Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εύκολη καθημερινότητα ενός τηλεφώνου είναι να παίρνει κλήσεις να κάνει και να στέλνει μηνύματα..οπότε όταν μπλέκεις με τέτοιες συσκευές την περιπλέκεις πολύ την καθημερινότητα σου, αλλά σου ικανοποιούνται και περισσότερες ανάγκες.. :cool:

 

Θα συμφωνήσω και εγώ μπορεί βέβαια αρχικά να ξενίζει όπως έγινε και με μένα..στη πορεία που εξικοιώνεσαι όμως απορείς πως υπήρχε ζωή πριν τα winmo??? :P υπερβάλω προφανώς για να μη παρεξηγηθώ..!!

 

Οταν λες ξερα linux εννοεις χωρις kde?...:D

 

Μια «παρομοίωση» εκανα!:D:happy::p

Νομιζω οτι ο Νικολας ήταν εξίσου σωστος στην παρατήρησή του με τον stef587.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! :) Σημερα αγορασα και γω το πρωτο μου wm κινητο, xperia φυσικα :D Ειχα το G900 για 3 μηνες περιπου και διαβαζα το φορουμ, του οποιου η βοηθεια ηταν πολυ περισσοτερο απο πολυτιμη.. Βεβαια δεν ειχα γραψει ποτε πριν γιατι για ολες μου τις αποριες υπηρχε μια απαντηση!Και απο εδω και απο τα μαγαζακια :D :p

 

Ηδη εχω ριξει πολυ διαβασμα για τα wm και το xperia και αρχιζω να καταλαβαινω πολλα, τα ποστ του soom δε ειναι ακρως κατατοπιστικα.!! Γι αυτο και θελω να σας ευχαριστησω για την πολυτιμη βοηθεια!! :):p

 

Θα επανελθω αφου επεξεργαστω λιγο μονος το κινητο και μαθω περισσοτερα, για να μην κανω και χαζες ερωτησεις. ;)

 

 

Καλως σας βρηκα!

Link to comment
Share on other sites

Μια «παρομοίωση» εκανα!:D:happy::p

Νομιζω οτι ο Νικολας ήταν εξίσου σωστος στην παρατήρησή του με τον stef587.;)

 

Αυτό λέω κι εγω..Αν ειναι με kde το λίνουξ μια χαρα "χλωρό" ειναι..;)

 

Πάντως εγω παιδιά δε συμφωνω καθόλου με αυτη τη λογικη, οτι δηλαδη όταν το αγοραζεις απο τη μανα του πρεπει να πρεπει να φας τα μάτια σου, το χρόνο και τα νευρα σου στην αναζητηση ωστε να καταφερεις να εχεις μια βασικη χρηση. Θα συμφωνουσα αν ήταν στοιχειωδως ευχρηστο απο τη μανα του και μετα αν ειχες τη διαθεση να του κανεις οτι πειραματα θες. Μου φαινεται αδιανόητο ας πουμε να κανεις 5 λεπτα να βρεις μια επαφη τη στιγμη που η ιδια εταιρεια εχει βγαλει κινητα με πολυ ευχρηστα ευρετηρια (και αλλες εταιρειες οπως η ΝΟΚΙΑ ειχαν 5-8 χρονια πριν). Οσο για τα windows mobile εχω χρησιμοποιησει κι αλλα κινητα φίλων (HTC) και ο ιδιος εχω και μια *αλακία HP ipaq που ειναι το μονο που συναγωνιζεται σε δυσχρηστια το xperia αλλα δε με ενοιαξε γιατι το πηρα απο επιδοτηση δωρεαν και δεν ασχοληθηκα μαζι του. Αλλα το xperia πωλειται μια περιουσια..

Link to comment
Share on other sites

Θα επανελθω αφου επεξεργαστω λιγο μονος το κινητο και μαθω περισσοτερα, για να μην κανω και χαζες ερωτησεις. ;)

 

Καλως σας βρηκα!

 

That's the spirit! Καλώς ήρθες (ενεργά) στο φόρουμ και καλή παραμονή!

 

 

Πάντως εγω παιδιά δε συμφωνω καθόλου με αυτη τη λογικη, οτι δηλαδη όταν το αγοραζεις απο τη μανα του πρεπει να πρεπει να φας τα μάτια σου, το χρόνο και τα νευρα σου στην αναζητηση ωστε να καταφερεις να εχεις μια βασικη χρηση. Θα συμφωνουσα αν ήταν στοιχειωδως ευχρηστο απο τη μανα του και μετα αν ειχες τη διαθεση να του κανεις οτι πειραματα θες.

