Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πατας παρατεταμενα κ οχι δυο φορες...

 

Ευχαριστώ πολύ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ στις ευρωεκλογές ψηφίζω iGO :lol:

1. Δεν μου χάλασε ποτέ το ρολόι του xperia (ενώ κάποιες άλλες εκδόσεις ή προγράμματα GPS του αλλάζουν την ώρα).

2. Έχω περασμένους τους χάρτες από 4 εταιρίες (Epsilon, Navteq, Teleatlas, Creative Image). Ο χάρτης της Teleatlas είναι αυτός της GI, δηλαδή ο ίδιος με αυτόν που έχει το destinator 7. Έτσι, είναι σαν να χρησιμοποιώ το destinator, αλλά με πολύ καλύτερο interface και περισσότερες πληροφορίες στην οθόνη. Αν όμως βρεθώ σε μια κατάσταση που δεν υπάρχει στο χάρτη, πχ Κρήτη - Ηράκλειο - Χερσόνησος, για εκείνα τα μέρη δεν υπάρχουν πληροφορίες στους χάρτες του destinator και της Teleatlas GI. Με το destinator είσαι καταδικασμένος και πρέπει να αγοράσεις τυπωμένο χάρτη από βενζινάδικο. Με το iGO όμως, κάνεις rename τον χάρτη της Teleatlas και στη θέση του βάζεις έναν από τους άλλους 3, και βλέπεις ότι ο Epsilon MAP έχει την πιο πλήρη κάλυψη για Χερσόνησο και είσαι οκ.

Όταν επιστρέψεις στην πόλη σου, ξαναβάζεις τον Teleatlas στη θέση του.

Θεϊκό το iGO λοιπόν.

 

Ειχα δικιο! Εξαλλου εσυ μου το εδωσες!:p

Για το Ηρακλειο λοιπον καλυτερος ειναι της Τελεατλας? Θα δοκιμασω... Τωρα εβαλα τον τελευταιο CIT που βρηκα στο γνωστο μαγαζακι απο τον odytsak και μεχρι στιγμης στο Ηρακλειο δεν εχω δει κατι το τρομερο. Οι μονοδρομοι ειναι αναποδα ακομα σε ενα σημειο, αλλα καποιοι που ειχαν αλλαξει παλαιοτερα τους εχεις φτιαξει. Θα τον βαλω!

Αλλα αυτο που λεει για την εναλλαγη μεταξυ χαρτων ειναι τρομερο στο igo....

Με βρισκει συμφωνο 100% ο JimmyT σε οσα ειπε για το igo....!

 

 

το πατας παρατεταμενα κ οχι δυο φορες...

 

θα το εχω στα υποψην μου. Αν και εχω βολευτει παρα πολυ με το εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα για Ελλαδα με εχει βολεψει πολυ περισσοτερο το Dest.

Για εξωτερικο παλι το IGo. Eιδικα η επιλογη ευρεσης με συντεταγμενες ειναι πολυ βολικη.

Link to comment
Share on other sites

"Δόθηκε και επίσημα στην κυκλοφορία από την Ιntrinsyc το νέο Destinator 9 το οποίο και μπορείτε να δείτε στην σελίδα της σε σχετικό video."

Για περισσοτερες πληροφοριες MinOtaVrS Blog :rolleyes:

 

 

Πηγή: ktsak εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Με το skin που έχω μπορείς να στείλεις και SMS με 160 χαρακτήρες (όλα κεφαλαία)

 

Εμένα όμως δεν με βολεύει καθόλου η τέρμα επάνω σειρά γραμμάτων στο στο hardware πληκτρολόγιο (βρίσκει το δάκτυλό μου στο τέλος της οθόνης) και δεν με βολεύει...

ποιο skin εχεις βαλει??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποιο skin εχεις βαλει??

 

έχω κατεβάσει και εγκαταστήσει to FingerKeyb-2.1-WVGA-gr-taxtax.cab

και στο config έχει eng - grk - sms ....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

έχω κατεβάσει και εγκαταστήσει to FingerKeyb-2.1-WVGA-gr-taxtax.cab

και στο config έχει eng - grk - sms ....

