Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού έκανα τα δύσκολα κόλησα στα εύκολα....

Πέρασα hardspl κανονικά, έβαλα και την valkyrie χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά δεν μπορώ να κάνω hard reset, είτε κρατώντας πατημένο το power button μαζί με τα άλλα 2 κουμπιά, είτε πατώντας το στιγμιαία.. :X Φορτώνει κατευθείαν..

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑ!! Κάτι άλλο φίλε soom... Μήπως ξέρεις πως βάζω mp3 σαν ήχο ξυπνητηριού στην PCTech4U;;; Ευχαριστώ πολύ!!!

 

mp3 δε γινετε να βαλεις ηχο για το ξυπνητηρι σου..

αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να μετατρεψεις στο pc σου οποιο κομματι θες σε μορφη wav κι βαλτο μεσα στο φακελο των windows στο xperia.

μετα απο τις ρυθμησεις στο ξυπνητηρι θα μπορεις να το δεις.

 

Αφού έκανα τα δύσκολα κόλησα στα εύκολα....

Πέρασα hardspl κανονικά, έβαλα και την valkyrie χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά δεν μπορώ να κάνω hard reset, είτε κρατώντας πατημένο το power button μαζί με τα άλλα 2 κουμπιά, είτε πατώντας το στιγμιαία.. :X Φορτώνει κατευθείαν..

 

πρεπει να το κανεις με κλειστο εντελος το τηλ.

τα δυο soft keys να μη τα αφησεις και πατα στιγμιαια το power botton.

μολις εμφανιστει το μενου ακολουθα τις οδηγιες.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανα τα δύσκολα κόλησα στα εύκολα....

Πέρασα hardspl κανονικά, έβαλα και την valkyrie χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά δεν μπορώ να κάνω hard reset, είτε κρατώντας πατημένο το power button μαζί με τα άλλα 2 κουμπιά, είτε πατώντας το στιγμιαία.. :X Φορτώνει κατευθείαν..

 

Όταν θα κάνεις το Hard Reset, το κουμπακι του power θα το πατησεις στιγμιαια, μια φορα μονο.

Και πατας τα δυο hardware keys πανω απο τα κουμπια που απαντας και κλεινεις μια κληση, οχι της εντασης. Απο οσο θυμαμαι ετσι...:worry:

 

EDIT:

Α ρε Κώστα... Με πρόλαβες! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...next time..

Προς το παρόν σε όσους έχουν την valkyrie, προσπαθώ να βάλω το hotmail αλλά πάνω που βάζω account & password μου ανοίγει την σελίδα του Msn με IE...

Το παθαίνει κανένας άλλος??

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...next time..

Προς το παρόν σε όσους έχουν την valkyrie, προσπαθώ να βάλω το hotmail αλλά πάνω που βάζω account & password μου ανοίγει την σελίδα του Msn με IE...

Το παθαίνει κανένας άλλος??

 

Υπαρχει σαν θεμα αυτο και το διαβαζα στο θεμα του HD, αλλα δεν νομιζω να καταφερε να το φτιαξει καποιος.

Δοκιμασε να κανεις το εξης αρχικα:

Ανοιξε το windows live που υπαρχει μεσα στην συσκευη.

Ακολουθησε ολα τα βηματα κανονικα, εκτος του τελευταιου που θα σου πει να συγχρονίσεις τις επαφες σου με τις επαφες στο Hotmail. Αυτο μην το κανεις, θα σου κανει τις επαφες χαλια.

Και μετα δοκιμασε να το ξανακανεις τον λογαριασμο. Ίσως έτσι γινει. Αλλιως, δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πώς αλλάζουμε την ανάλυση του κινητού από wvga σε vga? Θυμάμαι κάπου το είχα δει (ή στο forum ή στο internet)... Όχι για τίποτε άλλο, αλλά για να παίζουν οι εφαρμογές vga...

 

Edit

Τελικά το βρήκα! Λέγεται WVGA FIX 3.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πώς αλλάζουμε την ανάλυση του κινητού από wvga σε vga? Θυμάμαι κάπου το είχα δει (ή στο forum ή στο internet)... Όχι για τίποτε άλλο, αλλά για να παίζουν οι εφαρμογές vga...

 

Edit

Τελικά το βρήκα! Λέγεται WVGA FIX 3.

 

:blink:

Δεν το εχω ξαναδει! Παντως στις περισσοτερες εφαρμογες θα βρεις καταλληλη εκδοση για την οθονη wvga.;)

Link to comment
Share on other sites

soom βρήκες μήπως το skin? για το mobile shell? πρέπει να είναι ένα γαλλικό αν δε κάνω λάθος..

η έκδοση 6.5 θα υπάρχει και για εμάς σε original?

