Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια τελευταια ερωτηση....τα ελληνικα στο γερμανο λενε θελουν 15 μερες να τ βαλουν....γινεται να τα βαλω απο το σιτε της ericsson μονος μ?ειδα ενα παιδι εδω που εγραφε οτι τα εβαλε..!

αυτό θα θελα να το μάθω και εγώ..!! να υποθέσω ότι χάνεις ότι έχεις μέσα? αξίζει να πάει κάποιος σε ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτό θα θελα να το μάθω και εγώ..!! να υποθέσω ότι χάνεις ότι έχεις μέσα? αξίζει να πάει κάποιος σε ελληνικά?

 

 

 

τλκ θα παω σ ενα καταστημα στο νεο κοσμο να μ τα βαλει....τι εννοεις χανεις οτι εχεις μεσα?εγω χθες τ πηρα οποτε δν χανεται τπτ...

εχουμε κ λεμε..t18s,t29,A2628,ga618,t65i,t290i,w800i,w960i,xperia και ...r380s...:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

νεα version Varkyrie 2.1. Εγκατασταθηκε μια χαρα σε αντιθεση με την 2. Ο θαυμαστος κοσμος των μαγειρων. Τι να πω; Προσωπικη μου αποψη οι 6.5 ρομ του Agent ειναι πολυ σταθερες. Εβαλα και την Energy, αλλα ενα ολοκληρο απογευμα χθες την ελιωσα στα reset. Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

τλκ θα παω σ ενα καταστημα στο νεο κοσμο να μ τα βαλει....τι εννοεις χανεις οτι εχεις μεσα?εγω χθες τ πηρα οποτε δν χανεται τπτ...

για μένα αναφέρομαι, που ήδη έχω περάσει αρκετά πράγματα.. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Ουτε η V-lite 3.5 με ικανοποιησε... Αρκετα κολληματα, ειδικα μετα απο αλλαγη σε landscape...

Αυτο ειναι και το νουμερο ενα προβλημα σε οσες ROM εχω χρησιμοποιησει... Ή θα αργουν να γυρισουν σε lanscape, ή μετα την αλλαγη θα κολλανε!!

Η μονη που δεν εχει τετοιο προβλημα ειναι η TouchX!!

Οποτε, περασα την TouchX full τωρα...

 

Ελπιζω να βγαλει συντομα ο smaberg καμια καινουρια με 6.5, γιατι οσες και αν εχω δοκιμασει με 6.5, απογοητευτηκα!!

Ισως, δοκιμασω και την GodSpeed BAREBONE ή την PURE UpGrade, η οποια οπως λεει δεν ειναι και πολυ cooked... Δηλαδη, στηριζεται πολυ στην official R3 και εχει τα 6.5...:confused:

Οποτε, ισως δεν εχει τα bugs των αλλων...

 

Προς το παρων,ομως, TouchX 10.1!!!:D

 

GodSpeed BAREBONE:

Δοκιμασε την, παρα πολυ καλη, γρηγορη σταθερη και χωρις κοληματα

Εχω αλλαξει παρα πολλες rom (WM 6.5 παντα) και οι ρομ του gtrab ειναι οι "αγαπημενες" μου, οι μονες με ελαχιστα εως καθολου bug, και οι μονες που "εκατσαν" πανω απο εβδομαδα στο Χ1 μου:D

 

Εβγαλε και Xpert version σημερα, την κατεβασα και μαλλον σημερα θα ξαναφλασαρω:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

GodSpeed BAREBONE:

Δοκιμασε την, παρα πολυ καλη, γρηγορη σταθερη και χωρις κοληματα

Εχω αλλαξει παρα πολλες rom (WM 6.5 παντα) και οι ρομ του gtrab ειναι οι "αγαπημενες" μου, οι μονες με ελαχιστα εως καθολου bug, και οι μονες που "εκατσαν" πανω απο εβδομαδα στο Χ1 μου

 

Εβγαλε και Xpert version σημερα, την κατεβασα και μαλλον σημερα θα ξαναφλασαρω:lol:

Nαι ε?? Θα την δοκιμασω κι εγω μαλλον το απογευμα...:p

 

Η Pure παντως δεν μου αρεσε... Κλασικα μολις ανοιγε το πληκτρολογιο αρχιζε κι αυτη να κολλαει!!:mad:

Να καταλαβετε, ειχα παει για καφε και ανοιγω να γραψω ενα μηνυμα και κολλησε...:wacko: Κι επειδη ειχε ξανακολλησει στο δρομο και δεν μπορουσα να παρω τηλεφωνο, το εκλεισα κατευθειαν και φλασαρα την TouchX που την ειχα ξεχασει μεσα στην καρτα!!:lol::lol:

 

Που θα παει.... Θα βρω την καταλληλη...:happy:

 

Την PCTech4U v1.1 την εχει δοκιμασει κανεις?? Εχει και Ελληνικα!! :p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

γινεται το active synch να μη κάνει συγχρονισμό κάααααααθε φορά που το συνδέω???

 

Όταν το συνδέεις δεν σου πετάει στο xperia παράθυρο να κάνει συγχρονισμό/να το δεί σαν σκληρό/ή να κάνει internet sharing; Αν διαλέγεις το δέυτερο τότε γλυτώνεις τον συγχρονισμό.

 

Αν δεν σου βγάζει το παράθυρο πριν το συνδέσεις πας start>settings>connections>usb to pc> select disc drive.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούν για μπλοκάρισμα συσκευών οι πωλητές έχουν στο μυαλό τους το SIMblock (μπλοκάρισμα συσκευής ώστε να δέχεται κάρτες SIM μόνο της εταιρίας τους), πράγμα που όντως έχει απαγορευτεί από το 2004 περίπου ως μονοπωλιακή τακτική, και ήταν παράνομο έτσι κι αλλιώς. Το IMEI block όμως είναι διαφορετικό, είναι νόμιμο, και σε μερικές χώρες το επιβάλλει η κρατική αστυνομία.

 

http://www.immobilise.com/

Εδώ μπορείς να δηλώσεις το κινητό σου με το IMEI σου και θα μπλοκαριστεί αυτόματα στις συνεργαζόμενες χώρες (UK, US) όπου δε θα δέχεται ούτε SIM ούτε κωδικό ξεκλειδώματος SIMBlock. Επίσης αν προσπαθήσει κάποιος να το πουλήσει σε συνεργαζόμενα "καταστήματα" όπως ebay, καταστήματα πώλησης μεταχειρησμένων κ.α., χτυπάει κόκκινο και το κινητό επιστρέφει στον κάτοχο που έκανε register.

http://www.checkmend.com/uk/

Εδώ μπορείς να δεις την πορεία ενός κλεμμένου κινητού (δεν ξέρω τι πρέπει να ισχύει για να το δεις αυτό, ίσως να έχει πουληθεί στο ebay πρωτού κάνεις δήλωση στο immobilise)

 

Για γινε ρε συ λιγο πιο αναλυτικος και περιγραφικος για αυτα που γραφεις...

 

Επειδη ειμαι θυμα κλοπης, τωρα μπορει να γινει τιποτα η μπα???:X:confused::confused::cry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα χρησιμοποιώ το γνήσιο hands free που είχε η συσκευασία. Δυστυχώς όταν χτυπά το τηλέφωνο δεν μπορώ να απαντήσω με το κουμπάκι που έχει! Είναι δυνατόν;; Τότε το κουμπί τι ρόλο παίζει; Κάποια ρύθμιση δεν μπόρεσα να βρω!
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπάρε τηλέφωνο την εταιρία σου για να στο μπλοκάρουν κι αν σου πουν ότι έχει καταργηθεί το blocking των κινητών, πες τους: "δεν εννοώ simblock το οποίο πράγματι έχει καταργηθεί, αλλά imeiblock λόγω κλοπής". Δε σου εγγυώμαι ότι θα το κάνουν όμως.