αν εδινες λινκ θα ηταν καλυτερα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.το touch x 10 που χρησιμοποιειτε ειναι καλυτερο απο το spb mobile που μας ειχε δωθει παλαιοτερα?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω....φιλε twins οτι αρεσει στο καθενα.το touch μ αρεσει περισσοτερο στο ματι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.το touch x 10 που χρησιμοποιειτε ειναι καλυτερο απο το spb mobile που μας ειχε δωθει παλαιοτερα?

Τα έχεις μπερδέψει λίγο, η Τouch X είναι ROM, δηλαδή το λειτουργικό του κινητού. Στην προκείμενη Windows Mobile 6.1 imported είτε από το Topaz είτε από το Rhodium.

To Spb Mobile Shell είναι πρόγραμμα παραμετροποίησης της επιφάνειας εργασίας, το οποίο μάλιστα είναι και πολύ ενεργοβόρο!

Θα σου πρότεινα Touch X για να ευχαριστηθείς και την ευκολία του TF3D! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω....φιλε twins οτι αρεσει στο καθενα.το touch μ αρεσει περισσοτερο στο ματι...

 

εγω σε ευχαριστω φιλε μου γιατι εσυ μας ανοιξες τα ματια και μας το εδωσες.για να βαλω το touch x 10 πρεπει να κανω hard spl?αν θελει ,δεν ξερω να το κανω.

 

Τα έχεις μπερδέψει λίγο, η Τouch X είναι ROM, δηλαδή το λειτουργικό του κινητού. Στην προκείμενη Windows Mobile 6.1 imported είτε από το Topaz είτε από το Rhodium.

To Spb Mobile Shell είναι πρόγραμμα παραμετροποίησης της επιφάνειας εργασίας, το οποίο μάλιστα είναι και πολύ ενεργοβόρο!

Θα σου πρότεινα Touch X για να ευχαριστηθείς και την ευκολία του TF3D! :)

 

ναι φιλε εχεις δικιο.δεν ξερω πολλα πραγματα να κανω στο κινητο.παρολο που εχω κατεβασει την touch x φοβαμαι να την περασω γιατι ολο και καπου θα κανω πατατια.αληθεια ειναι ευκολο?

Link to comment
Share on other sites

του εχεις γνησια ελληνικη ρομ?

οτι θες εδω θα το βρεις...δεν ειναι δυσκολο.να ξερεις οτι χανεις εγγυηση αλλα μπορεις να το επαναφερεις παντως...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=431218

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω σε ευχαριστω φιλε μου γιατι εσυ μας ανοιξες τα ματια και μας το εδωσες.για να βαλω το touch x 10 πρεπει να κανω hard spl?αν θελει ,δεν ξερω να το κανω.

 

 

 

ναι φιλε εχεις δικιο.δεν ξερω πολλα πραγματα να κανω στο κινητο.παρολο που εχω κατεβασει την touch x φοβαμαι να την περασω γιατι ολο και καπου θα κανω πατατια.αληθεια ειναι ευκολο?

Μην φοβάσαι, ακολούθησε τις οδηγίες και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Είναι κρίμα να έχεις το Xperia και να μην μπορείς να το ευχαριστηθείς 100%! ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από ένα 2μηνο παρακολούθησης του thread είπα να γραφτώ και μέλος και πήρα το θάρρος να ... postάρω που λέτε κι εσείς οι νέοι!

 

Λοιπόν, η αγαπητή μου σύζυγος μου έκανε πριν 2 μήνες δώρο το Χ1 αλλά λόγω έλλειψης χρόνου ενασχόλησης δεν είχα πάρει την απόφαση να αλλάξω από το Ν95... μέχρι πριν λίγο που με αγριοκοίταξε :lol:

 

Έχω διαβάσει όλο το thread και έχω κρατήσει σημειώσεις για τα πιο ενδιαφέροντα θέματα (δεν είμαι και πολύ απαιτητικός χρήστης και σίγουρα θα με εξυπηρετήσει επαγγελματικά η αναβάθμιση, απλώς θέλω να διασφαλίσω τις συχνότερα χρησιμοποιούμενες λειτουργικότητες στις οποίες έχω συνηθήσει στο symbian), οπότε θα ξεκινήσω σιγά-σιγά με τα defaults και ελπίζω κάποια μέρα να γίνω xda compliant!

