Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ενα απλο POCKETCLOCK PRO θα τελειωνε η υπόθεση..

Εγω καταλαβαινω παντως αυτους που δεν μπορουν να διαβασουν 156 σελιδες...

Παραλληλα, θα πρεπει οι νεωτεροι που ρωτουν να ειναι ευγενικοι και υπομονετικοι, γιατι κανεις εδω μεσα δεν ειναι υποχρεωμενος να βοηθαει, αλλα ολοι ειμαστε λογω του χομπυ μας.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό με την ώρα το κάνει και μένα. Στα καλά του καθουμένου αλλαζει η ώρα και πάει μια ώρα πίσω χωρίς να πειράξω τίποτα! Προχθες την πάτησα και αντί να ξυπνήσω 7.55 το πρωί, ξύπνησα 8.55!

 

Το βάζω Athens,Instabul+2 GMT, πατάω οκ και καπάκι πάω να δω μέσα τί λέει και μου το κάνει μόνο του Windhoek+2. Αποτέλεσμα αυτού είναι, στο πρώτο panel η ώρα να είναι κανονικά, αλλά στο 2ο και 4ο Panel η ώρα πάει μια ώρα πίσω...

 

Δεν μπορώ να καταλάβω. Του έκανα hard reset και έβγαλα και όλα τα προγράμματα από πάνω για να δω τί φταιει...

 

Αφήστε που 2 φορές μου έχουν χαλάσει τα χρώματα (σαν να χαλάει κάρτα γραφικών pc) και χρειάστηκε να το σβήσω και να το ξανανάψω για να φτιάξει...

 

Περίεργα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να δεις και της Ne Times που είναι πολύ φθηνότερο και έχει γραφτεί παραπάνω οτι είναι καλό. Εγώ παρήγγειλα και απο εκεί για να το δοκιμάσω.

 

τα εχω εδη βαλει και ειναι αψογα,εχουν και πανακι καθαρισμου μεσα στη συσκευασια

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ώρα το κάνει και μένα. Στα καλά του καθουμένου αλλαζει η ώρα και πάει μια ώρα πίσω χωρίς να πειράξω τίποτα! Προχθες την πάτησα και αντί να ξυπνήσω 7.55 το πρωί, ξύπνησα 8.55!

 

Περίεργα πράγματα...

 

Καλημέρα,

 

έτσι ήμουν και εγώ όταν το πρωτοπήρα με την R1A UK ROM. Κάνοντας update στη R2A η ώρα δουλεύει σωστά, δουλεύει σωστά το ΒΤ handsfree μου, έχω λίγο καλύτερο σήμα και τεσπα είναι πολύ σωστότερο!

Νομίζω ότι το κόλλημα της ώρας ήταν όταν χρησιμοποιούσες panels και ξαναξυπνώντας το τηλ. δεν έκανε (πάντα) update της ώρας...

 

Άρα κάντε ένα upgrade αν είστε με R1A

 

B.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ώρα το κάνει και μένα. Στα καλά του καθουμένου αλλαζει η ώρα και πάει μια ώρα πίσω χωρίς να πειράξω τίποτα! Προχθες την πάτησα και αντί να ξυπνήσω 7.55 το πρωί, ξύπνησα 8.55!

 

Περίεργα πράγματα...

 

Βαλε LONDON GMT για να σου κρατησει τη ρυθμιση γιατι μονο με την αλλαγη σε Αθηνα δεν το κραταει. Μετα το LONDON ξαναβαλε Αθηνα. Ετσι θα πρεπει να στο κρατησει.

 

Κι εμενα με την R2A δεν μου κανει τιποτα τετοιο.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

http://www.imageshack.gr/files/8ywe566k3dvciikveig2.png' alt='8ywe566k3dvciikveig2.png'>

Ξαναγυρισα στο resco contacts manager , εχει υπεροχο today plung in το ατιμο

Δεν μπορω να κατασταλαξω ουτε στο προγραμμα επαφων ουτε και στο wallpaper:lol:

Αλλα αυτο ειναι το καλο των winmobiles :lol::lol:

 

 

Θα ηθελα να μου πεις ποια today plugins εχεις γιατι για καποια δεν ειμαι σιγουρος.

Με τι σειρα:

1.? (μηπως resco contact manager)

2.Pocket clock pro

3.To γνωστο εορτολογιο

4.? (καπου το ειχα δει οτι το εγραψες αλλα δεν το βρισκω το προγραμμα για τον καιρο)

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Επεσα μεσα σε κανενα?