 

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Βέβαια η λογική και το target group αυτών των συσκευών είναι εντελώς διαφορετικό αλλά πιστεύω ότι αν τα πράγματα ήταν όπως τα λες σίγουρα περισσότερος κόσμος θα τολμούσε την μετάβαση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω κι εγω..Αν ειναι με kde το λίνουξ μια χαρα "χλωρό" ειναι..;)

 

Πάντως εγω παιδιά δε συμφωνω καθόλου με αυτη τη λογικη, οτι δηλαδη όταν το αγοραζεις απο τη μανα του πρεπει να πρεπει να φας τα μάτια σου, το χρόνο και τα νευρα σου στην αναζητηση ωστε να καταφερεις να εχεις μια βασικη χρηση. Θα συμφωνουσα αν ήταν στοιχειωδως ευχρηστο απο τη μανα του και μετα αν ειχες τη διαθεση να του κανεις οτι πειραματα θες. Μου φαινεται αδιανόητο ας πουμε να κανεις 5 λεπτα να βρεις μια επαφη τη στιγμη που η ιδια εταιρεια εχει βγαλει κινητα με πολυ ευχρηστα ευρετηρια (και αλλες εταιρειες οπως η ΝΟΚΙΑ ειχαν 5-8 χρονια πριν). Οσο για τα windows mobile εχω χρησιμοποιησει κι αλλα κινητα φίλων (HTC) και ο ιδιος εχω και μια *αλακία HP ipaq που ειναι το μονο που συναγωνιζεται σε δυσχρηστια το xperia αλλα δε με ενοιαξε γιατι το πηρα απο επιδοτηση δωρεαν και δεν ασχοληθηκα μαζι του. Αλλα το xperia πωλειται μια περιουσια..

 

βρε φιλε να σε ρωτησω?

 

εδωσες τοσα λεφτα για το τηλ και οπως λες δε σου αρεσει.

πριν το αγορασεις δε το δοκιμασες? με κλειστα ματια πηγες να σκασεις την εξακοσαρα???

το πρωτο πραγμα που κανουμε σε ενα κινητο που προκειται να αγορασουμε ειναι να μπουμε στο μενου και στα μηνυματα. ισα ισα που εχεις δει η δουλεψει windows mobile και θα επρεπε να το αποφυγεις.

αρα δε φταιει το τηλεφωνο αλλα εσυ.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο εν μέρει αλλά το πως το απέκτησα πρώτον ειναι μεγάλη συζητηση και δεύτερον, έστω ότι το πήρα τσάμπα εγώ ή μου το έκαναν δώρο. Αυτό δεν έχει σχεση με την απορία μου περί του τι *κατά σκεφτόταν η SE πριν το βγάλει στην παραγωγή.......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Σημερα αγορασα και γω το πρωτο μου wm κινητο, xperia φυσικα :D Ειχα το G900 για 3 μηνες περιπου και διαβαζα το φορουμ, του οποιου η βοηθεια ηταν πολυ περισσοτερο απο πολυτιμη.. Βεβαια δεν ειχα γραψει ποτε πριν γιατι για ολες μου τις αποριες υπηρχε μια απαντηση!Και απο εδω και απο τα μαγαζακια :D :p

 

Ηδη εχω ριξει πολυ διαβασμα για τα wm και το xperia και αρχιζω να καταλαβαινω πολλα, τα ποστ του soom δε ειναι ακρως κατατοπιστικα.!! Γι αυτο και θελω να σας ευχαριστησω για την πολυτιμη βοηθεια!! :):p

 

Θα επανελθω αφου επεξεργαστω λιγο μονος το κινητο και μαθω περισσοτερα, για να μην κανω και χαζες ερωτησεις. ;)

 

 

Καλως σας βρηκα!

 

Καλωσόρισες και από 'μένα :)

 

Εχεις δίκιο εν μέρει αλλά το πως το απέκτησα πρώτον ειναι μεγάλη συζητηση και δεύτερον, έστω ότι το πήρα τσάμπα εγώ ή μου το έκαναν δώρο. Αυτό δεν έχει σχεση με την απορία μου περί του τι *κατά σκεφτόταν η SE πριν το βγάλει στην παραγωγή.......