 

Το πρώτο που έκανα ήταν να πάρω τη Vodafone για να αλλάξω πρόγραμμα καθότι είδα ένα surf&talk ενδιαφέρον και στα μέτρα μου, αλλά αφού με ρώτησαν τι συσκευή έχω μου είπαν ότι είναι διαθέσιμο μόνο για iphone και blackberry. Στην ερώτησή μου που θα το ξέρετε αν σας ξαναπάρω και πω ότι έχω iphone δεν μου απάντησε, οπότε ρωτάω εδώ (ελπίζω να μην είμαι πολύ off-topic) αν μπορώ να κάνω πράγματι αυτό ή αν πρέπει στο υφιστάμενο πρόγραμμα να προσθέσω το αντλίστοιχο "internetικό" πακέτο.

 

Συγνώμη για το μακροσκελές (α λά soom post) και εύχομαι να αξιοποιήσω με την πολύτιμη βοήθειά σας το τηλέφωνο στο μέγιστο.

Link to comment
Share on other sites

του εχεις γνησια ελληνικη ρομ?

οτι θες εδω θα το βρεις...δεν ειναι δυσκολο.να ξερεις οτι χανεις εγγυηση αλλα μπορεις να το επαναφερεις παντως...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=431218

 

ναι εχω ελληνικη rom,δεν με νοιαζει για την εγγυηση γιατι απο τα λαθη μου θα μαθω και αυτο ειναι επενδυση για μελλοντικες συσκευες wm.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από ένα 2μηνο παρακολούθησης του thread είπα να γραφτώ και μέλος και πήρα το θάρρος να ... postάρω που λέτε κι εσείς οι νέοι!

 

Λοιπόν, η αγαπητή μου σύζυγος μου έκανε πριν 2 μήνες δώρο το Χ1 αλλά λόγω έλλειψης χρόνου ενασχόλησης δεν είχα πάρει την απόφαση να αλλάξω από το Ν95... μέχρι πριν λίγο που με αγριοκοίταξε :lol:

 

Έχω διαβάσει όλο το thread και έχω κρατήσει σημειώσεις για τα πιο ενδιαφέροντα θέματα (δεν είμαι και πολύ απαιτητικός χρήστης και σίγουρα θα με εξυπηρετήσει επαγγελματικά η αναβάθμιση, απλώς θέλω να διασφαλίσω τις συχνότερα χρησιμοποιούμενες λειτουργικότητες στις οποίες έχω συνηθήσει στο symbian), οπότε θα ξεκινήσω σιγά-σιγά με τα defaults και ελπίζω κάποια μέρα να γίνω xda compliant!

 

Το πρώτο που έκανα ήταν να πάρω τη Vodafone για να αλλάξω πρόγραμμα καθότι είδα ένα surf&talk ενδιαφέρον και στα μέτρα μου, αλλά αφού με ρώτησαν τι συσκευή έχω μου είπαν ότι είναι διαθέσιμο μόνο για iphone και blackberry. Στην ερώτησή μου που θα το ξέρετε αν σας ξαναπάρω και πω ότι έχω iphone δεν μου απάντησε, οπότε ρωτάω εδώ (ελπίζω να μην είμαι πολύ off-topic) αν μπορώ να κάνω πράγματι αυτό ή αν πρέπει στο υφιστάμενο πρόγραμμα να προσθέσω το αντλίστοιχο "internetικό" πακέτο.

 

Συγνώμη για το μακροσκελές (α λά soom post) και εύχομαι να αξιοποιήσω με την πολύτιμη βοήθειά σας το τηλέφωνο στο μέγιστο.

