Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά την απορία γι'αυτό το link δεν μου την έλυσε κανένας!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=532249

μιλάνε για το ράδιο? ή για το σήμα στο δίκτυο? γιατί στις απαντήσεις βλέπω ότι αναφέρουν το δίκτυο στο οποίο βρίσκονται..!!

Επίσης, αφού λέει "Just extracted from new Korean R3BA015 Rom" δεν θα υπάρχει και στην rom που έβαλε πχ η windgirl?

 

για το σημα του δικτυου ειναι...

καμια σχεση με το fm radio..;)

 

ειναι σιγουρο οτι οι r3 δεν εχουν μεσα το συγκεκριμενο, εκτος αν εγινε κανα update προσφατα..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έφυγα αμέσως για εγκατάσταση!!!! χαροπαλεύω με 0 και 1 μπάρα στο σπίτι :(

 

edit: στις οδηγίες λέει ότι χρειάζεται hardspl..ακολουθούμε τη διαδικασία που περιγράφεται στο αντίστοιχο θέμα για το hardspl?

Link to comment
Share on other sites

έφυγα αμέσως για εγκατάσταση!!!! χαροπαλεύω με 0 και 1 μπάρα στο σπίτι :(

 

edit: στις οδηγίες λέει ότι χρειάζεται hardspl..ακολουθούμε τη διαδικασία που περιγράφεται στο αντίστοιχο θέμα για το hardspl?

 

εγω ακολουθησα ακριβως τις οδηγιες. δηλαδη βαζεις τα δυο αρχεια σε ενα φακελο και τρεχεις το exe, αφου πρωτα εχεις κανει συγχρονισμό. ολα τα υπολοιπα θα γινουν απο μονα τους.

 

ειναι κατι παρομοιο με hardspl.

 

τωρα για το αν πρεπει πρωτα να εχεις κανει hardspl δε το γνωριζω. εγω το ειχα κανει απο πριν για αλλο λογο..;)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

τα έβαλα σε ένα φάκελο στη κάρτα μνήμης έτρεξα το .exe από το κινητό, αλλά μου βγαλε error...! πρέπει να είναι συνδεδεμένο με το pc όταν τρέχω το .exe?
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα μιλας??:blink:

 

Εγω οταν την ειχα βαλει, πηγα να τραβηξω φωτογραφια και δεν την αποθηκευε στην καρτα μνημης γιατι δεν την αναγνωριζε!!:wacko:

 

Οποτε, λεω θα ειναι αυτο το προβλημα της μεταφρασης που δεν την αναγνωριζει ως storage card, και την εβγαλα την Rom...:confused:

 

Αυτο δεν το εχω ελεγξει αλλά ακομη κι ετσι να ηταν δε θα με πειραζε...Θα το τσεκαρω και θα επανελθω! Οι καλες μου εντυπωσεις ειναι απο αποψη ταχυτητας και αποκρισης!

 

Τελικά την απορία γι'αυτό το link δεν μου την έλυσε κανένας!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=532249

μιλάνε για το ράδιο? ή για το σήμα στο δίκτυο? γιατί στις απαντήσεις βλέπω ότι αναφέρουν το δίκτυο στο οποίο βρίσκονται..!!

Επίσης, αφού λέει "Just extracted from new Korean R3BA015 Rom" δεν θα υπάρχει και στην rom που έβαλε πχ η windgirl?

 

Το σημα στο δικτυο ειναι!

...την τελικη ερωτηση δεν την πιανω...:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η δεύτερη ερώτηση ήταν απόσπασμα από αυτό που γράφει στο post στο xda-developers και έλεγα μήπως είναι ενσωματωμένο ούτως ή άλλος στην r3 πχ την ελληνική που έχεις εσύ..γιατί λέει ότι προέρχεται από "new Korean R3BA015 Rom"

τελικά χρειάζεται όντως hardspl? για να μπει? γιατί εγώ συνεχίζω να παίρνω errors.. :(

Link to comment
Share on other sites

η δεύτερη ερώτηση ήταν απόσπασμα από αυτό που γράφει στο post στο xda-developers και έλεγα μήπως είναι ενσωματωμένο ούτως ή άλλος στην r3 πχ την ελληνική που έχεις εσύ..γιατί λέει ότι προέρχεται από "new Korean R3BA015 Rom"

τελικά χρειάζεται όντως hardspl? για να μπει? γιατί εγώ συνεχίζω να παίρνω errors.. :(

 

φιλε μου στον υπολογιστη θα τα κανεις ολα αυτα με το φακελο.