 

Σκεφτόταν να βγάλει ενα κινητό με Windows Mobile για να πιάσει και άλλο κοινό εκτός απο το κοινό του Walkman και της Cybershot...Αυτό σκεφτόταν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο εν μέρει αλλά το πως το απέκτησα πρώτον ειναι μεγάλη συζητηση και δεύτερον, έστω ότι το πήρα τσάμπα εγώ ή μου το έκαναν δώρο. Αυτό δεν έχει σχεση με την απορία μου περί του τι *κατά σκεφτόταν η SE πριν το βγάλει στην παραγωγή.......

 

δε ξερω το ποσοστο αυτων που ειναι ικανοποιημενοι ή οχι αλλα ενα θα σου πω,

οσοι εχουν τη τρελα και την καποια μικρη εμπειρια σε windows mobile οταν πιασουν αυτο το τηλ στα χερια τους το ερωτευονται.

εξαλλου ειναι μια απτις 4-5 καλυτερες windows συσκευες που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη. για μενα η καλυτερη, λογο μεγεθους και εξωτ πληκτρολογίου.

 

και οπως ειπαν τα παιδια πιο πανω ειναι ενας υπολογιστης, που τα εχει ολα σε ενα και που για να ειναι λειτουργικος πρεπει να τον προσαρμοσεις συμφωνα με τις δικες σου απαιτησεις.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

@zxr Συγχαρητήρια για την promotion σε Co-mod! Ειμαστε και διπλα διπλα...! Λιγα μετρα παραπέρα ειμαι και γω, αν και ερχόμουν παλιοτερα συχνα πυκνα στο ΙΤΕ..! :):)

 

Πάντως εγω παιδιά δε συμφωνω καθόλου με αυτη τη λογικη, οτι δηλαδη όταν το αγοραζεις απο τη μανα του πρεπει να πρεπει να φας τα μάτια σου, το χρόνο και τα νευρα σου στην αναζητηση ωστε να καταφερεις να εχεις μια βασικη χρηση. Θα συμφωνουσα αν ήταν στοιχειωδως ευχρηστο απο τη μανα του και μετα αν ειχες τη διαθεση να του κανεις οτι πειραματα θες. Μου φαινεται αδιανόητο ας πουμε να κανεις 5 λεπτα να βρεις μια επαφη τη στιγμη που η ιδια εταιρεια εχει βγαλει κινητα με πολυ ευχρηστα ευρετηρια (και αλλες εταιρειες οπως η ΝΟΚΙΑ ειχαν 5-8 χρονια πριν). Οσο για τα windows mobile εχω χρησιμοποιησει κι αλλα κινητα φίλων (HTC) και ο ιδιος εχω και μια *αλακία HP ipaq που ειναι το μονο που συναγωνιζεται σε δυσχρηστια το xperia αλλα δε με ενοιαξε γιατι το πηρα απο επιδοτηση δωρεαν και δεν ασχοληθηκα μαζι του. Αλλα το xperia πωλειται μια περιουσια..

 

βρε φιλε να σε ρωτησω?

 

εδωσες τοσα λεφτα για το τηλ και οπως λες δε σου αρεσει.

πριν το αγορασεις δε το δοκιμασες? με κλειστα ματια πηγες να σκασεις την εξακοσαρα???

το πρωτο πραγμα που κανουμε σε ενα κινητο που προκειται να αγορασουμε ειναι να μπουμε στο μενου και στα μηνυματα. ισα ισα που εχεις δει η δουλεψει windows mobile και θα επρεπε να το αποφυγεις.

αρα δε φταιει το τηλεφωνο αλλα εσυ.

 

Θα συμφωνησω με τον Κωστα(djivo). Πριν αγορασεις ενα τηλεφωνο σαν το xperia, ή καποιο αλλο «επαγγελματικο», τα κοιταμε σε καταστηματα Πλαισιο, fnac, κλπ. Να δουμε πως ειναι και πως τα παει στην πραξη. Γιατι ωραια στην θεωρια τα περι ανοιχτου λογισμικου, παραμετροποιησης, windows και στο κινητο εκτος απο τον υπολογιστη, αλλα ειανι αυτο που λες. θα με βολεψει στην καθημερινοτητα?? Θα μπορω να παιρνω ενα τηλεφωνο μεσα σε μερικα δευτερολεπτα? Να διαβαζω και να στελνω μνμ τσακα τσακα?? Αυτο πας και βλεπεις στο Πλαισιο και στο εκαστοτε πλαισιο. ;)

 

Το xperia και γενικα τα επαγγελματικα τα πανε καλα σε αυτον τον τομεα, αλλα οχι τελεια.