Link to comment
Share on other sites

τα εχω εδη βαλει και ειναι αψογα,εχουν και πανακι καθαρισμου μεσα στη συσκευασια

 

Αψογα ειναι εγω παρηγγειλα 10 κομματια ετσι να υπαρχουν :lol:

 

Καλημέρα,

 

έτσι ήμουν και εγώ όταν το πρωτοπήρα με την R1A UK ROM. Κάνοντας update στη R2A η ώρα δουλεύει σωστά, δουλεύει σωστά το ΒΤ handsfree μου, έχω λίγο καλύτερο σήμα και τεσπα είναι πολύ σωστότερο!

Νομίζω ότι το κόλλημα της ώρας ήταν όταν χρησιμοποιούσες panels και ξαναξυπνώντας το τηλ. δεν έκανε (πάντα) update της ώρας...

 

Άρα κάντε ένα upgrade αν είστε με R1A

 

B.

 

Μπα και μετα την αναβαθμιση τα ιδια μου εκανε, εστειλα μηνυμα στην SE μπας και ξερουν τι γινεται.. αν και δεν το πιστευω.. anyway

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πεις ποια today plugins εχεις γιατι για καποια δεν ειμαι σιγουρος.

Με τι σειρα:

1.? (μηπως resco contact manager)

2.Pocket clock pro

3.To γνωστο εορτολογιο

4.? (καπου το ειχα δει οτι το εγραψες αλλα δεν το βρισκω το προγραμμα για τον καιρο)

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Επεσα μεσα σε κανενα?

 

 

4) WeatherPanel

Και ολα τα αλλα ειναι σωστα :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες..... πόσο καιρό σας κρατάει η μπαταρία....?

 

Εμένα μου κρατάει 2,5 μέρες με κανονική χρήση.....

 

Είπα να αγοράσω δεύτερη μπαταρία να την έχω ως δευτερή αλλά ΠΟΛΥ μεγάλο καταστήμα (δεν αναφέρω για να μην γίνει διαφήμιση ή δυσφήμιση) δεν έχει....!!!! :what:

 

PS. Καλό τριήμερο σε όλους!!!!

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

2.5 ημερες με κανονικη χρηση, καλα εισαι. Μπαταρια παραγγελνεις κι απ' εξω, πρεπει να υπαρχουν πολλες. Παντως η Ne Times ειδα οτι εχει. Πρεπει να εχει και καλη τιμη.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

4) WeatherPanel

Και ολα τα αλλα ειναι σωστα :)

 

Αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ με το συγκεκριμενο theme του καιρου?Το ψαχνω 5 ωρες τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ με το συγκεκριμενο theme του καιρου?Το ψαχνω 5 ωρες τωρα!

 

Σελιδα 147, ποστ #2196

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα προγραμματάκι για να παίζει mp3 freeware υπάρχει;

Επιπλέον υπάρχει τρόπος να ενημερώνεται η σωστή ώρα αυτόματα μέσω ιντερnet;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ωραια λειτουργια που εχουν τα ppc της htc ειναι οταν βγαζεις το stylus να αναβει η οθονη , για το Χ1 αραγε υπαρχει κανενς τροπος ???

Το Προγραμμα και καιρου που εβαλα και το εχω πει χιλιαδες φορες εδω μεσα ειναι το weatherpanel και τα εικονιδια ειναι αυτα που παραθετω , βαλτε τα στο marshare/wetherpanel/icons/ και μετα τα επιλεγετε μεσα απο το προγραμμα

DeluxeAnimated.rar

DownloadLink: h**p://rapidshare.com/files/203109136/SWDeluxeAnimated.rar

Επισης πολυ ωραιο πληκτρολογιο ειναι αυτο FingerKeyboard - Black edition v1.4 - full landscape support GR

Απο τους xda

How to install it?

- Make a folder in your Program Files (recommend you use device memory):

/Program files/FingerKeyb/ and extract the attached FingerKeyboard - Black edition v1.3 - with landscape.zip into it.

 

You should end up with:

"/Program files/FingerKeyb/Skins"

"Program files/FingerKeyb/Fingerkeyb_register.exe"

"Program files/FingerKeyb/fingerkeyb.dll"

 

After that run Fingerkeyb_register.exe

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=154383&d=1233920378 http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=154022&d=1233840560

 

Δεν ξερω αλλα με καποιο τροπο στελνει sms με 160 χαρακτηρες αλλα δεν το εχω βρει ακομα

 

αυτό με το stylus το έχω διαβάσει κι εγω και επίσης υπάρχει και πρόγραμμα(για htc) που σε ειδοποιεί όταν δεν βρίσκετε στη θέση του το πενάκι...τεσπα.....