θα το τρεξεις απο τον υπολογιστη το exe ενω εχεις το xperia συνδεμενο με το active sync και οχι απο τη καρτα μνημης..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

και στον υπολογιστη μου βγάζει error!!! "η εφαρμογή απέτυχε να προετοιμαστεί σωστά (0xc0000135). Κάντε κλικ στο κουμπί "οκ" για να τερματίσετε την εφαρμογή. το ίδιο μήνυμα μου έβγαζε και όταν έτρεχε την κλειδογεννήτρια του resco!! (windows vista)
Link to comment
Share on other sites

και στον υπολογιστη μου βγάζει error!!! "η εφαρμογή απέτυχε να προετοιμαστεί σωστά (0xc0000135). Κάντε κλικ στο κουμπί "οκ" για να τερματίσετε την εφαρμογή. το ίδιο μήνυμα μου έβγαζε και όταν έτρεχε την κλειδογεννήτρια του resco!! (windows vista)

 

τι να πω δε ξερω, σου ειπα το τι εκανα εγω, ισως χρειαζετε hard spl τελικα..

 

καπου ποιο πισω κανα 3-4 σελιδες γραφουν τα παιδια για διαφορετικη διαδικασια. για μετονομασια οπως στις ρομ, ριξε μια ματια και εκει.

 

δε πειραξες τιποτα απο τα αρχεια ετσι? τα εβαλες σε νεο φακελο οπως ειναι και τα δυο?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα στο γνωριμο original για αλλαγη!:lol::p:happy:

 

Να ρωτησω, στις ρυθμισεις της καμερας, στο βιντεο που γραφει Video Frame rate και εχει προεπιλεγμενο το Normal, να το βαλω High?

 

Ειναι για τα fps????:O:blink:

 

Τροποποιηση:

Θυμαστε που σας ειχα πει οτι ειχα παρει ολα τα θεματα απο την Valkryrie? Τα ειχα ποσταρει και εδω σε ενα ζιπακι...

Παω να βαλω ενα απο αυτα απο τις ρυθμισεις της Today και δεν το βαζει. Μονο κραταει στην πανω και κατω μπαρα το χρωμα του προηγουμενου θεματος και για background ενα γαλαζιωπο.... Γιατι?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα με το % με τη μπαταρία.. η μπαταρία του spb shell δειχνει 40% και η original πάνω πάνω στη μπάρα 100%... fix??

 

και κάτι ακόμα παίρνω σήμερα το εξής μύνημα λίγο αφού το συνδέσω στο pc.. pocket pc networking cannot obtain a server-assigned ip address. try again later or enter an ip address in network settings."

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια..........Χρησιμοποιω 2 μερες τωρα το spb shell 3 και εχω αναγκαστει να του κανω 5-6 reset....Ειναι φορες που τρωει κατι εμπλοκες και δεν λεει να ξεκολλησει..Τα μονα προγραμματα που του εχω περασει ειναι:Taskbar,Finger key/d,κατι panel και τιποτα αλλο....Ειναι πολυ ωραιο το sb3 σαν γραφικο περιβαλλον αλλα καποιες στιγμες δεν ξερω τι συμβαινει...+ του οτι αργει πολυ να κανει περιστροφη η οθονη οταν ανοιγω το πληκτρολογιο....Ειναι τοσο βαρυ προγραμμα?Σε εσας συμβαινει το ιδιο???

 

Σκεφτηκα να προχωρησω σε flash της rom και αγια αυτο κοιταξα τα παντα σχετικα με αυτο το θεμα....Η ερωτηση μου ειναι: Κανω ολη αυτην την διαδικασια...Μετα θα εχω παλι τα ιδια προβληματα?Θα χρειαζομαι ενα reset την μερα??

