Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ όμως κατάλαβα πως έχεις ίντερνετ στο X1 και θέλεις να δώσεις ίντερνετ στο laptop σου πχ όταν είσαι στο χωριό.

Μέσα στα Προγράμματα υπάρχει ένα "Κοινή χρήση ίντερνετ". Δοκίμασέ το. Επιλέγεις Σύνδεση Ηλεκτρονικού υπολογιστή (USB ή Bluetooth) και σύνδεση δικτύου (Cosmote GPRS ή όπως λέγεται η σύνδεσή σου).

 

Ολοι λιγο πολυ γνωριζουν οτι το κινητο "κλεβει" ιντερνετ απο το PC αλλα εγω ενδιαφερομαι για το αντιθετο, τεσπα θα το δοκιμασω κι'οτι γινει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βλα***α ειπα:O :X μαλλον εβαλε τα ελληνικα και γι αυτο κολάει αμα δεν ειναι αυτο τοτε εχει αλλαξει μνημη 512

 

τελικα εχει 512 τωρα μολις το ειδα

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει τίποτα το ιδιαίτερο, συνέδεσε τη συσκευή σου με το PC, τρέξε το exe και ακολούθησε τα βήματα.

 

καλησπερα,ετρεξα το exe στον υπολογιστη και μου καταληγει σε ενα image file.δοκιμασα να τρεξω το exe στο κινητο αλλα δεν καταληγει καπου.σιγουρα κανω κατι λαθος αλλα δεν ξερω τι.μπορεις να βοηθησεις?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, επειδη μου εχουν σπασει τα νευρα με την μπαταρια, σιγουρα κατι πρεπει να καταναλωνει! Δεν γινεται να το εβγαλα σημερα το πρωι στις 10 απο την USB απο τον υπολογιστη και στις 6 να μην ειχε μπαταρια...! Και το μονο που εκανα ηταν γυρω στα 40 λεπτα τηλεφωνο και το πολυ μιση ωρα wifi... Τιποτα αλλο..

 

Θελετε να προτεινει καποιος μια ωραια, ελαφρια ROM??? Ετσι για να βαλω μετα και το Shell3 να ειμαι οκ....! Και να μην αργει και πολυ! Η να τις παρω σβαρνα απο τους xda και οποια με βολεψει περισσοτερο?

 

Γενικα εχει καποιος να προτεινει καποια που να του εκανε ιδιαιτερη εντυπωση?

 

TF3D δεν θελω...! Απλη! Ελαφρια και γρηγορη..... :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, επειδη μου εχουν σπασει τα νευρα με την μπαταρια, σιγουρα κατι πρεπει να καταναλωνει! Δεν γινεται να το εβγαλα σημερα το πρωι στις 10 απο την USB απο τον υπολογιστη και στις 6 να μην ειχε μπαταρια...! Και το μονο που εκανα ηταν γυρω στα 40 λεπτα τηλεφωνο και το πολυ μιση ωρα wifi... Τιποτα αλλο..

 

Θελετε να προτεινει καποιος μια ωραια, ελαφρια ROM??? Ετσι για να βαλω μετα και το Shell3 να ειμαι οκ....! Και να μην αργει και πολυ! Η να τις παρω σβαρνα απο τους xda και οποια με βολεψει περισσοτερο?

 

Γενικα εχει καποιος να προτεινει καποια που να του εκανε ιδιαιτερη εντυπωση?

 

TF3D δεν θελω...! Απλη! Ελαφρια και γρηγορη..... :)

 

Ω ναι αγαπητε μου ακριβως τα ιδια τραβαω κ εγω με τη μπαταρια...Το εβγαλα απο τη φορτιση 100% στις 12 το πρωι...και εφτασε στο 20% μετα απο 12 ωρες με 3 τηλεφωνηματα και 45' destinator...Ντροπη!

Για ΡΟΜ ετοιμαζομουν να σου προτεινω την Touch X...μεχρι που διαβασα οτι δεν θελεις TF3D :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ω ναι αγαπητε μου ακριβως τα ιδια τραβαω κ εγω με τη μπαταρια...Το εβγαλα απο τη φορτιση 100% στις 12 το πρωι...και εφτασε στο 20% μετα απο 12 ωρες με 3 τηλεφωνηματα και 45' destinator...Ντροπη!