 

το πληκτρολόγιο είναι καλό και ευχρηστο σχετικά αλλά είναι σίγουρο πως στέλνει sms 160 χαρακτήρων?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να δειχνει στην today οτι το ακουστικο bt ειναι συνδεδεμενο?οχι οτι το bt ειναι ανοιχτο μονο.

 

Aν βαλεις αυτο:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=482727

το taskbar, θα σου δειχνει ποτε ειναι συνδεδεμενο.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

αυτό με το stylus το έχω διαβάσει κι εγω και επίσης υπάρχει και πρόγραμμα(για htc) που σε ειδοποιεί όταν δεν βρίσκετε στη θέση του το πενάκι...τεσπα.....

 

το πληκτρολόγιο είναι καλό και ευχρηστο σχετικά αλλά είναι σίγουρο πως στέλνει sms 160 χαρακτήρων?

 

Για το πενακι ξεχαστε το παιδια, ειναι hardware υλοποιηση που δε διαθετει το Χ1.

Για τα sms ναι, το εχουμε πει, με το καταλληλο layout εχεις και 160 στα γραπτα μηνυματα και πεζα για τις υπολοιπες λειτουργιες...

Link to comment
Share on other sites

Για το πενακι ξεχαστε το παιδια, ειναι hardware υλοποιηση που δε διαθετει το Χ1.

Για τα sms ναι, το εχουμε πει, με το καταλληλο layout εχεις και 160 στα γραπτα μηνυματα και πεζα για τις υπολοιπες λειτουργιες...

 

Το εχω βάλει μεσα στο χ1 και εχω περάσει και το greek skin αλλά τπτ.....στέλνει μόνο ερωτηματικά!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω βάλει μεσα στο χ1 και εχω περάσει και το greek skin αλλά τπτ.....στέλνει μόνο ερωτηματικά!

 

Λογικα θα πρεπει να απενεργοποιησεις το unicode απο τις ρυθμισεις των μηνυματων

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα πρεπει να απενεργοποιησεις το unicode απο τις ρυθμισεις των μηνυματων

 

αυτο το έχω απενεργοποιήσει από την αρχη που πήρα τη συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για να καταλήξω στο επόμενο "κινητό" μου. Βρήκα λοιπόν ότι το xperia δεν υποστηρίζει full flash στο internet. Είναι πολύ αρνητικό αυτό; Μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος; Τι θα χάνω δηλαδή;

Επίσης, δεν έχει αυτόματη εναλλαγή οριζόντιας-κάθετης οθόνης. Χειροκίνητα όμως αλλάζει αν θέλω;

Τέλος δεν έχει tv out. Αυτό θα μου χρησίμευε πχ για να δω στην tv ό,τι φαίνεται στην οθόνη του κινητού εκείνη τη στιγμή;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έβαλα και το τελευταίο update από την Sony Ericsson και έβαλα την R2A και πάλι σήμερα έχασε την ώρα στα 2 πάνελ (το 2ο και το 4ο) και πήγε μια ώρα πίσω!

 

Τί θα γίνει τελικά. Να το πάω πίσω?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα. Στην Ελλάδα πωλείται και με ελληνικά windows; Το βρίσκω σε κατάστημα με περασμένα τα ελληνικά. Το έχουν άραγε ανοίξει και πειράξει ή βγαίνει και σε ελληνικά;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για να καταλήξω στο επόμενο "κινητό" μου. Βρήκα λοιπόν ότι το xperia δεν υποστηρίζει full flash στο internet. Είναι πολύ αρνητικό αυτό; Μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος; Τι θα χάνω δηλαδή;

Επίσης, δεν έχει αυτόματη εναλλαγή οριζόντιας-κάθετης οθόνης. Χειροκίνητα όμως αλλάζει αν θέλω;

Τέλος δεν έχει tv out. Αυτό θα μου χρησίμευε πχ για να δω στην tv ό,τι φαίνεται στην οθόνη του κινητού εκείνη τη στιγμή;

 

Δεν εχω κανενα προβλημα στο internet.

Η οθονη γυρναει αυτοματα σε lanscape με το που ανοιγεις το slide.

Σε δυο συσκευες μου παλαιοτερα ειχα tv out, δεν το χρησιμοποιησα ποτε.

Δεν νομιζω οτι σημερα υπαρχει καλυτερη συσκευη απο το Χ1, και αυτοι που υποστηριζουν το HD, απλα δεν τους ενδιαφερει το πληκτρολογιο

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...