 

Πραγματικα γινεται σπαστικο να κολλαει καθε λιγο και λιγακι.....Τελικα θα το αφησω οπως το πηρα για να μην κολλαει ποτε...Τι να πω...Δεν μπορω να βγαλω ακρη με αυτα τα wm...μονο το panelaki sb shell που κατεναζεις απο την ericsson δεν κολλαει ποτε!!!και αυτο λειτουργω.....

 

Αν μπορει ας μου καποιος ενα καλο συνδυασμο προγραμματων που να ειναι testarismena και να μην προκαλουν τετοιου ειδους κολληματα....

 

 

Υ.Γ:Ρε παιδια τα Iphone kολλανε ετσι??ρωταω για τι ηταν η δευτερη επιλογη μου και τελικα κατεληξα στο xperia....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια..........Χρησιμοποιω 2 μερες τωρα το spb shell 3 και εχω αναγκαστει να του κανω 5-6 reset....Ειναι φορες που τρωει κατι εμπλοκες και δεν λεει να ξεκολλησει..Τα μονα προγραμματα που του εχω περασει ειναι:Taskbar,Finger key/d,κατι panel και τιποτα αλλο....Ειναι πολυ ωραιο το sb3 σαν γραφικο περιβαλλον αλλα καποιες στιγμες δεν ξερω τι συμβαινει...+ του οτι αργει πολυ να κανει περιστροφη η οθονη οταν ανοιγω το πληκτρολογιο....Ειναι τοσο βαρυ προγραμμα?Σε εσας συμβαινει το ιδιο???

 

Σκεφτηκα να προχωρησω σε flash της rom και αγια αυτο κοιταξα τα παντα σχετικα με αυτο το θεμα....Η ερωτηση μου ειναι: Κανω ολη αυτην την διαδικασια...Μετα θα εχω παλι τα ιδια προβληματα?Θα χρειαζομαι ενα reset την μερα??

 

Πραγματικα γινεται σπαστικο να κολλαει καθε λιγο και λιγακι.....Τελικα θα το αφησω οπως το πηρα για να μην κολλαει ποτε...Τι να πω...Δεν μπορω να βγαλω ακρη με αυτα τα wm...μονο το panelaki sb shell που κατεναζεις απο την ericsson δεν κολλαει ποτε!!!και αυτο λειτουργω.....

 

Αν μπορει ας μου καποιος ενα καλο συνδυασμο προγραμματων που να ειναι testarismena και να μην προκαλουν τετοιου ειδους κολληματα....

 

 

Υ.Γ:Ρε παιδια τα Iphone kολλανε ετσι??ρωταω για τι ηταν η δευτερη επιλογη μου και τελικα κατεληξα στο xperia....

 

To iPhone το ειχα για 6 μηνες. Μου κολλησε 3-4 φορες. Αλλα οταν κολλουσε δεν εκανε ΤΙΠΟΤΑ. Απλα το αφηνα στην μοιρα του για 5 λεπτα και εφτιαχνε μονο του. Restart ουτε λογος. Ταχυτατο. Αλλα βαρετο απο ενα σημειο και μετα. Βεβαια δεν ειχα κανει jailbreak... Οποτε δεν ξερω με το Cydia πως αλλαζει το θεμα.

 

Αν βαλεις custom ρομ θα μειωθουν πολυ τα κολληματα. Ειδικα στην TouchX θα ξεχασεις λιγακι να κανεις soft reset για να ερθει στα ισα του.

 

 

Το shell και το tf3d σαν προγραμματακια στην μαμα ρομ εινια ΠΟΛΥ βαρια και ενεργοβορα.

Αν βαλεις ρομ με tf3d τοτε θα ειναι και παλι βαρυ, λιγοτερο απο πριν. Και συγκεκριμενα στην τατς Χ πολυ πιο αμεσο και γρηγορο..

 

Τωρα αυτο που λες για προγραμματακια που να μην κολλανε ειναι πολυ σχετικο.. Και αναλογως τι ζητας..;)

Link to comment
Share on other sites

τι να πω δε ξερω, σου ειπα το τι εκανα εγω, ισως χρειαζετε hard spl τελικα..