Για ΡΟΜ ετοιμαζομουν να σου προτεινω την Touch X...μεχρι που διαβασα οτι δεν θελεις TF3D :X

 

Ναι, δεν θελω TF3D, παρολο που μου αρεσει, γιατι ειχα βαλει Mobile Shell και μου αρεσε παρα πολυ! Και θελω κατι ελαφρυ και γρηγορο, που να παιζει ωραια το Shell και να ανοιγει γρηγορα το iGo, και να μην χρειαζεται καθε βραδυ φορτιση... Μαλλον πρεπει να μου βγουν τα ματια στους xda να ψαχνω!:D

 

EDIT:

n_wildgirl χαζευα στους xda και ειδα κατι screenshots απο την TouchX... Σου τρεχει κανονικα ετσι? Χωρις κολληματα και αηδιες? Και με τον καιρο κανονικα update?? Και δουλευει σε landscape(ειχα παλιοτερα ενα TF που δεν δουλευε σε landscape)...! Καταιγισμος ερωτησεων, αλλα αναθεωρησα λιγο!!

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχε υπόψιν σου ότι το Spb Mobile Shell είναι πολύ ενεργοβόρο!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το mobile shell 3 τρώει πολύ μπαταρία φίλε. Και το Home2 Pointui που με βόλεψε πάρα πολύ με 2 plugins (η δωρεάν έκδοση για xperia) επίσης τρώει μπαταρία.

Αν το κινητό με xperia panel κρατούσε 2 μέρες, με Home2 κρατάει 1.5 και με mobile shell κρατάει 1.

Και το iGO; Αυτό τρώει τη μπαταρία πριν προλάβεις να φτάσεις εκεί που θέλεις. (Κάτι είχα δει για 4-6 ώρες)

 

Γενικά όσο περισσότερα 3d γραφικά υπάρχουν (και flip clock και animation) τόσο λιγότερο κρατάει η μπαταρία.

Ίσως πρέπει να δεις μια lite rom χωρίς πολλά γραφικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ειμαι κι εγω κατοχος ενως xperia, καινουργιος χρηστης Windows Mobile,

ειχα κατεβασει το Destinator7 το ειχα εγκαταστησει στο κινητο και δουλευε μια χαρα!

εχθες ο αδερφος μου το πηρε στα χερια του για 2 λεπτα και εκανε κατα λαθος clear storage με αποτελεσμα να τα διαγραψει ολα, μετα απο αυτο ξαναπηρα το προγραμμα για να το περασω παλι στο κινητο και μου λεει:

 

there is no application associated with Destinator 7.0.0.588.11 WMobile run yhe application first, then open this file from within the application

 

μηπως ξερει κανεις τι πρεπει να κανω ?

 

επισης το κινητο δεν το βλεπει το κεντρο συσκευων των Windows Mobile,

το κινητο το πηρα μεταχειρισμενο να σημειωσω....

 

Ευχαριστω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

Το mobile shell 3 τρώει πολύ μπαταρία φίλε. Και το Home2 Pointui που με βόλεψε πάρα πολύ με 2 plugins (η δωρεάν έκδοση για xperia) επίσης τρώει μπαταρία.

Αν το κινητό με xperia panel κρατούσε 2 μέρες, με Home2 κρατάει 1.5 και με mobile shell κρατάει 1.

Και το iGO; Αυτό τρώει τη μπαταρία πριν προλάβεις να φτάσεις εκεί που θέλεις. (Κάτι είχα δει για 4-6 ώρες)

 

Ναι για το iGo εχω δει οτι τρωει κανα 10% το δεκαλεπτο...! Για αυτο εχω και φορτιστη αυτοκινητου εξαλλου...

 

Τωρα για το shell δεν το ηξερα! Απογοητευτικα...! Δεν το βαζω... Θα δω για την touchX τοτε, αλλα εχει απειρες εκδοσεις εδω... Καποια θα βρω ομως! Που θα παει...

 

Και δεν μου λετε ρε παιδια, ωραια, κανω hardspl, flashαρω την νεα rom, μετα το iGo8 θα παιζει κανονικα και στην νεα ρομ, ετσι? Δεν θα εχω θεματα. Οπως και στην αυθεντικες, ε?

 

Και τελος, στην R3 εχουν βαλει την νεα καμερα η οχι ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το iGo εχω δει οτι τρωει κανα 10% το δεκαλεπτο...! Για αυτο εχω και φορτιστη αυτοκινητου εξαλλου...

 

Τωρα για το shell δεν το ηξερα! Απογοητευτικα...! Δεν το βαζω... Θα δω για την touchX τοτε, αλλα εχει απειρες εκδοσεις εδω... Καποια θα βρω ομως! Που θα παει...