 

edit και κάτι ακόμα..παλιά είχε αναφέρει για σύνδεση των επαφών με το facebook..αυτό ισχύει μόνο για τις cooked? ή έχουν και οι official τέτοια επιλογή?

Link to comment
Share on other sites

soom βρήκες μήπως το skin? για το mobile shell? πρέπει να είναι ένα γαλλικό αν δε κάνω λάθος..

η έκδοση 6.5 θα υπάρχει και για εμάς σε original?

 

edit και κάτι ακόμα..παλιά είχε αναφέρει για σύνδεση των επαφών με το facebook..αυτό ισχύει μόνο για τις cooked? ή έχουν και οι official τέτοια επιλογή?

 

Δεν εχω κοιταξει για το σκιν ακομα. Θα δω αυριο μαλλον..

Για το facebook, υπαρχουν προγραμματα που το κανουν. Σιγουρα το Shell. Επισης νομιζω το Resco Contact Manager, εχει τετοια επιλογη. Αλλα δεν θυμαμαι.

Ειναι νομιζω, επιλογη των τοπαζ ρομ αυτο. Δηλαδη μονο σε custom.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγα λεπτά πριν βάλω ΡΟΜ Valkyrie, αλλά με έχει μπερδέψει λίγο ο "τύπος" στο ποστ του στο xda (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=512050).

 

Είναι όντως 3 διαφορετικές εκδοχές της Ρομ του?

 

Στις εικόνες που έχει ανεβάσει για την περιγραφή. Ποια απο τις 3 ΡΟΜ είναι αυτη της εικόνας που έχει εικόνα πάνω δεξιά?

 

Σας ευχαριστώ.

 

(Σόρρυ για τα bold, αλλά δεν βγαίνουν με τπτ... δεν ξέρω τι γίνετε!!! :lol:)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγα λεπτά πριν βάλω ΡΟΜ Valkyrie, αλλά με έχει μπερδέψει λίγο ο "τύπος" στο ποστ του στο xda (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=512050).

 

Είναι όντως 3 διαφορετικές εκδοχές της Ρομ του?

 

Στις εικόνες που έχει ανεβάσει για την περιγραφή. Ποια απο τις 3 ΡΟΜ είναι αυτη της εικόνας που έχει εικόνα πάνω δεξιά?

 

Σας ευχαριστώ.

 

(Σόρρυ για τα bold, αλλά δεν βγαίνουν με τπτ... δεν ξέρω τι γίνετε!!! :lol:)

 

οντως ειναι 3 διαφορετικες.

1. topaz

2. leo

3. xperio

 

η πανω πανω ειναι αυτη:

 

Change log for v3.2 FireStorm TOPAZ

- build 23041

- pkg update

- ALL theme fix

- scroll bar fix

- nitrogen plater

- volkey wokrinh

- freaking fast enzyme

DOWNLOAD v3.2

- mediafire v3.2.41

- ftp v3.2.41 thnx to pathed

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που την έβαλα σήμερα θα δοκιμάσω την touchX...

Ωραία εμφάνιση μεν, αργή δε, η χρήση ram ξεκινάει από 60% κι ανεβαίνει και σκοτώνει την μπαταρία καθε φορά που ακουμπάς την οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

οντως ειναι 3 διαφορετικες.

1. topaz

2. leo

3. xperio

 

η πανω πανω ειναι αυτη:

 

Change log for v3.2 FireStorm TOPAZ

- build 23041

- pkg update

- ALL theme fix

- scroll bar fix

- nitrogen plater

- volkey wokrinh

- freaking fast enzyme

DOWNLOAD v3.2

- mediafire v3.2.41

- ftp v3.2.41 thnx to pathed

 

Thanks Φίλε μου

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

3η μέρα που έχω την Valkyrie και όλα βαίνουν πολύ καλώς!Την συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους!Σε μένα τουλάχιστον δεν έχει προξενήσει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Όσον αφορά την έκδοση εγω έχω την topaz την 37 (τώρα υπάρχει κ 41 αλλά βαριέμαι να ξανακάνω hard reset και αφού δεν με ξενερώνει κάτι στην rom που έχω, γιατί να πάω σε άλλη?
Link to comment
Share on other sites

Στο xperia δε μπορεις να κανεις πολλαπλη αποστολή sms?????.........

 

Μπορεις, πως δεν μπορεις. Αν πας και γραψεις το sms που θελεις να κανεις πολλαπλη αποστολη, μετα μπορεις να προσθεσεις επιπλεον παραληπτες!

3η μέρα που έχω την Valkyrie και όλα βαίνουν πολύ καλώς!Την συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους!Σε μένα τουλάχιστον δεν έχει προξενήσει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Όσον αφορά την έκδοση εγω έχω την topaz την 37 (τώρα υπάρχει κ 41 αλλά βαριέμαι να ξανακάνω hard reset και αφού δεν με ξενερώνει κάτι στην rom που έχω, γιατί να πάω σε άλλη?