 

Και σου ξαναλεω, ηρθες απο symbian. Δεν ειναι ευκολη η μεταβαση. Σιγα σιγα. Οπως πολυ ωραια και σωστα ειπε ο Δημητρης:

Ηδη εχω ριξει πολυ διαβασμα για τα wm και το xperia και αρχιζω να καταλαβαινω πολλα, τα ποστ του soom δε ειναι ακρως κατατοπιστικα.!!

ΘΕΛΕΙ ΔΙΑΒΑΣΜΑ για να «παρεις» αυτα που εχει να σου προσφερει. Και βεβαιως δεν ειναι για ολους. Ισως να σε καλυπτε περισσοτερο ενα νεo symbian οπως το Samsung HD ή Νοκια 5800 ή Sony Ericsson Satio. Και οχι wm σαν το xperia.

Γι αυτο και θελω να σας ευχαριστησω για την πολυτιμη βοηθεια!! :):p

Σημερα αγορασα και γω το πρωτο μου wm κινητο, xperia φυσικα. Ειχα το G900 για 3 μηνες περιπου και διαβαζα το φορουμ, του οποιου η βοηθεια ηταν πολυ περισσοτερο απο πολυτιμη.. Βεβαια δεν ειχα γραψει ποτε πριν γιατι για ολες μου τις αποριες υπηρχε μια απαντηση!Και απο εδω και απο τα μαγαζακια!

 

Θα επανελθω αφου επεξεργαστω λιγο μονος το κινητο και μαθω περισσοτερα, για να μην κανω και χαζες ερωτησεις. ;)

Καλως σας βρηκα!

Καλως ορισες στην παρεα μας!

Επισης, μπραβο σου που το κανεις αυτο! Μακαρι να το εκαναν ολοι!

Και επισης, δεν υπαρχουν χαζες ερωτησεις! Οτι και να χρειαστεις, ειτε με πμ ειτε εδω με ποστ, εδω ειμαστε!

Ελπιζω να εχεις ηδη καταλαβει οτι εχουμε και μια κοπελα στην παρεα.. Αλλα να μην την εμπιστευεσαι.. Γυναικες.....!:lol:

 

Φιλε mobiledak ισως θα πρεπει για μερικες εβδομαδες να κατσεις και να κανεις αυτο που σου ειπα και εκανε και ο Δημητρης(Dimitriss19). Να διαβασεις ΟΛΟ το θρεντ απο την αρχη αρχη. Η το ελαχιστο τις τελευταιες 150-200 σελιδες. Για να παρεις ιδεες απο τις γνωμες των αλλων, να σου λυθουν αποριες.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω το ποσοστο αυτων που ειναι ικανοποιημενοι ή οχι αλλα ενα θα σου πω,

οσοι εχουν τη τρελα και την καποια μικρη εμπειρια σε windows mobile οταν πιασουν αυτο το τηλ στα χερια τους το ερωτευονται.

εξαλλου ειναι μια απτις 4-5 καλυτερες windows συσκευες που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη. για μενα η καλυτερη, λογο μεγεθους και εξωτ πληκτρολογίου.

 

+10

Ειναι πολυ καλη συσκευη....

και οπως ειπαν τα παιδια πιο πανω ειναι ενας υπολογιστης, που τα εχει ολα σε ενα και που για να ειναι λειτουργικος πρεπει να τον προσαρμοσεις συμφωνα με τις δικες σου απαιτησεις.

+10

 

 

ΥΓ.Double post επίτηδες για να μην γίνει το ποστ τεράστιο...

Link to comment
Share on other sites

@zxr Φιλε mobiledak ισως θα πρεπει για μερικες εβδομαδες να κατσεις και να κανεις αυτο που σου ειπα και εκανε και ο Δημητρης(Dimitriss19). Να διαβασεις ΟΛΟ το θρεντ απο την αρχη αρχη. Η το ελαχιστο τις τελευταιες 150-200 σελιδες. Για να παρεις ιδεες απο τις γνωμες των αλλων, να σου λυθουν αποριες.