Και δήλωσέ το αν θέλεις στο immobilise.com, δε ξέρεις ποτέ, μπορεί αυτός που το έκλεψε να πάει αγγλία και να απενεργοποιηθεί εκεί η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπάρε τηλέφωνο την εταιρία σου για να στο μπλοκάρουν κι αν σου πουν ότι έχει καταργηθεί το blocking των κινητών, πες τους: "δεν εννοώ simblock το οποίο πράγματι έχει καταργηθεί, αλλά imeiblock λόγω κλοπής". Δε σου εγγυώμαι ότι θα το κάνουν όμως.

Και δήλωσέ το αν θέλεις στο immobilise.com, δε ξέρεις ποτέ, μπορεί αυτός που το έκλεψε να πάει αγγλία και να απενεργοποιηθεί εκεί η συσκευή.

 

Θα τους το ξαναπω.. Θα ξανατηλεφωνησω και στην εταιρια που φερνει τα iPhones στην ελλαδα να τους το ξαναπω. Θα δειξει.

Ευχαριστω παντως ρε JimmyT...:(

Link to comment
Share on other sites

 

Την PCTech4U v1.1 την εχει δοκιμασει κανεις?? Εχει και Ελληνικα!! :p

 

την ειχα δοκιμασει και αυτην, πριν βγουν τα WM 6.5, καλη ηταν απο οτι θυμαμαι, με καποια κοληματακια, αλλα σε καιρο 6,5 θα βαλεις 6,1 ?????

btw Γενικα δενμου αρεσουν οι rom με μανιλα οποτε μονο για δοκιμη τις βαζω οσες εχουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέεις δεν σου πετάει στο xperia παράθυρο να κάνει συγχρονισμό/να το δεί σαν σκληρό/ή να κάνει internet sharing; Αν διαλέγεις το δέυτερο τότε γλυτώνεις τον συγχρονισμό.

 

Αν δεν σου βγάζει το παράθυρο πριν το συνδέσεις πας start>settings>connections>usb to pc> select disc drive.

όχι δε μου βγαζε το παράθυρο, οπότε έκανα το δεύτερο που είπες..! ;)

 

μπήκα msn από το x1, άρχισε να εισάγει τις επαφές μου, αλλά για δυσάρεστη μου έκπληξη, όταν το έκλεισα, είδα ότι τις είχε προσθέσει και όλες στον τηλεφωνικό κατάλογο!!! τι κανουμε για αυτό? :)

Link to comment
Share on other sites

την ειχα δοκιμασει και αυτην, πριν βγουν τα WM 6.5, καλη ηταν απο οτι θυμαμαι, με καποια κοληματακια, αλλα σε καιρο 6,5 θα βαλεις 6,1 ?????

btw Γενικα δενμου αρεσουν οι rom με μανιλα οποτε μονο για δοκιμη τις βαζω οσες εχουν...

Kαλα δικιο εχεις... Κι εμενα μου αρεσουν παρα πολυ τα 6.5...

Αλλα δεν εχω βρει καποια με 6.5 χωρις προβληματα... :confused:

Ξερεις που εχω το προβλημα?? Οταν ανοιγω το πληκτρολογιο και γυριζει σε landscape οι περισσοτερες αργουν... Αλλα οκ... Δεν με νοιαζει τοσο αυτο... Αυτο ειναι το λιγοτερο... :worry:

Οταν ξαναγυρισουν σε κανονικη προβολη, εκει τρωνε κατι γερα κολληματα και μου σπανε τα νευρα... Ενω παιζω με τα μενου, τις ρυθμισεις και δειχνουν ολες πυραυλοι, μολις γινει αυτη η αλλαγη στον τροπο προβολης, μου κολλανε ολες...:mad::mad:

 

Βαζω αυτη του gtrab τωρα να δω.... :rolleyes::happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Θα τους το ξαναπω.. Θα ξανατηλεφωνησω και στην εταιρια που φερνει τα iPhones στην ελλαδα να τους το ξαναπω. Θα δειξει.