καλως μας ηρθες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από ένα 2μηνο παρακολούθησης του thread είπα να γραφτώ και μέλος και πήρα το θάρρος να ... postάρω που λέτε κι εσείς οι νέοι!

 

Λοιπόν, η αγαπητή μου σύζυγος μου έκανε πριν 2 μήνες δώρο το Χ1 αλλά λόγω έλλειψης χρόνου ενασχόλησης δεν είχα πάρει την απόφαση να αλλάξω από το Ν95... μέχρι πριν λίγο που με αγριοκοίταξε :lol:

 

Έχω διαβάσει όλο το thread και έχω κρατήσει σημειώσεις για τα πιο ενδιαφέροντα θέματα (δεν είμαι και πολύ απαιτητικός χρήστης και σίγουρα θα με εξυπηρετήσει επαγγελματικά η αναβάθμιση, απλώς θέλω να διασφαλίσω τις συχνότερα χρησιμοποιούμενες λειτουργικότητες στις οποίες έχω συνηθήσει στο symbian), οπότε θα ξεκινήσω σιγά-σιγά με τα defaults και ελπίζω κάποια μέρα να γίνω xda compliant!

 

Το πρώτο που έκανα ήταν να πάρω τη Vodafone για να αλλάξω πρόγραμμα καθότι είδα ένα surf&talk ενδιαφέρον και στα μέτρα μου, αλλά αφού με ρώτησαν τι συσκευή έχω μου είπαν ότι είναι διαθέσιμο μόνο για iphone και blackberry. Στην ερώτησή μου που θα το ξέρετε αν σας ξαναπάρω και πω ότι έχω iphone δεν μου απάντησε, οπότε ρωτάω εδώ (ελπίζω να μην είμαι πολύ off-topic) αν μπορώ να κάνω πράγματι αυτό ή αν πρέπει στο υφιστάμενο πρόγραμμα να προσθέσω το αντλίστοιχο "internetικό" πακέτο.

 

Συγνώμη για το μακροσκελές (α λά soom post) και εύχομαι να αξιοποιήσω με την πολύτιμη βοήθειά σας το τηλέφωνο στο μέγιστο.

 

 

Καλως ορισες εδω στο φορουμ και στην παρεα του Xperia!

 

Κατι πας να κανεις.. Πας να με φτασεις...! Αλλα εχεις δρομο ακομα! :lol::lol:

Αυτη η wildgirl... Μου εβγαλε το ονομα τωρα.... παει.... :lol::lol::p

Λοιπον, καταρχας, μπραβο στην συζηγο για το ωραιο δωρο! Δεν θα μετανιωσεις την αλλαγη. Ισως λιγαααακι στο θεμα καμερα.

Εγω απο πακετο iPhone εχω ιντερνετ στο κινητο μου. Ειχα iPhone, μου το εκλεψαν, αγορασα xperia, πηρα την Βονταφον τηλεφωνο τους λεω οτι εχω Xperia και θελω ιντερνετ και μου εστειλε ενα Word με τις ρυθμισεις. Αλλα εχω δει οτι προσφερεται με το πακετο ιντερνετ και το Xperia. Παρε αλλη μια φορα. Μπορει να επεσες σε περιπτωση υπαλληλου.

 

Οτι εχει σχεση με το Xperia, δεν ειναι οφφτοπικ!

 

ναι εχω ελληνικη rom,δεν με νοιαζει για την εγγυηση γιατι απο τα λαθη μου θα μαθω και αυτο ειναι επενδυση για μελλοντικες συσκευες wm.

 

Για το φλασαρισμα και το HardSPL μπορεις για αρχη να διαβασεις τα ποστ των τελευταιων σελιδων που εχουμε αναλυσει πολυ το θεμα με ενα προβληματακι που αντιμετωπιστηκε με απολυτη επιτυχια.

Και για ακομα περισσοτερα, δες στην υπογραφη μου τα βιντεακια. Ειναι χρησιμα. Εμενα με βοηθησαν παρα πολυ. Εκει θα δεις οτι ειναι ΠΑΝΑΠΛΗ διαδικασια!

