Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα,

 

πήρα εδώ και μια εβδομάδα καινούριο ΒΤ ακουστικό και για να ταιριάξει όσο το δυνατόν καλύτερα πήρα το SE PV740, που το προτείνει και στη συσκευασία του τηλεφώνου. Όσον αφορά την ποιότητα και την ένταση του ήχου είναι πολύ καλή και σίγουρα καλύτερη από το Jabra που έιχα, όμως μου έχει σπάσει τα νέυρα γιατί συνεχώς και χωρίς λόγο (π.χ απομάκρυνση) αποσυνδέεται το ακουστικό από το τηλέφωνο, και μάλιστα για να μπορέσεi να ξανασυνδεθεί πρέπει να απενεργοποιήσω το ΒΤ και από τα δύο (τηλέφωνο και ακουστικό) και να το ξαναενεργοποιήσω, και αυτό μπορεί να συμβεί και 5 φορές την ημέρα!!!:X:cry:

Υπάρχει περίπτωση να φταίει η ρομ που έχω (R3 Ελλ) οπότε θα πρέπει να φλασάρω άλλη (Pctech ?) ή να πετάξω το ακουστικό και να δοκιμάσω με άλλο?

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ξερεις οτι ακομα και μελη του σωματος μας αν παρεμβάλονται μεταξυ του ακουστικου και του τηλεφωνου επηρεάζουν το σημα. Δηλαδη αν πας απο ενα δωματιο σε ενα αλλο το πιο πιθανο ειναι να αποσυνδεθει.

Τωρα, γιατι δεν ξανασυνδεεται μετα αυτοματα δεν ξερω..

Το εχεις αφησει λιγο να δει το ενα το αλλο?

Και εισαι βεβαιος πως το XPeria ειναι ανιχνεύσιμο? Γιατι μπορει να κλεινει αυτοματα μετα απο λιγο.

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω υπαρχει προγραμμα στυλ nodata για το xperia γιατι το nodata δεν λειτουργει :( εχω wm 6.1

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω υπαρχει προγραμμα στυλ nodata για το xperia γιατι το nodata δεν λειτουργει :( εχω wm 6.1

 

Modaco NoData.

 

Διαλέγεις τι και τι θέλεις να κόβεις. Δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε μου, αρα δεν μπορω να δωσω περισσοτερες πληροφοριες.;)

Link to comment
Share on other sites

όμως μου έχει σπάσει τα νέυρα γιατί συνεχώς και χωρίς λόγο (π.χ απομάκρυνση) αποσυνδέεται το ακουστικό από το τηλέφωνο, και μάλιστα για να μπορέσεi να ξανασυνδεθεί πρέπει να απενεργοποιήσω το ΒΤ και από τα δύο (τηλέφωνο και ακουστικό) και να το ξαναενεργοποιήσω, και αυτό μπορεί να συμβεί και 5 φορές την ημέρα!!!:X:cry:

Υπάρχει περίπτωση να φταίει η ρομ που έχω (R3 Ελλ) οπότε θα πρέπει να φλασάρω άλλη (Pctech ?) ή να πετάξω το ακουστικό και να δοκιμάσω με άλλο?

κάτι παρόμοιο είχα παρατηρήσει και εγώ όταν χρησιμοποιούσα το bt σε ταξίδι αλλά επειδή δεν με απασχόλησε αργότερα δεν το είχα ψάξει παραπάνω.. έκλεινε τη σύνδεση χωρίς προφανή λόγο..αν και νομίζω με το πάτημα του κουμπιού στο ακουστικό επανερχόταν η σύνδεση και το είχα αποδώσει σε εξοικονόμηση ενέργειας λόγω αδράνειας..!!