 

Και δεν μου λετε ρε παιδια, ωραια, κανω hardspl, flashαρω την νεα rom, μετα το iGo8 θα παιζει κανονικα και στην νεα ρομ, ετσι? Δεν θα εχω θεματα. Οπως και στην αυθεντικες, ε?

 

Και τελος, στην R3 εχουν βαλει την νεα καμερα η οχι ακομα?

εγω εχω βαλει την touch x 6.5 που ειναι beta κ ολα λειτουργουν ρολοι κ το igo...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

n_wildgirl χαζευα στους xda και ειδα κατι screenshots απο την TouchX... Σου τρεχει κανονικα ετσι? Χωρις κολληματα και αηδιες? Και με τον καιρο κανονικα update?? Και δουλευει σε landscape(ειχα παλιοτερα ενα TF που δεν δουλευε σε landscape)...! Καταιγισμος ερωτησεων, αλλα αναθεωρησα λιγο!!

 

Πιο κανονικα δε γινεται! Εχω την εκδοση 6, ειναι ταχυτατη και με μερικες λεπτομερειες που για μενα κανουν διαφορα σε σχεση με ο,τι ειχα βαλει πριν (αναδιοργανωση TF3D, μενου με shortcuts οταν πατησεις παρατεταμενα το on/off) και ολα τρεχουν κανονικα...εκτος απο το TCPMP που δε λεει να ανοιξει! Για το Destinator χρειαστηκα το GPSTest γιατι δεν εβρισκε δορυφορους. Ειναι ταχυτατη λεμε! Το landscape γυρναει γρηγορα και χωρις κολληματα στα γραφικα...Οτι ειναι ταχυτατη το ειπα? :cool: Ενα μικρο "bug" που εχει βεβαια ειναι η καμερα...απο το TF3D στην καρτελα Photos & Videos, ανοιγεις την καμερα και ανοιγει η καμερα της htc η οποια τραβαει φωτο μονο δια της αφης και αν πατησεις το κουμπι ληψης του Xperia ανοιγει απο πανω η δικη του καμερα η οποια για καποιο λογο οταν πας να βγαλεις φωτο κανει ωωωρα! Δεν ξερω αν εχει λυθει καπου μεσα στο τοπικ της Touch X στους xda, δεν εχω κατσει να το ψαξω, απλα το αναφερω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες για την καμερα:

 

λεει εδω:

Change Log 6.1.2B Final

 

New features!!

....

removed HTC camera (search forum, there is a cab for it)

 

οποτε μαλλον το εφτιαξε...! Θα κοιταξω να δω ποια απο ολες τις 6.Χ.Χ θα βαλω... αλλα αυτη θα βαλω! :lol::p:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες για την καμερα:

 

λεει εδω:

Change Log 6.1.2B Final

 

New features!!

....

removed HTC camera (search forum, there is a cab for it)

 

οποτε μαλλον το εφτιαξε...! Θα κοιταξω να δω ποια απο ολες τις 6.Χ.Χ θα βαλω... αλλα αυτη θα βαλω! :lol::p:cool:

 

Το φανταζομουν οτι θα εχει πεσει cabακι επισκευης :p

Αλλά να σου πω την αληθεια δε με πολυνοιαζει...δε με ενοχλει δηλαδη. Θενκς παντως :)

Κοιτα να δεις που δεν ηθελες TF3D :p:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το φανταζομουν οτι θα εχει πεσει cabακι επισκευης :p

Αλλά να σου πω την αληθεια δε με πολυνοιαζει...δε με ενοχλει δηλαδη. Θενκς παντως :)

Κοιτα να δεις που δεν ηθελες TF3D :p:lol:

 

Κοιτα, για να λες οτι ειναι γρηγορο, να λεει ο Jimmy οτι το shell ειναι ενεργοβορο....! Δεν πειραζει! Εξαλλου ηταν λογος το TF3D για να παρω HTC HD, αλλα οταν εμαθα οτι μπαινει στο xpeira, δεν υπηρχε λογος να μην το παρω! Θα το δοκιμασω, πιθανως εντος της ημερας και επιστρεψω με εντυπωσεις! Και ο φιλος που το εφτιαξε λεει οτι του κρατησε 6 μερες η μπαταρια

with max powersaving mine lasted 6 days

 