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω ελληνικη rom,δεν με νοιαζει για την εγγυηση γιατι απο τα λαθη μου θα μαθω και αυτο ειναι επενδυση για μελλοντικες συσκευες wm.

 

εκτος του link που σου εδωσε ο φιλος griniaris, δες την υπογραφη του soom λιγο πιο πισω.

κατευασε τα βιντεακια που θα βρεις και θα σε διαφωτισουν.. ειδικα το hard spl που πρεπει να κανεις πρωτα και μετα την διαδικασια αλλαγης rom..

 

ααα ειπα και γω θα τον προλαβω, αλλα που.....

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

εκτος του link που σου εδωσε ο φιλος griniaris, δες την υπογραφη του soom λιγο πιο πισω.

κατευασε τα βιντεακια που θα βρεις και θα σε διαφωτισουν.. ειδικα το hard spl που πρεπει να κανεις πρωτα και μετα την διαδικασια αλλαγης rom..

 

ααα ειπα και γω θα τον προλαβω, αλλα που.....

 

παιδια καλησπερα στο x1 εχω το destinator 7 μπορω να βαλω και το GARMIN XT η θα μπερδευοντε μεταξυ τους

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα στο x1 εχω το destinator 7 μπορω να βαλω και το GARMIN XT η θα μπερδευοντε μεταξυ τους

 

ελευθερα...

εγω εχω εκτος των 2 που ανεφερες και το mio map. :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

εκτος του link που σου εδωσε ο φιλος griniaris, δες την υπογραφη του soom λιγο πιο πισω.

κατευασε τα βιντεακια που θα βρεις και θα σε διαφωτισουν.. ειδικα το hard spl που πρεπει να κανεις πρωτα και μετα την διαδικασια αλλαγης rom..

 

ααα ειπα και γω θα τον προλαβω, αλλα που.....

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Πεταει η ομαδα....!

 

Με τα βιντεακια πραγματικα καλυπτεσαι τελειως....

 

Μπορεις να εχεις και Garmin, Dest7, iGo8 και ολα μαζι! Κανενα απολυτως προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

"Δόθηκε και επίσημα στην κυκλοφορία από την Ιntrinsyc το νέο Destinator 9 το οποίο και μπορείτε να δείτε στην σελίδα της σε σχετικό video."

Για περισσοτερες πληροφοριες MinOtaVrS Blog :rolleyes:

 

 

Πηγή: ktsak εδώ.

 

Epsilon 2009_02, αυτόν χρησιμοποίησα για Χερσόνησο: Greece_2009.02_090403

 

Στο ποστ που έδωσες εδώ πιο πάνω μας λέει μια πολύ σημαντική πληροφορία. Λέει λοιπόν "..... αν θα δοθεί και υπό πια μορφή ο τελευταίος χάρτης της GI που κυκλοφόρησε προχθές για Μiomap & Ginius Driver ....... " και το άρθρο έχει ημερομηνία 4 Ιουνίου 2009. Τώρα μένει να βρούμε τον χάρτη αυτό για το iGo.

Link to comment
Share on other sites

E που θα παει, δεν θα βγει!

 

Ναι το διαβασα στου HD το θρεντ. το διαβαζω και αυτο παραλληλα για πληρη ενημερωση γυρω παο το θεμα... Αλλα σπανια λενε κατι που να κανει και για μας...

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

 

Πεταει η ομαδα....!

 

Με τα βιντεακια πραγματικα καλυπτεσαι τελειως....

 

Μπορεις να εχεις και Garmin, Dest7, iGo8 και ολα μαζι! Κανενα απολυτως προβλημα...

 

πεταει δε λες τιποτα... :dance:

σας ειπα οτι σε λιγο θα σας γραφω απτο διαστημα... δε με πιστευετε εσεις....

 

αλλα μη λεω και πολλα...

μη μου βγει και μενα το ονομα... :lol::lol::lol:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...