Link to comment
Share on other sites

κάτι παρόμοιο είχα παρατηρήσει και εγώ όταν χρησιμοποιούσα το bt σε ταξίδι αλλά επειδή δεν με απασχόλησε αργότερα δεν το είχα ψάξει παραπάνω.. έκλεινε τη σύνδεση χωρίς προφανή λόγο..αν και νομίζω με το πάτημα του κουμπιού στο ακουστικό επανερχόταν η σύνδεση και το είχα αποδώσει σε εξοικονόμηση ενέργειας λόγω αδράνειας..!!

 

Σωστος. Υπαρχει και αυτο.. Νομιζω το ειδα δει σαν επιλογη μεσα στο AdvancedConfig Tool, αλλα δεν εδωσα περισσοτερη σημασια γιατι δεν χρησιμοποιω πολυ συχνα το bluetooth μου...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Modaco NoData.

 

Διαλέγεις τι και τι θέλεις να κόβεις. Δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε μου, αρα δεν μπορω να δωσω περισσοτερες πληροφοριες.;)

 

αυτό έχω εγώ και χρησιμοποιώ...καλό, βολικό, ελαφρύ και αποτελεσματικό!!!:)

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Soom θυμαμαι παλια που ειχες την Valkyrie ειχες παρει απο αυτη κατι θεματα....

Μηπως θυμασαι πως το εκανες?? :O Γιατι θελω να παρω κι εγω αυτα που εχει στην 3.3, να τα εχω γιατι ειναι φανταστικα...:shifty:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Soom θυμαμαι παλια που ειχες την Valkyrie ειχες παρει απο αυτη κατι θεματα....

Μηπως θυμασαι πως το εκανες?? :O Γιατι θελω να παρω κι εγω αυτα που εχει στην 3.3, να τα εχω γιατι ειναι φανταστικα...:shifty:

 

Είχα πάρει τα θέματα απο την Valkyrie.

 

Πας στο Start/Settings/Today και βλεπεις τα ονοματα. Βρισκεις αυτα που θελεις και μετα πας με εναν file explorer, ακομα και τον εργοστασιακο, τον στανταρ των Windows στον φάκελο Windows και ειναι εκει μεσα χυμα.;)

 

Copy και μετα paste σε ενα φακελο που θελεις;) και τα εχεις.

 

Εμενα βεβαια, δεν μου δουλεψαν μετα οταν τα ξαναπεταξα χυμα στον φακελο windows μιας αλλης ρομ, αλλα δεν ασχοληθηκα και πολυ με το γιατι. Μπορεις να δοκιμασεις.

 

Αν τα θελεις, μπορω να τα ξανανεβασω.;)

Link to comment
Share on other sites

Τελεια!! Σε ευχαριστω πολυ!!:D:happy:

 

Θα τα βρω, και σε περιπτωση που αλλαξω rom, ελπιζω να μου δουλεψουν, γιατι ειναι πολυ ωραια!!:p

 

Εντωμεταξυ το Leo δεν υπαρχει, ετσι.... Ειναι το κατι αλλο....:p

Μακαρι η νεα PCTech4U να το εχει, και να το εχω και με αριστες επιδοσεις!! Μακαρι!!:worry:

Αν δεν το εχει, θα σκεφτω πολυ αν θα αλλαξω Rom...:O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τελεια!! Σε ευχαριστω πολυ!!:D:happy:

 

Θα τα βρω, και σε περιπτωση που αλλαξω rom, ελπιζω να μου δουλεψουν, γιατι ειναι πολυ ωραια!!:p

 

Εντωμεταξυ το Leo δεν υπαρχει, ετσι.... Ειναι το κατι αλλο....:p

Μακαρι η νεα PCTech4U να το εχει, και να το εχω και με αριστες επιδοσεις!! Μακαρι!!:worry:

Αν δεν το εχει, θα σκεφτω πολυ αν θα αλλαξω Rom...:O

Υστερα απο τα πολυ καλα σου λογια για τη Valkyrie v3.3.41 FireStorm LEO

ειπα να τη δοκιμασω. Σιγουρα ειναι πολυ οργανωμενα τα πραγματα με πολυ ωραιο γραφικο περιβαλλον, αλλα δε νομιζω πως μπορει να ξεπερασει την PCTech4U σε ταχυτητα αλλα ουτε και στα προεγκατεστημενα προγραμματα που εμπεριεχει. Πιστευω πως μονο οταν βγουν επισημα στην αγορα τα wm6.5 θα δουμε γρηγορες Rom.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα, δεν ειναι τοσο γρηγορη οσο η PCTech4U, αλλα οσο δεν μου δημιουργει προβλημα θα παραμεινει στο κινητο...