 

καπου ποιο πισω κανα 3-4 σελιδες γραφουν τα παιδια για διαφορετικη διαδικασια. για μετονομασια οπως στις ρομ, ριξε μια ματια και εκει.

 

δε πειραξες τιποτα απο τα αρχεια ετσι? τα εβαλες σε νεο φακελο οπως ειναι και τα δυο?

στο laptop που έχει vista, έτρεξε κανονικά το πρόγραμμα, ακολούθησα τις οδηγίες, αλλά εκεί που εμφάνισε μια μπάρα 0% και λεει 10 λεπτα διαδικασια, ανέφερε πρόβλημα στη σύνδεση και recovery..δεν το ξαναδοκίμασα, μέχρι να μου πει κάποιος αν τελικά θέλει ή όχι hardspl..

 

πρόβλημα με το % με τη μπαταρία.. η μπαταρία του spb shell δειχνει 40% και η original πάνω πάνω στη μπάρα 100%... fix??

 

και κάτι ακόμα παίρνω σήμερα το εξής μύνημα λίγο αφού το συνδέσω στο pc.. pocket pc networking cannot obtain a server-assigned ip address. try again later or enter an ip address in network settings."

απεγκατάστησα το cab του ethermind, και η taskbar battery επανήλθε..το ξαναεγκατέστησα, και ξαναπήγε στο full..μήπως δεν συνεργάζεται με το original αρχείο?δε μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο, αν σε όλους δουλεύει κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει η Valkyrie_v2.2 FireStorm wm6.5(23003) + Rhodium 1.19 + x1 R3 αυτο ειναι το link

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=512050

 

και μόλις έβαλα την 2.1 ... :confused:

Link to comment
Share on other sites

και μόλις έβαλα την 2.1 ... :confused:

Δεν εχει και πολλες αλλαγες η καινουρια...

Κατι μικρα bugs μονο, που μπορεις να τα διορθωσεις και μονος σου... :happy:

 

Θα περιμενω να βγαλει αλλη για να αλλαξω...

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την 2.1...:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν κρατήθηκα και την έβαλα . με μια πρώτη ματιά δεν καταλαβαίνω καμιά διαφορά , εκτός απο κάτι σπασιματακια πού έκανε στην αρχή , τώρα είναι μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις της καμερας, στο βιντεο που γραφει Video Frame rate και εχει προεπιλεγμενο το Normal, να το βαλω High?

 

Ειναι για τα fps????:O:blink:

 

Επισης, θυμαστε που σας ειχα πει οτι ειχα παρει ολα τα θεματα απο την Valkryrie? Τα ειχα ποσταρει και εδω σε ενα ζιπακι...

Παω να βαλω ενα απο αυτα απο τις ρυθμισεις της Today και δεν το βαζει. Μονο κραταει στην πανω και κατω μπαρα το χρωμα του προηγουμενου θεματος και για background ενα γαλαζιωπο.... Γιατι?? :confused::worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επιτρέψτε μου μερικές ερωτήσεις:

- Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι να μετράει τον όγκο του internet traffic?

Μην μας πάρει και τα βρακιά το 3G...!

- Υπάρχει ρύθμισει που να επιτρέπει την πρόσβαση στο ίντερνετ μέσω 3G ΜΟΝΟ μετά από επιβεβαίωση δική μου... και όχι αυτόματοα όποιο πρόγραμμα γουστάρει να μπαίνει και να κατεβάζει!!??

- Για να λειτουργεί κάποιο πρόγραμμα GPS πρέπει να είμαι εκτός σπιτιού... δηλαδή να έχω προσβάσιμο ουρανό?

Ευχαριστώ...

I am NOT crazy.... me neither..... shut up both of you!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επιτρέψτε μου μερικές ερωτήσεις:

- Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι να μετράει τον όγκο του internet traffic?

Μην μας πάρει και τα βρακιά το 3G...!

