Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=5MNbmkes8Lc

 

Θα δουμε τα WM7 στο Xperia, επισημα?? Μακαρι...:rolleyes:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.youtube.com/watch?v=5MNbmkes8Lc

 

Θα δουμε τα WM7 στο Xperia, επισημα?? Μακαρι...:rolleyes:

ας δούμε πρώτα τα 6.5 και βλέπουμε αργότερα και για τα 7 :P

 

wildgirl, τελικά έμαθες για ποιο λόγο λένε να κάνουμε επαναφορά stockspl μόνο σε περίπτωση εγγύησης?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια καινουργια rom 6.5 που να μετραει βγηκε??Εχουμε κανα νεο??Εψαξα λιγα post αλλα δεν εχω δει πολλα σχολια για αυτο..Πειτε μου αεν υπαρχει κατι νεοτερο σε 6.5 που να αξιζει να flasharisti??
Link to comment
Share on other sites

wildgirl, τελικά έμαθες για ποιο λόγο λένε να κάνουμε επαναφορά stockspl μόνο σε περίπτωση εγγύησης?

 

Εχμ...οχι :O:worry: Εψαξα λιγο και μετα το παρατησα...δε βρηκα κατι...:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια καινουργια rom 6.5 που να μετραει βγηκε??Εχουμε κανα νεο??Εψαξα λιγα post αλλα δεν εχω δει πολλα σχολια για αυτο..Πειτε μου αεν υπαρχει κατι νεοτερο σε 6.5 που να αξιζει να flasharisti??

 

Εχει δοκιμασει κανεις την Touch-IT v15 RC WWE?? Με το official build των WM?

Εχω κατεβασει ηδη αυτη και τη Xperia UnOff V7, για μελλοντικη δοκιμη...:X:ninja:

 

Προς το παρων, εγω εχω βολευτει με την επισημη και το MS 3.5!! Ολα μια χαρα!!:shifty:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

wildgirl, τελικά έμαθες για ποιο λόγο λένε να κάνουμε επαναφορά stockspl μόνο σε περίπτωση εγγύησης?

 

Μεταξύ άλλων ένας τρόπος για να σου βγάλει η αντιπροσωπεία την συσκευή εκτός εγγύησης είναι η παρουσία:

 

- μη επίσημης rom, συμπεριλαμβανομένης και επίσημης rom που είναι όμως για άλλη γλώσσα. Π.χ. τους πας Αγγλική συσκευή αλλά έχεις περάσει Γερμανική επίσημη rom.

- άλλο radio πέρα από αυτό που έχει κάθε φορά η επίσημη rom για την συσκευή σου.

- άλλο SPL πέρα από το επίσημο για την rom της συσκευής σου.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ άλλων ένας τρόπος για να σου βγάλει η αντιπροσωπεία την συσκευή εκτός εγγύησης είναι η παρουσία:

 

- μη επίσημης rom, συμπεριλαμβανομένης και επίσημης rom που είναι όμως για άλλη γλώσσα. Π.χ. τους πας Αγγλική συσκευή αλλά έχεις περάσει Γερμανική επίσημη rom.

- άλλο radio πέρα από αυτό που έχει κάθε φορά η επίσημη rom για την συσκευή σου.

- άλλο SPL πέρα από το επίσημο για την rom της συσκευής σου.

 

Εννοουσε γιατί λενε οτι πρεπει να επαναφερεις το Stock-SPL ΜΟΝΟ σε περιπτωση εγγυησης και σε καμια αλλη. Επειδη το γραφουν αυστηρα οτι ΜΟΝΟ για εγγυηση πρεπει να το επαναφερεις αλλιως οχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=5MNbmkes8Lc

 

Θα δουμε τα WM7 στο Xperia, επισημα?? Μακαρι...:rolleyes:

 

Ποτέ μην περιμένεις κάτι τέτοιο..

 

Υποτίθεται ότι το HD2 είναι Windows7 ready, λόγω τις Capacitive Multi-Touch του οθόνης. Κάτι σαν βασική προυπόθεση για να μπει WM7 σε συσκευή.;)

Άρα.....:rolleyes:

 

 

Επίσης,για το SPL, νομίζω ότι σου λένε να μην το βάζεις και το βγάζεις, για να μην αυξάνεις τις πιθανότητες να στραβώσει κάτι και σου μείνει το τηλέφωνο τουβλάκι.;)

Φαντάζομαι..........

Δεν ξέρω επακριβώς γιατί... Δεν πρέπει να είναι και ότι απλούστερο και ευκολότερο αυτό.;)

 

Και εξάλλου, για ποιον λόγο να το κάνεις αυτό? Να περάσεις την επίσημη ρομ και επίσημο ράδιο, να περάσεις πάλι το spl? Δεν υπάρχει....;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι συνεχεια χαλαει η ωρα στο ρολοι??:(

Στις 6:15 πριν λιγο, εγραφε 4:30...:mad:

 

Νομιζα οτι ειναι καποιο προβλημα με ρυθμιση των Custom Rom, αλλα τωρα εχω την επισημη... Γιατι παλι κανει τα ιδια??:(:wacko::blink:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

A χα.... Thanks!! :happy:

 

 

Edit:Υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορω να κανω, ωστε οταν ανοιγω το πληκτρολογιο να μην βγαινει απο το standby το κινητο?? Δηλαδη, να μην ανοιγει ο φωτισμος της οθονης... Οπως ακριβως στην PcTech...:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

A χα.... Thanks!! :happy:

 

 

Edit:Υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορω να κανω, ωστε οταν ανοιγω το πληκτρολογιο να μην βγαινει απο το standby το κινητο?? Δηλαδη, να μην ανοιγει ο φωτισμος της οθονης... Οπως ακριβως στην PcTech...:worry:

 

Δες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=443895

Link to comment
Share on other sites

Xμμμ... Αυτο ακριβως!! Ευχαριστω πολυ!!!:happy:

Ελπιζω να καταφερω να το βρω πως γινεται, γιατι δεν εχω ξαναπειραξει τετοια ρυθμιση...:blink::worry:

 

Edit:Το εκανα, δουλεψε, αλλα μου κολλησε το landscape... Οταν ανοιγα την οθονη απο μονος μου, δεν εδειχνε τπτ...