Πολυ σωστη η λογικη σου! Αυτο ειναι και το σκεπτικο. Βαζεις. Αν δεν σου βγαλει προβλημα, γιατι να αλλαξεις!?;)

Ειναι η πιο αξιολογη 6.5 κατ'εμε.

 

Υπομονη ομως. 6 Οκτωβρίου παρουσιαζονται και κυκλοφορουν επισημα τα 6.5 απο την Microsoft. Απο τοτε και μετα θα δουμε πολυ καλες, υποψιάζομαι....

Link to comment
Share on other sites

Έναν-έναν????? Δεν εχει επιλογη πολλαπλης αποστολης??? Να μαρκαρεις οσους παραληπτες θες μαζι?? Πρεπει να πηγαινεις μια στο μηνυμα και μια στον καταλογο απο την αρχη???
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος στο μήνυμα μπορείς γράφοντας 2-3 γράμματα απ'το όνομα να προσθέσεις όσα θες χωρίς να πηγαίνεις στον κατάλογο συνέχεια
Link to comment
Share on other sites

Έναν-έναν????? Δεν εχει επιλογη πολλαπλης αποστολης??? Να μαρκαρεις οσους παραληπτες θες μαζι?? Πρεπει να πηγαινεις μια στο μηνυμα και μια στον καταλογο απο την αρχη???

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το GroupSMS και το GroupMMS. Ψάξε Google.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κοιταξει για το σκιν ακομα. Θα δω αυριο μαλλον..

Για το facebook, υπαρχουν προγραμματα που το κανουν. Σιγουρα το Shell. Επισης νομιζω το Resco Contact Manager, εχει τετοια επιλογη. Αλλα δεν θυμαμαι.

Ειναι νομιζω, επιλογη των τοπαζ ρομ αυτο. Δηλαδη μονο σε custom.

Έχεις δίκιο, και να φανταστείς μπήκα στις επαφές των win γιατί λέω δεν θα έχει τέτοια επιλογή το spb.. ότι να'ναι :P

http://img385.imageshack.us/img385/3993/screen01b.png

να ρωτήσω κάτι για αυτό, δηλαδή επιλέγεις το εικονίδιο (δίπλα από την "έναρξη") από αυτά που τρέχουν και κάνει μετάβαση στο πρόγραμμα? σαν tabs?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μενου ειναι απο τον task manager που εχω, και τον ειχα προτεινει σαν εφαρμογη. WkTask λεγεται. Υπαρχει ελληνικα standard, με το που τον κατεβαζεις, υπαρχει επιλογη. Χωρις εξτρα.

 

Διπλα τωρα στο Start icon, εκει που κανονικα θα εγραφε «Start» φαινονται τα προγραμματα που τρεχουν. Κάνοντας ενα «ταπ» πανω τους, ανοιγει η αντιστοιχη εφαρμογη. Με «δεξι» κλικ πανω σε καποιο, σου βγαζει ορισμενες επιλογες. Απλα στην τοπ μπαρ πιανει λιγο παραπανω χωρο, για να φαινονται καλυτερα οι εφαρμογες που τρεχουν. Για αυτο το τελευταιο απο αριστερα εικονιδιο «κοβεται» λιγο, οπως στην προκειμένη το εικονίδιο του φακελου που λεει οτι εχω mail.;)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα, δοκίμασα να περάσω καινούρια επφή στο valkyrie με το πληκτρολόγιο αλλά δεν γράφει με τίποτα..Μόνο στα μηνύματα δουλεύει κανονικά...Και πάλι, μόνο εγώ το παθαίνω ή όχι???

 

ΥΓ: Τόνοι πως μπαίνουν στο aekmap????

Link to comment
Share on other sites

Απλα στην τοπ μπαρ πιανει λιγο παραπανω χωρο, για να φαινονται καλυτερα οι εφαρμογες που τρεχουν. Για αυτο το τελευταιο απο αριστερα εικονιδιο «κοβεται» λιγο, οπως στην προκειμένη το εικονίδιο του φακελου που λεει οτι εχω mail.;)

 

αυτο διορθώνετε alex.

στις ρυθμησεις εχει επιλογη μεχρι που θες να φτανει και δεξια αλλα και αριστερα.

ψαξτο λιγο. ετσι θα μπορεις να τα βλεπεις ολλα επανω..:happy:

μπορεις με παρατεταμενο πατημα πανω σε ενα tab να το ωρισεις να μη φαινεται καθολου. καποιο προγραμμα που δουλευει συνεχεια. π.χ manila, aek map....;)

 

εμενα ειναι ο αγαπημενος μου tmanager. αν και τον αποχωριστικα αρκετο καιρο τωρα, αλλα θα τον ξανα βαλω...;)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...