 

ε καλα μη το φοβιζεις τον ανθρωπο ετσι....

για να μαθεις τα βασικα δε θελει καθολου διαβασμα 5 πραγματακια ειναι.

και εξαλλου 1-2 φορουμ αν παρακολουθεις που και που, περνεις καινουριες ιδεες και κατι σε γαργαλαει να το κανεις και συ.

 

Φιλε mobiledak κατευασαι τον core player και παιξε μια ταινια σε μορφη avi π.χ.

για να δεις τη δυνατοτητα της οθωνης του νεου σου κινητου και μετα εδω θα ειμαστε να τα ξανα πουμε...

 

και μετα θα σου πω πως φτιαχνει καφε... :lol::clap::up:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ε καλα μη το φοβιζεις τον ανθρωπο ετσι....

για να μαθεις τα βασικα δε θελει καθολου διαβασμα 5 πραγματακια ειναι.

και εξαλλου 1-2 φορουμ αν παρακολουθεις που και που, περνεις καινουριες ιδεες και κατι σε γαργαλαει να το κανεις και συ.

 

Φιλε mobiledak κατευασαι τον core player και παιξε μια ταινια σε μορφη avi π.χ.

για να δεις τη δυνατοτητα της οθωνης του νεου σου κινητου και μετα εδω θα ειμαστε να τα ξανα πουμε...

 

και μετα θα σου πω πως φτιαχνει καφε... :lol::clap::up:

 

Δεν τον φοβίζω, απλα επεσε κατευθειαν στα βαθιά... Πρέπει σιγα σιγα να παρει μια ιδεα του τι κανει. Τι προγραμματακια παιζουν και που και πως θα τα βρει, και τι κανει το καθενα. Μετα να μαθει να παιζει με ρομς και τα συναφη... Ενα ενα σιγα σιγα. Απλα επειδη οπως ειπε και ο Δημητρης(dimitris19) ολα αυτα τα εχουμε πει ξανα και ξανα και ξανα στο φορουμ, καλο θα ηταν να διαβασει λιγακι για να τα λυσει και μονος του.

Εμεις εδω ειμαστε για καθε βοηθεια, οπου και οσο μπορουμε.

 

Και ειανι γνωστο, οτι αν δεν διαβασεις, δεν θα μαθεις.

 

Μια παναπλη ερωτηση.

Πες οτι κατεβασε τον Core. Πως θα τον βαλει απο την στιγμη που δεν ξερει τι ειναι το *.cab???;)

Καταλαβες τι εννοω? Και γιατι του λεω να τα διαβασει αν οχι απο την αρχη, αλλα τις τελευταιες 150 σελιδες?;)

Link to comment
Share on other sites

Μια παναπλη ερωτηση.

Πες οτι κατεβασε τον Core. Πως θα τον βαλει απο την στιγμη που δεν ξερει τι ειναι το *.cab???;)

Καταλαβες τι εννοω? Και γιατι του λεω να τα διαβασει αν οχι απο την αρχη, αλλα τις τελευταιες 150 σελιδες?;)

 

σωστος ο παιχτης...;)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

σωστος ο παιχτης...;)

 

Στα λογια μου ηρθες...;)

 

Ο Δημητρης(πολυ αναφορα κανω στο προσωπο του, θα φτερνιζεται!!!:p:lol:), θα ξερει. Παρολο που ηρθαν και οι δυο απο το ιδιο τηλεφωνο.;)

Link to comment
Share on other sites

Στα λογια μου ηρθες...;)

 

Ο Δημητρης(πολυ αναφορα κανω στο προσωπο του, θα φτερνιζεται!!!:p:lol:), θα ξερει. Παρολο που ηρθαν και οι δυο απο το ιδιο τηλεφωνο.;)

 

Αααπσιου... :D:D:lol:

 

Καλα τελειο το κινητακι, εξαντλησα την μπαταρια και το εβαλα για φωρτιση τωρα...

 

Αν μπορειτε, να μου πειτε μια απ τις επομενες μερες πια ρομ ειναι η καλυτερη για να φλασαρω... :D

Link to comment
Share on other sites

Αααπσιου... :D:D:lol:

 

Καλα τελειο το κινητακι, εξαντλησα την μπαταρια και το εβαλα για φωρτιση τωρα...