Οποτε, αναγκαστικα, επρεπε να κανω Hard Reset...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αυτό το είχα αντιμετωπίσει και εγώ και με το destinator, και με το igo8 και νομίζω το είχα γράψει παλιότερα..μέχρι και timezone μου άλλαζε !!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν σας φαίνεται ή είναι ιδέα μου ότι πλέον το θέμα χ1 έχει πλέον εξαντληθεί??τις τελευταίες μέρες ή μάλλον εβδομάδες για να συμπληρωθεί μία σελίδα με ερωτήσεις απορίες κλπ μπορεί να κάνει και τρεις μέρες...

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν σας φαίνεται ή είναι ιδέα μου ότι πλέον το θέμα χ1 έχει πλέον εξαντληθεί??τις τελευταίες μέρες ή μάλλον εβδομάδες για να συμπληρωθεί μία σελίδα με ερωτήσεις απορίες κλπ μπορεί να κάνει και τρεις μέρες...

 

ε οπως και αν το κανεις παλιωσε η συσκευη

καποιος που εχει αποριες τρεχει μερικες σελιδες πισω και βρισκει αυτο που θελει..

επισης βγαινουν και καινουρια κινητα και και τα αγοραζει ο κοσμος και βαζει το χ1 στο συρταρι η το εχει για 2ο

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν σας φαίνεται ή είναι ιδέα μου ότι πλέον το θέμα χ1 έχει πλέον εξαντληθεί??τις τελευταίες μέρες ή μάλλον εβδομάδες για να συμπληρωθεί μία σελίδα με ερωτήσεις απορίες κλπ μπορεί να κάνει και τρεις μέρες...

 

Εχει εξαντληθει εδω και καιρό θεωρω...Απλως επαναλαμβαναμε τα ιδια και τα ιδια σε νεους και λεγαμε και για καμια ρομ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να πω την αλήθεια, πάντα έτσι γίνεται. Και μεις οι ίδιοι το έχουμε πλέον βαρεθεί το κινητό, και με λίγο παραπάνω ψάξιμο πάντα βρίσκουμε ότι θέλουμε. Εγώ τώρα που γράφω τούτες τις αράδες, κατεβάζω την στοκ ρομ. βαριέμαι να φλασάρω ξανά και ξανά με ρομ που λίγο πολύ παρουσιάζουν προβληματάκια.

 

τώρα που η R3A007 είναι με WM 6.5 το γυρνάω εκεί και απλά φορτώνω ότι μου λείπει απο προγράμματα. Τελευταίο καιρό παίζω και χωρίς TF3D και έχω συνηθίσει το στοκ μενού των 6.5.

 

Πάντως για να λέω και του στραβού το δίκιο, το κινητούλι αυτό δύσκολα θα το αλλάξω. Μπορεί να μην είναι Ρ800 που ακόμα θεωρώ απόλαυση σε χρήση, αλλά δεν έχει κάτι τρανταχτό σαν απουσία. Και σε windows mob δεν ξαναπάω (χωρίς να θέλω να πω μεγάλη κουβέντα ε!). Κάθε φορά που βλέπω το 3gs της κοπελιάς μου μου τρέχουν τα σάλια. Τελικά αυτό πο μετράει είναι το interface...

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Εχει εξαντληθει εδω και καιρό θεωρω...Απλως επαναλαμβαναμε τα ιδια και τα ιδια σε νεους και λεγαμε και για καμια ρομ...

 

Έχει δίκιο η Νεφέλη.. Απλά μιλάμε για μια συσκευή η οποία κυκλοφορεί κοντά στον ένα χρόνο τώρα, και ποτέ δεν πήγε καλά εμπορικά. Λίγοι το έχουν, και ακόμα λιγότεροι θα κάτσουν να το σκαλίσουν.

Ευτυχώς ή δυστυχώς, έτσι είναι τα πράγματα...! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο η Νεφέλη.. Απλά μιλάμε για μια συσκευή η οποία κυκλοφορεί κοντά στον ένα χρόνο τώρα, και ποτέ δεν πήγε καλά εμπορικά. Λίγοι το έχουν, και ακόμα λιγότεροι θα κάτσουν να το σκαλίσουν.

Ευτυχώς ή δυστυχώς, έτσι είναι τα πράγματα...! :)

 

Εντωμεταξύ είχε γίνει τόσος ντόρος...Πωπω...Απαράδεκτο.

 

Φίλε μου mpampir μπορείς να στείλεις link για την R3A007 με τα WM 6.5. Ευχαριστώ!!!

 

Κι εδώ, κι εδώ :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου mpampir μπορείς να στείλεις link για την R3A007 με τα WM 6.5. Ευχαριστώ!!!

 

αν δεν κάνει κόπο και εδώ...

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου mpampir μπορείς να στείλεις link για την R3A007 με τα WM 6.5. Ευχαριστώ!!!

Αν σου ειναι ευκολο... Κι εδω...:O:O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

η R3A007 είναι επίσημη με win6.5??? ή κατάλαβα λάθος?

 

Επίσημη από την SE για το x1 δεν είναι.;)

Και δεν θα υπάρξει κιόλας ποτέ.;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...