι στο κινητο σου απευθειας..

δοκιμασα ετσι και δεν δουλευει το κολπο.Σε ολα τα αλλα κινητα ετσι τις εβαζα αλλα τωρα τζιφος!

γυψινα πιατα για σπασιμο

www.spasta.gr

πιατα για σπασιμο πιατα για σπασιμο www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re paides thelo na rotiso ean to kinito ginetai na xrisimopioithei os gps me tin xrisi enos eksoterikou bluetooth gps receiver?Opos ginotan me to sony ericsson P1i diladi.

 

Σαφώς και μπορείς!

Sent from my Galaxy s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και μπορείς!

 

Επειδη παιδευομαι τις τελευταιες 2 μερες, μπορεις να μου δωσεις οδηγιες πως?

Πηγαινω στο μενου, bluetooth, κανω αναζητηση, το βλεπει, εγκατασταση, το οριζω ως "αξιοπιστη συσκευη" και στις "Υποστ. υπηρεσιες" το δηλωνω ως "Σειριακη θύρα".

Μεχρι αυτο το σταδιο ολα καλα. Αλλα δεν συνδεεται ή δεν ξερω τι αλλο να κανω. Σε μια αλλη συσκευη που εχω με windows mobile, μετα απο ολα αυτα πηγαινω και οριζω την σειριακη σαν outbound και μετα ολα παιζουν κανονικα αλλα στο UIQ δεν βλεπω τετοιο μενου. Τι να κανω???

Keep on!!!
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά, είμαι παλιός Nokia fan, αλλά από τη στιγμή που η οθόνη αφής σε candybar συσκευές με symbian είναι άγνωστη τενχολογία στα εργαστήρια της nokia, είπα να δοκιμάσω το SE G900.

Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από τη συσκευή και τις επιδόσεις της, το φοβερό design και ιδιαίτερα εύχρηστο (συνδυασμός touch με keyboard). H κάμερα μέτρια, αλλά κάτι αναμενόμενο (και χωρίς να διαβάσει κανείς τα Posts σας, μιας και η απουσία carl zeiss ή cybershot είναι απλά αρκετή για να κάνει μια κάμερα μέτρια).

Μετά από ώρες στα forum ανά την Ευρώπη κατάφερα να μπω λίγο στη φιλοσοφία της SE, αλλά δεν κατάφερα να γράψω ελληνικά και να αναγνωρίσει τους χαρακτήρες. Φαντάζομαι και θέλω να πιστεύω ότι λειτουργεί η αναγνώριση γραφής στα ελληνικά. Όποιος γνωρίσει ας μου δώσει τα φώτα του.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει καταφερει κανενας χρστησ του κινητου και συνδρομητης της Cosmote να περασει της ρυθμισεις MMS?Εστειλα μηνυμα στο 1333 αλλα το μηνυμα που λαμβανω δεν γινεται να αποθηκευτει ως ρυθμισεις! :(

γυψινα πιατα για σπασιμο

www.spasta.gr

πιατα για σπασιμο πιατα για σπασιμο www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά, είμαι παλιός Nokia fan, αλλά από τη στιγμή που η οθόνη αφής σε candybar συσκευές με symbian είναι άγνωστη τενχολογία στα εργαστήρια της nokia, είπα να δοκιμάσω το SE G900.

Μετά από ώρες στα forum ανά την Ευρώπη κατάφερα να μπω λίγο στη φιλοσοφία της SE, αλλά δεν κατάφερα να γράψω ελληνικά και να αναγνωρίσει τους χαρακτήρες. Φαντάζομαι και θέλω να πιστεύω ότι λειτουργεί η αναγνώριση γραφής στα ελληνικά. Όποιος γνωρίσει ας μου δώσει τα φώτα του.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Όχι φίλε μου, απ' ότι ξέρω το σύστημα αυτό αναγνωρίζει μόνο Λατινικούς χαρακτήρες και αριθμούς

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Επειδή σκέφτομαι να το πάρω το κινητάκι πόσο χάλια μπορεί να είναι ρε παιδιά η φωτογραφική του? Υπάρχουν μήπως πουθενά δείγματα φωτογραφιών να δούμε τις δυνατότητες της φωτογραφικής?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Επειδή σκέφτομαι να το πάρω το κινητάκι πόσο χάλια μπορεί να είναι ρε παιδιά η φωτογραφική του? Υπάρχουν μήπως πουθενά δείγματα φωτογραφιών να δούμε τις δυνατότητες της φωτογραφικής?

 

Μην περιμένεις επιδοσεις ενός κινητού με cybershot ή με Carl Zeiss.