 

Αν μπορειτε, να μου πειτε μια απ τις επομενες μερες πια ρομ ειναι η καλυτερη για να φλασαρω... :D

 

:lol:

Κατευθειαν ε!?! Σωστος...

 

Οδηγοι και τα λοιπα ξερεις που ειναι...!

Ξειρεις τι κανεις...

Βαζεις PCTech4U WWE αν δεν σε πειραζει να ειναι στα αγγλικα αλλα να ειναι απολυτα πληρης και απροβληματιστη

Βαζεις PCTeck4U ELL και περνας και το *.cab που δινει στο δευτερο ποστ ο bhp στους xda και εχεις ελληνικα παντου και απροβληματιστα.;)

Διαλεγεις και παιρνεις!:happy:

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Κατευθειαν ε!?! Σωστος...

 

Οδηγοι και τα λοιπα ξερεις που ειναι...!

Ξειρεις τι κανεις...

Βαζεις PCTech4U WWE αν δεν σε πειραζει να ειναι στα αγγλικα αλλα να ειναι απολυτα πληρης και απροβληματιστη

Βαζεις PCTeck4U ELL και περνας και το *.cab που δινει στο δευτερο ποστ ο bhp στους xda και εχεις ελληνικα παντου και απροβληματιστα.;)

Διαλεγεις και παιρνεις!:happy:

 

Ευχαριστω! :D

Μαλλον Αγγλικη θα βαλω γιατι διαβασα οτι οι ελληνικες εχουν καποια προβληματακια...

 

Βεβαια, να περασει πρωτα καμια βδομαδα και μετα θα την περασω... :D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε mobiledak ισως θα πρεπει για μερικες εβδομαδες να κατσεις και να κανεις αυτο που σου ειπα και εκανε και ο Δημητρης(Dimitriss19). Να διαβασεις ΟΛΟ το θρεντ απο την αρχη αρχη. Η το ελαχιστο τις τελευταιες 150-200 σελιδες. Για να παρεις ιδεες απο τις γνωμες των αλλων, να σου λυθουν αποριες.

Πλάκα κάνεις? εδώ φόβισες εμένα βλέποντας διάβασμα 150-200σελίδων..!!! :lol:

 

Ευχαριστω! :D

Μαλλον Αγγλικη θα βαλω γιατι διαβασα οτι οι ελληνικες εχουν καποια προβληματακια...

 

Βεβαια, να περασει πρωτα καμια βδομαδα και μετα θα την περασω... :D

Παραμένω απ'τους λίγους που έχουν αντισταθεί και συνεχίζουν με official rom και spb mobile shell..!!! Που θα πάει, δε θα πέσει κάποιο xperia που να έχει άλλη rom μέχρι να πριζωθώ για τα καλά..?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! :D

Μαλλον Αγγλικη θα βαλω γιατι διαβασα οτι οι ελληνικες εχουν καποια προβληματακια...

 

Βεβαια, να περασει πρωτα καμια βδομαδα και μετα θα την περασω... :D

Προβληματα ειχα αναφερει στις επισημες ελληνικες.

Στην συγκεκριμενη που την ειχα για 1 μηνα δεν ειχα δει προβλημα κανενα.

Με εξαίρεση τα sms τα απεσταλμενα που εφτιαξε με ενα cab-ακι αλλα εγω το ειχα δωσει ωστόσο...!:rolleyes:

Πλάκα κάνεις? εδώ φόβισες εμένα βλέποντας διάβασμα 150-200σελίδων..!!! :lol:

Δεν υπαρχει λογος φοβου, τρομου και συναφών συναισθημάτων!:happy:

Απλα, θέλει λιγο διαβασμα για να μαθουμε.

Εγω διαβαζω τις 600 του HD απο την αρχη, στις 200 που λεω εδω θα κολλησουμε?!?!:lol:

Γιατι απλα, η γνωση που κρυβεται στις τελευταιες 200 σελιδες δεν μπορει να γραφει σε 3-4 σελιδες μετα απο μερικες ερωτησεις. Εχουμε πει πολλα εκει. Και δινουμε και πολλα λινκς.

Οπως πχ για εικονιδια στην πανω μπαρα. Αν καποιος θελει, δεν εχει παρα να διαβασει τις σελιδες. Ή βεβαιως να κανει ενα search..

