Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Χθες το βράδυ έκλεισα το τηλ με μπαταρία στο 20-30% (arielbattery). Σήμερα το πρωί δοκίμασα να το ανοίξω κ δεν ανοίγει. Το έβαλα να φορτήσει κ δεν ανάβει κανένα λαμπάκι, ούτε κ μετά από ένα τεταρτο που το έχω αφήσει να φορτίζει. Κάνω κάτι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

διαβασα στο φορουμ οτι υπαρχει καποιο προγραμμα για Ελληνικο Τ9 μπορει να μου πει καποιος πιο ειναι?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα παιδιά. Χθες το βράδυ έκλεισα το τηλ με μπαταρία στο 20-30% (arielbattery). Σήμερα το πρωί δοκίμασα να το ανοίξω κ δεν ανοίγει. Το έβαλα να φορτήσει κ δεν ανάβει κανένα λαμπάκι, ούτε κ μετά από ένα τεταρτο που το έχω αφήσει να φορτίζει. Κάνω κάτι λάθος?

 

Βγάλε - βάλε την μπαταρία και ξαναδοκίμασε... :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε - βάλε την μπαταρία και ξαναδοκίμασε... :worry:

 

Το δοκίμασα αλλά δεν κάνει κάτι... :wacko: (Είναι λογικό δηλαδή να χρειάζεται να βάζω και να βγάζω την μπαταρία?)

Link to comment
Share on other sites

Βαλ'το στο ρευμα και ασ'το για καμια ωρα μετα θα παρει μπρος. :cool:

 

Έχει τελειώσει η μπαταρία του δηλαδή? Το arielbattery2 μου έδειχνε 20 με 30%. Μήπως δεν δείχνει σωστά το πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ έχω μπει στη σκέψη να δώσω το xperia και να πάρω iphone αλλά με προβληματίζει κυρίως η έλλειψη offline gps.

δεν ειναι αυτο μονο αρνητικο που εχει το iphone σε σχεση με το Χ1 , βαλε καμερα,ΒΤ,κλπ απλα η χρηση του iphone ειναι που σε κερδιζει τιποτε αλλο (ειδικα αν εχεις βαρεθει τα windows τοοοοσααα χρονια) , αλλωστε για gps εχω ηδη στο αυτοκινητο και δεν μου χρειαζεται

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
(Είναι λογικό δηλαδή να χρειάζεται να βάζω και να βγάζω την μπαταρία?)

 

Ούτως ή άλλως δεν είναι λογικό αυτό που συμβαίνει στη συσκευή σου. Ακόμα και να πάρει μπροστά... εγώ θα συνιστούσα άμεσα επίσκεψη στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα κουμπί reset (έστω και κρυφό) όπως έχουν όοολα τα υπόλοιπα pda του κόσμου; Από την πρώτη μέρα το ψάχνω αυτό.

Μέχρι και στην υποδοχή του handsfree σκέφτηκα μήπως είναι και πρέπει να πιέσουμε το stylus εκεί μέσα. Ένα reset θα έλυνε κατά πάσα πιθανότητα το πρόβλημα του fotgold.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το Core και μου βαράει error "Access violation(c0000005) at 78ec6ee4 (:78ec6ee4) Read from 78ec6ee4" έχει κανεις ιδέα για το τι να κάνω και να δουλέψει το core...δοκίμασα να το βγαλω και να ο ξαναβάλω αλλα τζίφος...
Link to comment
Share on other sites

βγαλε το καπακι εχει προς τα κατω μια τρυπουλα εκει ειναι το reset

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα κουμπί reset (έστω και κρυφό) όπως έχουν όοολα τα υπόλοιπα pda του κόσμου; Από την πρώτη μέρα το ψάχνω αυτό.

Μέχρι και στην υποδοχή του handsfree σκέφτηκα μήπως είναι και πρέπει να πιέσουμε το stylus εκεί μέσα. Ένα reset θα έλυνε κατά πάσα πιθανότητα το πρόβλημα του fotgold.

 

Απλά άνοιξε το καπό να δεις τον κινητήρα. Βγάλε το καπάκι και θα δεις ένα κόκκινο κουμπάκι.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
επισης νομιζω οτι ειναι πολυ βολικο σε συσκευες που δεν εχουμε ευκολη προσβαση για reset να βαλουμε καποιο προγραμματακι ωστε να εχουμε ευκολη προσβαση(αντε να βγαζεις θηκες-καπακια)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά έβαλα το Core και μου βαράει error "Access violation(c0000005) at 78ec6ee4 (:78ec6ee4) Read from 78ec6ee4" έχει κανεις ιδέα για το τι να κάνω και να δουλέψει το core...δοκίμασα να το βγαλω και να ο ξαναβάλω αλλα τζίφος...