Ευχαριστω παντως ρε JimmyT...:(

 

θα το προσπαθησω κ εγω να σαι καλα ρε φιλαρακι

Link to comment
Share on other sites

Την PCTech4U v1.1 την εχει δοκιμασει κανεις?? Εχει και Ελληνικα!! :p

 

Ωραια ειναι αλλά αργεί πολύ! Εμφανισιακά πάντως τις βάζει όλες κάτω! Εχει και κανονικο Start Menu, οχι το Programs...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει και κανονικο Start Menu, οχι το Programs...

 

οταν ειχα Touch X νομιζω ειχα βαλει ενα cabακι και ειχε κανονικο start menu..

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και δοκιμαζω Valkyrie v2.1 αλλα εχει ενα bugaki προς το παρον τουλαχιστον....

 

http://img3.imageshack.us/img3/9341/screen05g.jpg

 

Μου βγαζει αυτο το error και εχει ομως και ενα στον καιρο στο Titanium...

 

Τελικα... Μεγαλη κουβεντα μην πεις..! Ολο ελεγα για τα 6.5 και ολο τα ψαχνω να τα βρω! Πιο ωραια ειναι απο τα 6.1.... Γιατι απλα εχεις και μια ακομα επιλογη!

 

Και ειδικα του Agent_47(Valkyrie) τα εχουν ολα. 6.5, Titanium, TouchFLO3D(απο Topaz, αρα ειναι το TF3D2)και μπορεις να τα απενεργοποιησεις ολα και να εχεις την απλη/παναπλη today αλλα θα εχεις το συν του Start Menu με εικονιδια...

 

Μακαρι να φτιαξει το bug αυτο και να ειναι ωρα ή τουλαχιστον να βγαλει ο smaberg 6.5 να δουμε!!!:rolleyes::rolleyes:

 

οταν ειχα Touch X νομιζω ειχα βαλει ενα cabακι και ειχε κανονικο start menu..

 

Υπαρχει. Το ειχα βρει. Καπου το εδινε ο smaberg, αλλα δεν θυμαμαι που. Παντως το εχω σαν cab-ακι αν το θελει καποιος να το ανεβασω zip-αρισμενο εδω να το κατεβασετε.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει. Το ειχα βρει. Καπου το εδινε ο smaberg, αλλα δεν θυμαμαι που. Παντως το εχω σαν cab-ακι αν το θελει καποιος να το ανεβασω zip-αρισμενο εδω να το κατεβασετε.

το εδινε στο δευτερο post που ειχε..

οριστε:[ATTACH]14260[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται ακόμα δεν βγάλανε το το χ2 και ετοιμάζουνε και το χ3 ??? :wacko::wacko: http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=177624&start=45 η ειναι μούφα? πάντως αποτι το έκοψα αυτο δεν πρέπει να έχει hardware keyboard..θυμίζει πολυ touch diamond 2 ίσως βγάλουνε και μια έκδοση χωρίς hardkeyboard ?? :confused:
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται ακόμα δεν βγάλανε το το χ2 και ετοιμάζουνε και το χ3 ??? :wacko::wacko: http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=177624&start=45 η ειναι μούφα? πάντως αποτι το έκοψα αυτο δεν πρέπει να έχει hardware keyboard..θυμίζει πολυ touch diamond 2 ίσως βγάλουνε και μια έκδοση χωρίς hardkeyboard ?? :confused:

 

Σα να μυριζει λιγο η δουλεια. Αν δεις σε μερικες φωτο(αυτες προσεξα)δειχνει οτι ειναι στην φορτιση το τηλεφωνο, ενω αυτος το κραταει στα χερια του... Οποτε μαλλον η οθονη ειναι «φτιαγμενη».

Θα μπορουσε παντως η ΣΕ να ετοιμαζει κατι αντιστοιχο με Diamond2 για να χτυπησει και τα αντιστοιχα Omnia-Diamond2-HD και λοιπα χωρις πληκτρολογιο αλλα και μη WinMo... Που ξερεις....;):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σα να μυριζει λιγο η δουλεια. Αν δεις σε μερικες φωτο(αυτες προσεξα)δειχνει οτι ειναι στην φορτιση το τηλεφωνο, ενω αυτος το κραταει στα χερια του... Οποτε μαλλον η οθονη ειναι «φτιαγμενη».