Όμως είναι 5ΜP τα οποία είναι αρκετά για να βγάλεις ένα τοπίο ή κάτι με φως ημέρας. Νύχτα ξέχασε το, μην το βγάλεις καν από την τσέπη σου, καθώς το λευκό LED, είναι αρκετό μόνο για να δεις ποιο κλειδί πρέπει να βάλεις στην πόρτα. Αν ενεργοποιήσεις το σταθεροποιητή εικόνας, απενεργοποιείται το LED. Μέχρι τώρα έχω βγάλει φώτο σε παραλία, απόγευμα, πορτρέτα, και μερικές εν κινήσει (από το αυτοκίνητο) και είμαι ικανοποιημένος, τις έχω εμφανίσει και είναι πολύ καθαρές και με πολύ ζωντανά χρώματα, χωρίς κόκκο ή σκοτεινά σημεία. Σίγουρα άλλα κινητά βγάζουν καλύτερες φώτο. Το θέμα είναι ότι αν έχεις τρελές απαιτήσεις, πάρε μια Olympus.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις επιδοσεις ενός κινητού με cybershot ή με Carl Zeiss.

Όμως είναι 5ΜP τα οποία είναι αρκετά για να βγάλεις ένα τοπίο ή κάτι με φως ημέρας. Νύχτα ξέχασε το, μην το βγάλεις καν από την τσέπη σου, καθώς το λευκό LED, είναι αρκετό μόνο για να δεις ποιο κλειδί πρέπει να βάλεις στην πόρτα. Αν ενεργοποιήσεις το σταθεροποιητή εικόνας, απενεργοποιείται το LED. Μέχρι τώρα έχω βγάλει φώτο σε παραλία, απόγευμα, πορτρέτα, και μερικές εν κινήσει (από το αυτοκίνητο) και είμαι ικανοποιημένος, τις έχω εμφανίσει και είναι πολύ καθαρές και με πολύ ζωντανά χρώματα, χωρίς κόκκο ή σκοτεινά σημεία. Σίγουρα άλλα κινητά βγάζουν καλύτερες φώτο. Το θέμα είναι ότι αν έχεις τρελές απαιτήσεις, πάρε μια Olympus.

 

Όχι δεν έχω τρελές απαιτήσεις ούτε το θέλω για φωτογραφική μηχανή! Για τις φωτογραφίες υπάρχουν οι φωτ. μηχανές και εξάλλου να σου πω την αλήθεια δεν έχω δει μέχρι στιγμής και κανένα κινητό που να βγάζει φώτο καλές σε ποιότητα όσο μια ψηφιακή φωτ. μηχανή οπότε... (διορθώστε με αν κάνω λάθος)

Απλά αναρωτιόμουνα αν η φωτογραφική του βγάζει αξιοπρεπώς απλές καθημερινές φωτο χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις, διότι διάβασα παραπάνω οτι η φωτογραφική του είναι χάλια, και αναρωτήθηκα πόσο χάλια μπορει να είναι? Πάντως είναι καλύτερη απο το αείμνηστο κ750 ή χειρότερη από αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μήπως πουθενά δείγματα φωτογραφιών να δούμε τις δυνατότητες της φωτογραφικής?

Ρίξε μια ματιά στο συγκεκριμένο topic του esato. Αν και δεν εμφανίζονται όλες γιατί πρέπει να κάνεις register.

Και μια σύγκριση με Samsung G800. Φαίνεται πόσο αδύναμο είναι το LED όπως και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κ εγώ κάτι περίεργο κύριοι...τα g700 g900 έχουν ξυπνητήρι το οποίο δουλεύει ΜΟΝΟ όταν το κινητό είναι ανοιχτό;;;;; τι είναι πάλι τούτο;;;μπορώ να μου δουλεύει το ξυπνητήρι με κλειστό το τηλέφωνο;;; και αν ναι,πως ;;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω τρελές απαιτήσεις ούτε το θέλω για φωτογραφική μηχανή! Για τις φωτογραφίες υπάρχουν οι φωτ. μηχανές και εξάλλου να σου πω την αλήθεια δεν έχω δει μέχρι στιγμής και κανένα κινητό που να βγάζει φώτο καλές σε ποιότητα όσο μια ψηφιακή φωτ. μηχανή οπότε... (διορθώστε με αν κάνω λάθος)

Απλά αναρωτιόμουνα αν η φωτογραφική του βγάζει αξιοπρεπώς απλές καθημερινές φωτο χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις, διότι διάβασα παραπάνω οτι η φωτογραφική του είναι χάλια, και αναρωτήθηκα πόσο χάλια μπορει να είναι? Πάντως είναι καλύτερη απο το αείμνηστο κ750 ή χειρότερη από αυτό?

 

και δε προκειται να δεις και κινητο που να φτανει σε ποιοτητα μια ψηφιακη,κι οποιος στο πει αυτο το λιγοτερο που μπορει να ειναι ειναι απλα ασχετος.

αν ηταν σαν το k750 θα συζητουσαμε για καλη καμερα,κι οχι για μετριοτατη και ισως και κατωτερη του μετριου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

επιμενω στο χαβα μου εγω,

ειναι δυνατον η βοντα να μη το εχει αυτο το κινητο?

ακομα?

οπως κ το c902?

 

μηπως δεν εχει ενημερωσει τη σελιδα της ?