Για μενα η τελεια Rom θα ηταν μια Valkyrie με επιδοσεις PCTech4U!!:O:ninja:

 

Ξαναλεω , δεν πιανει σε καμια περιπτωση επιδοσεις PCTech4U, αλλα αυτο το αντισταθμιζει με το Leo, που ειναι κορυφαιο, αλλα και γενικα με τα πανεμορφα γραφικα της Rom...Ειναι μακραν πιο ομορφη απο την PCTech4U, η οποια ειναι πιο γρηγορη...

Διαλεγετε και παιρνετε...:p

 

Ναι, ειναι σχεδον σιγουρο.... Οπως και να το δεις, ειναι πιο αργη...:rolleyes:

Αλλα και πιο ομορφη, η ατιμη...:lol::lol:

To ξερω...Το λεω αλλωστε απο την πρωτη στιγμη... Οποιος ενδιαφερεται καθαρα για επιδοσεις, επιλεγει PCTech4U με κλειστα ματια....

 

Για μενα η Valkyrie ειναι πολυ μπροστα στο θεμα της εμφανισης, και του Leo φυσικα... Πχ, τρελαινομαι με το εφε του καιρου... Οταν εχει βροχη, η οθονη εχει σταγονες, ενω στη συννεφια, περνανε συννεφα απο πισω....:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε και παλι!

1)Που μπορω να βρω προγραμμα πλοήγησης για το Xperia? Κατα προτιμηση Destinator 7 (εκανα μια αναζητηση στο myphone.gr για αναφορες αλλα δεν εβγαλα ακρη)

2) Για να βάλω windows 6.5 τι πρεπει να κανω (το κινητο ειναι μαμίσιο,χρειαζετι αλλη ρομ κλπ?) και που μπορω να τα βρω?

 

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αν αυτο που θα ρωτήσω ειναι βλακεία, αλλα στο finger keyboard 2.1 που εγκατέστησα για software πληκτρολόγιο δεν μπορώ να εισάγω τα σύμβολα που ειναι πάνω απο τα γράμματα... :(

 

Εψαξα στα options αλλά δεν το βρήκα, μονο το χρονο που μενουν ανοιχτά μπόρεσα να ρυθμίσω...

Ευχαριστώ προκαταβολικά!! :D:p

Link to comment
Share on other sites

Modaco NoData.

 

Διαλέγεις τι και τι θέλεις να κόβεις. Δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε μου, αρα δεν μπορω να δωσω περισσοτερες πληροφοριες.;)

Αυτό απ'ότι θυμάμαι είναι για να ελέγχουμε να μην συνδέεται μέσω gprs στο internet, και να αποκλείουμε ανάλογες συνδέσεις?? οεο??

Dimitriss19 τα σύμβολα τα εισάγεις με παρατεταμένει πίεση..και στα options λεει μετά από πόσα ms τα εισάγει..μήπως πείραξες τα options και έβαλες μεγάλο χρόνο πίεσης γι'αυτό δεν στα εισάγει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αν αυτο που θα ρωτήσω ειναι βλακεία, αλλα στο finger keyboard 2.1 που εγκατέστησα για software πληκτρολόγιο δεν μπορώ να εισάγω τα σύμβολα που ειναι πάνω απο τα γράμματα... :(

Aπλα κρατας λιγο περισσοτερο πατημενο το πληκτρο, και βγαινει το συμβολο που ειναι απο πανω...;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Σωστος. Υπαρχει και αυτο.. Νομιζω το ειδα δει σαν επιλογη μεσα στο AdvancedConfig Tool, αλλα δεν εδωσα περισσοτερη σημασια γιατι δεν χρησιμοποιω πολυ συχνα το bluetooth μου...:rolleyes:

που ακριβώς? γιατί τότε δεν το είχα ψάξει λόγω ταξιδιού, αλλά και τωρα που το ξανακοιτάω, δεν βρήκα κάποια επιλογή για αδράνεια..!!