- Υπάρχει ρύθμισει που να επιτρέπει την πρόσβαση στο ίντερνετ μέσω 3G ΜΟΝΟ μετά από επιβεβαίωση δική μου... και όχι αυτόματοα όποιο πρόγραμμα γουστάρει να μπαίνει και να κατεβάζει!!??

- Για να λειτουργεί κάποιο πρόγραμμα GPS πρέπει να είμαι εκτός σπιτιού... δηλαδή να έχω προσβάσιμο ουρανό?

Ευχαριστώ...

 

λοιπόν για τον όγκο sbp wirelles monitor.για την πρόσβαση το no data αλλά το συγκεκριμένο εσύ του λες πότε να έχει ίντερνετ είται μέσω εταιρείας είται μέσω wi-fi.δηλαδή εγώ για παράδειγμα το έχω τώρα μέσω wi-fi οπότε κανένα πρόγραμμα δεν θα συνδεθεί στο ίντερνετ μέσω vodafone αν δεν το επιτρέψω εγώ..για το τρίτο χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω ότι θα πρέπει να δεις την ένδειξη 3g για να δουλέψει..

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

- Για να λειτουργεί κάποιο πρόγραμμα GPS πρέπει να είμαι εκτός σπιτιού... δηλαδή να έχω προσβάσιμο ουρανό?

Ευχαριστώ...

 

Θα λειτουργούν και εντός σπιτιού απλά δεν κλειδώνουν θέση γιατί δεν θα βλέπουν δορυφόρο. Κοντά σε παράθυρο μπορεί και να έχεις κλείδωμα θέσης. Η ένδειξη 3G δεν έχει σχέση με το GPS.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

- Υπάρχει ρύθμισει που να επιτρέπει την πρόσβαση στο ίντερνετ μέσω 3G ΜΟΝΟ μετά από επιβεβαίωση δική μου... και όχι αυτόματοα όποιο πρόγραμμα γουστάρει να μπαίνει και να κατεβάζει!!??

εγώ πάντως το απενεργοποίησα γιατί δεν γινόταν να μπαίνει κάθε τόσο χωρίς να μου ζητάει άδεια..!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας, μην ξαναβαλεις ολα οσα ειχες πριν!!! Γιατι καποιο απο αυτα στο κολλησε! ;)

 

Με αυθεντικα πραγματα ησουν ετσι? Δεν ειχες μπλεξει με custom roms και hardspl ε??

 

man φαντάζομαι σε μένα αναφερόσουν?? όντως το είχα φορτώσει πολυ πράμα δεν μπορώ να πω!!πάντως άντεξε αρκετα :lol: μονο και μονο που του ειχα καμια 25αρια progs + TF3d και spb mobileshell 3.0 τι περιμένεις.. για τη κάμερα που λες στο βίντεο και γώ το αλλαξα στο high απο normal αν και δεν τραβάω πολυ βίντεο δεν έχω καταλάβει αν παιζει τπτ αν εχει διαφρα στα frames αυτο να μας απαντήσει καποιος που το έχει ψάξει!να το βάλουμε εκει που ειναι καλύτερα.

 

Wildgirl άντε εσυ βρήκες τι εφταιγε!!!εγώ που δεν είχα χαμπάρη τι με σαμποτάρισε?? τωρα εννοητε έβαλα τα μισα σχεδον απο ολα οσα progs ειχα χωρίς TF3D και shell!!το έστρωσα τωρα ολα οκ πετάει :D

να ρωτήσω ψάχνω κανενα καλό προγραμματάκι για το wi-fi ξέρετε κανενα καλο??θέλω και πιο πολύ να μου το κραταει ανοιχτο το wi-fi και όταν παιφτει σε αναμονή η οθώνη!!!αυτό το spb wirelles που λέτε πιο πάνω κάνει για αυτη τη δουλειά ??

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα λειτουργούν και εντός σπιτιού απλά δεν κλειδώνουν θέση γιατί δεν θα βλέπουν δορυφόρο. Κοντά σε παράθυρο μπορεί και να έχεις κλείδωμα θέσης. Η ένδειξη 3G δεν έχει σχέση με το GPS.

 

no data!!!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...