Link to comment
Share on other sites

και δε προκειται να δεις και κινητο που να φτανει σε ποιοτητα μια ψηφιακη,κι οποιος στο πει αυτο το λιγοτερο που μπορει να ειναι ειναι απλα ασχετος.

αν ηταν σαν το k750 θα συζητουσαμε για καλη καμερα,κι οχι για μετριοτατη και ισως και κατωτερη του μετριου.

Παντως αν οι φωτογραφιες στο λινκ

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=170470&start=150

 

ειναι αληθινες τοτε δεν ισχυει οτι η καμερα του ειναι μετριοτατη....

Link to comment
Share on other sites

με το resize που γίνεται συνήθως εξαλείφονται αρκετά ψεγάδια. Σημασία έχει να την δείς οπως την τράβηξε το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

με το resize που γίνεται συνήθως εξαλείφονται αρκετά ψεγάδια. Σημασία έχει να την δείς οπως την τράβηξε το κινητο.

 

Δηλαδη σε οθονη 320χ240...? Γιατι εγω προσωπικα ποτε δεν εχω δει μια φωτογραφια σε αναλυση μεταλυτερη του 1280χ1024 του υπολογιστη μου ή του 1366χ768 της τηλεορασης..

Σε 2592χ1944 παντως που τραβαει το κινητο, με 100% ζοομ, δυσκολα θα βρω να δω.. αρα παντα οι φωτογραφιες ειναι resized με τον ενα ή αλλο τροπο.. :D

Too many gadgets, too little time...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι,εχω το Ν95 και σκεφτωμαι να παρω το G900.

Τι εφαρμογες και τι παιχνιδια παιρνει το G900?

Δηλ, ρωταω αν παιρνει τις ιδιες εφαρμογες και παιχνιδια που εχω για το Ν95.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι,εχω το Ν95 και σκεφτωμαι να παρω το G900.

Τι εφαρμογες και τι παιχνιδια παιρνει το G900?

Δηλ, ρωταω αν παιρνει τις ιδιες εφαρμογες και παιχνιδια που εχω για το Ν95.

Όσον αφορά τις Symbian εφαρμογές που δέχεται αυτές πρέπει να είναι για UIQ 3. Δηλαδή δεν δέχεται αυτές που προορίζονται για το N95 και τις υπόλοιπες S60 συσκευές.

Όσον αφορά βέβαια τις Java εφαρμογές, αυτές μέσω της JVM υλοποίησης στην εκάστοτε συσκευή μπορούν και τρέχουν ανεξαρτήτως πλατφόρμας.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις Symbian εφαρμογές που δέχεται αυτές πρέπει να είναι για UIQ 3. Δηλαδή δεν δέχεται αυτές που προορίζονται για το N95 και τις υπόλοιπες S60 συσκευές.

Όσον αφορά βέβαια τις Java εφαρμογές, αυτές μέσω της JVM υλοποίησης στην εκάστοτε συσκευή μπορούν και τρέχουν ανεξαρτήτως πλατφόρμας.

 

Με λιγα λογια δηλ. δεν υπαρχει πολυ μεγαλη γκαμα εφαρμογων οπως στις S60 συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο συγκεκριμένο topic του esato. Αν και δεν εμφανίζονται όλες γιατί πρέπει να κάνεις register.

Και μια σύγκριση με Samsung G800. Φαίνεται πόσο αδύναμο είναι το LED όπως και εδώ.

 

και δε προκειται να δεις και κινητο που να φτανει σε ποιοτητα μια ψηφιακη,κι οποιος στο πει αυτο το λιγοτερο που μπορει να ειναι ειναι απλα ασχετος.

αν ηταν σαν το k750 θα συζητουσαμε για καλη καμερα,κι οχι για μετριοτατη και ισως και κατωτερη του μετριου.

 

 

Παιδιά το πήρα τελικά το κινητό και είμαι πολύ ικανοποιημένος! Η φωτογραφική του όντως δεν είναι τίποτα σπουδαίο και υπάρχουν σαφώς ανώτερα κινητά σε αυτό το τομέα αλλά προσωπικά δεν το ήθελα για την φωτογραφική του αλλά για τις άλλες λειτουργίες του.

 

Το μόνο "αρνητικό" είναι οτι το myphone explorer δεν υποστηρίζει τα symbian! Ξέρει μήπως κανείς κανένα αντίστοιχο πρόγραμμα διαχείρισης των επαφών?

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε εχθές αναβάθμιση για το G700&G900 (http://www.uiqblog.com/2008/07/10/g900g900-firmware-r6j825-is-out/). Δεν είναι ακόμα γνωστό τι διορθώνει/προσθέτει...

 

 

Και κάτι άλλο: οι τελευταίες εκδόσεις του myphone explorer είναι συμβατές με συσκευές Symbian

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, έχω ένα htc touch (το οποίο και με κούρασε με την έλλειψη hardware πληκτρολογίου για sms) και το σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με το G900. Αξίζει λέτε;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...