Link to comment
Share on other sites

Dimitriss19 τα σύμβολα τα εισάγεις με παρατεταμένει πίεση..και στα options λεει μετά από πόσα ms τα εισάγει..μήπως πείραξες τα options και έβαλες μεγάλο χρόνο πίεσης γι'αυτό δεν στα εισάγει?

 

Aπλα κρατας λιγο περισσοτερο πατημενο το πληκτρο, και βγαινει το συμβολο που ειναι απο πανω...;)

 

Να στε καλά, ευχαριστω!! :up::up:

 

Ούτε που το είχα σκεφτεί να το πατήσω παρατεταμένα. Tον χρονο τον είχα βαλει στο τέρμα :lol::lol::lol: , αλλα και ετσι εμφανίζονται.. thanks :p

Link to comment
Share on other sites

μου έχει σπάσει τα νέυρα γιατί συνεχώς και χωρίς λόγο (π.χ απομάκρυνση) αποσυνδέεται το ακουστικό από το τηλέφωνο, και μάλιστα για να μπορέσεi να ξανασυνδεθεί πρέπει να απενεργοποιήσω το ΒΤ και από τα δύο (τηλέφωνο και ακουστικό) και να το ξαναενεργοποιήσω, και αυτό μπορεί να συμβεί και 5 φορές την ημέρα!!!:X:cry:

Υπάρχει περίπτωση να φταίει η ρομ που έχω (R3 Ελλ) οπότε θα πρέπει να φλασάρω άλλη (Pctech ?) ή να πετάξω το ακουστικό και να δοκιμάσω με άλλο?

 

Και εγώ έχω διαπιστώσει κάποια προβλήματα με bluetooth ακουστικά. Συγκεκριμένα εγώ έχω το PV708 και η όλη διαδικασία της επανασύνδεσης με έχει κουράσει.

 

Μια πολύ καλή λύση είναι το "csDevCtrl". Έχει επιλογή να ανοίγει αυτόματα το bluetooth κατά τη διάρκεια μιας κλήσης και μετά το τέλος της να ξανακλείνει αυτόματα. Έτσι και δεν σπαταλάς ενέργεια και μπορείς να δεχτείς κλείσεις μέσω του ακουστικού χωρίς να πρέπει να θυμάσαι αν άνοιξες το bluetooth. Απλά όταν ακούσεις την εισερχόμενη κλήση απαντάς κανονικά από το ακουστικό (μερικές φορές λόγο καθυστέρησης μπορεί να χρειαστεί να το πατήσεις και δεύτερη φορά).

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε και παλι!

1)Που μπορω να βρω προγραμμα πλοήγησης για το Xperia? Κατα προτιμηση Destinator 7 (εκανα μια αναζητηση στο myphone.gr για αναφορες αλλα δεν εβγαλα ακρη)

2) Για να βάλω windows 6.5 τι πρεπει να κανω (το κινητο ειναι μαμίσιο,χρειαζετι αλλη ρομ κλπ?) και που μπορω να τα βρω?

 

Ευχαριστω..

 

1) στα γνωστά μαγαζάκια...(δεν επιτρέπεται να δημοσιεύσουμε (link) που παραθέτουν σε ιστοσελίδες με σπασμενο λογισμικό. αλλά ρίξε και μια ματιά και στο igo ειδικά από τη στιγμή που μπορείς να έχεις και χάρτες από άλλες εταιρείες και να διαλέγεις εσύ όποιον θέλεις γιατί να μην το έχεις???