Πηγη: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493848

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, για να λες οτι ειναι γρηγορο, να λεει ο Jimmy οτι το shell ειναι ενεργοβορο....! Δεν πειραζει! Εξαλλου ηταν λογος το TF3D για να παρω HTC HD, αλλα οταν εμαθα οτι μπαινει στο xpeira, δεν υπηρχε λογος να μην το παρω! Θα το δοκιμασω, πιθανως εντος της ημερας και επιστρεψω με εντυπωσεις! Και ο φιλος που το εφτιαξε λεει οτι του κρατησε 6 μερες η μπαταρια

 

Πηγη: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493848

 

Καλα...ειπαμε, η δικη μου μπαταρια ειναι χαλια που κραταει μια μερα...αλλά μην παμε και στο αλλο ακρο! 6 μερες!!!!!!!!!! :blink::confused::X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα...ειπαμε, η δικη μου μπαταρια ειναι χαλια που κραταει μια μερα...αλλά μην παμε και στο αλλο ακρο! 6 μερες!!!!!!!!!! :blink::confused::X

 

και μενα τοσο κραταει τωρα... δλδ ελεος ομως! Το βγαζω το πρωι απο την φορτιση(απο τον υπολογιστη παντα, οχι σε μπριζα) και το απογευμα δεν εχει.... Και τι εκανα?? ΤΗΛΕΦΩΝΑ! χααχαχα :lol::lol: να δουμε με καμια αλλη ρομ...

 

Για να αγορασουμε μια νεα μπαταρια, ποσο παει το μαλλι?:X:X

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην ανοιξω θεμα στους διαξιφισμους,αξιζει να αλλαξω το renoir μου με το Χ1,τι πρεπει να προσεξω απο το Χ1 για να μην πεσω σε μουφα...
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ποση ωρα διαρκει περιπου ενα flashαρισμα μιας ROM? Συγκεκριμενα, για να βαλω την TouchX, που λεει οτι κολλαει λιγακι σε ενα σημειο???

 

Παιδια για να μην ανοιξω θεμα στους διαξιφισμους,αξιζει να αλλαξω το renoir μου με το Χ1,τι πρεπει να προσεξω απο το Χ1 για να μην πεσω σε μουφα...

 

Κοιτα, ειναι μεγαλο το βημα.. Αλμα βασικα. Απο ενα απλο κλειστο λειτουργικο να πας σε WM ειναι ζορι. Θελει διαβασμα και ψαξιμο για να βγαλεις και αξιοποιησεις τις δυνατοτητες. Σκεψου οτι απο φλεβαρη δεν εχω κλεισει 10 tabs ολα για να διαβασμα για το Xperia....

 

Και επισης να προσεξεις οτι αν κοιτας τις φωτογραφιες και δινεις βαση σε αυτο, τοτε αστο. Δεν ειναι και οτι καλτερο η καμερα στα windows mobile τηλεφωνα. Και απο οσο ξερω το Renoir τραβαει καλες φωτο και βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε μου ευχαριστω με ενδιαφερουν οι φωτο φυσικα....πιο πολυ,απλως ελεγα 3.2mp κατι θα λεει.....:(
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ποση ωρα διαρκει περιπου ενα flashαρισμα μιας ROM? Συγκεκριμενα, για να βαλω την TouchX, που λεει οτι κολλαει λιγακι σε ενα σημειο???

 

Διαρκει το hard-spl γυρω στα 2 λεπτα και το flash της rom γυρω στα 15! στην touch x την οποια την εχω βαλει, οταν αρχεισει να σου περναει τα προσθετα σε καποια στηγμη εμφανιζει κατι τελιτσες! κανονικα στις αλλες rom αυτο κραταει 1-2 λεπτα ενω στην touch x γυρω στα 4!

Link to comment
Share on other sites

και μενα τοσο κραταει τωρα... δλδ ελεος ομως! Το βγαζω το πρωι απο την φορτιση(απο τον υπολογιστη παντα, οχι σε μπριζα) και το απογευμα δεν εχει.... Και τι εκανα?? ΤΗΛΕΦΩΝΑ! χααχαχα :lol::lol: να δουμε με καμια αλλη ρομ...

 

Ειπες μεγαλη κουβεντα...κι εγω με αυτη την ψοφια μπαταρια εχω καταντησει με WM κινητο να κανω μονο τηλεφωνα!

 

Για να αγορασουμε μια νεα μπαταρια, ποσο παει το μαλλι?:X:X

 

Ωπα, το χοντραινεις!!! :blink: :p

 

Ποση ωρα διαρκει περιπου ενα flashαρισμα μιας ROM? Συγκεκριμενα, για να βαλω την TouchX, που λεει οτι κολλαει λιγακι σε ενα σημειο???

 

Εμενα η Touch X δε μου κολλησε :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...