Θα μπορουσε παντως η ΣΕ να ετοιμαζει κατι αντιστοιχο με Diamond2 για να χτυπησει και τα αντιστοιχα Omnia-Diamond2-HD και λοιπα χωρις πληκτρολογιο αλλα και μη WinMo... Που ξερεις....;):rolleyes:

 

+1

 

υπαρχουν ατελειες σε πολλες φωτο..στις περισσοτερες η οθονη που δειχει το panel της sony δεν εχει "κατσει" καλα πανω στο κινητο..περισσοτερο τους φευγει στο πανω-κανω..

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει αυτο το error και εχει ομως και ενα στον καιρο στο Titanium...

 

Μακαρι να φτιαξει το bug αυτο και να ειναι ωρα ή τουλαχιστον να βγαλει ο smaberg 6.5 να δουμε!!!:rolleyes::rolleyes:

Αυτο που δειχνεις στην εικονα, ειχα ρωτησει και μου ειπαν οτι φευγει αν κανω update στον καιρο... Και οντως, μετα απο το πρωτο update δεν εχει ξαναεμφανιστει...:happy:

Τωρα το αλλο για τον καιρο, εμενα δεν μου ανοιγει τις ρυθμισεις... Αυτο εννοεις κι εσυ?? :worry:

 

Παντως εβαλα την Valkyrie 2.1 χθες και εντυπωσιαστηκα!!! :blink::D

Πολυ καλη!! Εχει διορθωσει αρκετα πραγματακια απο τις πρωτες,ειναι πανεμορφη και το κυριοτερο δεν μου κολλαει μετα απο το ανοιγμα του πληκτρολογιου!!! Και εχει και 6.5!!!

 

Τι αλλο να ζητησω...:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και δοκιμαζω Valkyrie v2.1 αλλα εχει ενα bugaki προς το παρον τουλαχιστον....

Μου βγαζει αυτο το error και εχει ομως και ενα στον καιρο στο Titanium...

Τελικα... Μεγαλη κουβεντα μην πεις..! Ολο ελεγα για τα 6.5 και ολο τα ψαχνω να τα βρω! Πιο ωραια ειναι απο τα 6.1.... Γιατι απλα εχεις και μια ακομα επιλογη!

Και ειδικα του Agent_47(Valkyrie) τα εχουν ολα. 6.5, Titanium, TouchFLO3D(απο Topaz, αρα ειναι το TF3D2)και μπορεις να τα απενεργοποιησεις ολα και να εχεις την απλη/παναπλη today αλλα θα εχεις το συν του Start Menu με εικονιδια...

Μακαρι να φτιαξει το bug αυτο και να ειναι ωρα ή τουλαχιστον να βγαλει ο smaberg 6.5 να δουμε!!!:rolleyes::rolleyes:

Υπαρχει. Το ειχα βρει. Καπου το εδινε ο smaberg, αλλα δεν θυμαμαι που. Παντως το εχω σαν cab-ακι αν το θελει καποιος να το ανεβασω zip-αρισμενο εδω να το κατεβασετε.

 

Καλημερα, σβηνεις απο το Startup το Mortscript και εισαι ΟΚ για το error στην αρχη. Την 2.1 την περασα κ γω χθες. Οταν της εκανα το restore απο PimBackup, ανοιγα της επαφες και το κινητο οχι απλα κολλαγε, εκανε hard reset :wacko:

Να χαζευεις δλδ. Μετα απο 3 hard reset και με τα νευρα μου κορδονια γυρισα παλι στην Touch X...σταθερη αξια. Το backup το πηρα απο την Xtreme του gtrab δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο. Αν καποιος φοραει Valkyrie v2.1 ας μας πει αν παει καλα. Μια καλη 6.5 ρε παιδια..που θα την βρουμε; Φλασαρω 2-3 Rom καθε εβδομαδα σχεδον. :(

 

@soom μολις ειδα οτι ειχες ποσταρει στο xda και πηρες solution για mortscript. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...