2)πρώτα απ όλα θα σου πρότεινα για αρχή να μάθεις το κινητό που έχεις...το έχω ξαναπεί ότί καλό είναι να διαβάσεις αν όχι όλες τις σελίδες τουλάχιστον τις τελευταίες 200 για να πάρεις μια ιδέα για τη συσκευή σου και να είσαι σε θέση μετά να διαλέξες ποια ρομ θέλεις ανάλογα με τις ανάγκες σου όσο για τη διαδικασία μη σε αγχώνει θα σου πάρει περίπου 20 λεπτά και περιγράφεται αναλυτικά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246420. από εκεί και πέρα ότι άλλο θέλεις ρώτα όσο για τα γνωστά μαγαζάκια αν θέλεις και δεν τα ξέρεις στείλε π.μ.

 

Αυτό απ'ότι θυμάμαι είναι για να ελέγχουμε να μην συνδέεται μέσω gprs στο internet, και να αποκλείουμε ανάλογες συνδέσεις?? οεο??

 

 

αυτό δεν ήθελες ή καταλάβαμε λάθος??τέτοια δουλειά δεν ήθελες να κάνεις??

 

 

 

 

*************************************************

 

Ομάδα Διαχείρισης :

Στην περίπτωση που θέλεις να προσθέσεις κάτι

στο μήνυμα σου ,να χρησιμοποιεις την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

 

Στην περίπτωση που θέλεις να απαντήσεις σε παραπάνω απο ένα μήνυμα,

να χρησιμοποιεις την πολλαπλη παραθεση http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_off.gif http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_on.gif

 

*************************************************

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

δεν το ρώτησα αρχικά εγώ, απλά επειδή ενδιαφέρει και μένα ζήτησα διευκρίνιση αν είναι όντως αυτό το πρόγραμμα.. :)
Link to comment
Share on other sites

δεν το ρώτησα αρχικά εγώ, απλά επειδή ενδιαφέρει και μένα ζήτησα διευκρίνιση αν είναι όντως αυτό το πρόγραμμα.. :)

 

Nικολα, το Modacο NoData αυτο κανει. κοβει το ιντερνετ απο το κινητο..

 

οσο για το παιδι που ελεγε για ρομ και dest, νομιζω ο πλαβι ηταν κστατοπιστικοτατος στην απαντηση του.

Link to comment
Share on other sites

1) στα γνωστά μαγαζάκια...(δεν επιτρέπεται να δημοσιεύσουμε (link) που παραθέτουν σε ιστοσελίδες με σπασμενο λογισμικό. αλλά ρίξε και μια ματιά και στο igo ειδικά από τη στιγμή που μπορείς να έχεις και χάρτες από άλλες εταιρείες και να διαλέγεις εσύ όποιον θέλεις γιατί να μην το έχεις???

 

Ευχαριστω, Βρήκα destinator 7 (στοn GT..) και παιζει μια χαρα...

 

 

Βρηκα κι εναν οδηγο εδω,εμενα μου φαινεται καλος....

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση!!!

Θυμάμαι ότι έχει αναφερθεί, αλλά δεν στο σημείωσα δυστυχώς, οπότε...

Πήρα καινούριο LAP TOP με VISTA και ενώ δεν βγάζει κάποιο πρόβλημα όταν συγχρονίζω το κινητό (για τις επαφές κυρίως), δεν κατάφερα να περάσω τις επαφές στον υπολογιστή! Είναι θέμα ρύθμισης από ότι θυμάμαι ή κάτι άλλο;; Είμαι ΟΛΟΣ αυτιά!!!:)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τους δύο καινούργιους χάρτες που βγήκαν για IGO8 (τελεάτλας και έψιλον) τους έχει δοκιμάσει κανείς;προσπαθώ να καταλάβω ποιός είναι καλύτερος για Κρήτη, αλλά μάλλον και οι δύο έχουν αρκετά λάθοι...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...