 

Ποια έκδοση έχεις βάλει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε πείτε μου ότι είναι αυτό που κρύβεται πίσω από τη θήκη του stylus, δηλαδή πρέπει να ανοίξω το καπάκι και να βγάλω το stylus για να δω το κουμπί. Γι αυτό δεν το έβρισκα.

 

Επίσης, το δικό μου reset ΔΕΝ είναι κόκκινο, το δικό σας είναι; miky7;

 

Διάβασα εδώ τώρα και μου δημιουργήθηκε μια απορία.

Λέει πως για να κάνουμε soft reset, πατάμε το κουμπί εκείνο και κάνουν επανεκκίνηση τα windows, χωρίς να χάσουμε καθόλου δεδομένα.

Όταν δηλαδή εγώ πατάω το power για 2 δευτερόλεπτα και σβήνει η συσκευή, η ενέργεια αυτή δεν κλείνει τα windows; Δεν κάνει soft reset;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την 0.72rc1

 

Αυτό που έχεις δεν είναι ο Core Player αλλά το TCPMP. Το TCPMP είναι free, ο Core Player όχι.

 

το πάνω τό κουμπί δε κάνει επανεκκίνηση απλά κλείνει την συσκευή δηλαδή soft reset

 

Soft reset = Επανεκκίνηση

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι...The core pocket media player...με το core player απο αρχεια mpeg video παίζει μόνο τον ήχο...υπάρχει κανένα codec pack να τα υποστηρίζει? το tcpmp δεν δοθλεύει στο xperia?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εάν ξέρει κάποιος!!!!!!!

Έχω αποθηκεύση κάποια μηνύματα (SMS) στην κάρτα Sim απο άλλο κινητο, πως είναι δυνατόν αυτά απο το Xperia να μπορώ να τα βλέπω?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχεις δεν είναι ο Core Player αλλά το TCPMP. Το TCPMP είναι free, ο Core Player όχι.

 

 

 

Soft reset = Επανεκκίνηση

γραψε λαθος.ετσι το ειχα στο μυαλο μου τοσο καιρο.ευχαριστω για τη διορθωση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν συγχρονίζω τις επαφές του xperia με το outlook του laptop, τι ακριβώς συμβαίνει; Ποιές αλλαγές εφαρμόζονται;

Πχ έστω ότι έχω τα ίδια ονόματα σε xperia και laptop. Προσθέτω κάποια στο xperia και κάποια άλλα στο laptop. Όταν τα συγχρονίσω θα προστεθούν σε κάθε συσκευή τα ονόματα της άλλης;

Αν έχω σβήσει και κάποια από το xperia πχ θα σβηστούν και από το laptop;

Η αν τα έχω σβήσει από το laptop θα χαθούν και από το xperia;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλησπερα σε ολους.

κατα δευτερον πηρα το κιν. εχθες απο 1παιδι που το χε αγορασει απο επιδοτηση..anyway..απο αρχες μαρτη. μεσα λοιπον εχει αγγλίκα.

τι θελω τωρα εγω απο εσας.. προσπαθησα να διαβασω ολες αυτες τις σελ αλλα δε παλευεται η κατασταση με τπτ οποτε αν γινετε.. παραθεστε τα εξης links ή απαντησεις για τα παρακατω σε 1-2 reply γιατι και λογω δουλειας (λογιστικα...:cry::wacko::blink:) δε προλαβαινω ουτε να... ''γκουχου γκουχου'' και συνεχιζω λοιπον..

1- ελληνικα

2-updates

3-destinator νεο (ειχα το 8 στο htc μεχρι πριν μερικους μηνες)

4-themes κλπ

5-προγραμματακια χρησιμα τα οποια εχετε ηδη δοκιμασει και αξιζουν..

το ξερω οτι ειμαι απαιτητικος αλλα θελω να ευχαριστησω προκαταβολικα οσους ασχοληθουν:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εχει το spb panel επιλογη soft reset.

 

και αν εχει κολλησει η οθονη πως θα επιλεξεις αλλο πανελ για να το ξεκολλησεις? δεν θα κανεις hard reset?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...