Ή να περιμενει να ανεβασω ενα zipακι στο rapid μονο με τετοια!;)

Παραμένω απ'τους λίγους που έχουν αντισταθεί και συνεχίζουν με official rom και spb mobile shell..!!! Που θα πάει, δε θα πέσει κάποιο xperia που να έχει άλλη rom μέχρι να πριζωθώ για τα καλά..?

Αν το ευχαριστιέσαι το τηλεφωνο ετσι, γιατι να μπλεκεις?! Στο HD, μολις διαβασω λιγο ακομα, θα του βαλω καμια δυο ρομ απο το topaz να δω πως τα παει. Μετα θα μπει ενας ωραιοτατος συνδυασμός μιας σκετης με το shell!!! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

θα ήθελα λίγο να μου πει κάποιος που αγόρασε το κινητό

 

α) η ταινία ασφαλείας ήταν απλή ή έγραφε και sony ericsson;

β) η κάρτα μνήμης ήταν επάνω στο τηλέφωνο;

γ) τα σακουλάκια με τα παρελκόμενα (γραφίδα, μπαταρία κτλ) ήταν σφραγισμένα, είχαν ζιλοτέιπ;

 

και γενικά λίγο για τη συσκευασία του.

 

όσο πιο σύντομα μπορείτε.

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε mobiledak ισως θα πρεπει για μερικες εβδομαδες να κατσεις και να κανεις αυτο που σου ειπα και εκανε και ο Δημητρης(Dimitriss19). Να διαβασεις ΟΛΟ το θρεντ απο την αρχη αρχη. Η το ελαχιστο τις τελευταιες 150-200 σελιδες. Για να παρεις ιδεες απο τις γνωμες των αλλων, να σου λυθουν αποριες.

 

λοιπόν φίλε mobiledak κοίτα να δεις πως έχει το πράγμα.....όταν πήρα εγώ το xperia είχα τρελαθεί γιατί δεν ήξερα τι να κάνω και τι προγράμματα να βάλω κλπ. και μου ερχόταν πολλές φορές να το σπάσω....έβλεπα εκφράσεις τύπου ¨να φλασσάρω ρομ¨κλπ και νόμιζα ότι ήταν κινέζικα....ξέρεις τι έκανα??έκατσα στο pc και κάθε μέρα διάβαζα και από λίγες σελίδες από την αρχή μέχρι που τις διάβασα όλες και ότι απορία είχα ρωτούσα....αν κοιτάξεις στην αρχή θα καταλάβεις τι βλακείες ερωτήσεις έκανα...μια φορά μάλιστα θυμάμαι που πανυγήριζα όταν φλάσσαρα την πρώτη μου ρομ ( soom να σαι καλά)......τώρα ξέρω και τι θέλω να έχει το κινητό και πως να το διαχειριστώ για να με εξυπηρετήσει...αν δεν κάτσεις να διαβάσεις, να ρωτήσεις και να παίξεις μαζί του τότε πούλα το γιατί κρίμα το κινητό!!!!κάνε αυτό που σου λέω και θα με θυμηθείς...και εγώ έτσι ήμουν και τώρα είμαι σε θέση να σου πω ότι είναι ένα από τα καλύτερα κινητά που έχουν βγει(ίσως το καλύτερο)!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

καλησπέρα,

 

θα ήθελα λίγο να μου πει κάποιος που αγόρασε το κινητό

 

α) η ταινία ασφαλείας ήταν απλή ή έγραφε και sony ericsson;

β) η κάρτα μνήμης ήταν επάνω στο τηλέφωνο;

γ) τα σακουλάκια με τα παρελκόμενα (γραφίδα, μπαταρία κτλ) ήταν σφραγισμένα, είχαν ζιλοτέιπ;

 

και γενικά λίγο για τη συσκευασία του.

 

όσο πιο σύντομα μπορείτε.

ευχαριστώ πολύ!

 

φίλε μου για τη αγορά μιλάς??εννοώ από πλαίσιο κλπ, από εξωτερικό ή από ιστοσελίδα??

 

 

 

 

φίλε soom έχω την PCTech4U 2.ELL μήπως μπορείς να μου στείλεις τα εικονίδια για το μανίλα που πόσταρες πριν 2 σελίδες??ευχαριστώ.....

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

θα ήθελα λίγο να μου πει κάποιος που αγόρασε το κινητό

 

α) η ταινία ασφαλείας ήταν απλή ή έγραφε και sony ericsson;

β) η κάρτα μνήμης ήταν επάνω στο τηλέφωνο;

γ) τα σακουλάκια με τα παρελκόμενα (γραφίδα, μπαταρία κτλ) ήταν σφραγισμένα, είχαν ζιλοτέιπ;

 

και γενικά λίγο για τη συσκευασία του.

 

όσο πιο σύντομα μπορείτε.

ευχαριστώ πολύ!

Μπορεις να μπεις στο uTube και να δεις ακριβως..

 

Μερικα βιντεο:

Sony Ericsson Xperia X1 Unboxing HD

 

Παντως η καρτα σε εμενα ηταν ηδη μεσα.

Και τα φακελακια σφραγισμενα.

Αλλα το κουτι το ανοιξε η μαμα μου μπροστα στον υπαλληλο στο μαγαζι για να δουνε αν ειναι ολα μεσα. Οποτε δεν ξερω για την ταινια. Δεν θυμαμαι.

Αλλα τα σακουλακια ηταν κλειστα απο οσο θυμαμαι.

έκατσα στο pc και κάθε μέρα διάβαζα και από λίγες σελίδες από την αρχή μέχρι που τις διάβασα όλες και ότι απορία είχα ρωτούσα....αν κοιτάξεις στην αρχή θα καταλάβεις τι βλακείες ερωτήσεις έκανα...

 

φίλε soom έχω την PCTech4U 2.ELL μήπως μπορείς να μου στείλεις τα εικονίδια για το μανίλα που πόσταρες πριν 2 σελίδες??ευχαριστώ.....

;) Αυτο λεω και εγω!

και επισης υπομονη.. Αυριο το ζιπακι με τα θεματακια, λινκς και τετοια...! Υπομονη, plavi!!! :)

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου για τη αγορά μιλάς??εννοώ από πλαίσιο κλπ, από εξωτερικό ή από ιστοσελίδα??

 

Μιλάω για την αγορά από κατάστημα. Επίσης, η οθόνη είχε ζελατίνα έτσι;

 

κυρίως θέλω εαν θυμάται κανείς τα αυτοκόλλητα ασφαλείας, ήταν απλά διάφανα ή είχαν ολόγραμμα της σόνυ έριξον;

 

όταν λέμε τα σακουλάκια ήταν σφραγισμένα, ήταν κολλημένα με στυλ θερμοκόλληση ή με ζιλοτέιπ;

 

 

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. με βοηθάτε πολύ (στο μπλέξιμο που ίσως έχω)

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για την αγορά από κατάστημα. Επίσης, η οθόνη είχε ζελατίνα έτσι;

 

κυρίως θέλω εαν θυμάται κανείς τα αυτοκόλλητα ασφαλείας, ήταν απλά διάφανα ή είχαν ολόγραμμα της σόνυ έριξον;

 

όταν λέμε τα σακουλάκια ήταν σφραγισμένα, ήταν κολλημένα με στυλ θερμοκόλληση ή με ζιλοτέιπ;

 

 

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. με βοηθάτε πολύ (στο μπλέξιμο που ίσως έχω)

 

από κατάστημα λοιπόν ήταν απλά διάφανα τα αυτοκόλλητα ασφαλείας, η οθόνη είχε ζελατίνα και δεν υπήρχε πουθενά σελοτέιπ.....

 

 

 

οκ soom περιμένω.......

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

θα ήθελα λίγο να μου πει κάποιος που αγόρασε το κινητό

 

α) η ταινία ασφαλείας ήταν απλή ή έγραφε και sony ericsson;

β) η κάρτα μνήμης ήταν επάνω στο τηλέφωνο;

γ) τα σακουλάκια με τα παρελκόμενα (γραφίδα, μπαταρία κτλ) ήταν σφραγισμένα, είχαν ζιλοτέιπ;

 

και γενικά λίγο για τη συσκευασία του.

 

όσο πιο σύντομα μπορείτε.

ευχαριστώ πολύ!

 

Καλησπέρα,

 

Σε εμένα που το αγόρασα από κοσμοτε,

 

α) Τα δύο αυτοκόλλητα ασφαλείας γράφουν πολλά sonyericsson αλλά δεν έχουν ολόγραμμα

β) Η κάρτα μνήμης ήταν μέαα στο τηλέφωνο

γ) Τα σακουλάκια με τα παρελκόμενα ήταν κλεισμένα με σελοτεϊπ

δ) Η οθόνη είχε ζελατίνα

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...